Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziewczynka, która ma urodzić rodzeństwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kanadyjska matka zamroziła swoje komórki jajowe, dzięki którym jej siedmioletnia obecnie córka Flavie Boivin mimo wrodzonej bezpłodności kiedyś będzie mogła urodzić dziecko - poinformowano na 23. dorocznym zjeździe Europejskiego Towarzystwa Embriologii i Rozrodu Człowieka (ESHRE) w Lyonie.

Flavie cierpi na zespół Turnera - brakuje jej jednego z typowych dla kobiety dwóch chromosomów płciowych X. Jej narządy płciowe nie mogą się w pełni rozwinąć, co wyklucza naturalne poczęcie.

Jednak dzięki komórkom jajowym własnej matki, zapłodnionym nasieniem przyszłego partnera - mogłaby - po osiągnięciu odpowiedniego wieku - urodzić dzieci, które genetycznie rzecz biorąc byłyby jej przyrodnim rodzeństwem. 35-letniej matce Flavie, prawniczce, pomógł zespół specjalistów z McGill Reproductive Center, zajmujący się przechowywaniem komórek jajowych osób z ciężkimi chorobami lub pragnących po prostu opóźnić macierzyństwo. Pani Boivin uzgodniła wszystko z ojcem Flavie, analitykiem finansowym Martinem Cote. Nie chce zobowiązywać córki do skorzystania ze swoich komórek jajowych - ma to być jej własna decyzja.

Pytany o opinię komitet etyczny nie wyraził sprzeciwu, uznając czyn matki za akt macierzyńskiej miłości. Dotąd darowizny komórek jajowych zdarzały się między siostrami.

Źródło:
Onet.pl
  • 0



#2

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

hmm.. myśle że nie ma w tym nic rewolucyjnego oprócz tego że dawcą komórek jest matka. ale to dorze! im bardziej dziecko będzie podobne do reszty rodziny tym lepiej :)
  • 0

#3

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Faktycznie to nic rewolucyjnego, jak piszesz, ale sytuacja jest bezsprzecznie nietypowa.
  • 0



#4

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to trochę dziwne . Pomyśleć sobie że ta dziewczynka jak dorośnie to urodzi nie swoje dziecko tylko swojej matki z jej ten dziewczynki chłopakiem .
  • 0

#5

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hm. myślę, że dziecko nigdy nie dowie się, że jest bratem/ siostrą matki.
bo czy to miałoby sens.
nie mam nic przeciwko. ale czuję, że coś tu nie gra. ja bym się chyba nie zgodziła.
  • 0

#6

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wolałabyś nie mieć dzieci w ogóle/adoptować? Tak czy siak nie miałoby takie dziecko twojego kodu DNA, a tutaj masz pewność (chociaż nigdy nie do końca), że dziecko nie będzie miało żadnych wad genetycznych, które ukarzą się dopiero w przyszłości. Pozostaje jednak problem.. że ojcem twego dziecka jest również twój ojciec :E

Pozdrawiam
Olek.
  • 0

#7

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

że ojcem twego dziecka jest również twój ojciec :E

A nie matką twoja matka?

Nie wiem... może jestem jakiś staroświecki ale we mnie wywołało to jakiś wewnętrzny sprzeciw. Urodzić własne rodzeństwo... dziwne...

Ciekaw jestem czy ta kobieta (córka) sie zgodzi.
  • 0

#8

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I co z tego wyjdzie? Dziewczynka będzie jednocześnie matką i siostrą dziecka
  • 0

#9

Besia.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm... w sumie nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony piękny akt macierzyńskiej miłości, a z drugiej strony trochę niezręczna sytuacja. Dziwnie tak trochę urodzić siostrę/córkę. Ja już chyba lepiej nie mieć w ogóle dziecka, albo adoptować jakieś. No i pytanie czy przyszła matka/siostra będzie miała zamiar powiedzieć swojej przyszłej siostrze/córce kim jest na prawdę...
  • 0

#10

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie matką twoja matka?

Też

No w sumie sam nie wiem.. ale ja bym chyba powiedział. Nie da się ukrywać tego przez całe życie, a jeśli powie się takie coś małemu dziecku, to szybko do tego przywyknie i będzie to dla niego czymś w 100% normalnych. Problem pojawiłby się później, gdy dziecko stawało by się coraz bardziej świadome ;> Ale nie byłby to chyba aż taki dylemat - w końcu miało by kochający dom, żyło by a to jest najważniejsze.

Pozdrawiam
Olek.
  • 0

#11

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet gdyby dziecko nic sobie z tego nie robiło to po jakimś czasie znalazła by sie banda szyderców i buraków która sprawiła by że dzieciak zaczął by inaczej na to patrzeć. Takie rzeczy prędzej czy później zawsze wychodzą.
  • 0

#12

Izdeb.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... Uznałbym to raczej jako właśnie akt macierzyńskiej miłości. Sam fakt urodzenia własnej siostry - jeśli można to tak nazwać - nie powinien być problemem. Dziecko będzie miało przecież prawie identyczne geny co dziecko, które urodzić mogłaby sama córka gdyby była płodna. A to w tym wypadku chyba największy plus.
Tutaj jednakże małe sprostowanie:

. Pozostaje jednak problem.. że ojcem twego dziecka jest również twój ojciec :E

Ojciec w tym wypadku będzie całkiem "naturalny". Mówimy przecież o samych komórkach jajowych, a nie zapłodnionych embrionach. Tak więc jest to dar od samej matki, a nie matki i ojca. Po wszczepieniu komórek jajowych córce, jej mąż i tak będzie musiał spełnić swoją powinność ;]

Pozdrawiam,
Kyroman
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych