Skocz do zawartości


Informacje o artykule

  • Dodany: 29.12.2013 - 13:54
  • Aktualizacja: 01.01.2014 - 20:42
  • Wyświetleń: 2723
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/1240-kataklizmy-nowej-ery/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Kataklizmy Nowej Ery

Napisane przez NHolokaust dnia 29.12.2013 - 13:54
Poniżej prezentuję garść przepowiedni dot. kataklizmów, które być może nadejdą w związku ze zbliżającym się końcem człowieka.

I. PRZESTROGA


Należy spodziewać się dnia, kiedy równowaga w naturze będzie utracona.
Quetzalcoatl (947 n.e.)

Ludzie przestaną miłować świat, który nas otacza, to niezrównane dzieło Pana, tę wspaniałą konstrukcję, którą On zbudował, to uosobienie wszelkiego dobra złożone z tylu rozmaitych form, byt, poprzez który przejawia się boska wola hojnie obdarowując człowieka, to połączenie bogactwa wszelakich istnień, które wywołuje głęboką część i uwielbienie i miłość do Stwórcy.
Hermes Trismegistots (150-270 n.e.), ASC III

I nadszedł czas...wytracenia tych, którzy niszczą Ziemię.
Św. Jan z Patmos (81-96 n.e.), OBJ 11,18

Coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, że to, co stworzyliście, jest bardzo kruche. Wszystko to, co stale produkujecie i konsumujecie doprowadza do zagłady planetę i stworzenia żyjące na jej powierzchni. Bogate kraje pożerają wszystko i wszystkich, aby utrzymać swój materialny standard, biedne zaś robią wszystko, aby upodobnić się do bogatych. To błędne koło.
Ambres (1986)

Jałowieje i umiera ziemia, marnieje i umiera świat, marnieją dostojnicy ludu ziemi. Ziemia jest splugawiona pod swoimi mieszkańcami, gdyż przestąpili prawa, wykroczyli przeciwko przykazaniom, zerwali odwieczne przymierze. Dlatego klątwa pożera ziemię i jej mieszkańcy muszą odpokutować swoje winy. Dlatego spłoną doszczętnie mieszkańcy ziemi i niewielu pozostanie.
Izajasz (783-687 p.n.e.), IZ. 24,4-6

[W wieku Kali] ludzie będą oddawać część nie Ziemi, lecz jej mineralnym skarbom
Purany Hinduskie (ok. 900 n.e.), VIS-P IV, 24,26-27

Cała natura zatrzęsie się z powodu nieporządku i nikczemnych ludzkich czynów, których bezmiar dosięgnie niebios.
Przepowiednia z La Salette (1846)

W okresie pozornego pokoju pory roku ulegną zmianie...
Przepowiednia z La Salette (1846)

Mieczami tymi [prawdopodobnie chodzi o rakiety siekające warstwę ozonową - dop. NHolokaust] można będzie posiekać niebo...
Pastor Bartłomiej (1642)

Pogoda będzie zmieniać sięcoraz bardziej; nastąpią gwałtowne zmiany dotychczasowych układów klimatycznych
Duchowi Przewodnicy Ruth Montgomery (1986), HRD

Tropikalne lasy deszczowe podtrzymują niebo - zetnijcie drzewa, a nastąpi katastrofa.
Legenda plemienia z Ameryki Płd.

A czwarty (Anioł) wylał czaszę swoją na Słońce;i dana mu została moc palenia ludzi żarem. I byli ludzie popaleni wielkim żarem i bluźnili imieniu Boga.
Św. Jan z Patmos (81-96 n.e.), OBJ. 16,3

Ogień ogarnie lasy i łąki, przenikając wszystko bezlitosną falą płomieni
Quetzalcoatl (947 n.e.)

Ziemia nie pozostanie niewzruszona...bogowie z konieczności zamilkną, nikt nie odpowie na wołanie o pomoc: owoce ziemi będą gniły, a gleba stanie się jałowa, i nawet powietrze w posępnym bezruchu będzie przyprawiać o mdłości. Tak zestarzeje się ten świat.
Hermes Trismegistos (150-270 n.e.), ASC III

Ponieważ zanieczyszczenie Ziemi nie ustaje, czysta woda nabierze większej wartości niż ropa naftowa i o wiele rzadziej będzie występować.
Duchowi Przewodnicy Ruth Montgomery (1976), WBF

Głód spowodowany suszą wystąpi na początku następnej dekady. Nie ograniczy się on do Afryki czy Środkowego Wschodu. Obejmie on również Amerykę, a zważywszy na to, że jest to główny spichlerz tak wielu krajów Trzeciego Świata, niewiele głosów odpowie na liczne prośby o pomoc.
Duchowi Przewodnicy Ruth Montgomery (1986), HRD

Wtedy wszystkie żywioły tego świata ulegną zniszczeniu; powietrze, ziemia, morze, płonący ogień i niebo nocą, wszystkie dni zlejąsięw jednym ogniu, tworząc bezkształtną, bezużyteczną masę.
Wyrocznia Sybilli (II w.p.n.e.)


II. POTOP


Równowaga natury zostanie utracona, gdy fale wypowiedzą posłuszeństwo brzegom.
Quetzalcoatl (947 n.e.)

Wody wystąpią z brzegów...
Madame Sylvia (1948)

Morze przekroczy własne granice i pochłonie ogromne miasta.
Brigham Young (1860)

I będą znaki na słońcu, księżycu i na gwiazdach, a na ziemi lęk bezradnych narodów, zahuczy morze i fale.
Jeszua* (30-33 n.e.), ŁUK. 21,25

[Po tym gdy nadejdzie] wielka Kometa [prawdopodobnie kometa Halleya w 1986 lub 2062 lub Hale-Boppa w 1997]...wielki kraj [w innych jej przepowiedniach wyraźnie opisany jako Ameryka] zostanie zniszczony przez trzęsienia ziemi, burze i olbrzymie morskie nawałnice; sprawi to, że niedostatek i wszelkie plagi panoszyć się będą. Ocean zaleje także wiele innych krajów, a przybrzeżne miasta żyć będąc w ciągłym strachu przed nadejściem fali, niektóre zaś zostaną zniszczone.
Św. Hildegarda (ok. 1141 r.)

Ziemia zatrzęsie się, morza wystąpią z brzegów...
Emeld Scochy (1933)

...A gdy morza się wzniosą...każda dusza wiedzieć będzie, że nadszedł czas.
Mahomet (620-630 n.e.), QUR LXXXI 12,14

Huragan, o jakim dotąd nie słyszano, szalejący nad dwoma kontynentami...Duch mój powędrował do wielkich miast na wschodnim wybrzeżu Anglii. Widziałem statki wyrzucone na brzeg, mnóstwo roztrzaskanych budynków, szczątki domostw unoszone przez fale. Wiele okrętów na morzu zostało zniszczonych.
Później ujrzałem Holandię, Belgię i niemieckie wybrzeża Morza Północnego, których także nie ominęła katastrofa. Spośród najbardziej dotkniętych miast...słyszałem nazwy Antwerpia i Hamburg.
...Nawet zachodnie wybrzeże Danii i północna Szwecja poważnie ucierpiały.

Anton Johansson (1918)

Niedługo już fale sztormowe i cyklony staną się źródłem niewyobrażalnego zniszczenia.
Cheiro (1931), CWP

*) Jeszua - inaczej Jezus


III. WIELKA SUSZA


I wyciekną wody Nilu,a rzeka do cna wyschnie. I będą cuchnąć kanał, opadną i wyschną rzeki Egiptu, trzcina i sitowie zwiędną. Zniknie wszystko sitowie na brzegach Nilu i wszystkie zasiewy nad Nilem uschną, zostaną rozwiane, nie będzie ich. I będą narzekać rybacy i skarżyć się wszyscy, którzy zarzucają w Nilu wędkę, a ci, którzy rozciągają sieć w wodzie, omdleją z wycieńczenia.
Izajasz (783-687 p.n.e.), IZ. 19,5-8

Na 48 stopniu [u] schyłku Raka [koniec lipca] jest ogromna szusza. Ryby w morzu, rzece i jeziorze oszaleją ugotowane. Bearn i Bigorre (południowo-zachodnia Francja - dop. NHolokaust] w rozpaczy z powodu ognia na niebie.
Nostradamus (1555), C5,Q98

Mars, Merkury i Księżyc w koniunkcji w stronę Środka [Południowa Francja i może również Afryka]. Nastąpi wielka susza.
Nostradamus (1555), C3,Q3


IV. GŁÓD


Warunki te [w Ameryce] nie zmieniły się. Trudności w tym kraju jeszcze się nie zaczęły, jeśli chodzi o zaspokojenie podstawowych, w tym żywnościowych, potrzeb ludzkości.
Edgar Cayce (1943), Nr 257-254

Wielkie nieszczęścia nadejdą...narody zginą w płomieniach i głód unicestwi miliony.
Francesca De Billiante z Sabaudii (początek XX w.)

Koniec świata jest bliski - lecz ludzie są nieustępliwi i okrutni, i nie chcą słyszeć kroków nadciągającej zagłady. Teraz nastąpi Wiek Północnych Wiatrów...Zima Fimbul nadchodzi. Cały świat okryje się śniegiem, a ziemię spowije morderczy mróz. Zamglone słońce nie ogrzewa ziemi, a niekończące się sztormy niszczą nasze plony.
Fragment Ragnarok, dawnej przepowiedni Skandynawskiej

...a zlodowacenie stopniowo ogarnie północą Europę; kraje takie jak Irlandia, Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia, Dania, północne obszary Rosji, Niemcy, Francja, Hiszpania będą się powoli stawały terenami nie nadającymi się do zamieszkania.
Zmiana ta pociągnie za sobą pojawienie się klimatu umiarkowanego w Chinach, Indiach, Afryce i Egipcie, co w konsekwencji doprowadzi do gwałtownego rozwoju cywilizacji na tych terenach.

Cheiro (1931), CWP


V. TRZĘSIENIA I DYSLOKACJE


Ta planeta jest żywym istnieniem, o wielkiej świadomości. Ziemia cierpi. Śmiertelne spazmy wstrząsają jej ciałem. Czy nie słyszycie jak płacze? Czy nie widzicie, co się dzieje? Czy nie słyszycie, jak woła o pomoc? Prosi swe dzieci, aby się nad nią zlitowały. Jednak jej dzieci odwracają się od niej plecami i dalej błądzą w labiryncie, który same dla siebie stworzyły.
Potrzeba dalekosiężnej wizji została zastąpiona krótkowzrocznym egoistycznym sposobem myślenia. Istota ludzka musi się obudzić z głębokiego snu. Musi się rozejrzeć wokół, aby zobaczyć, co się dzieje. Musi zacząć działać, zanim będzie za późno - zanim Matka zabierze ze sobą swoje dzieci i zniknie w otchłani nicości.

Ambres (1986)

W naturze życia leży wytężąnie sił aż do ostatniej chwili. Obecnie, gdy zbliża się ostatnia chwila Ziemi, mobilizuje ona wszystkie siły, jakie jej pozostały. Gdyby ci ludzie, którzy rozumieją co dzieje się z Ziemią, podzielili się [swoją wiedzą z innymi - dop. NHolokaust] na całym świecie, Ziemia natychmiast zaczęłaby odzyskiwać swe uzdrowicielskie siły i uleczyłaby się. Niektóre przejawy walki Ziemi o przetrwanie odbierane są przez nas jako katastrofy: trzęsienia ziemi, powodzie, itd. Zamiast współdziałać z Ziemią w jej procesie samouzdrawiania, robimy wszystko, aby mu zapobiec. Jeśli nauczymy się współpracować z siłami Ziemi, ona sama pomoże nam oczyścić siat ze wszystkich niepotrzebnych rzeczy wyprodukowanych przez ludzi.
Tamo-San (1989), TRSHR

Znaki pojawią się na wiosnę, a zaraz po nich nadzwyczajne przemiany, wędrówki ludów i olbrzymie trzęsienia ziemi...Nastąpi też w miesiącu październiku wielkie poruszenie globu, jakby Ziemia, straciwszy naturalną siłę grawitacji, pogrążyła się w otchłani nieskończonej ciemności.
Nostradamus (1555), C10,Q72

Teraz w wyznaczonym czasie wąż Midgard [który w wierzeniach skandynawskich obejmuje swym ciałem Ziemię i morza - dop. NHolokaust] wije się w ogromnym gniewie. Trzęsie się i rzuca po mulistym dnie Oceanu tak gwałtownie, że jego ruchy wywołają fale zalewające...Ziemię aż po same góry. W tym samym czasie góry ruszają się, a skały drżą...Śmiertelni ludzie...giną, a ich cienie tłoczą się na drodze do Hel [zaświaty wikingów]. Niebo rozciąga się i ostatecznie pęka na pół.
Fragment Ragnarok, przepowiedni Skandynawskiej

Świat nie ma na czym się wesprzeć. Serce świata jest złamane....Ziemia dyszy i wiruje pośród okropnych katastrof. Lądy pękająi nikną w odmętach, ale na ich miejscu pojawiają się nowe kontynenty i wyspy.
Madame Sylvia (1948)

Wkoło zatacza się ziemia jak pijana i kołysze się jak szałas na wietrze. Zaciążyło na niej jej przestępstwo, tak że upadnie i już nie powstanie.
Izajasz (783-687 p.n.e.), IZ. 24,20


VI. PRELUDIUM


Jeśli wzmoże się aktywność Wezuwiusza i Pelee [chodzi oczywiście o wulkany - dop. NHolokaust]...
Edgar Cayce (1936), Nr 270,35

...Wtedy południowe wybrzeże Kalifornii i obszar pomiędzy Salt Lake i południową częścią Nevady mogą spodziewać się w ciągu trzech miesięcy licznych trzęsień ziemi.
Będzie to miało miejsce bardziej na południowej niż północnej półkuli.

Edgar Cayce (1936), Nr 270,35

Na południu [być może chodzi o południową Francję i Afrykę - dop. NHolokaust] będzie wielka susza. Trzęsienie ziemi nawiedzi środek Azji...Korynt [Grecja] i Efez [Azja Mniejsza] w kłopotliwym położeniu.
Nostradamus (1555), C3,Q3

Przez kilka nocy ziemia drżeć będzie...Korynt i Efez zanurzą się w dwóch morzach [zostaną zalane przez fale przypływu? - dop. NHolokaust].
Nostradamus (1555), C2,Q52

Trzęsienie ziemi w Mortarze, wysepki [na kanale] św. Jerzego w połowie zatopione [toną południowo-zachodnie obszary Anglii].
Nostradamus (1557), C9,Q31

Na siedem lat przed ostatnim dniem morze pochłonie Eirin [Irlandię] jednym wylewem.
Św. Kolumba (522 n.e.)

Ziemia załamie się...Górna część Europy zmieni się w mgnieniu oka.
Edgar Cayce (1934), Nr 3976,15

Większa część Japonii musi zniknąć w morzu.
Edgar Cayce (1936), Nr 3976,15

Klimat będzie ulegał dalszym przeobrażeniom, aż w połowie lat dziewięćdziesiątych zaczną się gwałtowne zmiany pogody, którym towarzyszyć będą wybuchy wulkanów w Ameryce Południowej i Północnej i na Hawajach.
Duchowi Przewodnicy Ruth Montgomery (1986), HRD

Ziemia załamie się w zachodniej części Ameryki Północnej.
Edgar Cayce (1934), Nr 3976,15

Uskok San Andreas zacznie się rozszczepiać w ciągu najbliższych kilku lat, niszcząc doszczętnie większość nowoczesnych budowli wzniesionych na jego terenie. Ludzie powinni pomyśleć, zanim cokolwiek tam wybudowali. Uskok będzie się rozdzielać i część Kalifornii zostanie pochłonięta przez morze. Wiele istnień spotka zagłada...
Duchowi Przewodnicy Ruth Montgomery (1986), HRD

W ciągu następnych kilku lat nowe lądy wynurzą się z Atlantyku, jak też z Pacyfiku.
Edgar Cayce (1941), Nr 1152,11

Trzęsienie poruszy cały świat, a fragmenty Italii, Neapolu, Sycylii, Portugalii i Hiszpanii znikną we wnętrzu Ziemi.
Przepowiednia Warszawska (1790)

Już niedługo Tybr ponagli boginię śmierci; na krótko przed wielkim potopem kapitan statku [papież] zabrany i osadzony w lochu na dnie. Zamek [San Angelo] i pałac [Watykan] spalone.
Nostradamus (1555), C2, Q93


VII. PRZESUNIĘCIE OSI OBROTU ZIEMI


Nocą wydawać się będzie, że gwiazdy szaleńczo kołyszą się na niebie, a o świcie Słońce wzejdzie w nieprawidłowym miejscu na horyzoncie. W ciągu dnia Słońce trwać będzie nieporuszone na niebie, a następnie zacznie zmierzać w odwrotnym kierunku w czasie, gdy Ziemia ustalać będzie swe nowe położenie względem Słońca.
Duchowi Przewodnicy Ruth Montgomery (1979), AMG

I nastąpiły błyskawicie, i donośne grzmoty, i wielkie trzęsienie ziemi.
Św. Jan z Patmos (81-96 n.e.), OBJ 16,19

Ci, którzy będą w stanie bezpiecznie się schronić, zobaczą jak ziemia drży i trzęsie się, i w niektórych miejscach powstaje morze wrzącej wody, ponieważ oceany wtargną w głąb lądu. Jednocześnie eksplozje pod skorupą ziemską sprawią, iż wyłonią się na powierzchni morskiej nowe kontynenty, podczas gdy inne będą połknięte przez morze.
Duchowi Przewodnicy Ruth Montgomery (1979), AMG

...i wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd człowiek istnieje na ziemi; tak potężne było to trzęsienie. I rozpadło się wielkie miasto [Jerozolima] na trzy części, i legły w gruzach miasta pogan.
Św. Jan z Patmos (81-96 n.e.), OBJ 16,18,19

Zechciejcie sobie wyobrazić ogromną falę, wyższą niż dziesięciopiętrowy budynek, zbliżającą się do wybrzeża. Spotkanie z nią jest nieuniknione, dlatego w tym przerażającym momencie zapomnijcie o strachu i myślcie o dobrych stronach tego, że staniecie się duchami.
Duchowi Przewodnicy Ruth Montgomery (1979), AMG

I znikły wszystkie wyspy, i gór już nie było.
Św. Jan z Patmos (81-96 n.e.), OBJ 16,20


VIII. MAPA ŚWIATA PO PRZESUNIĘCIU OSI


Południe staje się północą i Ziemia obraca się do góry nogami.
Egipski papirus (p.n.e.)

Dokładny opis przesunięcia nie jest możliwy, jednakże jak oświadczyliśmy wcześniej, jeden biegun znajdzie się na terenie Pacyfiku, a drugi w Ameryce Południowej, w okolicach jej południowego krańca.
Duchowi Przewodnicy Ruth Montgomery (1986), HRD

Ziemia stanie się olbrzymim cmentarzem. Pokryją ją trupy tak bezbożnych, jak i sprawiedliwych. Ziemia zadrży w swoich posadach, a wtedy powstaną wielkie fale, które pochłoną lądy.
Marie Julie (1880)

Wielu nie przeżyje tej zmiany, ale będą tacy, co przeżyją, ponieważ okres piętrzących się mórz i przeraźliwych wiatrów minie, ci na północy żyć będą w klimacie tropikalnym i na odwrót.
Arthur Ford za pośrednictwem Ruth Montgomery (1971), ABY

Kiedy Ziemi zacznie drżeć, zrzucając z siebie ciężar, człowiek zapyta: Cóż się stało? Tego dnia oznajmi ona wieść, spełniając rolę Boga twego. Tego dnia przybierać będą różne postaci i zobaczą swe uczynki. I ten, który uczynił odrobinę dobrego, to ujrzy, jak i ten, którzy uczynił odrobinę złego też to ujrzy.
[b]Mahomet (620-630 n.e.), QUR XCIX
Wyselekcjonował i uzupełnił komentarzem: Nholokaust.
  • 0