Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska nie wpuści obserwatorów OBWE na wybory


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
78 odpowiedzi w tym temacie

#31

nosky.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Paranoja. Wstyd mi, że w paszporcie mam wpisane obywatelstwo polskie...


Przykro mi to pisać, ale Konwalio - ale nikt nikogo na siłę nie zmusza do posiadania wpisu z takim a nie innym obywatelstwem w paszporcie. Dzięki temu że jesteśmy krajem demokratycznym - mamy możliwość zmiany obywatelstwa "on demand"...
W żadnym wypadku nie jestem fanem PiSu - ale ze swojej strony mogę powiedzieć że po raz pierwszy od 89 roku jestem dumny przebywając za granicą z tego że jestem Polakiem (ostatnio Hiszpania i Irlandia - turystycznie :-) ). Obywatelem kraju który nie pada na gębę przed każdym innym krajem który ma na to ochotę (sorry, ale tak odbierałem dotychczasową "politykę zagraniczną" za którą było mi po prostu wstyd). Kraju który teraz starają się ośmieszyć na każdy z możliwych sposobów poza granicami Polski - a najgorsze jest to że często "gębami" polskich polityków (szkoda że nie można im odebrać za to obywatelstwa na które wyraźnie nie zasługują).

Z przyjemnością natomiast podpisuję się pod słowami Ejaela i Osirisa. Przyjemnie się czyta nie tylko czyjeś zdanie - ale przede wszystkim konkretne uzasadnienie zajmowanego stanowiska :-) Czyżby Panowie również pamiętają czasy kiedy za podejście do pomnika Mickiewicza (to akurat w moich rodzinnych Gliwicach) można było zostać spałowanym przez ZOMO czy ORMO? Myślę że wielu młodszych forumowiczów może mieć problem z rozróżnianiem demokracji od systemu totalitarnego - chyba nie ma co od nich tego wymagać... po prostu nigdy tego ostatniego nie doświadczyli...

Co do OBWE - hm, czy na przykład organizując wesele (wiem, może nie najlepszy pomysł...) bylibyście zadowoleni ze stałej kontroli Straży Miejskiej? Na każdym etapie? Od przygotowania wesela, przez weryfikację menu weselnego a następnie już w trakcie samej imprezy? Z jakiego powodu taka kontrola byłaby celowa? Profilaktyka??? (przecież konreolują wszystkie publiczne imprezy, to czemu nie wesele?) W jakim celu? Zastraszenia? Odwiedzenia od ślubu? Bo na pewno nie chodziłoby o bezpieczeństwo i weryfikację uczciwości składanego przyżeczenia - za jedno i drugie odpowiadają Młodzi... Obserwując paniczne zachowanie zachodu na politykę zagraniczną naszego kraju w ostatnich dwóch latach (choćby nasze veto) można przyjąć że postarają się teraz zrobić wszystko by zniechęcić Polaków ("bo przecież skoro OBWE chce kontrolować wybory to na pewno mają ku poważne powody" - tak uważa większość również na tym forum, czyli założony efekt jak widać osiągają) do takiego wyboru, który umożliwiłby kontynuację obecnej polityki zagranicznej...

Czy po 89 w Polsce byli obecnni przedstawicieli OBWE w tracie wyborów? Mogę się mylić ale chyba nie. Wygrywała lewica (poza półrocznym rządem Jana Olszewskiego) pod postacią SLD, UW, KLD, PSL - więc nie było takiej potrzeby. Dwa lata temu sądaże pokazywały druzgoczącą przewagę PO - czyli również nie było takiej potrzeby. Teraz okazuje się ze PiS może się utrzymać przy władzy i... i jest problem - czyli trzeba wysłać swoich przedstawicieli i krzyczeć na całe gardło że to konieczne bo "demokracja" jest zagrożona... Jak wpuszczą to super, pewnie potem po ewentualnej wygranej PiSu będzie można mówić że "nieoficjalnie od anonimowego obserwatora dowiedzieliśmy się ze wybory gdzieś na Mazowszu nie przebiegały tak jak powinny". I nie ważne czy było by to spóźnione otwarcie o 5min lokalu, czy nie pozamiatany lokal - najważniejszy byłby taki a nie inny komunikat który poszedłby w świat - a już komentatorzy polityczni dodadzą swoje trzy grosze... Oczywiście wyłącznie jako "domysły", bezmyślni odbiorcy przyjmą i tak to za fakt... (wbrew znanemu powiedzeniu - chyba jednak samodzielne myślenie boli) A jak nie wpuszczą i okaże się że PiS wygra - ooooooooo to wtedy w ogóle będzie jazda w Europie - "Kaczki wygrały - na pewno wybory zostały zafałszowane!!". A poza tym zawsze można powiedzieć że większość która wybrała ten czy inny parlament była tak naprawdę mniejszością...

Do wypowiadających się w tym temacie wyłącznie jednym zdaniem (oczywiście "jedynie poprawnym politycznie") mam prośbę - przeczytajcie uważnie teksty Ejaela i Osirisa a następnie napiszcie dłuższego posta zawierającego kontr-argumenty.

BTW czy powtarzając podawane przez media i głównie polityków PO oraz SLD slogany, nie dopuszczając innego zdania (bo przecież tylko to jest jedynie słuszne) zdajecie sobie sprawę że bardzo blisko Wam do piewców starego systemu jaki mieliśmy tu przed 89 rokiem...? (nie chodzi mi wyłącznie o przedstawicieli OBWE)

Tak sobie myślę że koniec to dobre miejsce na cytat... (chyba go sobie wstawię do sygnaturki):
"Nikt nie jest bardziej beznadziejnym niewolnikiem niż ci, którzy bezpodstawnie wierzą że są wolnymi."
Goethe

#32

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, ja jestem młodszy i nie pamiętm tamtych czasów. Ale jak już wcześniej powiedziałem, z tych co je pamiętają nigdy polityków nie będzie. Po pierwsze- wymieniona wcześniej podświadomość, po drugie- mózgi ówczesnej opozycji stanowiącej dzisiaj rząd funkcjonją jak dawniej, czyli we wszystkich doszukują się wrogów, chcą ich wytknąć palcami (coś na modłę prlu i wytykania wrogości opozycji, ponadto IPN i ujawnienia list sbków- mnie to w ogólne nie obchodzi, więc na ten temat się nie będę wypowiadał).
A propos totalitaryzmu: Premier: jeśli wygra PO- będzie nowy 13 grudnia
Mi to przypomina mowy pewneg pana z kwadratowym wąsem :o , tego szajsu się czytać nie da...
Przecież wypełnienie chociażby części tego co ten typek głosi spowodowało by upadek gospodarczy :omfg: .
I jak tu się dziwić OBWE, że chciało nadzorować wybory a nie jak to przedmówca napisał:

OBWE chce kontrolować wybory



#33

nosky.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

IMO by być politykiem potrzebne jest doświadczenie życiowe. 25-o, 30-o latek według mnie nie ma szans być dobrym politykiem - po prostu niewiele wie sam o życiu, więc jak mógłby decydować o losie milionów? Pamięć o tym co było jest cenna, może nawet najcenniejsza... Zdecydowanie pomaga wyciągać odpowiednie wnioski w działaniach w przyszłości.

Co do OBWE - zwróć uwagę że napisałem "kontroluje" nie jako swoje zdanie, a przykładowy wymyślony cytat. Poza tym rola OBWE ogranicza się nawet nie do nadzorowania o którym piszesz a do obserwowania wyborów tam, gdzie zostaną zaporoszeni a nie tam gdzie sami zdecydują sobie wejść. Czy dla Ciebie jest w porządku kiedy to znajomi informują Cię że przyjadą z wizytą tego a tego dnia bez pytania o Twoje zdanie czy wogóle mogą? A jeśli odmówisz to objadą Cię wśród pozostałych znajomych jaki to jesteś niegościnny, zacofany i że najlepiej to wogóle powinni zerwać z Tobą znajomość?
BTW - rola nadzorcza jakoś dziwnie kojarzy mi się z NKWD...

#34 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Cel jest jeden.
Kiedy opozycja przegra zacznie się krzyk, że to niedemokratyczne, wypaczone i sfałszowane wybory.
Cały czas będzie się ględzić, że nowy rząd doszedł do władzy z naruszeniem standardów demokracji.
Obecna sytuacja uwiera zachodowi jak kolec w d......... i dlatego wszelkimi siłami próbuje wspomóc opozycję.

#35

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ha, dobra, ja też się machnąłem ;) . Powinno być tak jak ty napisałeś, że OBWE obserwuje wybory ;) .
Co do tego, że doświadczenie jest najważniejsze: zgadzam się i dlatego trzeba poczekać, aż dzisiejsi 25-30 latkowie będą około 50, gdyż z dzisiejszego politycznego syfu, obrzucania się błotem, ciągłego doszukiwania się przekrętów i wrogów, będą mogli wyciągnąć wnioski na korzyść dla Polski. Trzeba w to wierzyć ;) , nawet jeżeli dzisiejszy rząd postępuje tak jak postępuje i nie wyciąga żadnych wniosków z przeszłości polskiej polityki :sux: (bo nikt mi nie powie, że to co PiS sobą reprezentuje różni się mentalnie od prlowskiego terroru- szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę wypowiedzi premiera z podanego przeze mnie linku).

Widzę osiris, że ty także podzielasz poglądy Ejaela o spisku państw zachodu. Weź tylko pod uwagę, że jak by chcieli nas udu... to by po prostu wywalili Polskę z UE, odcieli dopłaty na wszystko i zgnilibyśmy we własnym smrodku kłócącej się opozycji z rządem PiS-u, którzy doszukiwali by się winy w sobie nawzajem.

Haha, a to dla rozładowania napięcia: Youtube: "Upadek: Ostatnie dni wodza IV RP"

#36

nosky.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzisz, tu mam tę przewagę że pamiętam PRL. Pamiętam strach, upodlenie tych którzy odważyli się mieć inne zdanie niż władza (w zasadzie przypomina to bardziej taką obecnie sytuację - "skoro nie krzyczysz tak jak PO to jesteś zerem, nikim i nie warto w ogóle z Tobą rozmawiać boś oszołom i ciemnogród"...). Ciekawostka - wiesz że w liceum miało się poważne problemy "dyscyplinarne" - jeśli nie uczestniczyło się w pochodzie 1-o majowym? (tia, ja miałem szczęście że moi Rodzice po wizytach u dyrektorki w związku z 1-ym maja mówili mi "nie przejmuj się, zrobiłeś dobrze") Porównywanie dzisiejszej Polski do PRL to, hm, nawet nie wiem jak to nazwać... Poważnie, nie potrafię cenzuralnie teraz tego określić... ;-P Samo tłumaczenie że się nie pamięta tamtych czasów nie zwalnia z myślenia - popatrz, możesz tu pisać co myślisz mieszając z błotem kogo chcesz (choć warto się zastanowić tak ze zwykłego ludzkiego punktu widzenia - czy to na pewno wypada? jak odbierają mnie inni? czy przez to nie jestem mniej wiarygodny?). Czy byłbyś tak odważny przed 89 rokiem? :-) Skoro jest tak samo... ;-)

#37

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przykro mi to pisać, ale Konwalio - ale nikt nikogo na siłę nie zmusza do posiadania wpisu z takim a nie innym obywatelstwem w paszporcie. Dzięki temu że jesteśmy krajem demokratycznym - mamy możliwość zmiany obywatelstwa "on demand"...



Wychodzi więc na to, że z powodu głupiego rządu mamy zmieniać obywatelstwo ? To ja już wole rząd zmienić. To nie kraj Kaczyńskich tylko kraj Polaków. Jak ktoś ma już zmieniać obywatelstwo to niech PiS sobie zmieni :cafe:

Mam wręcz prośbe, by normalni ludzie nie opuszczali kraju, to właśnie nienormalnych nawiedzonych oszołomów trzeba się stąd pozbyć. A PiS się oczywiśćie cieszy, ludzie po studiach wyjeżdzają, inteligencji coraz mniej, ciemnota zagłosuje na PiS. :omfg:

BTW czy powtarzając podawane przez media i głównie polityków PO oraz SLD slogany


Jakie znowu powtarzanie sloganów ? Wejdz do tematu o PiS-ie i poczytaj. Czy to jakieś slogany ? Czy ich "dokonania" przez te 2 lata to wymysły PO czy SLD ? Czy wypowiedzi Kaczora z linka, który podał awjp wymyśliło PO czy SLD. Ludzie mają swoje rozumy i widzą co się dzieje. Nie potrzeba nam żadnych sloganów opozycji. Wystarczy, że widze "super inteligentny" spot PiS-u jakoby Prezydent Warszawy rozkopała miasto i samochody stoją w korkach :rotfl: :rotfl: ŻENADA ! Najlepiej pewnie nic nie remontować, tylko nic nie robić i później się pochwalić, dzięki nam nie staliście w korkach :cafe:

Kaczor nawet nie chce słyszeć o wałkach, o których mówi Lepper. Pociska bajki o sądach i załatwionych sprawach, a gdzie moralność ? Czy to, że było dziurawe prawo i rozkradli kraj( nie tylko oni, żeby było jasne, od lewa do prawa wszyscy) do zera jest usprawiedliwieniem. Jak słyszałem Pana Semke-redaktora z ramienia PiS-to mi ręce opadły. Na temat, że Kaczki nakradły odpowiada on...ale Agora nakradła więcej. Czy to jest jakiś argument ? Że wszyscy kradli to my też ? Czy dziś to mają być autorytety moralne :omfg:

Najnowsze cyrki z Nelly Rokita to już wogóle szczyt. Prezydent ją zatrudnia a za pare dni już rezygnuje bo startuje do sejmu ? Ciekawe czy odprawe dostała, za nowe stanowisko.

Co z Dornem, czemu nie dał się odwołać, gdzie demokracja ? Większość go nie chce a on trwa. A trik z ministrami...n/c

ale ze swojej strony mogę powiedzieć że po raz pierwszy od 89 roku jestem dumny przebywając za granicą z tego że jestem Polakiem (ostatnio Hiszpania i Irlandia - turystycznie :-) ). Obywatelem kraju który nie pada na gębę przed każdym innym krajem który ma na to ochotę (sorry, ale tak odbierałem dotychczasową "politykę zagraniczną" za którą było mi po prostu wstyd). Kraju który teraz starają się ośmieszyć na każdy z możliwych sposobów poza granicami Polski - a najgorsze jest to że często "gębami" polskich polityków (szkoda że nie można im odebrać za to obywatelstwa na które wyraźnie nie zasługują).



Podaj mi co poza Twoją dumą takiego załatwili. Czyli polityka zagraniczna ma polegać na tym by wszędzie się rzucać i stawiać po to by być widocznym. I dumnym, że jako jedyne państwo mówi się NIE na dzień sprzeciwu wobec kary śmierci. Ale jestem dumny, normalnie...proponuje by od dziś Polska zawsze stawiała weta i mówiła nie, moja duma rośnie. :omfg:

Kończąc, napisze optymistycznie. Nawet gdyby OBWE wpadło do nas, nic by to nie zmieniło. Elektorat PiS-u i tak by głosował na nich i tak. Jeśli wydarzenia, które miały miejsce przez 2 lata !!! nie spowodowały u nich zmiany partii to żadne OBWE i ich zdanie nie miało by wpływu na nic. Poprostu nic już się gorszego nie da wymyśleć niż to co było. Mieliśmy wszystko od wątpliwych koalicji po układy we własnych szeregach, przez pokoj Renaty Begger po czarownice Rydzyka, poprostu wszystko co jest możliwe. Doprawdy nie wiem co to OBWE mogło by wymyślec lepszego niż sami Kaczyńscy !

#38

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja wina, że nie dookresliłem o co chodzi mi w tym porównaniu. Mi chodziło o porównanie działań "nieinwazyjnych" PiS-u do prlowskiej propagandy medialnej i mentalnej walki z opozycją, nie do brutalnej nagonki społecznej, aczkolwiek grożenie stanem wojennym jakkolwiek to pojmuje premier, jest zamachem na społeczeństwo.
Nie możesz spekulować na temat mojej odwagi, ponieważ nie znasz mnie, a ja nie chcę się wypowiadać, gdyż nie żyjemy w tamtych czasach. Ponadto jakiego charakteru moja odpowiedź by nie była, to i tak zostałbym zaatakowany i wyszłoby na twoje (tak jak w przypadku niektórych pogladów na temat obserwatorów z OBWE).

#39

nosky.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Awjp - ok przyjąłem doprecyzowanie. Jeśli chodzi o odwagę - nie spekuluję na jej temat (ani mi to w głowie). To mój błąd - chodziło mi bardziej o to że teraz łatwo jest krytykować, mieszać z błotem kogo się chce - fora aż kipią. W czasach PRL na odmienne myślenie wyrażane publicznie, decydowała się garstka nieprzeciętnie odważnych ludzi... I nie mam zamiaru atakować - po prostu przedstawiłem swoje argumenty, jeśli ktoś przedstawi swoje które mnie przekonają że byłem w błędzie - zaakceptuję je. Za stary już chyba jestem na atak i pieniactwo ;-)

Xellos - odpowiem na razie w kilku(nastu) zdaniach (żona już na mnie krzyczy żebym się kładł spać... ;-) ). Zmiana obywatelstwa - jak kto chce... Może je zmienić lub, co oczywiście jest wskazane, może działać tak, by zmienić "po swojemu" sytuację w kraju. Ponieważ mamy demokrację - warto jednak z szacunkiem odnosić się do wyboru większości która poszła do głosowania (jeśli ktoś nie poszedł to znaczy że mu było obojętne i nie ma co płakać nad jego nieobecnością przy urnie). Nie przypominam sobię również by już pierwszego dnia po wyborach media zaatakowały ugrupowanie które je wygrało z taką zajadłością jak to miało miejsce 2 lata temu. Praktycznie od pierwszego dnia po wyborach było "wiadomo" w mediach że rząd który zostanie powołany przez parlament _nic_nie_zdziała_... Że to będzie porażka...

Co do korków - czy to czasem nie PO krzyczało za prezydentury Kaczyńskiego w Warszawie że rozkopał Wawe i są gigantyczne korki? Proszę o konsekwencję - skoro wtedy była to "wina" prezydenta, to IMO teraz również jest to wina osoby pełniącej ten urząd (oczywiście jest to dla mnie absurd... ale trzeba być konsekwentnym :-) ).

O rozkradaniu nie wypowiem się - nie słuchałem wywiadu... Może jutro :-)

Nelly Rokita - wiesz, to mi że tak powiem kolokwialnie - kompletnie wisi... Chciała ona i chciał Kaczyński - więc się dogadali. Wchodzenie w stosunki małżeńskie państwa Rokita jest lekko żenujące... Gdyby jemu zależało na dalszej swojej działalności w PO - myślisz że by odszedł??? Czy to że moja Żona woli pływalnię od tenisa oznacza że ja mam albo zrezygnować z kortu albo się rozwieść??? Bądźmy poważni... :-) W co drugiej czy trzeciej rodzinie zdania odnośnie polityki są podzielone - czy ktoś robi z tego powodu tragedię?

Dorn i ministrowie - nie wiem, nie wypowiadam się... Widać za mało śledzę scenę - w sumie skupiam się na faktach i tym co istotne, nie na komentarzach :-)

Polityka zagraniczna - na szybko: ostrzy sprzeciw przeciwko rurociągowi (Niemcy i Rosja), bardzo ostra reakcja na roszczenia Niemców (wbrew pozorom to jest poważny problem - wsparcie rządu niemieckiego), sprzeciw w sprawie sposobu liczenia głosów.

Kończąc - może to zabrzmi dziwnie, ale nie jestem ani fanatykiem ani nawet jakimś zwolennikiem PiSu. W ostatnich wyborach nie głosowałem na PiS. Trzeźwo patrzę na to co się dzieje, nie słucham komentarzy które niewiele wnoszą a potrafią ostro zmienić sam sens wydarzeń, mogę tu zacytować kumpla "teraz jest źle, ale wcześniej było jeszcze gorzej", więc w tych wyborach - zagłosuję właśnie na nich.

#40

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ponieważ mamy demokrację - warto jednak z szacunkiem odnosić się do wyboru większości która poszła do głosowania (jeśli ktoś nie poszedł to znaczy że mu było obojętne i nie ma co płakać nad jego nieobecnością przy urnie). Nie przypominam sobię również by już pierwszego dnia po wyborach media zaatakowały ugrupowanie które je wygrało z taką zajadłością jak to miało miejsce 2 lata temu. Praktycznie od pierwszego dnia po wyborach było "wiadomo" w mediach że rząd który zostanie powołany przez parlament _nic_nie_zdziała_... Że to będzie porażka...


Więc tak, nie większości. Gdyby była większość nie było by koalicji. Więc jak widać nie ma przyzwolenie ponad połowy polaków na to co robią Kaczyńscy. Co do mediów nie przypominam sobie by ktoś kogoś zajadle atakował. Jest to stara spiewka PiS-u. Nie wiem czy bierzesz poprostu hasła od Kaczyńskiego bez własnej oceny czy jak. Przypominam, że w TVN, medium najbardziej niby atakowane przez PiS...zawsze są zapraszani skrajni zwolennicy tej partii. Mogą się wypowiadać do woli. A, że redaktor zada niewygodne pytanie ? No to ja przepraszam bardzo, ale to nie jest TV TRWAM ! czy publiczna by zadawać pytania tylko wygodne rządzącym. Przecież w TVn regularnie jest zapraszany największy obrońca PiS-u wśród dziennikarzy czyli Semka. Ten facet zawsze ich obroni chodźby przed najgorszymi sprawami w ich wykonaniu. Ma swój czas i gada co mu się podoba, nikt go nie cenzuruje. A to, że TVN ma mądrych dziennikarzy, którzy umieją sami myśleć logicznie i dusić polityków niewygodnymi pytania to tylko podziękować ! Dzięki temu obłuda PiS'u i nie tylko jest łatwo ujawniona. Zobacz jakie pytania niewygodne zadaje Olejnik, dlatego że ma coś w głowie a nie dlatego, że TVN to stacja oligarchów czy liberałów.

Poza tym PiS ma jeszcze TV TRWAM i Radio Maryja, mogą się tam do swoich wyborców zwracać bez niewygodnych pytań i klepać trzy po trzy bez żadnej kontry oponenta, którego nie ma(przecież PO czy SLD tam nie będzie zaproszone). I co smutne, robią to regularnie!

Dorn i ministrowie - nie wiem, nie wypowiadam się... Widać za mało śledzę scenę - w sumie skupiam się na faktach i tym co istotne, nie na komentarzach :-)

Polityka zagraniczna - na szybko: ostrzy sprzeciw przeciwko rurociągowi (Niemcy i Rosja), bardzo ostra reakcja na roszczenia Niemców (wbrew pozorom to jest poważny problem - wsparcie rządu niemieckiego), sprzeciw w sprawie sposobu liczenia głosów.

Kończąc - może to zabrzmi dziwnie, ale nie jestem ani fanatykiem ani nawet jakimś zwolennikiem PiSu. W ostatnich wyborach nie głosowałem na PiS. Trzeźwo patrzę na to co się dzieje, nie słucham komentarzy które niewiele wnoszą a potrafią ostro zmienić sam sens wydarzeń, mogę tu zacytować kumpla "teraz jest źle, ale wcześniej było jeszcze gorzej", więc w tych wyborach - zagłosuję właśnie na nich.


No przepraszam bardzo ale jakie komentarze ? W TVN24 masz wszystko na żywo. Możesz sam posłuchać co ma do powiedzenia polityk PiS-u. Nie słucham recenzji z tego, tylko ich własnych zdań ! I szczerze ? Żygam już ich obłudą i propagandą. Słyszałeś już o stanie wojennym jeśli do władzy dojdzie PO-LiD ? :omfg: Żenada. To jest demokracja ? Jeśli naród zechce PO-LiD to stan wojenny ? Bo Kaczka wie lepiej :lol Większość polityków PiS-u powtarza wkółko zdania premiera, nie mają nic własnego do powiedzenia. Ja się zawsze śmieje, że ich zahipnotyzował na jakimś zebraniu partyjnym.

Dorn i ministrowie to są bardzo istotne fakty ! Wręcz nr.1 wśród ważności. Bo zostały złamane podstawowe prawa demokracji. Skoro nie śledzisz, przytocze. Marszałek Dorn mimo braku poparcia większości izby trwa na swoim stanowisku. Nie dopuszcza do głosowania wniosku nad swoim odwołaniem. Natomiast premier z prezydentem, uniemożliwiają głosowanie nad wotum nieufności dla ministrów robiąc trik. Premier ich odwołuje przed głosowaniem, prezydent powołuje na nowo.

Polityka zagraniczna, wymieniłeś "ostry sprzeciw". A wymień teraz efekty tego sprzeciwu ?

Kończąc, trzeźwo patrze na co się dzieje, nie oceniam komentarzy, tylko na żywo wypowiedzi Kaczyńskich i całego PiS-u i moge powiedzieć, to najgorszy rząd po 89.

Ale wracając do OBWE, jeśli Kaczka straszy stanem wojennym w razie wygranej PO-LiD to wpływa na wybory. Zastraszeni obywatele mają głosować na PiS ? OBWE powinno być, bo coś już się dzieje nie tak.

#41

konwallia.
  • Postów: 48
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przykro mi to pisać, ale Konwalio - ale nikt nikogo na siłę nie zmusza do posiadania wpisu z takim a nie innym obywatelstwem w paszporcie. Dzięki temu że jesteśmy krajem demokratycznym - mamy możliwość zmiany obywatelstwa "on demand"...

:sux:

Czyli co? Skoro nie zgadzam się z rządami PiSu to mam zmienić obywatelstwo i najlepiej wyemigrować? I tak ma zrobić większość Polaków, której rządy Kaczyńskich i ich kontrowersyjne postanowienia się nie podobają?? Bardzo przyszłościowe myślenie. :drink:

#42

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzę osiris, że ty także podzielasz poglądy Ejaela o spisku państw zachodu. Weź tylko pod uwagę, że jak by chcieli nas udu... to by po prostu wywalili Polskę z UE, odcieli dopłaty na wszystko i zgnilibyśmy we własnym smrodku kłócącej się opozycji z rządem PiS-u, którzy doszukiwali by się winy w sobie nawzajem.


Ja nie pisze o żadnym spisku tylko o oczywistościach. Próby zbudowania jednego mocarstwa w Europie prowadzone są już od dwóch tysięcy lat - zaczęli Rzymianie, potem był Karol Wielki, Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego, potem Napoleon, potem III Rzesza a teraz jest Unia Europejska. Niemcy są największym płatnikiem UE i dopłacają do tego interesu. Po co to robią? Bo są debilami albo organizacją charytatywną? Czy raczej inwestują długofalowo żeby zarobić? Ja wiem że nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad jak mawiał Milton Friedman. Niemcy mają najsilniejszą pozycję w UE, najwięcej dopłacają i chcą rządzić tym interesem. Dawanie pieniędzy jest sposobem zwasalizowania innych państw - ci którzy mają korzyści z tego źródełka będą zawsze wierni "źródełku". Po co mają nas niszczyć fizycznie - lepiej na nas zarabiać, niewolnika się nie zabija. Jak ktoś twierdzi, że nagle po 1000 lat Niemcy zmienili się w dobrych wujków to musi być po prostu naiwny.

#43

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapewne głosowałeś przeciwko wstąpieniu Polski do UE :hmm: ?
Lekcji historii nie musisz mi udzielać, bo wiem jak wyglądały próby zjednoczenia Europy. Zapomniałeś wspomnieć o EWWG :victory: , która stanowiła podwalinę UE.
Sory, ale ja w ogóle nie widzę, żeby jakiekolwiek państwo było uzależnione od innego, płacącego więcej do kasy UE. W takim przypadku jesteśmy zależni także od WB (ponieważ są drudzy na liście). Co więcej Hiszpania byłaby najbardziej uzależnionym od Niemiec państwem, gdyż jak dotąd ona wykorzystała najwięcej pieniędzy z dotacji unijnych :hmm: .
Oczywiście system dopłat został tak skonstruowany, żeby po latach zainwestowane pieniądze zaczęły się zwracać. Ale żeby od razu państwa członkowskie dalej z nich korzystające w znacznym stopniu (chodzi mi o większość tych, które wstąpiły po 1981) nazywać "niewolnikami"?
Ciekaw jestem jak Niemcy mieliby uzyskać władzę nad całą UE? Przeciez struktury UE zostały utworzone w sposób uniemożliwiający przejęcia przez dane państwo władzy nad całą organizacją. Zapoznaj się z systemem kontrolnym pomiędzy poszczególnymi organami i sposobem ich wybierania, wtedy może zrozumiesz, że to nie jest w cale takie proste.
Ja narazie widzę same korzysci płynące z członkostwa, a na przykładzie wymienionej wyżej Hiszpani jeszcze przez co najmniej 20 lat będziemy tylko korzystać.
Z tonu twojej wypowiedzi wynika, iż popierasz poglądy partii obecnie rządzącej. Na dodatek twoje słowa trącą trochę radiomaryjną indoktrynacją- "Niemcy nasz wróg", "Niemcy chcą zniewoli Europę po raz drugi, bo pierwszy im się nie udał", "W US&A Żydzi, w Europie Niemcy" (żeby nie było, to taka parafraza i kondensacja wszystkich antyniemieckich poglądów). Nie uważam, że Niemcy zmienili się w dobrych wujków, ale nie można ich także demonizować.
Przecież to nie oni odmówili przyjęcia obserwatorów OBWE, tylko Polska :ojej: (tak na koniec, żeby nawiązać do tematu :victory: :P i zakończyć tę daremną dysputę :wall: ).

@down: Ejael mówiłem, żebyś najpierw zapoznał się ze sturkturami unijnymi, zamiast głupoty wypisywać. Komisarze nie wybierają siebie nawzajem, lecz są wybierani przez rządy poszczególnych państw. Co więcej muszą oni zostać zatwierdzeni przez parlament europejski. A jak wiadomo parlamentarzystów wybieramy my (czyt. obywatele krajów europejkich). Ponadto parlament może także przedłożyć wotum nieufności w stosunku do Komisji. Szkoda pisać...

#44

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzisz, ja jestem wolnościowcem, zwolennikiem państwa minimum a przeciwnikiem biurokracji i superpaństw itp. tworów. UE stała się projektem politycznym, który ma stworzyć jedno państwo.

Ja jestem za:
- swobodą przemieszczania się ludzi - układ z Schengen jest ok ale nie trzeba być członkiem UE żeby być w układzie z Schengen - przykład: Norwegia i Islandia (a Wlk. Brytania jest w UE ale nie jest w Schengen)
- swobodą gospodarczą i wolnym handlem ale nie trzeba być w UE żeby być w Europejskim Obszarze Gospodarczym, który właśnie znosi wszelkiego rodzaju cła i pozwala na swobodny przepływ kapitału, towarów i usług - przykład to również Norwegia i Islandia

Kiedy projekt wspólnoty gospodarczej dostał nadbudówkę polityczną to przestał być to wolnościowy układ. UE zaczyna regulować coraz więcej sfer życia, od ogórków po huty. Chcą przepchnąć Traktat Konstytucyjny czyli to co rzeczywiście stworzy superpaństwo pod nazwą Unia Europejska ale nazywają go teraz dla niepoznaki "reformującym". Ludzie rządzący UE czyli komisarze przed nikim nie odpowiadają, nie są wybieralni, nie można ich usunąć - jedynie oni mogą dokooptować kogoś do swojego grona i również go usunąć a to żywcem przypomina strukturą sowiecką opartą również na nieusuwalnych komisarzach.

Co do Niemców to musimy pamiętać że to jedyne państwo którego obywatele mają do nas pretensje terytorialne. Co ciekawe takich pretensji nie zgłaszają do Rosji o Królewiec. Z Niemcami nie mamy podpisanego traktatu pokojowego po IIWŚ jako JEDYNE państwo w Europie! (po IIWŚ oprócz nas traktatu pokojowego nie podpisały między sobą tylko Rosja i Japonia). Ponadto art. 116 Konstytucji Niemiec mówi o granicach Rzeszy z 1937 r. jako aktualnych - dlaczego przez tyle lat tego nie zmienili i nie kwapią się do zmiany?

Ja cenię wolnościowe aspekty a nie trawię zamordyzmu i wszystkiego co ogranicza wolność człowieka. UE obudowuje się coraz bardziej w biurokrację i wszechregulacje prawne. Niemcy trzymają nad tym kontrolę. Nie wierzę żeby to miało się dobrze skończyć.

#45 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

jak by chcieli nas udu... to by po prostu wywalili Polskę z UE, odcieli dopłaty na wszystko i zgnilibyśmy we własnym smrodku

Polska jest za dużym rynkiem zbytu i taniej siły roboczej (jeszcze) dla zachodu, żeby tak chętnie się nas pozbywali.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych