Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarnobyl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#61

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No wiecie Związek Radziecki walił się ku upadkowi, a towarzysze w Moskwie za wszelka cenę próbowali pokazać światu swą potęgą nie licząc sie z zabezpieczeniami materiałami i wszystkim innym co mogło by nie dopuścić do tej katastrofy.
Nie wiem czy ktoś dał podobną odpowiedź ale wybaczcie nie mam czasu na przeglądanie 5 stron przynajmniej nie dzisiaj SIEMSON !!!!!
  • 0

#62

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brawo Arkadiusz postarałeś się :)

Na razie stoi... Jak długo, nie wiadomo...

W planach miał stać do roku 2008-2012 chyba, ale Ukraina nie ma pieniędzy na nowy sarkofag, widziałem model 3D w TV naprawdę robi wrażenie, o znalazłem zdjęcie:
Dołączona grafika

Jak widać nowy sarkofag ma przykryć stary :D

Tutaj więcej o nowym sarkofagu.
  • 0

#63

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

21 lat minęło, a zdania na temat Czarnobyla są nadal podzielone. Trochę się tą sprawą interesowałem, w końcu jestem rocznikiem czarnobylskim :D
Słyszałem, często skrajnie różne zdania na ten temat. Jedni mówią, że cała afera z międzynarodową katastrofą to bzdura, że tak naprawdę promieniowanie, które poszło w świat, nie było większe od średniego promieniowania na co dzień i że skażone zostało tylko te kilkanaście/dziesiąt kilometrów wokół elektrowni. Inni jeszcze dzisiaj twierdzą, że coś ich tametgo dnia zabolało w kolanie i to własnie przez Czarnobyl. Jedni twierdzą, że zdjęcia z małymi dziećmi to manipulacja i granie na uczuciach ludzi. Podobno w okresie po wybuchu, zanotowano więcej takich przypadków - mutacji i itp, bo po prostu zaczęto się tym interesować, nikt wcześniej nie prowadził statystyk.
Za mniejszymi skutkami, niż to się ogólnie sądzi, opowiada się Komitet Naukowy ONZ ds. Skutków Promieniowania Atomowego (UNSCEAR). W internecie dostępne są ich raporty dot. Czarnobylskiej katastrofy. Ogólnie, to światowe media tak zdemonizowały całą katastrofę. Wiem, że panuje tutaj ogólna niechęć do naukowców :D , ale jednak niektórzy chyba jednak wiedzą co mówią, zresztą kierują siębadaniami, faktami, a zwykli ludzie oraz media często kierują się uczuciami, obrazami. Katastrofa działa na wyobraźnię, co widać w popkulturze. Filmy, gry, książki, a propo S.T.A.L.K.E.R - świetna gra :D z klimatem, ale to tylko gra.
No i nie można zapomnieć, że władze ZSRR zachowały się wtedy haniebnie, nie informując o katastrofie. Zresztą u nich to też były jakieś machloje między poszczególnymi szczeblami, tamci z góry też nie od razu o wszystkim wiedzieli, bo każdy przed każdym utajniał i blokowali przepływ informacji.

Podam kilka ciekawych linków związanych z Czarnobylem:
1) W 20-tą rocznicę awarii Czarnobylskiej elektrowni jądrowej
2) www.eksel.user.icpnet.pl
3) Rozmowa z prof. Zbigniewem Jaworowskim, wybitnym specjalistą w dziedzinie skażeń promieniotwórczych:
Zabójczy mit Czarnobyla
4) artykuł z Polityki: Psychokatastrofa
5) strona UNSCEAR i raporty w pdf - unscear.org

6) a tu pewna dyskusja o nadajnikach dużej mocy i jest wzmianka o oku moskwy i jej podobnych.

Dodam tylko, że na chwilę obecną jestem jak najbardziej za elektrownią atomową w Polsce. Tylko taką, która korzystała by z zachodnich technologii. Reaktor w Czarnobylu był zupełnie innej budowy niż te np. we Francji.
Co do katastrof, to zdarzały się również na zachodzie (w USA), ale nigdy na taką skalę. Naprawdę, na dzisiaj elek. atomowa jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. W Polsce zaczyna brakować energii elek. Budowa jest droga, ale jest to bardzo wydajne źródło energii i nie wliczając, jednego dużego minusa - składowania odpadów - jest bardzo ekologiczne. Elektrownie wodne (na rzekach), czy pływowe też są bardzo drogie a niszczą całe ekosystemy, wiatrowe są mało wydajne i nie wszędzie opłaca się je stawiać, to samo słoneczne. Po Czarnobylu, energetyce atomowej dostało się, niesłusznie ostro po łapach, zaniechano inwestycji, tak jak u nas ostatecznie padł pomysł wybudowania elektrowni
(ale może i dobrze, bo wtedy użyta technologia mogła być nieciekawa ;) ), pozostałością po tym projekcie jest elektrownia wodna w Żarnowcu.
  • 0

#64

Andrewx.
  • Postów: 76
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć Mayo! Dzięki za zebranie w jednym miejscu informacji na temat prawdziwych skutków tragedii w Czarnobylu. Dziś po 20 latach widać, że tak naprawdę była to głównie katastrofa o charakterze psychologicznym a jej skutki były tak naprawdę stosunkowo niewielkie. A jeśli chodzi o ciągłe podtrzymywanie przez władzę głównie Ukrainy mitu o potwornej tragedii Czarnobyla to cel tego typu działań jest oczywisty. Miliardy dolarów zachodniej pomocy na usuwanie rzekomych skutków katastrofy.

A tak na marginesie to mam w planach wybrać do Czarnobyla być może jeszcze tej jesieni, choć przyznam, że na razie cena mnie dość odstrasza. Ok. 200 USD (jechalibyśmy w 2 lub 3 osoby) za jednodniową wycieczkę z Kijowa to na pewno nie mało. No nic będę jeszcze szukać tańszych ofert. W ogóle jak ktoś ma namiary na jakieś tanie biuro/osobę organizujące takie wyjazdy to będę bardzo wdzięczny za namiary.
  • 0

#65

Mic.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz wynaleźli te kryształki "bez nazwy" to by mogli tam porozsiewać je, bo czarnobyl to wielka dziura ozonowa ;/
  • 0

#66

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo czarnobyl to wielka dziura ozonowa ;/

ehh raczej nie. Porównałbym to raczej do zapchanego kosza na śmieci, z którego wydobywa się smród tylko że tym smrodem byłoby promieniowanie ;] A z tym minerałem 27-4 (czy jakoś tak) to pewnie tak zrobią.
  • 0

#67

Mic.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo czarnobyl to wielka dziura ozonowa ;/

ehh raczej nie. Porównałbym to raczej do zapchanego kosza na śmieci, z którego wydobywa się smród tylko że tym smrodem byłoby promieniowanie ;] A z tym minerałem 27-4 (czy jakoś tak) to pewnie tak zrobią.


Jezeli caly swiat o tym huczy to beda na 100% Dostana Nakaz ... chyba ze przy wlasnym rozumie zeby oczyscic ten smietnik, to ufunduja xP, pozyjemy zobaczymy o ile nas nie wysadza.. xD
  • 0

#68

Ghost100.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam, że zanim doczekamy się odkażenia strefy to troszkę poczekamy gdyż będą potrzebne tony tego materiału, a póki co to nie potrafią go uzyskiwać syntetycznie :/

Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

A co do prawdziwych skutków katastrofy... Każde źródło podaje inne liczby. Jest albo za wcześnie na oceną skutków albo trzeba znaleźć jakąś średnią tego wszystkiego ponieważ nie można zaniżać. Bez powodu nie zamknęliby strefy. Jeżeli ktoś nadal bagatelizuje problem to niech pojedzie do Pripijat z licznikiem i zobaczy że nie warto tam zostawać dłużej, jeżeli to go nie przekonuje niech zejdzie z drogi i podejdzie do lasu bądź jakiejś roślinności. Właśnie gleba, grzyby i rośliny szczególnie drewno wchłonęły najwięcej promieniowania. Dosłownie jak gąbka. W momencie jak na środku asfaltowej drogi poziom promieniowania wynosi od 60 do 80 mikrorentegnów na godzinę to tym czasem w lasach jest to 1 rentgen (1000 mikrorentegnów) na godzinę. I tu nawet nie chodzi bynajmniej o czerwony las... Inny przykład: wesołe miasteczko w samym mieście: 300 mikrorentgenów. Także jeżeli ofiar jest podobno tak niewiele to tylko dlatego że tam nie zostali dłużej, choć i tak byli wystawieni na promieniowanie za długo.
W ramach przypomnienia powiem, że do atmosfery przedostało się 8 ton radioaktywnego pyłu a w sarkofagu (tak ta nieszczelna konstrukcja, która się rozpada) zalega kolejne 200 ton radioaktywnej zastygłej magmy zawierającej Uran oraz 1 tona Plutonu.
  • 0

#69

Mic.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj Lecial Film Chyba Na National Geographic :victory: . Przed Katastrofa jakos tak i bylo o czarnobylu, 8 Ton tego syfu rozlecialo sie, wina byla i sprzetu i 2 pracownikow, 1 pracownik podnoisl prety ogrzewajace wode i zostalo 6 a 2 myslal ze pretow jest 26 i wlal za duzo wody, w srodku zrobil sie pozar i byly fajerwerki ^^ :o , no i masz racje ze zanim co kolwiek zrobia z tym czarnobylem to pewno pierwsze co surowiec pojdzie na rynek...az zbija fortune i dopiero wtedy dadza pare ton do czarnobyla... WTEDY NA 100% bedzie glosno w gazetach! :cafe: (bym sie nie zdziwil jak by tylko tego wykopali z tone :lol3: )

Prosze nie cytowac calych postow.
Tacita

  • 0

#70

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1 pracownik podnoisl prety ogrzewajace wode i zostalo 6 a 2 myslal ze pretow jest 26 i wlal za duzo wody, w srodku zrobil sie pozar i byly fajerwerki ^^

Co?
Pomieszałeś trochę ;] to były pręty kontrolne. Dało to taki efekt jakbyś odłączył hamulce w samochodzie i jechał 120 km/h ;] Potem jak już wyciągnął te pręty moc reaktora wzrosła tak szybko że musiał włożyć wszystkie pręty na raz, ale było już za późno. Potem tylko :kevin: i :cry:
  • 0

#71

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

My aktualnie na PO mamy o Czarnobylu. Z przyjacielem chętnie bym się tam zabrał i nakręcił amatorski filmik dokumantalny o Prypeci i elektrowni. Poziomy promieniowania i takie tam :)
  • 0

#72

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to bym chciał zobaczyć zdjęcia ludzi którzy mieszkali po wybuchu w Czarnobylu:D
  • 0

#73

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja to bym chciał zobaczyć zdjęcia ludzi którzy mieszkali po wybuchu w Czarnobylu:D


Czy ja wiem czy to takie " :D " ? Nie spodziewaj się na pewno mutantów z trzema głowami... Choroba popromienna na ludzi którzy przeżyli nie wpływała jakoś spektakularnie, przeszła w fazę przewlekłą. Zwiększyła się umieralność na nowotwory kości i tarczycy - te części organizmu bowiem wchłaniają największą dawkę promieniowania. Tych, których nie zabiło powyższe, na pewno wykończyła białaczka - czyli powolne umieranie w męczarniach, bo jak wiadomo w tej okolicy "Daktora niet". Te stwory rodem ze S.T.A.L.K.E.R. -a, to tylko "chłit markietingowi", jak zresztą cała otoczka ze zmutowanymi pół-ludźmi, pół-potworami. Choroba popromienna wywołuje pewne mutacje genów u dzieci osób na nią cierpiących, a objawia się to głównie niedorozwojami bądź brakiem kończyn, narządów, wadami wrodzonymi np. serca czy układu pokarmowego. Zdarzały się przypadki obojnactwa czy deformacji kości. Bywały także osoby, na które pochłonięta dawka wcale nie zadziałała, bądź faktycznie była tak mała, że nie miała żadnego wpływu na zdrowie. Jednak żyjąc wśród skażonej roślinności, żywiąc się darami natury, ludzie ci zapewne do obecnego czasu nie przeżyli. Tak więc podsumowując - jedyne co zobaczyłbyś na tych zdjęciach to ludzki dramat, ból i cierpienie albo nic co odbiega od normy. Ci, którzy zostali w "zonie" dla rządu radzieckiego, a później także ukraińskiego przestali istnieć. Papierki mówiły, że wszyscy zostali ewakuowani, i władzy taka notka wystarczyła. Kto został, sam skazał się na wcześniejszą, bądź późniejszą śmierć w samotności i zapomnieniu. Dopiero "nowa Ukraina" (ta po 2004 roku) zaczęła coś o tym problemie wspominać, tyle, że teraz pewnie nie ma kogo i czego ratować...
  • 0



#74

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to bym chciał zobaczyć zdjęcia ludzi którzy mieszkali po wybuchu w Czarnobylu:D


Proszę ;] W tej paczce jest 230 zdjęć z przed awarii i po awarii.

http://rs252.rapidsh...9/Czarnobyl.rar

hasło: www.paranormalne.pl


Paczkę znalazłem "buszując" po internecie. Jeżeli podobają się wam zdjęcia z paczki, nie krępujcie się i dajcie + reputacji. :D Naprawdę polecam ściągnąć! Waży około 17-18 MB

Czy ja wiem czy to takie " :D " ? Nie spodziewaj się na pewno mutantów z trzema głowami.

hmm w tej paczce jest zdjęcie dziecka z 2 głowami. (o ile to głowa) :(
Ale większość zdjęć to zdjęcia miasta, reaktora itp.
  • 0

#75

oops.
  • Postów: 86
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jak zobaczylem ten filmik

http://pl.youtube.co...h?v=viE45tygOZU


to prawie sie poplakalem ;( z*****l bym kazdego ktory by sie z tego zasmial, bo az nie moge jak pisze mi jakis jelop ze chcialby zobaczyc jak wygladali po wybuchu :D hah hihi buzka usmieszek. az mnie rwie

Policz do 9 i dopiero pisz komentarze. Warn za wulgaryzmy i nic nie wnoszące do tematu wyładowanie emocji.
Żbikuś

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych