Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to jest egregor?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#61

ZdecydowanieWitam.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

No pewnie, sto lat funkcjonowało pojęcie śmierć kliniczna i trzeba było się tłumaczyć dla czego po 3 godzinach rodzenia wzorowej ciąży do szło do śmierci dziecka. Napiszmy bez oznak życia, wiadomo tak było umęczono urodzeniem, ze padało z nóg i oznak życia nie podawało. Matryca coraz bardziej zaciera granicy, za lat x będą mówili, że zasnął i już nie podaje oznak życia, taka dobra śmierć, bo emerytura się zbliżała i właściwie to nie miał poco żyć.

 

To czerwone, to przypomnienie o regulaminie,

a szczególnie o punkcie traktującym o gramatyce, o stylistyce nie wspomnę przez grzeczność.

Jeżeli chcesz, aby Twoje posty były zrozumiane, to postaraj się składać wyrazy w zrozumiały ciąg, który będzie

rozumiany przez wszystkich, a nie tylko przez Ciebie.

Kliknij -> regulamin.

Staniq


  • 0

#62

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pojęcie śmierci klinicznej dalej funkcjonuje.
  • 0



#63

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Akurat ze śmierci dziecka podczas porodu to ZUS się nie cieszy, bo odpada jeden przyszły płatnik składek.


  • 0

#64

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panie @ZdecydowanieWitam

 Mam spore wátpliwosci czy ten uklad w ogóle dziala z elektronicznego punktu widzenia.

 

 

lechebnaya-katushka-mishina-otzivi-i-opi

 

To shemat z linku,który wkleil @Wszystko

https://pl.play-azla...i-opisanie.html

 

Kazdy kto ma jakies podstawy elektroniki (to bylo moje hobby w podstawówce) Zauwazy ze wiékszosc kondensatorów, podláczona jest po prostu do masy. Co jest troché bez sensu gdyz elementy te spelniajá rolé filtrów napiécia prádu. Ten pierwszy alektrolityczny podláczony zaraz za zasilaniem to calkiem kuriozum. Chociaz moge sié mylic. Co do jednego mam pewnosc. Wedlóg tego shematu cewki nie mogá dzialac. Sá podláczone tylko z jednej strony, wiéc nie ma przeplywu prádu. nie ma przeplywu prádu, cewka nie dziala. I jeszcze jadno. uklad zasilany jest  prádem stalym A nigdzie nie widzé minusa zasilania. jest wprawdzie masa ale ze shematu nie wynika do czego jest podláczona. A powinno.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 30.12.2019 - 21:44

  • 0



#65

ZdecydowanieWitam.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

z elektronicznego punktu widzenia-nie. Ja tego generatora nie odpalałem, uważam, że wszystkie te dodatkowe funkcję są zbędne. Ma być proste i niezawodne i takie wykonuję. Przypomniałeś mnie jak tłumaczyłem Prof. elektroniki. Na palcach wszytko niby jasne, podłączamy (moją cewkę na jego generatorku), dajemy oscyloskop i ząk, Jak to może być, bo to być nie może, bo to śmieci sieci, ok wszystko wyłączamy, faktycznie nie działa :) ząk. Ja tam nie wiem, ja się na oscyloskopach u mnie wszytko działa, nie znam, Prof. sam się kopnął, bo źle wystawił częstotliwość, jak tylko poprawił na właściwą wszystko ruszyło. Chm, tyle było w komentarzach. Prof. miał generator ze sztywną częstotliwością, a ten generator ze zdjęcia jest automatem, on się podstraja pod częstotliwość cewki i ją trzyma w zakresie -/+ 10 kHz

Ot mój ulubiony:

 


Nie będę doktoryzował, dla czego nie dodaje zdjęć, wszystko masz w moim temacie, lik do którego usunęli, bo Formowicze nie są warci takich informacji :)


  • 0

#66

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up. Nie rozumiesz.

 Shemat jes do kija. Zasilanie ukladu jest blédnie oznaczone, a cewki sá podláczone tylko z jednej strony. Pal licho zasilanie. Mozemy przjác ze masa to minus. Ale zeby cewka dzialala to musi byc podláczona z dwóch konców. A wg schematu nie jest. Moim zdaniem powinienes poczytac na temat efektu placebo.

 

 I jeszcze jedno. Jezeli zalozymy ze masa to minus, to pierwszy (i jedyny) kondensator alekrolityczny o pojemnosci 100 mikro... czegos, podejzewam ze autor mial na mysli Farady,  to tez nie jest poprawnie oznaczone Dokona zywota w mniej lub bardzie spektakularnej eksplozji, niedlugo po pdpiéciu zasilania.  One tak majá, gdy sié je podláczy do zasilania w ukladzie zamknioétym, jaki przedstawiony jest na shemacie.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 30.12.2019 - 22:14

  • 0



#67

ZdecydowanieWitam.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Powinno-TO, powinno-TAMTO. Co jeszcze powinno, zaraz dostosujemy generatorek do twoich widzimisię. Wtedy rzeczywiście nie będzie działać:) A więc na czym koledze zależy, by działało według jego rozumu czy według zamysłu autora czyli Mishina, bo tylko tak a nie inaczej działają i leczą. Wszytko opisałem, nagrałem jak reaguje oscyloskop na cewkę, co jeszcze potrzeba? Bym generatory przerobił bo tylko wtedy będzie działać a to co nagrałem o pewnie fejk, bo w  fejki wierzymy najchętniej. Wysyp fejków kolega po to by zamydlić oczy i pogubić w śród nich prawdę bo zatamować jej się nie udaje, rozłazi się jak zaraza po cały świecie i kiedyś da plony. Internet obrócił się przeciwko twórcom stad te Akta i blokady niezależnych sajtów.


  • 0

#68

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie będę doktoryzował, dla czego nie dodaje zdjęć, wszystko masz w moim temacie, lik do którego usunęli, bo Formowicze nie są warci takich informacji :)

Link jest na stronie nr 2 w tym wątku.


  • 0

#69

ZdecydowanieWitam.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

@up. Nie rozumiesz.

 Shemat jes do kija. Zasilanie ukladu jest blédnie oznaczone, a cewki sá podláczone tylko z jednej strony. Pal licho zasilanie. Mozemy przjác ze masa to minus. Ale zeby cewka dzialala to musi byc podláczona z dwóch konców. A wg schematu nie jest. Moim zdaniem powinienes poczytac na temat efektu placebo.

Proszę podjechać do mnie ze swoim oscyloskopem i się przekonać w nie swojej racji :) Czajnik według małpy też nie powinien działać a działa.


 

Nie będę doktoryzował, dla czego nie dodaje zdjęć, wszystko masz w moim temacie, lik do którego usunęli, bo Formowicze nie są warci takich informacji :)

Link jest na stronie nr 2 w tym wątku.

 

Nie wiem, nie sprawdzałem, dostałem list od ad. że linki zostały skasowane ...


  • 0

#70

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Proszę podjechać do mnie ze swoim oscyloskopem i się przekonać w nie swojej racji :) Czajnik według małpy też nie powinien działać a działa.

 

 Doskonale wiesz ze nie podjadé. Wedlóg malpy ten shemat , to tylko jakies kreski. Wedlóg mnie, urzádzenie zbydowane na podstawie tego shematu zrobi male bum paré sekund po podláczenie zasilania. Nie zdázysz podpiác oscyloskopu :) Swojá szosá zastanawie mnie w jaki sposób przeprowadziles pomiar oscyloskopem? Mozesz to opisac?


  • 0



#71

ZdecydowanieWitam.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

YouTube tobie w pomoc. Mierze tak jak Bozia przekazuje. Myśli nie czytam, nie wiem dla czego nie chcesz podjechać?



  • 0

#72

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Juzek ma rację, te dwie cewki nie będą działać, bo układ nie jest zamknięty.
Pisałeś że polski nie jest twoim ojczystym językiem, a na tym filmie normalnie bez akcentu mówisz po polsku.

To fajnie, że zapraszasz do siebie. Czy przy okazji pokazałbyś jak rany goją się w godzinę?
  • 0



#73

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ZdecydowanieWitam

 

 Fajny filmik, tylko niewiele z niego wynika. Można zauwarzyć że mierzysz napięcie i częstotliwość prądu. Fajnie. Tylko bez znaczenia. Chodziło mi raczej o shemat podłączenia oscyloskopu do tego urządzenia. Bo jeżeli podłączyłeś go do cewki to mierzysz prąd na nóżkach 6 i 8 układu scalonego tda7056a (kład ten był, stosowany jako wzmacniacz audio)

 Każdą cewkę harakteryzują inne parametry. np oporość czy też pole elektromagnetyczne. Zeby udowodnić że cewka działa powinieneś użyć miernika pola a nie oscyloskopu. A po drugie nie wiem co chciałeś wykazać podpinając dwa urządzenia? Po trzecie chciałbym zobaczyć dokładne szdjęcie obu stron układu elektronicznego, w celu porównania ze shematem. Bo to co jest na schemacie nie ma prawa działać.

 Zresztą tu masz linka do wiki gdzie jest to opisane, łącznie z przykładowym  shematem podłącznia oscyloskopu do badanego obiektu.

https://pl.wikipedia...wiki/Oscyloskop

 

Wracając do cewek. żeby cewka działała musi być podłączona z dwóch stron. Nieważne czy to będzie transformator, silnik elektryczny, cewka zapłonowa, czy cewkaMishina. I tyle.

Żeby cewka działała musi przez nią płynąć prąd. A żeby prąd płyną musi być różnica potencjałów. W układzie jaki proponujesz mierzysz napięcie i częstotliwość wzmacniacza a nie cewki.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 31.12.2019 - 12:51

  • 0



#74

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi o nazywanie rzeczy po imieniu - czyli po matrycowemu i używaniu ich w sposób logiczny - czyli też po matrycowemu. Tu chodzi o podłączenie kabelka i nawinięcie na dysk. 

 

Jak jest z urządzeniami używanymi w fizykoterapii? To jakiś rodzaj elektroterapii, magnetoterapii?


  • 0

#75

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Tu chodzi o podłączenie kabelka i nawinięcie na dysk. 

 

 

 No właśnie. Gdy nawiniesz kabelek "na dysk" czy cokolwiek innego otrzymasz cewkę. Gdy podłączysz ją do prądu, będzie ona emitować pole elektromagnetyczne. A gdy umieścisz ją w takim polu, to na końcach kabelka pojawi się prąd. To podstawy fizyki na poziomie podstawówki. (przynajmniej tej w moich czasach)


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych