Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Bóg istnieje?-Tak,On jest w każdym z nas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy Bóg istnieje? - Tak, On jest w każdym z nas

Gabriela, prorokini i orędowniczka Boga dla naszych czasów, tak mówiła na ten temat w Kosmicznej Szkole Życia dn. 25.03.2001 r.

W dzisiejszym świecie wielu ludzi pyta: "Jestem sam, gdzie jest Bóg? On nas opuścił. Nic Mu na nas nie zależy. Może On wcale nie istnieje?"

Mogę mówić tylko o sobie: Jestem szczęśliwa i wdzięczna, że nigdy nie muszę być sama, gdyż mam Ojca, Ojca, który jest sprawiedliwy i który mnie kocha. I każdy z nas, każdy człowiek na ziemi ma Ojca, który go kocha. Jeżeli uwierzymy w to, że istnieje Ojciec, który każdego z nas kocha, wtedy budzi się w nas tęsknota za zbliżeniem się do Niego, za przebywaniem z Nim, gdyż On jest ukojeniem, On jest ojczyzną, On jest bezpieczeństwem.

Zbliżając się do Niego przez stopniowe spełnianie praw Nieskończonego, które Bóg, nasz Ojciec, nam darował i które są w głębi naszej duszy, każdego dnia doznajemy Boga w wielu sytuacjach, doznajemy Jego pomocy, Jego ojcowskiej opieki, Jego bliskości..

Może nie jest już dzisiaj w modzie wierzyć w Boga, ale ja przyznaję się do Niego i wiem, że On istnieje. Ja wiem, że On jest Ojcem wszystkich ludzi, wiem, że On kocha każdego z nas, że On jest jedynym ukojeniem, że On jest jedynym bezpieczeństwem w tym świecie, że On jest wielkim Duchem, który nas otula i p r a g n i e nas prowadzić jeżeli prowadzić się pozwolimy. On bierze nas za rękę również poprzez Chrystusa, naszego Zbawiciela{Osobistego Zbawiciela,który jest jako Duch Chrystusowy w sercu każdego człowieka} i prowadzi nas w naszej wędrówce po ziemi - wtedy, kiedy my tego chcemy.

Słowo "chcemy" zapisane jest w prawie wolnej woli. Powinniśmy przyjść do Niego d o b r o w o l n i e .Żadnemu z nas nie wolno namawiać bliźniego i mówić mu: "Tak, teraz to uczynisz!". Nie wolno nam wywierać nacisku. Dobrowolnie powinniśmy przyjść do Boga, naszego Ojca. D o b r o w o l n i e , z miłości do Niego, powinniśmy spełniać Jego przykazania, Jego prawidłowości życia. Wtedy dopiero poczujemy, że Bóg istnieje i że Bóg z tym, co się obecnie dzieje na tym świecie, nie ma nic, ale to już nic wspólnego! To są ludzie, którzy odwrócili się od Boga, od życia.

Każdy z nas ma jednak możliwość skierowania się do Boga. A Boga nie można znaleźć gdziekolwiek na firmamencie.

Bóg jest w nas, w głębi naszej duszy {wg NT, jako Duch Boży,Ojciec,jest sercem naszej duszy}.

Jeżeli skierujemy się do Niego, a więc się Jemu oddamy, to staniemy się spokojni. Spokój jest już wskazówką od Boga, który pragnie nam powiedzieć "Bądź cichy. Ja Jestem przy tobie. Pozwól, żebym Ciebie poprowadził. Spełniaj przykazania i Kazanie na Górze. Spełniaj przez to twoje życie, gdyż w głębi twojej duszy jestem prawem miłości, którym Ja Jestem".

Nie jest już w modzie udawanie się do Boga, naszego Ojca, ale żadnego człowieka i żadnej duszy nie ominie to, że kiedyś powie: "Tak, Ty istniejesz i Ty jesteś jedynym, który może mi pomóc, gdyż Ty jesteś w Chrystusie, moim {Osobistym} Zbawicielu. Ty jesteś Ojcem, który przysłał nam Syna,

żeby On {jako obecny w naszych duszach Duch Chrystusowy,nasz Osobisty Zbawiciel} poprowadził nas do Ojca"

I każdy z nas, wcześniej czy później, jako dusza lub jako człowiek, zrozumie, że nie ma żadnej innej drogi do Niego, gdyż nasza dusza jest nieśmiertelna.

http://62.153.224.27.../wir_ueber_uns/ archiv/gott_ist_in.html

Wg s.Gabrieli, w każdej duszy,a przez nią i w każdym z nas, jest obecny Bóg Ojciec i Chrystus,przez Swojego Ducha Świętego:

-Bóg Ojciec jako Duch Boży,Ojciec, jest sercem naszej duszy,
-Chrystus jako Duch Chrystusowy,Syn, jest naszym Osobistym Zbawicielem.
  • 0

#2

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawe , ale ja bym troche inaczej powiedzial, bo to co tutaj jest napisane brzmi strasznie religijnie;p. Kazdy z nas jest Bogiem , moze to brzmi nieskromnie;) , ale jestesmy jedynymi abstrakcyjnie myslacymi istotami na tej planecie.Dlatego bo Bog/energia/zrodlo , udzielil nam czastki siebie, swojej duszy. Kazdy z nas posiada jego , dlatego jestesmy nim.
  • 0

#3

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ziomallo: gratuluję :)
Przemyśl to jeszcze bo jesteś na dobrej drodze ;)
  • 0

#4

kris.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wystarczy spojrzec na ludzi, na swiat, na te wsszystkie bezsensowne wojny, pogon za wladza i pieniedzmi, jakos nie wierze ze wielki bog by na to pozwolil, bardzo mozliwe ze istnieje jakas wieksza sila gdzies tam we wszechswiecie, ale wg mnie jest to bog nas wszystkich (alianow tez), a nie tylko ludzi, bo jak chyba kazdy wie, ten bog opisani w biblii wcale nie jest taki boski i nieomylny -.-
  • 0

#5

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bog byl w Adolfie Hitlerze i innych ktorzy zrobili w zyciu wiecej zlego niz dobrego?
  • 0

#6

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kris,ponczak

jakos nie wierze ze wielki bog by na to pozwolil,

Bóg dał nam wolna wolę i dlatego tak jest,jak jest.

bo jak chyba kazdy wie, ten bog opisani w biblii wcale nie jest taki boski i nieomylny -.-

Stary Testament przedstawia sfałszowany i nieprawdziwy obraz Boga. :wow:

Prawdziwego Boga,który jest Mądrością i Miłością,ukazał Chrystus w Nowym Testamencie i w Ewangelii Jezusa. :oops:
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych