Skocz do zawartości


Zdjęcie

Religion 101: Final Exam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

nie, to nie są powody, chodzi tu o to, że Bóg jest niby taki miłosierny, a tak na prawdę, na świecie dzieje sie tyle tego zła, że głowa mała, jeśli by istniał, pozwalałby na to?


Rastafarianie też wierzą w Jah :) . W jednej z piosenek polskich rastafarian jest "Obiecał Pan: Oni będą z tego rozliczeni jeśli w ich życiorysach nic się nie zmieni." To co się dzieje na ziemi to dzieło ludzkie jako efekt ich działań i zaniedbań.




Test żartobliwy, fakt - ale mnie zmartwiło tu coś.
Aton pewnie jest katolikiem, ale do ciężkiej cholery, czy mi się wydaje czy po raz kolejny ktoś będzie chciał "dopiec" katolikom z tego forum?
Sam nie jestem katolikiem, nie będę też nikogo specjalnie bronił, bo jak ktoś jest mądry to się nie przejmie bądź sam wybrnie, ale zastanawia mnie:
Czy ksiądz tutaj niektórym zgwałcił matkę, rozwalił płyty Slipknota albo spalił dom w imię religii? Bo z miesiąca na miesiąc jak tu jestem coraz bardziej widzę, że najeżdżanie na KK jest wspierane i mile widziane przez większość userów(i przez moderację trochę też).
KK nie jest święte, fakt - ale wolicie tą, w której jest trochę absurdów, czy może lepiej gdyby zamiast KK do naszego życia nagle zaczął się wtrącać Islam(na razie zapomnijcie o satanizmie czy buddyzmie, jako o "drogowskazach", które by można było wybrać).
Nie powiem żebym lubił KK - ksiądz z jednej parafii w mojej okolicy przegrał trzy samochody w pokera, inny został posądzony o zabawy z panienkami, poza tym trzeba znosić różne rzeczy ze strony KK(jak mieszanie się w politykę etc.)...ale damn it, czy to są powody, aby mieć taką frajdę ze zgniatania tej religii i jej wyznawców.
Na drodze do uświadamiania jaki to KK jest "be" niektórzy robią się jeszcze gorsi. :/




Zniszczenie mniejszego zła stwarza miejsce na powstanie większego. Niestety większość "bojowników" laickości nie rozumie tego i chce z całych sił zniszczyć ten przeklęty KK. Nierozważne ale powszechne.
  • 0

#17

Toperz.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polemizowałbym z tą nierozważnością.
Nie chodzi o samo zniszczeni KK, ale o danie ludziom alternatywy, w postaci ich umysłu, który zdaje się leżeć odłogiem i nie widzieć absurdalności rzeczy, które uznaje za słuszne.
Celem tego typu artykułów i ludzi takich jak ja, jest zaoferowanie w zamian za niepotrzebną religię umysłu i ateizmu- o wiele wygodniejszego, pożyteczniejszego, słowem: lepszego. :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych