Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego nas to interesuje?:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich:) jestem nowym forumowiczem:)

Moj pierwszy termat chcialbym przedstawic w formie pytania do bardzije doswiadczonych "sluchaczy" :P
------- ------- --------- ------- ------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- --------
Jak wiadomo (z naukowego punktu widzenia) czlowiek pochodzi od mapy:P
Tez jest wiadoma opcja (z religijnego punku widzenia) ze clowieka stworzyl bog.

Dodatkowo (jak sie nie myle oczywiscie) jest opcja ze wiele lat ago ziemia byla niezamiszkana przez zadne zywe organizmy (do czasu jak wiadomo:) a "zaplodnili" ja kosmici i odwiedzaja nas, patrzac jak sobie radzimy :)
-------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- --------
Kryptozoologia - dzidzina zajmujaca sie roznymi dziwadlami naszego swiata, tez duchy, przedziwne miejsca o ktortych
same opowiesci wydaja sie przerazajace w samych slowach, czy tez (czego jestem pewnie) zmutowane istoty na ktrych byly przeprowadzane badania genetyczne....
-------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- --------
To wszystko sprawia ze czlowiek gdy tylko o tym uslysz,zobaczy,itd. Probuje rozwiazac i wytlumaczyc racjonalnie to czym jest dla niego niezorumiale....

-------- --------
Tu jest moje pytanie:)

Dlaczego waszym zdaniem ludzie (tacy jak ty czy ja) zajmuja sie takimi sprawami np. ufo czy dlatego ze sie boimy? Jesli istnieja to dlaczego nas odwiedzaja, czy sa pokojowo nastawieni? A moze chca nas pozabijac....
Co nas ciagnie do szukania odpowidzi na taki pytania??? Czy dlatego ze mamy taka nature, ze jestesmy ciekawscy? Moze dlatego ze chcemy wiedzic o wszstkim co nas otacza?

Goraca pozdrawiam wszystkich:)
  • 0

#2

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wg. mnie ludzie interesują się rzeczami typu UFO, ponieważ... jakby to ująć... Dobra. Ponieważ człowiek chce wierzyć, że istnieje jakaś wyższa forma inteligencji (ponieważ uważam, że sądzenie iż jesteśmy wysoko rozwinięci (czy coś w tym stylu) to bardzo butna postawa), oraz że nie jesteśmy sami w tym zimnym, pustym i mrocznym wszechświecie (ale to brzmi :D )
BTW: Człowieku, popraw pisownię na przyszłość, źle się to czyta... :D
  • 0



#3

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak wiadomo (z naukowego punktu widzenia) czlowiek pochodzi od mapy :P


to mnie rozwaliło :P ot taka literówka a jaka dobra :P

a człowiek ma taką naturę że dąży do poznania wszystkiego i dlatego tym się interesuje ;) tak mi się wydaje. chce wszystko odkryć, zbadać i nazwać. no a jeśli się da to wykorzystać :D
  • 0

#4

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorki nie jestem przezwyczajony do polskich zanków ale popracuję nad sobą :)
  • 0

#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wg. mnie ludzie interesują się rzeczami typu UFO, ponieważ... jakby to ująć... Dobra. Ponieważ człowiek chce wierzyć, że istnieje jakaś wyższa forma inteligencji (ponieważ uważam, że sądzenie iż jesteśmy wysoko rozwinięci (czy coś w tym stylu) to bardzo butna postawa), oraz że nie jesteśmy sami w tym zimnym, pustym i mrocznym wszechświecie (ale to brzmi grin.gif)



Zeby wierzyc w obce cywilizacje we wszechswiecie nie trzeba koniecznie wierzyc w ufo, te dwie rzeczy nie ida ze soba w parze nirozlacznie. P.s. nauka nigdy nie twierdzila ze czlowiek pochodzi od malpy (a tym bardziej mapy :P )
  • 0

#6

Arthein.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorki nie jestem przezwyczajony do polskich zanków ale popracuję nad sobą :)

Polskich znaków...... hehe u ciebie nie chodzi o błedy ortograficzne, chodz to też ale o literówki np :

czlowiek pochodzi od mapy:P

clowieka stworzyl bog.

Kryptozoologia - dzidzina zajmujaca sie roznymi dziwadlami naszego swiata, tez duchy, przedziwne miejsca o ktortych
same opowiesci wydaja sie przerazajace w samych slowach, czy tez (czego jestem pewnie) zmutowane istoty na ktrych byly przeprowadzane badania genetyczne....

Co do kryptozoologi to nie zajmuje się ona duchami i dziwnymi miejscami, lecz różnymi odmianami nieznanych gatunków zwierząt i chyba roślin :P Ale na pewno nie duchami :P

Wracając do tematu to ludzie po prostu chcą wiedzieć, czy są sami czy jednak ktoś nas obserwuje i kontroluje. To wynika z naszego sposobu myślenia :)
  • 0

#7

Man_in_black.
  • Postów: 83
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz... Jeśli chodzi o mnie, to interesuje mnie to czego jeszcze jako cywilizacja nie poznaliśmy. Nie kręci mnie budowa komórki nerwowej, bo to znamy i zbadalismy, ale przecież tak niewiele wiemy o tym co się dzieje poza Układem Słonecznym, nie jesteśmy w stanie udowodnic co nas czeka po śmierci itp. itd. I to własnie jest interesujące. Wiesz...tak sobie pomyślałem, że MY TU WSZYSCY przesuwamy niejako granice poznania.
  • 0

#8

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

He no że robie błedy ort. to wiem ze je robie ale jak czytam inne tematy to wiem ze nie jest ze mna tak zle:P literowki, hm staram sie pisac nie patrzac na klawiature:)
Kryptozzologia wiem ze sie zajmuje nieznamymi nauce stworzeniami (choc wiekszosc z tych dziwadel to pewnie nowe gatunki zwierzat) a z duchami to mi sie jakos zmieszal watek:P
------- ------- ------- ------- ------- ------- -------
Moja przygoda dziwnymi zjawiskami zaczela sie od pewngo dziwnego zjawiska.
Konkretenie
Siedzielismy sobie na lace (za czasow gowniarza he mialem chyba ok .13 lat) i patrzelismy w niebo:) bylo juz ciemno i niebo bylo bezchmurne wiec mozna bylo popatrzec w gwiazdy:)
I w pewnym momencie zobaczylismy na niebie niebieski punkt ktorzy (nie wiem jak to opisac). Moze prosciej:P
Leciala sobie niebieska kropka po czym rozciagnela sie w dosyc dlugi niebieski pasek i znikla. Kazdy z nas to widzial:p uwazam to raczej za jakas anomalie niz cos paranormalnego:p
Mimo to bylo ciekawe:) i od tego sie zaczelo:)
------- ------- ------- -------
Odbijajac od tematu.
Czytalem juz jakis czas temu ciekawa historie (dopiero teraz sobie przypomnialem).
bardzo ciekawa moim skromnym zdaniem:) Sam nie wiem ile z tego jest prawdy ale mnie zainteresowala:)Jest dosyc stara.
"Las Witkowice" :) Goraco polecam wszystkim kto jej nie zna:)
Pozdr
  • 0

#9

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zeby wierzyc w obce cywilizacje we wszechswiecie nie trzeba koniecznie wierzyc w ufo, te dwie rzeczy nie ida ze soba w parze nirozlacznie. P.s. nauka nigdy nie twierdzila ze czlowiek pochodzi od malpy (a tym bardziej mapy :P )

Niby racja, ale to się tak właśnie kojarzy: UFO - wysoko rozwinięta inteligencja - obca cywilzacja stojąca na poziomie wystarczającym do przemierzania wszechświata.

Ofkorz, człowiek zawsze interesował się tym co nieznane (bez takiej ciekawości nasza ewolucja z poziomu współżycia z przyrodą do wielkich miast trwałaby zapewne o wiele dłużej, a może w ogóle by nie nastąpiła), a UFO, duchy, kryptozoologia etc. do takich nieznanych rzeczy się zalicza. :)
  • 0



#10

korki89.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowieka od wieków fascynowało to co nie poznane mnie też to fascynuje mnie niekóre tematy przerażają od dziecka lubiłem horrory lubię się bać to mnie napędza. Jeżeli chodzi o UFO to ciekawe może oni byli przed nami a może zawsze To jest tak Jakby ktoś się zapytał gdzie się kończy wszechświat--> może niedaleko może dalej a może jest workiem bez dna.

O tym lesie czytałem podchodzę do tego sceptycznie takie zdjęcia to trochę zabawy w photoshopie i mamy.
  • 0

#11

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W sumie odpowiedź na zadane przez Ciebie pytania jest dosyć prosta - interesujemy się wszystkim, co dotyczy nas bezpośrednio czy pośrednio. Prosty przykład: dostajesz sms'a z nieznanego Ci numeru. Co sobie myślisz? Jak reagujesz? Ja w takiej sytuacji chcę wiedzieć kto do mnie pisze, w jakim celu i skąd ma mój numer. Odpisuję więc w celu uzyskania informacji. Dlaczego? Może ta osoba ma wobec mnie niecne zamiary? A może mnie podrywa? Tak czy siak, staram się czegoś dowiedzieć, aby np. poczuć się bezpiecznie.
Analogicznie: zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza planeta jest jedną z wielu w naszym układzie słonecznym. Wiemy jednak, że te pozostałe nie są zamieszkane przez istoty inteligentne. Wielu ludzi uważa (np. ja), że jedna taka planeta w całym Wszechświecie, to ogromne marnotractwo przestrzeni. Interesujące jest zatem jak wyglądają i gdzie dokładnie znajdują się w kosmosie inne cywilizacje. Zastanawiamy się jakie są różnice, jakie podobieństwa.
Nie ulega wątpliwości, że człowiek boi się wszystkiego, co nieznane, bądź po prostu zachowuje dystans. Dlatego też w pewnym sensie boimy się UFO, ponieważ prawda jest taka, że nie wiemy czy te istoty nastawione są do nas pokojowo czy bojowo. Informacja ta jest dosyć istotna, ponieważ w sytuacji zagrożenia wypadałoby wiedzieć jak należy się bronić. Im więcej wiemy o swoim wrogu, tym szybciej i sprawniej możemy go pokonać.
Jeśli chodzi o nasza naturę, to tak - człowiek jest istotą ciekawską. Zwykle interesują nas sytuacje owiane rąbkiem tajemnicy, niezwykłe. Zauważ, że gdy na pierwszej stronie jakiejś gazety pojawi się w nagłówku słowo FENOMEN, skupia największą uwagę, a sprzedaż rośnie.

Pozdrawiam :)
  • 0



#12

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że odp na pytanie jest dosyć prosta ale czasem lepiej jest to usłyszeć od kogoś innego niż samemu wysnuwać oczywiste wnioski:)
  • 0

#13

MortisGrim.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak wiadomo (z naukowego punktu widzenia) czlowiek pochodzi od mapy:P

To chyba źle ci wiadomo... Człowiek wyewoluował ze wspólnego przodka z małpami. To jest potężna różnica.
  • 0

#14

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Ja się zainteresowałem, ponieważ bałem się tego i odczuwanie strachu było dla mnie czymś przyjemnym. Ekscytującym. I nadal tak jest, ale niestety już o wiele mniej. Interesując sie tymi sprawami, zgłębiając wiedzę, poznając - dochodzimy do wniosku, że to nie takie straszne. Myślę, że każdy ma trochę lub zupełnie inne zdanie na ten temat. Czyli odpowiedź zależy od tego, kogo się spyta.
  • 0



#15

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem ludzie interesują się tym ponieważ szukają odskoczni od zwykłego codziennego życia - chcą wierzyć ,że jest coś więcej, coś co jeszcze jest niepoznane (a niektórzy z pewnością mają nadzieję ,że to oni to poznają pierwsi :] )
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych