Skocz do zawartości


Zdjęcie

Byli na Księżycu czy nie byli? Oto jest pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ponieważ jak zwykle ignoruje sie moje wypowiedzi, tworzę nowy temat. Pytanie główne.
Na tym forum można znaleść w jedej grupie tematów dwie, tak samo "udowodnione teorie":
1. Amerykanie nigdy nie wylądowali na Księżycu, między innymi ze względu na brak możliwości technicznych, a zdjecia sfałszowane
2. Amerykanie wylądowali na Księżycu, ale to co widzieli (bazy UFO) zostało utajnione, a zdjecia sfałszowane.

Uważam ze ta sytuacja kompromituje wszelkie tego typu teorie. Obie z wyzej przedstawionych są poparte niesamowitymi dowodami , ale wiemy że jedna z nich musi być fałszywa jeśli druga ma być prawdziwa. Czy ten przykład nie uwidacznia tego jak łatwo jest stworzyć teorie spisku, jak łatwo wymyślić bądź wynaleść dowody? Jakie jest wasze zdanie na temat tych obu teorii związanych z Księżycem.
  • 0

#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Że zdjęcia są fałszywe - to chyba nie ulega wątpliwości.

Kwestią do rozważenia jest to dlaczego pokazano nam fałszywki ?

- Albo, że ich tam nie było ...
- Albo byli i to co spotkali (zapraszam do odsłuchania relacji Discovery - Houston w innym temacie w dziale UFO) wiązało sie z Inteligencją poza Ziemią ...

W drugiej teorii oczywiście są pewne znaki zapytania (promieniowanie, technika) itd. - ja tego niekomentuje bo nieznam sie na tym i niepisze tez typu niewylądowali, bo promieniowanie by ich zabiło czy komputery były takie jak kalkulatory - bo niemam o tym dogodnej wiedzy.

W takim razie co z relacjami astronautów , którzy przyznają, żę każdemu lotowi w przestrzeń towarzyszą "goście" ?

Jeśli chodzi o mnie to nigdy niemówiłem iż moja teoria (czyli, że byli ale spotkali "gości") jest prawdą - tylko domniewam iż tak mogło być ...
  • 0



#3

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale mi tu głównie chodzi o wskazanie pewnych generalnych spraw. Zobacz zakładamy, że lądowali na Księżycu w takim razie wszelkie argumenty w stylu :możliwości technologiczne, promieniowanie itp są wyssanymi z palca głupotami. Co pokazuje jak łatwo jest takie "dowody"stworzyć. Gdyby nie powstała teoria o tym ze jednak tam byli tylko widzieli UFO, to wszyscy sympatycy teorii spisku uważali by te "dowody" za przekonywujace. Tak samo jest w wypadku teori o Jezusie. Jedne mówią że nigdy nie istniał, drugie że jego grób jest w Japonii, każda z nich oparta na super dowodach, ale jedna lub obie z nich muszą być fałszywe....

[ Dodano: 2006-03-27, 20:08 ]
No i jak zwykle cisza.....
  • 0

#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważam ze ta sytuacja kompromituje wszelkie tego typu teorie. Obie z wyzej przedstawionych są poparte niesamowitymi dowodami , ale wiemy że jedna z nich musi być fałszywa jeśli druga ma być prawdziwa. Czy ten przykład nie uwidacznia tego jak łatwo jest stworzyć teorie spisku, jak łatwo wymyślić bądź wynaleść dowody? Jakie jest wasze zdanie na temat tych obu teorii związanych z Księżycem.


No tak jedna jest z pewnoscia falszywa, a zadaniem kazdego jest ustosunkowanie sie do jakiejs z nich lub do zadnej :)

Moje zdanie? Nie wyladowano fizycznie, byc moze orbitowano, choc i tu mialbym watpliwosci (uwaga nie sluchalem nagran z Houston, wiec swoje zdanie opieram na podstawie mojej AKTUALNEJ wiedzy w tym temacie). Z kolei jesli poczytam wiecej o tych bazach byc moze zmienie swoje zdanie albo polacze obie teorie tworzac wygodna dla mnie. Czy taka odpowiedz Cie satysfakcjonuje? ;)
  • 0



#5

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie odpowiedź jest prosta... Forum jest po to żeby dyskutować o różnych wariantach, a to jaki kierunek ty obierzesz to już twoja sprawa. Trzeba być otwartym na róźne opcje...
  • 0

#6

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mi tam sie wydaje ze wyladowali. Nie mogli powiedziec wszystkiego do opinii publicznej bo zaczela by sie panika ze nie jestesmy sami :> pamietajcie ze zeby utrzymac lad panstwa to trzeba brac pod uwage wszystkie okolicznosci.
Jeden czlowiek moze zrozumiec, jednak masy ludzi nie rozumieja co sie tu dzieje i tak szybko nie zrozumieja

dodatkowo tworzenie takich teorii spiskowych ze wszystko jest utajniane jest kolejna glupota. Nie mozna ujawnic wszelkich informacji dla ludzi. Ludzie sa glupi i wiekszosc zachowuje sie jakby zyla w sredniowieczu albo wczesniej. taka jest niestety prawda
  • 0



#7 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

jak juz mowilem w innym temacie...oni ladawali, zrobili fotki, porobili co trzeba, bardzo sie zdziwili widzac bazy...poszli do studia bo nie mogi znalesc zadnej fotki ktora by sie nadawala do pokazania swiatu, zrobili falszywki bardzo niedoskonale i to byl blad ich...teraz sie ich czepia ze nie ladawali...uwazam ze skoro byl wyscig z ruskimi to musieli by ladawac...chodzi o prestiz i wladze...nawet spojrzcie na kwestie swiatel blisko ksiezyca..nie tak dawno jakis koles zrobil zdejcia ksiezyca i kuli ktora latala wokol niego...zdjecia sa tu na portalu przeciez...a Ktosiuf dalej sie upierasz ze to wszystko fikcja...

Ale mi tu głównie chodzi o wskazanie pewnych generalnych spraw. Zobacz zakładamy, że lądowali na Księżycu w takim razie wszelkie argumenty w stylu :możliwości technologiczne, promieniowanie itp są wyssanymi z palca głupotami. Co pokazuje jak łatwo jest takie "dowody"stworzyć. Gdyby nie powstała teoria o tym ze jednak tam byli tylko widzieli UFO, to wszyscy sympatycy teorii spisku uważali by te "dowody" za przekonywujace. Tak samo jest w wypadku teori o Jezusie. Jedne mówią że nigdy nie istniał, drugie że jego grób jest w Japonii, każda z nich oparta na super dowodach, ale jedna lub obie z nich muszą być fałszywe....  

[ Dodano: 2006-03-27, 20:08 ]
No i jak zwykle cisza.....


Obejrzyj KOnferencje z Meksyku...masz dowod w ogole na istnienie Obcych

Obejrzyj zdjecia ksiezyca robione w Polsce o ktorych pisalem

to tez sa dowody wyssane z palca?
  • 0

#8

rkulp.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W newsach można przeczytać, że Amerykanie planują "powrót" na Księżyc. Pytanie brzmi - dlaczego? Jeżeli Księżyc to tylko naga skała pozbawiona atmosfery, to po co tam lecieć jeszcze raz. Po co w ogóle tam lecieć. Przecież ostatnimi laty "na topie" był Mars. Wyprawa, baza itp. itd. A teraz wyskakują z Księżycem - że niby łatwiej na Marsa z Księżyca niż z Ziemi??! A może coś innego ? Zwróćcie proszę uwagę na fakt, że do wyścigu kosmicznego dołączył nowy gracz - mamy już kosmonautów, astronautów i ... taikonautów ! Oczywiście ChRL. Chińczyk poleciał w kosmos - na kupionej od Rosjan rakiecie, ale zawsze to coś. Potem Chińczycy ogłaszają, że następnym krokiem jest Księżyc. I co? Amerykanie wracają na Srebrny Glob! Dlaczego? Może właśnie dlatego, że Chińczycy chcą tam lecieć. Kto wie, może już wykradli plany Apollo? Tak jak im się to udało z planami głowic jądrowych jakiś czas temu.... Korelacja jest zastanawiająca. W związku z tym myślę, że jednak Amerykanie byli na Księżycu, coś zobaczyli, a ludziom pokazali fałszywki. Co więcej, myślę, że swoją wiedzą podzielili się z Rosjanami, którzy na Księżyc już nie polecieli, a i lądowania Amerykanów nie kwestionowali. Argument, że skoro Amerykanie tam byli, to już się tam lecieć nie opłaca nie przemawia do mnie. To tak jakby stwierdzić, że skoro Kolumb dopłynął do Ameryki, to reszta już nie musi. Albo, że jak Gagarin w Kosmos poleciał, to Glenn ma iść na emeryturę. Absurd. Równie niemądre jest twierdzenie, że poziom radzieckiej techniki nie pozwolił - akurat do końca lat 60-tych radziecka technika wojskowa dotrzymywała kroku amerykańskiej, a technika kosmiczna jest pochodną wojskowej. Najwyraźniej do sekretu nie zostali dopuszczeni Chińczycy. Stąd dzisiejszy powrót Amerykanów na Księżyc.
Pozdrawiam wszystkich
  • 0

#9

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I Chińczycy może powiedzieliby prawdę 8)
  • 0



#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

akurat...wszyscy dla wlasnych interesow...moze jedynie meksykanie by cos powiedzieli 8)
  • 0

#11

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie dziwi cie to ze wtedy moglismy wyladowac a teraz nawet wystrzelic promu nie mozemy ???
  • 0



#12

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

... a teraz nawet wystrzelic promu nie mozemy ???


Chyba raczej sie obawiamy ...

Bo to żmudne miesiące/lata ćwiczeń, ustaleń, projektów, setki tysięcy $ ... i w jednej sekundzie wszystko może pójść na marne ...
  • 0



#13 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

oooo bark odpowiedzi Ktosiufa... :rotfl:

oni troche zwlekaja z tym wystrzeleniem...moze celowo?
  • 0

#14

rkulp.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie słyszałem, że USA planuje wystrzelenie w kierunku Księżyca sondy, której zadaniem ma być WBICIE SIĘ w grunt w okolicach południowego bieguna księżycowego. Oficjalnie zadaniem sondy ma być określenie, czy znajduje się tam lód. Misja ma być przeprowadzona za 2 lata. Do tej pory problemem było miękkie lądowanie na Księżycu - widać Amerykanie rozwiązali go w zupełnie nowatorski sposób. Jak nie potrafią wylądować, to WBIJĄ się Księżyc - a i tak sukces. Swoją drogą, do tej pory lodu szukali z orbity - radarem.
P.S. Może wiedzą, że Księżyc jest pustyw środku... :D
  • 0

#15 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

oni cos kreca....napewno wiedza wiecej niz mowia...az mnie ciekawosc zrzera :lol :
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych