Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o tzw. Dejavu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Egon.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie do Was
Ostatnio co raz częściej zdarza mi sie uczucie , że " gdzieś już to widziałem , już to przeżyłem " .
Trudno określić mi jak dokładnie sie dzieje to jest tak że widze coś i wiem że to widziałem już wcześniej .
Dejavu nietrwa długo najczęsciej mam takie wrażenie przez jakieś kilka sekund .
Niektóre z tych rzeczy w snach nawet zapamiętuje , a o niektórych wiem podświadomie.
Niesądze żeby były to jakieś wizje czy coś takiego bo najczęściej mam to wrażenie w zwykłych momentach życia .

Przykład :

Ide chodnikiem w strone szkoły i widze grupe osób idących w przeciwnym kierunku , i tu nagle dziwne uczucie że wiem co zachwile zrobią i 10/10 to jest to co już widziałem

Nie szukam jakichś głupich odpowiedzi typu np . dejavu = wc , itp. bo takie już słyszałem ,
chce wysłuchac co mam nadzieje normalni ludzie o tym sądzą i czy wy też macie czasami takie wrażenie .

Edit dodam że mam 18 lat i może to być związane z okresem dojrzewania czy coś ??
  • 0

#2 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Powiadam ci, wprowadzają zmiany w Matrixie :P
Dużo osób tak ma... przynajmniej ja i to odkąd pamiętam... dzieje się to kilka sekund przed jakimś wydarzeniem... inni określają to raczej intuicją a nie wizjami..jeśli ma się wizje, to śą to wyraźne obrazu i dłuższy czas przed zdarzeniem..
BTW taki temat już kiedyś był..pamiętam, bo tam też się wypowiadałam i zrobiło to wiele osób
  • 0

#3

Egon.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok to sorka wezme poszukam można zamknąć :P
  • 0

#4 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie pisz, że można zamknąć dopóki nie znajdziesz... może już wywalili??? :]
  • 0

#5

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolego, my tu nie jestesmy normlani.. jestes paranormlani.
Po drugie fajnie ze masz 18 lat i dojrzewasz, miło to usłyszec..
A wiec, naukowo dejavu, wytłumaczone jest tak, ze jedna gałka oczna szybciej łapie obraz, który trafia do mózgu, po czym pare milisekund druga gałka odbiera ten sam obraz i powstaje taki chaos (oops xP) w mózgu.
Można to tłumaczyc, jakims paranormalnymi zdolnosciami, albo zakładac ze przyśniło Ci sie to (czyli jednak troszke wizjonerstwa).
Sadze że musisz sam to rozwiazac..
  • 0

#6

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skrzypu mnie wyprzedził :)
Parapsychologiczne wytłumaczenia:
-wcześniejsza wizja
-wspomnienia z wcześniejszych żyć
-coś tam jeszcze o wymiarach było;

każdy sobie może wy myśleć swoją teorie ale moim zdaniem naukowa w tym przypadku jest słuszna.
  • 0

#7

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Egon- mój drogi, 18 lat to właściwie zakończenie etapu dojrzewania, a nie jego początek bądź rozwój z tego, co wiem ^^

Tak dzieje się bardzo często i ma to związek z pracą półkul mózgowych. Podam przykład: idziesz sobie ulicą i widzisz starszą panią niosącą siatkę. Na ułamek sekundy twoja prawa półkula zwolniła, a lewa przyspieszyła. Wtedy lewa półkula widzi jak z siatki wysypują się, powiedzmy pomarańcze, a gdy prawa "dogoni" pracę lewej półkuli to widzi to samo, co lewa wcześniej.

Trochę to skomplikowane ale da się zrozumieć ^^
  • 0

#8

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Często doświadczam tego uczucia i wiem, że to, co widzę, wcześniej mi się śniło - na dzień, dwa, tydzień przed wydarzeniem.
  • 0



#9

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale czy tak samo można wyjaśnić np coś takiego, że jest jakieś zdarzenie i "przypominamy" sobie, że coś takiego widzieliśmy jakiś czas później? W sensie kiedy ten czas wynosi >kilka minut/godzin/dni?
  • 0

#10

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mam pojęcia.. W moim przypadku Dejavu opiera się głównie o sny.
  • 0



#11

dotted_tongue.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hm.
a ja mam deja vu czesto z BARDZO nasiloną częstotliwoscia, np przezs ponad tydzien codziennie po dwa razy, a potem przez miesiac zadnego deja vu.
nie mam raczej snow, tylko widze cos, co trwa kilka sekund, wiem dokladnie, gdzie spojrze, wiem, co sie stanie, wiem, co kto powie.

ogolnie kiedy mam deja vu przejmuje mnie takie dziwne, lekkie uczucie ;D
lubię tego doswiadczac :}
  • 0

#12

duch_cham.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz 18 lat.Dojrzewasz. Ale To nieznaczy że masz dejavu :abduct2:
  • 0

#13

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie mam raczej snow, tylko widze cos, co trwa kilka sekund, wiem dokladnie, gdzie spojrze, wiem, co sie stanie, wiem, co kto powie.

To już nie deja vu tylko prekognicja :) Też mi się zdarzyło co najmniej raz.
  • 0

#14

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie widzieliście, że temat idzie do zamknięcia ?? Chyba będę robił tak, że po poście, w którym moderator, albo autor mówi o zamknięciu tematu, jeśli pojawią się cudze posty, to od razu warny lecą... bo to trochę jak nabijanie postów.
Takie wywody zmęczonego człowieka :P

Zamykam...
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych