Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pre-Kolumbijska mapa może być autentyczna!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W roku 1421 chińska flota pod dowództwem admirała Zheng He dotarła do Ameryki - 70 lat przed Kolumbem, do Australii - 350 lat przed Cookiem, i zamknęła pętlę wokół globu 100 lat przed Magellanem. Wyprawa została jednak wymazana z kart historii przez samych Chińczyków jeszcze w XV wieku. Teraz statek wielkiego żeglarza będzie zrekonstruowany.
Admirał Zheng He przyszedł na świat w 1371 roku. W latach 1405 - 1423 kierował siedmioma wielkimi wyprawami oceanicznymi. W czasie pierwszej wyprawy - w roku 2005 przypada jej 600-lecie - okręty admirała przepłynęły cieśninę Malakka i dotarły do Indii.
W trakcie kolejnych wypraw Zheng He zbadał Zatokę Perską i wschodnie wybrzeża Afryki, wylądował na Madagaskarze. Coraz więcej historyków przychyla się do zdania, że w roku 1421 wielka wyprawa pod dowództwem admirała dotarła do zachodnich wybrzeży Ameryki. Wyprawie tej poświęcił dziesięć lat badań Brytyjczyk Gevin Menzies, członek Royal Geographical Society; pływał śladami Chińczyków, swoją wiedzę o ich dokonaniach zawarł w książce “1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat”.
Niestety, Chiny zamknęły się programowo przed światem jeszcze w XV wieku, dlatego dorobek w dziedzinie nawigacji chińskich żeglarzy przepadł dla świata na całe stulecia. Europejczycy nie mieli pojęcia, że Chińczycy wynaleźli magnetyczny kompas już w VII stuleciu, a pojęciem długości geograficznej operowali blisko 400 lat przed Jamesem Cookiem.

za: Rzeczpospolita

Nie miałem okazji przeczytać książki lecz nasuwa się mała refleksja europejskie podboje oceanów nastąpiły po wynalezieniu kompasu. Chińczyce znali go dużo wcześniej więc uważam że możliwe są ich odkrycia geograficzne.

Tymbardziej że technologicznie ich statki przewyższały europejską flotę
  • 0



#62

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co do tego, ze Kolumb nie odkryl Ameryki, to nawet ja w to wierze :P Od niego zaczela sie kolonizacja Ameryki, ale na pewno nie on tam pierwszy dotarl.
  • 0

#63

KwusheR.
  • Postów: 24
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W mojej książce pisze coś o jakimś Polaku, który dotarł wcześniej od Kolumba :)
  • 0

#64

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tych Egipcjan to ja bym się tak nie śmiał, jest bardzo wiele podobieństw pomiędzy kulturami Ameryki Srodkowej i Afryki Północnej (to chyba każdy wie), do tego te niby rzeźby "czarnych króli" odkryte w Ameryce, i do tego jakiś koleś uparł się że uda mu się dopłynąć od zachodniego wybrzeża Afryki do Ameryki Południowej wykorzystując prądy morskie.Zbudował tratwę (z trzciny chyba) taką jakie budowano w starożytności w właśnie w Afryce i kierując się jedynie prądami ( i małym żagielkiem) udało mu się dopłynąć.I to akurat jest udokumentowane, o czym pewnie już na tym forum jest napisane więc podalem streszczoną wersję.

U mnie w książce pisało że to Wikingowie odkryli Amerykę :D
  • 0

#65

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do tych Egipcjan to ja bym się tak nie śmiał, jest bardzo wiele podobieństw pomiędzy kulturami Ameryki Srodkowej i Afryki Północnej (to chyba każdy wie)


I tutaj idealnie pasuje cytat Wojciecha Cejrowskiego, ktory Aquila ma w sygnaturze. Co prawda chodzi w tym cytacie o kosmitow, ale mozna tez go pod to podciagnac.
  • 0

#66 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Jako niestrudzony poszukiwacz prawdy już śpieszę z wyjaśnieniem - Afrykę z Ameryką łączy niezwykle ciekawa osobowość Totha, syna Enkiego. Po tym jak opuścił tron w Egipcie i posadził na nim pierwszego faraona, wraz z grupą dzielnych Etiopczyków przegrupował się do Ameryki. Tam Etiopczycy w cudowny sposób zamienili się w Olmeków, a Thot w Quetzalcoatla.
Link dla znających angielski i też szukających prawdy
Pozdrawiam

p.s. Cejrowskiego lubię, ale chłopak nie wie chyba że są starsze książki niż Biblia...
  • 0

#67

perundar.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsi Amerykę odkryli dawni mieszkańcy Syberii a potem ich potomkowie, rdzenni Amerykanie, zwani błędnie Indianami :) dalej jest już tylko spór o drugie miejsce. Kandydaci są zacni : Grecy, Egipcjanie, Wikingowie, Chińczycy, Żydzi (wg. m.in. Mormonów).
  • 0

#68

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

radoslaw, nie pisz ze jestes poszukiwaczem obiektywnej prawdy, bo jestes poszukiwaczem sensacji i takiej prawdy, jaka sie Tobie podoba, a to roznica.
  • 0

#69 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Tiamat nie lubię się bawić w takie utarczki, dlatego odpowiem Ci grzecznie i uprzejmie, mam nadzieję że ostatni raz. Ja chociaż PRZECZYTAŁEM Mahabharatę, Bhagawad-Gitę, Ramajanę. Popol Vuch, Sitchina, Biblię, Księgę Południowego Kwiatu, Żywot Milarepy, Gilgamesh, M.F.Longa, Castanedę, Gurdżijewa i wiele innych ciekawych książek których nawet nie ma sensu wymieniać bo o 90% może słyszałeś, ale napewno nie czytałeś.
Skąd wiem że tego nie zrobiłeś?
Bo odzywasz się nie na temat w sposób w który nie wypowiadają się ludzie którzy to zrobili.
Gratuluję wnikliwej oceny mojej osoby, i życzę Ci z całego serca żebyś kiedyś przestał oceniać ludzi - a jeśli będziesz to już robił polecam zebranie trochę więcej danych.
Pozdrawiam ciepło, zwłaszcza Tych którym wydaje się że nasza historia jest zapisana w podręcznikach do historii..
  • 0

#70

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Radosławie - jedno pytanie. Podobne zadał już Mariush, ale odpowiedziałeś wymijająco i uznałeś, że wystarczy. Pytanie jest następujące : czytałeś wymienione rzeczy w oryginale? Szczególnie tyczy się to tekstów starohinduskich. Czy raczej "zapoznałeś się" z tłumaczeniami, dostępnymi tu i ówdzie ;)
Bo epatujesz od wielu tygodni swoją - rzekomo - potężną znajomością wielu starożytnych tekstów, ale śmiem twierdzić, że żaden z nich nie został przez Ciebie przeczytany i zrozumiany w oryginale.
Celowo pomijam inne teksty - ich wiarygodność bowiem została już dawno temu obalona. Nie przeszkadza to oczywiście entuzjastom "barwniejszej rzeczywistości", korzystać z nich nadal.
  • 0



#71

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg niektórych to może być dziwne, ale nas pan z historii właśnie tak uczył, że to nie Kolumb odkrył pierwszy Amerykę, a Wikingowie, a przed nimi Chińczyki. Fajnie to podsumował "Nic im się tam nie spodobało, nic nie znaleźli i wrócili do domu".
  • 0

#72

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście że żaden z nas nie przeczytał w oryginale nawet 1/100 tych tekstów, tylko co z tego? Biblii też nie, a większość sie na nią powołuje. Dla tych co negują w ogóle możliwość kontaktów transatlantyckich w starożytności można nazwać tylko ignorantami, nie chodzi tu już o artefakty znalezione w amerykach (fenickie, egipskie, rzymskie, greckie a nawet żydowskie) ale o właśnie sam fakt że można przepłynąć Atlantyk z dziecinna łatwością na tratwie z czciny dzięki temu że odległość między afryką a Brazylią jest na prawdę niewielka i jest tam silny prąd, tylko w XX wieku odnotowano kilkaset przypadkowych przepłynąć Atlantyku przez statki płynące wzdłuż wybrzeża Afryki a przecież statki w starożytności napędzane wiatrem tym bardziej były na to podatne a ruch na trasie był spory, głównie fenicjan, rzymianie pływali także poza słupy Heraklesa i nie bali się otwartego morza. Wikingowie nie mieli nic lepszych statków niż starożytni.

Pozostaje jeszcze kwestia polinezyjczykow, wystarczy zobaczyć na mapie gdzie jest wyspa wielkanocna która zasiedlili żeby stwierdzić że dotarcie przez nich do ameryki południowej było już formalnością.

utarło się ze dawniej ludzie to była ciemna głupia masa bojąca się świata i dopiero wiek XV i renesans przyniosły zmiany, tymczasem przed Średniowieczem ludzie byli mądrzejsi i odważniejsi....


A dla tych co zawsze ufają książką historycznym i swoim profesorom historii; otóż historia to nie nauka tylko dziedzina wiedzy ponieważ w żaden sposób nie jest weryfikowalna jak chociażby fizyka, możemy sie tylko opierać na dowodach pośrednich o których wiarygodności nigdy nie możemy być przekonani w 100%. A calość zaciera to że ludzie na ogól kształtują (fałszują) wiedzę historyczna według polityki, i na prawdę dzieje sie tak od zawsze a nie tylko od czasów związku radzieckiego ;)
  • 0

#73

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście że żaden z nas nie przeczytał w oryginale nawet 1/100 tych tekstów, tylko co z tego? Biblii też nie, a większość sie na nią powołuje. Dla tych co negują w ogóle możliwość kontaktów transatlantyckich w starożytności można nazwać tylko ignorantami.....


Ale tutaj nie chodzi o ignorowanie czy zaprzeczanie, że to nie Kolumb "odkrył Amerykę".
Jest bardziej niż prawdopodobne, że uczynili to wcześniejsi żeglarze i pewnie za kilka lat wszystkie podręczniki tak to będą opisywać. Istotą sprawy było raczej wskazanie, że niektóre, pojawiające się tutaj wypowiedzi niewiele mają wspólnego tak z historią, jak i - ogólnie pojętą - rzeczywistością ;)
  • 0



#74 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Fanatyk - Thot z Etiopczykami przeniósł się do Ameryki około 3113r.p.n.e. czego Twój Pan raczej Ci nie powiedział.
Jaku - ja mam co robić, Twoje pytanie jest trochę bez sensu, nie uczyłem się Sanskrytu, Akadyjskiego i wielu innych bo mam co robić i nie jestem tak przenikliwy jak Mariush. Poza tym mam zaledwie 34 lata, a żeby poczytać oryginały musiałbym mieć już ze 150...
Czytałem tylko po polsku, angielsku i rosyjsku i to jest wg mnie jakaś podstawa żeby wypowiadać się na niektóre tematy na tym forum...
  • 0

#75

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja to rozumiem, jest to dla mnie oczywiste. Mało jest chyba w ogóle Polaków, którzy znają dobrze te egzotyczne dialekty. Chodzi mi tylko o to, czy w Tobie nigdy nie zalęgła się wątpliwość, że czytane przez Ciebie w polskim tłumaczeniu teksty są/mogą być li tylko pewną interpretacją dawnych tekstów? Interpretacją, która często-gęsto pada na pysk pod ciężarem pewnych WERYFIKOWALNYCH informacji, zgromadzonych (a przemilczanych przez autorów tłumaczeń) w ciągu wielu dziesiątków lat badań? Nigdy nie przyszło Ci do głowy, że zmyślne tłumaczenie, naciągnięcie kilku wydarzeń pod wspólny mianownik i inne "cudowne" (przedziwne) zbieżności są często wspaniałą receptą na wydanie na ten temat poczytnej książki? I zarobienie paru groszy? Jak myślisz? Po co Sitchin lat temu 30 pisał swoje książki? Po to, żeby oświecić ludzkość, czy po to żeby zarobić na życie? Dlaczego po wielu miażdżących recenzjach naukowców, wytykających oczywiste błędy w jego rozumowaniu i rzekomych "dowodach", nie próbował bronić swoich racji i udowadniać, że ma rację? Bo nie próbował - ja jestem z tych "dinozaurów", którzy niestety dla Ciebie tamte czasy pamiętają ;) Nie było internetu, nie było w takim zakresie jak teraz "domorosłych fachowców od wszystkiego".
Żeby swoją teorię przeforsować, trzeba było przejść solidne sito weryfikacji. Sitchin nie przeszedł. Odrodził się teraz- w internecie można wszystko ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych