Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdopodobienstwo na zycie w kosmosie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16

Adam9011.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Adam9011, a co niby przemawia u Ciebie za twierdzenie, że w układzie Alfa Centuari jest życie?


Wysunąłem sobie taką hipotezę w oparciu o wielkość i wiek gwiazd w tym układzie. Alfa Centauri a jest nieco większa od Słońca, jednak o tym samym typie widmowym. Gwiazda B Jest nieco mniejsza i chłodniejsza. Proximy za bardzo nie biorę pod uwagę, chociaż ostatnio odktyto Gliese 581c, orbitującą właśnie czerwonego karła. Jeżeli wokół gwizad A i B powstały planety, co jest bardzo prawdopodobne, to możliwe jest, że powstało tam życie. Niekoniecznie musi być to od razu jakieś życie inteligentne, jednak biorąc pod uwagę wiek tamtego układu (podobny do wieku układu słonecznego), nie można też tego wykluczyć.

Swoją drogą, dziwne jest, że nie odkryto jeszcze planet w najbliższym Ziemi układzie. Chyba, że odkryto, ale jeszcze nie ujawniono.
  • 0

#17

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Problemem jest to, że Alfa Centuari to układ podwójny. Planety takiego układu byłyby o wiele bardziej narażone na różne negatywnie działające siły..
Z bliskich gwiazd lepiej prezentuje się Epsilon Eridani (są tam gazowe giganty) czy też Tau Ceti.
  • 0

#18

aRON.
  • Postów: 108
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie trzeba używać żadnych skomplikowanych wzorów aby to stwierdzić. Wszechświat jest tak wielki, że niemożliwe jest aby oprócz nas nie było jakiejś cywilizacji. Przecież ktoś musiał nas stworzyć :D
  • 0

#19

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inside--> Pewne prawa fizyki są i tyle. Wymiana informacji drogą radiową wydaje się logiczna, i nie za bardzo jest jak to ominąć. Choć oczywiście, mogli zostać przy kablach, światłowodach itp.

Ahh oczywiscie że są. Problem tylko w tym na ile my je znamy. Mozna by stwierdzic, ze calkiem nie zle.
A moze obca cywilizacja uzywa jakiegos calkwicie hmm innego sposoby przesylania informacji, o ktorego my istnieniu nie mamy pojecia. Ciezko zalozyc ze tak nie jest, skoro ziemianie nawet sie ze swojej planety za bardzo nie ruszyli..
  • 0

#20

Man_in_black.
  • Postów: 83
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie, że być może jest tak, że każdego dnia wysyłają do nas sygnały o swoim istnieniu, a my ich nie dostrzegamy, bo albo nie mamy odpowiedniej technologii, albo komuś z Ziemi zależy na tym byśmy tych sygnałów nie odbierali. Oglądaliście film z 2005 roku z tej konferencji w której wypowiada się ten słynny meksykanin (dział Download)? Tam pojawila sie wzmianka o komunikacie od Nich do nas. Jeśli ktoś wie jaka informacja poleciała w kosmos na pokładzie Marinerów to zrozumie sens tego o czym mówi ten film.
  • 0

#21

Adam9011.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Problemem jest to, że Alfa Centuari to układ podwójny. Planety takiego układu byłyby o wiele bardziej narażone na różne negatywnie działające siły..
Z bliskich gwiazd lepiej prezentuje się Epsilon Eridani (są tam gazowe giganty) czy też Tau Ceti.


Układ Alfa Centauri może być niestabilny, to prawda. Sądzę, że jeżeli istnieją w tym układzie planety, to jest ich mało, gdyż gdyby było ich dużo, to przykładowo planety zewnętrzne gwiazdy A byłyby przyciągane przez gwiazdę B i na odwrót. Powodowałoby to destabilizację orbit tych planet i w konsekwencji zniszczenie tych planet przez kolizję z innymi. Na początku istnienia tego układu napewno było tak, jak napisałem powyżej ("wymiana" protoplanet), jednak myślę, że do dzisiaj wszystko zdążyło się już ustabilizować (oczywiście jeżeli coś tam jest, bo ciągle nie mamy dowodów).

Co do układu Epsilon Eridani, to jeżeli istnieją tam planety skaliste, i jeżeli znajdują się w ekosferze gwiazdy, to prawdopodobnie panują na nich dobre warunki do powstania życia. Atutem tego układu jest to, że znajduje się w nim duża planeta gazowa (jak u nas Jowisz), która jest swoistym "odkurzaczem" i oczyszcza układ z planetoid itp, które mogą zagrozić życiu na planecie.
  • 0

#22 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

. ze bardziej rozwinieta cywilizacja powinna bez problemu nawiazac kontakt naszymi metodami z mniej rozwinieta i prymitywna cywilizacja.

Tylko o czym mieli by z nami rozmawiać?
Ja zawsze porównuje tą całą sytuację do mrowiska.
Jeżeli różnica między nimi a nami jest tak duża jak między nami a mrówkami, to po co mają się z nami komunikować?

Druga koncepcja to taka, że już dawno mamy kontakt, tylko że osoby mające tą informację (rządy, wojsko) traktują ten fakt jako "Top Secret", ale w tym momecie wkraczamy już w spiskowe teorie.
  • 0

#23

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko o czym mieli by z nami rozmawiać?
Ja zawsze porównuje tą całą sytuację do mrowiska.
Jeżeli różnica między nimi a nami jest tak duża jak między nami a mrówkami, to po co mają się z nami komunikować?

Druga koncepcja to taka, że już dawno mamy kontakt, tylko że osoby mające tą informację (rządy, wojsko) traktują ten fakt jako "Top Secret", ale w tym momecie wkraczamy już w spiskowe teorie.

Odnośnie tego drugiego punktu. Jeśli to prawda to ja sie nie dziwie że trzymają to w tajemnicy. Jakby Ziemianie dowiedzieli się, że nie są sami, nie są jedyną inteligentą rasą, a co gorsza w prównaniu do innej rasy to zwykłe mrówki to ekhm.. rewolucja, zamieszki, panika i rozruchy gwarantowane.
IMO ludzie nie są gotowi, zeby przyswoć sobie fakt, ze na 100% nie jesteśmy jedną cywilizacja. Wszechświat jest zbyt ogromny na to.
  • 0

#24

Adam9011.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

IMO ludzie nie są gotowi, zeby przyswoć sobie fakt, ze na 100% nie jesteśmy jedną cywilizacja. Wszechświat jest zbyt ogromny na to.

Ja już go sobie przyswoiłem. I jakoś nie czuję się "gorszy" z tego powodu, że mogę pochodzić z rasy mniej inteligentnj od innej.
  • 0

#25

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja już go sobie przyswoiłem. I jakoś nie czuję się "gorszy" z tego powodu, że mogę pochodzić z rasy mniej inteligentnj od innej.

Ja tez, pewnie jak wiekszosc na tym forum. Ale to nawet nie jest 1% całej populacji.
Większość ludzi by... sami sobie wymyslcie co zrobila jakby nagle sie dowiedziala ze naprawde nie jestesmy sami..
  • 0

#26

Adam9011.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tez, pewnie jak wiekszosc na tym forum. Ale to nawet nie jest 1% całej populacji.
Większość ludzi by... sami sobie wymyslcie co zrobila jakby nagle sie dowiedziala ze naprawde nie jestesmy sami..


Co by sobie zrobiła? Bo nie mogę wymyśleć...
  • 0

#27

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

padły by religie które ustawiaja czlowieka w centrum wszechswiata jako tego stworzonego przez boga i przez niego umiłowanego ;] astronomia to wrog kosciola xD
  • 0

#28

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba się mylisz

Watykańscy naukowcy oświadczyli, że kosmici mogą istnieć naprawdę.

Jesteśmy sami we wszechświecie, czy może poza Ziemią istnieją inne inteligentne cywilizacje? Może to jedna z nich stworzyła Człowieka, a teraz z ukrycia przygląda się swojemu eksperymentowi na Ziemi?

Na kwestię kosmitów do tej pory Kościół unikał jednoznacznych odpowiedzi. Właśnie dlatego wszystkich zszokowały słowa jezuity ks. José Gabriel Funes'a - nowego szefa Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego - który w sobotę dla agencji ANSA powiedział: "Możliwe, że w innych systemach słonecznych rozwinęło się życie. Jeśli gdzieś są istoty pozaziemskie, to trzeba je uznać za naszych braci". Co spowodowało to stanowisko Kościoła? Mówi się, że Specola Vaticana, czyli watykańskie obserwatorium astronomiczne, mogło znaleźć się w posiadaniu dowodów na istnienie życia pozaziemskiego. Od dawna bada bowiem sprawę kosmitów na własną rękę.

"E.T. phone home"Dlaczego zakonnicy szukają "obcych"?
  • 0



#29

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nieskończonej przestrzeni


Po pierwsze: nie potrafimy wyobrazić sobie nieskońcvzoności..
Po drugie:
Jeżeli wszechświat jest nieskończony, to istnieje w nim nieskonczona liczba nas samych, ktore robia rzeczy ktore juz zrobilismy lub zrobimy..
Oczywiscie oprocz nich, jest nieskonczenie wiele innych nacji, które maja nieskonczenie wiele swoich klonów..
  • 0

#30

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pozostaje tylko pytanie co Bóg robił przed stworzeniem wszechświata :D
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych