Skocz do zawartości


Czy amerykanie są, aż tak chorzy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Może wreszcie ujawnię, dlaczego w ogóle otworzyłem ten topik.
Oglądałem kiedys film SF gdzie obcy nosili takowe inhalatory ponieważ musieli co jakiś czas zaczerpnąć dwutlenek węgla, ponieważ nie mogli do końca przystosować sie do ziemnskiej atmosfery. (ponoc marsjanie oddychaja dwutlenkiem węgla)
Może większość amerykanów to kosmici? ;p
No cóż, pierwszy kwietnia juz niedługo więc można sobie pofantazjować.
Co Wy na to?
PS
Nie zmienia to jednak faktu, że rzeczywiście w wielu (bardzo wielu filmach z USA) astmatycy grają główne role, lub co najmniej drugoplanowe.

Użytkownik osiris edytował ten post 19.02.2008 - 18:21


#17 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

To źle. Nie wolno zmieniać systemu nuczania bo się zmieni na gorsze. To co teraz sie uczy w gimnazujm w polsce to w ameryce to jest albo na koncu liceum albo na studiach. Dlatego amerykanie sa tacy ciemni. A wiem bo bylem tam.

#18 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla tych co się oburzają na nieznajomość naszego kraju przez inne nacje mam pytanie.
Gdzie leży Fidżi?
Jestem na 100% pewien, że bez Googli nie bylibyście w stanie odpowiedzieć od ręki na to pytanie.
Tak samo postrzegają nas np. obywatele USA.

Użytkownik osiris edytował ten post 19.02.2008 - 18:25


#19

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kosmici? Raczej nie. To jest osobna rasa. Narodziła się z wygnańców i uciekinierów z Europy. Za dobrze im się pasożytowało na Indianach i jakoś przetrwali. Stworzyli wielką cywilizację która mogła żyć odizolowana od innych społeczeństw, cywilizację opartą o demokratyczne idee, do cna zegalitaryzowaną. Narodziło się pojęcie "przeciętnego Amerykanina". Jak taki ktoś wygląda? Ma za dużo kasy, za dużo czasu, niczym się nie przejmuje, nie ma za grosz poczucia realizmu... Itd. No i teraz media próbują wylansować takie "przeciętniaka" na bohatera, zrobić z nikogo... nie wiadomo kogo. I taki obraz nam się maluje w hollywoodzkich produkcjach.

#20 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

No i teraz media próbują wylansować takie "przeciętniaka" na bohatera, zrobić z nikogo... nie wiadomo kogo. I taki obraz nam się maluje w hollywoodzkich produkcjach.

OK, tylko dlaczego główny bohater lub jego najlepszy przyjaciel lata z inhalatorem?

#21

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i teraz media próbują wylansować takie "przeciętniaka" na bohatera, zrobić z nikogo... nie wiadomo kogo. I taki obraz nam się maluje w hollywoodzkich produkcjach.

OK, tylko dlaczego główny bohater lub jego najlepszy przyjaciel lata z inhalatorem?


Właśnie dlatego! Mówią w ten sposób - zobacz, możesz być astmatykiem, ale i tak to przełamiesz. Chwalmy Pana!!! Jesteś idiotą? Ale chcieć to móc! Chwalmy Pana!!! Nie jesteś satanistą? To nic, i tak pójdziesz do piekła. Chwalmy Pana!!!

Mnie dobija ich hipokryzja... Wszyscy latają do tych ich zborów tańczą, śpiewają, mają wizję, a w filmie to i tak wszyscy ze wszystkimi seks uprawiają jak popadnie.

Już niedługo zrobią osobę sparaliżowaną która pokona japońską mafię ninja i ocali świat... Już było coś w tym stylu... Ale to jakiś detektyw...

#22

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Polski reporter: Witam, czy słyszała pani o Polsce?
Amerykanka: A cóż to za egzotyczny kraj?!
Polski reporter: (zdziwienie) :o

A o czym ma to niby świadczyć? :o

Dołączona grafika
Wiedza Polaków o nie tak dawnej przeszłości. :mrgreen:

OK, tylko dlaczego główny bohater lub jego najlepszy przyjaciel lata z inhalatorem?

Jakieś tytuły? Ile jest takich filmów w stosunku do całej produkcji np. wyświetlanej w Polsce? A moze po prostu - z pewnych wzgledów - zwracasz szczególna uwagę na tego typu "gadżety"?

#23 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie jestem w stanie podawać teraz wszystkie tytuły z użyciem tego rekwizytu, ale naprawdę jest ich wiele.
Chyba trzeba tu się zgodzić z Leczysławem, że chcą pokazać, iż największa ciamajda potrafi pokonać wszystko, na zasadzie chcieć to móc.
Może to jest właściwe wytłumaczenie tej jakby zagadki, a że amerykanie są najwiekszymi hipokrytami, to już sprawa dyskusyjna, acz możliwa.
Co chwile przywołują pana, a wszystko robią wbrew niemu.
Czy nie przypomina Wam to czegoś z dalekiej przeszłości.
Tak właśnie robili izraelici.

Użytkownik osiris edytował ten post 19.02.2008 - 20:17


#24

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie jestem w stanie podawać teraz wszystkie tytuły z użyciem tego rekwizytu, ale naprawdę jest ich wiele.

To obstawiam bardziej inne - pozafilmowe powody. Zupełnie nie kojarzę jakiegoś nadmiaru tego typu filmów, a na sprawy związane ze stanami astmatycznymi w najbliższej rodzinie - łącznie ze stanami poważnymi - mam do czynienia. Stąd też temat inhalatorów jest mi bliski. Równie dobrze można powiedzieć - że w polskich filmach wszyscy pija wódkę.

Czy nie przypomina Wam to czegoś z dalekiej przeszłości.
Tak właśnie robili izraelici.

Co robili Izraelici?!

#25 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Co robili Izraelici?!

Poczytaj Stary Testament to się dowiesz.
Chyba nikt tak się Panu nie sprzeniewierzał jak oni.
W nagrodę np. przez 40 lat tułali się po pustyni., ale to chyba temat na inny topic i jak chcesz o tym dyskutować, to sobie ów nowy topic otwórz.
A co do astmatyków, to do nich nic nie mam.
Nie wiem dlaczego się obruszasz z tego powodu, iż zauważyłem, że takie sytuacje mają miejsce.
Co do pijaków, to w Polskim filmie jest ich wielu, bo to dosyć charakterystyczna cecha Polaków, choć może już teraz stereotyp.

Użytkownik osiris edytował ten post 19.02.2008 - 21:15


#26

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W 90% filmów jest Murzyn. Co ciekawe taki zawsze przeżyje.


Nie zawsze. Pamiętasz murzyna-żołnierza, kumpla Arnolda w filmie "Predator" ? :D
Predator odciął mu rękę jeśli dobrze pamiętam i nadział na te dwa ostrza, które ma w jednej ręce.

Acha i chyba jeśli mnie pamięć nie zawiodła, to czarnoskóry twórca Skynetu z Terminatora 2 ginie w tym budynku, gdzie przechowywali rękę i procesor z głowy Terminatora z części pierwszej.

Użytkownik mortyr edytował ten post 19.02.2008 - 21:25


#27

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czytam sobie temat i myślę "o czym on gada? ostatni film jaki kojarzę z astmą to Goonies" A dzisiaj włączam film "Spiral" a tu co? Główny bohater ma astmę i wciąga ten inhalator jak ćpun :D

#28 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Własnie niedawno przeleciał mi Goonies z tym inhalatorem.
Jednak jest to dosyć częsty rekwizyt w tego typu filmach amerykańskich niewiedzieć czemu.
Zatem pytanie na początku jest dalej aktualne.
Jak by powiedział Tomasz Lis, co z tym inhalatorem?
PS
Mam nadzieję, że nasz kolega nie będzie się wnerwiał, bo nie jest moja intencją nabijać się z tak poważnej choroby jak astma, ale to nie ja wymyślam te durne scenariusze, gdzie ganiają się z tym inhalatorem po planie.

Użytkownik osiris edytował ten post 19.02.2008 - 22:59


#29

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W 90% filmów jest Murzyn. Co ciekawe taki zawsze przeżyje.


Nie zawsze. Pamiętasz murzyna-żołnierza, kumpla Arnolda w filmie "Predator" ? :D
Predator odciął mu rękę jeśli dobrze pamiętam i nadział na te dwa ostrza, które ma w jednej ręce.

Acha i chyba jeśli mnie pamięć nie zawiodła, to czarnoskóry twórca Skynetu z Terminatora 2 ginie w tym budynku, gdzie przechowywali rękę i procesor z głowy Terminatora z części pierwszej.


Faktycznie... Ale i tak jak widać byli ci Murzyni :) Ale niech sobie są. Niebawem ba Francuskich filmach nie będzie mogło zabraknąć Araba ;p


Ja nie rozumiem swojego narodu pod względem alkoholizmu... Co w wódce takiego fajnego?


Muszę obejrzeć jakiś film hollywoodzki zaś, żeby się wypowiedzieć odnośnie inhalatorów :)
Zwrócę za to uwagę na pewną skłonność Amerykanów do ubóstwiania wszelkich realityshowów (czy jak to się zwie). Na Polsacie pokazują teraz to z tymi domami w tydzień i jaką restauracją. Jakieś pokojówki i niańki też gdzieś się przewinęły. Dodatkowo jest cała masa filmów pokazująca jakąś zwykłą (patologiczną) rodzinę w trudnej sytuacji życiowej. Walczą czy to z chorobą, czy ze złą matką, czy z prawem, no i przeważnie wygrywają... Ale mnie to jakoś nie interesuje. Amerykan sądząc z ilości takich produkcji owszem.

#30 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Murzyni są w każdym filmie bo stanowią kilkanaście procent amerykańskiego społeczeństwa. Jak wytłumaczycie to, że w co drugim polskim serialu jest murzym. Zdobyłem wiedzę ze skarbnicy serialowej czyli mojej matuli.

Na dobre i na złe - podobno niejaki doktor diablo występował
Plebania - murzyn obecny
Barwy szczęścia - murzyn jest
Jaka to melodia- murzyn przy klawiaturze
13 posterunek- murzyn wielokrotnie występował
Brian jakiśtam występował w paru serialach


Co do Żydów to zawsze są fajniejsi od zwykłych śmiertelników w filmach amerykańskich.

Żyd grający w filmie "Poznaj moich rodziców" okazał się fajniejszym partnerem dla kobitki niż kolo idący śladami Jezusa. W drugiej części tego filmu Żydowska rodzina rodzina okazała się o niebo lepsza od zwykłej rodziny. Aktor grający główną rolę w tych filmach grał również w filmie gdzie jako rabin konkurował o kobietę z katolickim księdzem. Nie muszę mówić, że rabin wygrał. Aha i Żydzi nadzwyczaj często parują się z blondynkami.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych