Skocz do zawartości


Zdjęcie

naładowanie mp4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eagle947.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

3 dni temu jechałem do babci, mieszka daleko ode mnie, słuchałem mp4playera. Zobaczyłem że kończy mi się bateria, pomyślałem że sprobuje zrobić psi balla i zaprogramować go by przekazał energie mp4. Zrobiłem poczekałem chwile, patrze i bateria jest pełna. Przyjechałem do babci. Byliśmy u niej cały dzień, wieczorem wracamy do domu bateri wystarczyło do powrotu do domu. Następnego dnia biore mp4 i słucham przez chwile, wyładował się, i niedało się go już naładować. Oddałem do naprawy. Czy mógł się zepsuć przez tego psi balla ?? Czy poprostu już sie psuł a to był tylko błędny odczyt bateri ??
  • 0

#2

Paranova.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że to mogło być przez tego psi-balla. Mogłeś "troszkę" twoją mp4 przeładować energią. ;)
(a tak nawiasem to zazdroszczę ci. Ja psi-balla zrobić nie mogę... nie udaje mi się. ;( )
  • 0

#3

Eagle947.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie masz czego zazdrościć.
sory ale zapomniałem napisać:
jestem początkujący z psi ballami, tylko je czuje, od kilku tygodni męczę się z programowaniem, udało mi się zaprogramować 2 lub 3 razy jeśli liczyć ten opisany.
  • 0

#4

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eeee jaki to ma związek z Parapsychologią ? :D
  • 0

#5

Jake Green.
  • Postów: 42
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu ale mi się sam telefon ładuje jak trzymam w kieszeni ale to może coś fiksować z telefonem i odczytem baterii, nie wiem :P
  • 0

#6

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bateria potrafi doładować się, gdy jest podgrzewana :)
  • 0

#7

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a to ja też może wtrącę swoje 3 grosze , Kumpel mi mówił ze jak nie chce mu sie ładować baterii do komórki to wsadza baterie do mikrofalówki na 20 sekund. Można tak robić ,i bateria się nie zepsuje ?
  • 0

#8

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pytaj na forum jakichś fizyków, czy jak tam ich zwał ;) Ja Ci na to pytanie napewno nie odpowiem, ale zwykłe "paluszki" podgrzewałem na gazie i działały.
  • 0

#9

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stare baterie w telefonach można było ładować w rękach (z tego co mi rodzice mówili :P ). Po prostu wyciągało się takową na chwilę i tarło mocno obiema rękami xD Dawało jej to kopa na jakieś 20 minut ;]
Więc pomysł z mikrofalą też nie jest najgorszy ;]

Pozdrawiam
Olek.
  • 0

#10

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlatego lepsze są mp3/4 ze zwykłymi paluszkami ;] Bierzesz taki akumulatorek i jak się zepsuje przez doładowanie to zawsze nie mp3 ;)

Myślałem, że tylko ja na taki pomysł wpadłem :)
  • 0



#11

MortisGrim.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc pomysł z mikrofalą też nie jest najgorszy ;]

Oczywiście jeśli chcesz rozwalić akumulator i mikrofalówkę przy okazji może spowodować mały pożar...
  • 0

#12

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pff, żadna robota psi balla ^^ Poprostu, zbieg okoliczności, bateria sie rozwalila, przegrzala, lub mp4 ma problem z czytnikiem.

Btw. pierwszy raz słysze o 'programowaniu' psi balla (zacofanie?) Wogole nie rozumiem, ja za pierwszym raze z psi ballem robilem co chcialem jesli o to chodzi ^_^'
  • 0

#13

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Btw. pierwszy raz słysze o 'programowaniu' psi balla (zacofanie?) Wogole nie rozumiem, ja za pierwszym raze z psi ballem robilem co chcialem jesli o to chodzi ^_^'

Widzisz więc, że jeszcze wiele się musisz nauczyć - programowanie konstraktu to nic innego jak ... no właśnie, zaprogramowanie go do wykonania określonej czynności.
  • 0

#14

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

marcici, wierz lub nie, ale takie coś da się zrobić, co on tu opisuje. Może akurat jego przypadek nie potwierdza tej regułki, ale za to mój tak ;]

W skrócie to zrobiłem coś takiego, że jako baterię użyłem własnej energii, którą przesyłałem do baterii w mp3, przy czym czułem się coraz bardziej wyładowany. W pewnym momencie aż obraz zaczął mi się ściemniać :( Musiałem przestać. Ale satysfakcja została :D
  • 0



#15

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Baterie same potrafią się wzbudzać gdy nie są pod obciażeniem a więc kiedy dane urządzenie jest wylączone. Można to spokojnie zauważyć na zwykłym akumulatorze samochodowym.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych