Skocz do zawartości


Informacje o artykule

  • Dodany: 12.08.2013 - 14:45
  • Aktualizacja: 19.08.2013 - 14:36
  • Wyświetleń: 2704
  • Odnośnik do tematu na forum:
    www.paranormalne.pl/topic/35446-przymusowe-fundusze-emerytalne/page_p_570704_fromsearch_1#entry570704

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Przymusowe Fundusze Emerytalne - część II

Napisane przez Marian dnia 12.08.2013 - 14:45
Teraz, po przeczytaniu związanych z tematem dawniejszych wypowiedzi niektórych polityków i ekonomistów, chciałbym uzupełnić swój poprzedni artykuł. Przecież sprawa jest przerażająco prosta. Na skutek świadomego i wyrafinowanego prania mózgów na szeroką skalę - dobrowolnie powołano wampira, pozbawiającego nas środków finansowych. Przecież OFE nie jest niczym innym jak prywatną instytucją której, pod pretekstem usprawnienia systemu emerytalnego, przekazano olbrzymie środki finansowe. Początkowo było to 40 % składek emerytalnych. Z tej kwoty 10 % przeznaczono na obsługę działalności. Nie wiem czy Najwyższa Izba Kontroli ma dostęp do OFE. Chyba nie są także ujawniane zarobki zatrudnionych tam osób. Ponadto prywatne przedsiębiorstwo nie ponosi pełnej prawnej odpowiedzialności za swoje działania. Może zbankrutować, nie ponosząc nawet takich dla siebie skutków jak w przypadku golden-afery. Główny jednak cel, jakim jest przekazanie na giełdę kolosalnych środków, został osiągnięty. Pieniądze zostały zamienione na akcje czy obligacje, których wartość giełda potrafi odpowiednio zmieniać.

Myślę, że obecne władze polskie zrozumiały ten problem i próbują coś z tym zrobić. Obniżyły wielkość przekazywanych przez ZUS środków oraz koszty obsługi OFE z 10 % do chyba 2,5 %. Wobec zaistniałej sytuacji demograficznej wprowadziły także zmianę wieku emerytalnego. Niestety mają związane ręce przez inne demony, które opętały prawicę polityczną, a szczególnie PiS i ostatnio związki zawodowe. Muszą opędzać się przed ich propagandą. Nie mogą podjąć radykalnych środków jak natychmiastowa likwidacja OFE, objęcie rolnictwa reformą emerytalną, zmianę przesadnych przywilejów emerytalnych niektórych grup zawodowych, itp.

Opisany tu system stanowi tylko jedną stronę medalu. Drugą stroną są przyrodzone człowiekowi tendencje humanitarne, które przejawiły się np. po drugiej wojnie światowej jako Plan Marshalla lub UNRRA, a obecnie Unia Europejska, przekazująca pieniądze krajom opóźnionym w rozwoju. W Polsce paradoksem jest fakt, że do uzyskania tych środków potrzebna jest przedpłata do każdej inwestycji, co dodatkowo powiększa dług państwowy.

Przy okazji chciałbym przypomnieć jak powołano w USA Biuro Rezerw Federalnych. Uczyniono to w 1913 r., w drugiej połowie grudnia, korzystając z uszczuplonego składu Parlamentu (wyjazd na święta). Powołano BRF które przejęło pełną władzę nad bankowością i emisją pieniądza. Uzasadniono to koniecznością uniknięcia inflacji. Kadencja Biura trwa 13 lat, a jego skład nie zależy od władz państwowych. Jest więc instytucją prywatną, a słowo "Federalne" jedynie maskuje ten fakt. Od tego czasu gwałtownie zaczęło rosnąć zadłużenie Rządu. Udzielając Rządowi pożyczek, lub grożąc ich wstrzymaniem, BRF przejęło rzeczywistą władzę nad Państwem.
  • 0