Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

¦wiat³o leczy


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kiedy dopada kogo¶ jesienna melancholia, zazwyczaj winny jest zbyt ma³y dostêp do s³onecznego ¶wiat³a (odczuwaj± to zw³aszcza osoby, które w ci±gu dnia pracujê w pomieszczeniach s³abo nas³onecznionych). A to zak³óca wydzielanie przez nasze organizmy melatoniny - hormonu, który jest dyrygentem rytmów biologicznych.


Z braku dostêpu do s³oñca trzeba siê ratowaæ ¶wiat³em sztucznym. Na Zachodzie furorê zrobi³y ostatnimi laty antydepresyjne lampy emituj±ce bia³e ¶wiat³o o natê¿eniu od 5 do 10 tysiêcy luxów. Lampy te mo¿na kupiæ tak¿e w Polsce, Okaza³o siê, ¿e w stosunkowo krótkim czasie (bywa, ¿e w kilka dni!) likwiduj± one objawy zmêczenia i depresji. Przy okazji hamujê wilczy apetyt. Stosuj±c je, mo¿na wiêc poprawiæ sobie nastrój i.... znacznie schudn±æ.
Dobroczynnie dzia³anie ma nie tylko ¶wiat³o bia³e. W zale¿no¶ci od potrzeb mo¿na u¿ywaæ w domu lamp ¶wiec±cych kolorowo.

¦wiat³o niebieskie - obni¿a ci¶nienie krwi, dzia³a odprê¿aj±co na oczy. Niszczy bakterie (w szpitalach zaka¼nych zaleca siê, aby ¶ciany by³y niebieskie). Zwê¿a naczynia krwiono¶ne i zmniejsza wra¿liwo¶æ na ból (w niektórych gabinetach dentystycznych zamiast znieczulenia w zastrzyku stosuje siê w³a¶nie niebieskie ¶wiat³o).

Czerwone - podwy¿sza ci¶nienie. Pobudza do aktywno¶ci. Zwiêksza ochotê na seks (wystarczy choæby przypomnieæ, ¿e o burdelowych dzielnicach w wielu miastach mówi siê "czerwone").

Zielone - wzmacnia serce i system nerwowy (to wa¿ne zw³aszcza w przypadku osób, które maj± my¶li samobójcze). Daje ukojenie oczom.

B³êkitnofioletowe - usuwa bezsenno¶æ.

Fioletowe - uspokaja i pobudza do twórczej pracy (Bernard Shaw, jeden z najwybitniejszych pisarzy angielskich, lubi³ pracowaæ w altance, do której ¶wiat³o wpada³o przez fioletowe szybki).

¯ó³te - pomaga przy niestrawno¶ci, regeneruje w±trobê i obni¿a poziom cukru we krwi.

¬ród³o:
Gwiazdy mówi±
  • 0



#2

Green Dog.
  • Postów: 54
  • Tematów: 5
  • P³eæ:Nieokre¶lona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(w niektórych gabinetach dentystycznych zamiast znieczulenia w zastrzyku stosuje się właśnie niebieskie światło).


Jednak mimo tych wspaniałych właściwości niebieskiego światła, w które nie ośmielam sie wątpić, wolałabym dla pewności zastrzyk, bo wiem jaka panika mnie ogrania na samą myśl, że mam iśc do dentysty chociażby na zwykłą kontrolę...więc już nawet nie wspominam o ewentualnym leczeniu :wow: Wiem, to chore ;)
  • 0

#3

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywi¶cie ¿e leczy zawsze jak planuje sobie odnowê biologiczn± podstawowym punktem jest solarium ;)
  • 0



#4

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jednak mimo tych wspaniałych właściwości niebieskiego światła, w które nie ośmielam sie wątpić, wolałabym dla pewności zastrzyk

Miałam kiedyś przykładane niebieskie światło do zęba. Zawsze dziwiłam się po co - teraz już wiem :P
  • 0



#5 Go¶æ_co¶_innego

Go¶æ_co¶_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Światłu nie ufam bowiem na jego cudowne właściwości w żadne sposób nie reaguję... dla mnie światło to śiatło i czy niebieskie czy zielone nie ma dla mnie większego znaczenia zdrowotnego, więc popieram zdanie Green Doga, że w gabinecie dentystycznym wolę nie ryzykować i dostać ten okropny, chyba bardziej bolący od leczenia i wyrywania zastrzyk :P
Solarium też na mnie w żadne sposób nie oddziałuje, więc wolę opalać się za pomocą naturalnego światła słonecznego z dużą dawką paskudnego UV dzięki dziurze ozonowej nad głowami :]


A to "niebieskie światło" do zęba przykładane jest żeby plomba szybciej schła i nie trzeba było chodzić tak jak kiedyś z otwartymi ustami po zabiegu.... ;)
  • 0

#6

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na pewno reagujesz na światło - jak każdy człowiek. Możliwe, że po prostu tego nie odczuwasz jakoś specjalnie.
Właśnie coś odkryłam! Już wiem dlaczego tak kojąco działa na mnie kolor niebieski.. to naturalny znieczulacz :/
Jeszcze ciekawostka: w Skandynawii - wiedzą o tym wszyscy - jest ogólnie mało światła. Sataniści pochodzący z tych terenów, wyrabiają średnią światową :devil: Ach, te wisielcze humory ;)
  • 0



#7

Green Dog.
  • Postów: 54
  • Tematów: 5
  • P³eæ:Nieokre¶lona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mia³am kiedy¶ przyk³adane niebieskie ¶wiat³o do zêba. Zawsze dziwi³am siê po co - teraz ju¿ wiem


A pomog³o Ci to wtedy chocia¿ trochê? I w ogóle nie dano Ci znieczulenia? Je¶li tak, to ja podziwiam szczerze. Chyba bym umar³a na miejscu... :mlotek:
  • 0

#8

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie pamiêtam jak to by³o z tym ¶wiat³em, mo¿e chodzi³o o inn± funkcjê? :hmm: Nie znam siê na stomatologii ;) A zastrzyk dosta³am :]
  • 0



#9

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

ja powiekszenie sie depresjii na jesien i zime notuje, nie z powodu swiatla (bo wole jak jest ciemno) a z powodu szkoly : )
  • 0

#10

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

nie ufa³bym zbytnio tak jak wiêkszo¶æ osób cudownym w³a¶ciwo¶ciom ¶wiat³a. lepiej stosowaæ go jako dodatek do zwyk³ego leczenia
  • 0

#11

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale¿ oczywi¶cie Danki. Wiadomo, ¿e depresji nie pozbêdziemy siê w jednej chwili i je¶li mamy do czynienia z ciê¿kim przypadkiem, konieczne s± leki czy terapia. Jednak ¶wiat³o na pewno pomo¿e w chandrze jesienno-zimowej :)
  • 0



#12

Ryba{_}S³oñca.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A pomog³o Ci to wtedy chocia¿ trochê? I w ogóle nie dano Ci znieczulenia? Je¶li tak, to ja podziwiam szczerze. Chyba bym umar³a na miejscu...


Nie potrafisz wytrzymaæ 5 minut bólu u dentysty? Przecie¿ to nic nie boli.
  • 0

#13

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

oj rubas chyba ci nigdy nie wyrywano zêba bez znieczulenia :) ja my¶le ¿e to bardzo boli (my¶le gdy¿ mi bez znieczulenie te¿ nie wyrywali)
  • 0

#14

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Nie boli... Wiem, bo zwyzywa³em dentystkê po tym jak mi wyrwa³a w³a¶nie bez znieczulenia - "otwórz buziê" i zêba nie ma :/ Zwyzywa³em j± bo mnie wku... zdenerwowa³a, ale to jako¶ nie bola³o :P
  • 0

#15

~markiza.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja akurat nie mogê siedzieæ w pomieszczeniach gdzie lampa ¶wieci siê, lub ¶ciany s± pomalowane na czerwono, fioletowo lub niebiesko, bo mnie te barwy przygnêbiaj± i boli mnie g³owa...bo niew±tpliwie s± to zimne kolory, w ich otoczeniu nie czujê sie spokojna ani bezpieczna

ale artyku³ ciekawy :)

a co do dentysty to ja te¿ siê panicznie bojê i zawsze jak mi "grzebie" w zêbach to tylko ze znieczuleniem, czyli zastrzykiem, który mnie wcale nie boli :P
  • 0



U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych