Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polskie wojska w Afganistanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polskie wojska w Afganistanie (141 użytkowników oddało głos)

Czy decyzja o wysłaniu polskich wojsk do Afganistanu była słuszna?

  1. Tak (30 głosów [21.28%])

    Procent z głosów: 21.28%

  2. Nie (101 głosów [71.63%])

    Procent z głosów: 71.63%

  3. Nie mam zdania (10 głosów [7.09%])

    Procent z głosów: 7.09%

Czy uważasz, że polskie wyposażenie wojskowe sprawdzi się w Afganistanie?

  1. Jak najbardziej (26 głosów [18.44%])

    Procent z głosów: 18.44%

  2. Nie do końca (93 głosów [65.96%])

    Procent z głosów: 65.96%

  3. Nie mam zdania (22 głosów [15.60%])

    Procent z głosów: 15.60%

Czy wojna z Talibami jest naszą wojną?

  1. Tak, są to nasze zobowiązania wobec NATO (20 głosów [14.18%])

    Procent z głosów: 14.18%

  2. Tak, świadczy to o pozycji międzynarodowej Polski (11 głosów [7.80%])

    Procent z głosów: 7.80%

  3. Nie, ponieważ nie jest to misja pokojowa (56 głosów [39.72%])

    Procent z głosów: 39.72%

  4. Nie i nic nam do tego (48 głosów [34.04%])

    Procent z głosów: 34.04%

  5. Nie mam zdania (6 głosów [4.26%])

    Procent z głosów: 4.26%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co wy pier******e? Wiecie co robili „nasi sojusznicy” podczas I WŚ? Zalewali Moskwę ulotkami. A podczas II? To samo. Oni tak zawsze, my nastawiamy tyłek, a oni nam do niego przyczepiają ulotkę. Z tarczą tak samo. Jebnęli ją w środku polski i się cieszą. 1 patrioty- miliard zł. Wystrzelimy ehm… 1? Może 2… A ruscy wystrzelą 5 atomowych i setki zwykłych. Super akcja! Kupimy każdy złom za każdą cenę! Nawet samoloty nie loty!
  • 0

#17

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O lololol

Wiecie co robili „nasi sojusznicy” podczas I WŚ?

Którzy sojusznicy? Bo nie wiem czy wiesz ale Polacy walczyli po dwu stronach w czasie tej wojny. No i kto zasypywał Moskwę, przecież Moskwa nie była stolicą. A ulotki rozumiem ze sterowców zrzucali :D

A podczas II? To samo.

Tutaj też rozumiem że samoloty z Francji leciały kilka tysięcy kilometrów (tankując kilka razy w powietrzu) i na Moskwę zrzucały ulotki.
Proszę myśl troszkę zanim napiszesz

1 patrioty- miliard zł.

sporo więcej.

ehm… 1? Może 2…

Że w skład jednej baterii wchodzę 2 rakiety :D ?

Kupimy każdy złom za każdą cenę! Nawet samoloty nie loty!

A tu oczywiście kolejna bzdura na temat naszych jastrzębi...
  • 0

#18

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wojna z talibami,to wojna iluzoryczna.To jedynie element imperializmu gospodarczego ameryki.
Jestem przeciw a Afgańczyków uznaje za ofiary nas zaś za agresora
pytanie do autora -czy naprawdę myślisz ze ten konflikt i nasz w nim udział jest zobowiązaniem wobec NATO??
  • 0

#19

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wojna z talibami,to wojna iluzoryczna.To jedynie element imperializmu gospodarczego ameryki.

Hehehe, z pewnością chcieli przejąć afgańskie kamieniołomy by sobie gospodarkę rozkręcić :D (a może pola pszenicy by więcej chocapic'a produkować :D )
  • 0

#20

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NIE KOLEGO ZDOBYLI DOSKONAŁY PRZYCZÓŁEK.
Coś jeszcze,po wycofaniu naszych wojsk z AFG,nareszcie będziemy mieli weteranów z których spora cześć zasili światek przestępczy
Maribot-współczuje Ci krótkowzroczności
  • 0

#21

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Talibowie stanowią bardzo poważną przeszkodę w prowadzeniu interesów.....wiadomo religia nie pozwala.

LINK

Teraz Afganistan zarzuca towarem cały świat :o
  • 0



#22

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś jeszcze,po wycofaniu naszych wojsk z AFG,nareszcie będziemy mieli weteranów z których spora cześć zasili światek przestępczy

Jakiś dowód na potwierdzenie tej śmiesznej tezy :| ?
Mam kilku znajomych którzy wrócili z Afganistanu i/lub Iraku i żaden z nich kryminalistą nie został.

Zresztą idąc tym tokiem rozumowania to najlepiej mieć armię jak najgorzej wyszkoloną :D

Poza tym na jakiej podstawie twierdzisz, że w Afganistanie zdobyli doskonały przyczółek?
Jak by to stwierdzenie dotyczyło Iraku to bym się zgodził - ale Afganistan :D
  • 0

#23

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na podstawie,położenia geograficznego Afganistanu-względem Pakistanu,będącego w nożycach Indii i okupowanego Afganistanu,ewentualne zajęcie Pakistanu za cenę kaszmiru na korzyść Indii-podejrzewam ze jest to łakomy kąsek i dla Indii i dla USA w tym drugim przypadku kolejne państwo stoi otworem Iran.
Czemu tak myślę? bo uważam USA za wroga świata nr1,i scenariusz ten nie jest nierealny-takie kroki mogą być podjęte przez żandarma pod pretekstem,działań mających na celu pozbawienie ewentualnych posiadaczy broni masowego rażenia. ( tak jak w przypadku Iraku)
Co do weteranów,gdybanie jest jałowe,pożyjemy zobaczymy,ja stawiam na zasilenie organizacji przestępczych sporym odsetkiem weteranów.
  • 0

#24

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale po co mieli by w ogóle Pakistan zajmować :) ?
Wybacz ale twoje scenariusze mają naprawdę coraz mniej sensu.
Myślałem że będziesz mówił o ataku na Iran co jest nieco bardziej prawdopodobne, i daje możliwość jakiejść dyskusji, ale Pakistan... :) ?

Co do weteranów,gdybanie jest jałowe,pożyjemy zobaczymy,ja stawiam na zasilenie organizacji przestępczych sporym odsetkiem weteranów.

Tylko, że i w Iraku i Afganistanie jesteśmy już parę lat i nic takiego nie ma miejsca...
  • 0

#25

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O lololol

Wiecie co robili „nasi sojusznicy” podczas I WŚ?

Którzy sojusznicy? Kilku mieliśmy Bo nie wiem czy wiesz ale Polacy walczyli po dwu stronach w czasie tej wojny.yyy? No i kto zasypywał Moskwę, przecież Moskwa nie była stolicą. YYY??!! A ulotki rozumiem ze sterowców zrzucali :D Przenośnia...

A podczas II? To samo.

Tutaj też rozumiem że samoloty z Francji leciały kilka tysięcy kilometrów (tankując kilka razy w powietrzu) i na Moskwę zrzucały ulotki. PRZENOŚNIA
Proszę myśl troszkę zanim napiszesz na wzajem

1 patrioty- miliard zł.

sporo więcej. nom

ehm… 1? Może 2…

Że w skład jednej baterii wchodzę 2 rakiety :D ? Nieee. Stać nas na 1 albo 2 rakiety...

Kupimy każdy złom za każdą cenę! Nawet samoloty nie loty!

A tu oczywiście kolejna bzdura na temat naszych jastrzębi... A co? Że niby latają?


  • 0

#26

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I wojna światowa: walczą dwie strony - państwa trójprzymierza i państw trójporozumienia. Polacy nie dość że są w armiach obu państw to organizują u różnych państw swoje wojska.

Moskwa jest stolicą Rosji od roku 1918 (oczywiścia była nią wcześniej - około 150 lat wcześniej na początku panowania cara Piotra)

Jeśli to była przenośnia to była pozbawiona sensu.

Co do patriotów to wybacz ale mylisz podstawowe pojęcia :)
Na podstawie umowy z amerykanami dostajemy baterię patriotów, w której skład wchodzą [b]wyrzutnie w których skład wchodzi zależnie od wersji 4-6 [b]rakiet. - widzisz różnicę?

A niby nie latają?
Rozumiem że na blisko 6 000 wylatanych kilometrów dwa lądowania awaryjne poza macierzystym lotniskiem świadczy dla ciebie o fakcie, że nasze samoloty nie latają :D
  • 0

#27

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do patriotów to wybacz ale mylisz podstawowe pojęcia :)
Na podstawie umowy z amerykanami dostajemy baterię patriotów, w której skład wchodzą [b]wyrzutnie w których skład wchodzi zależnie od wersji 4-6 [b]rakiet. - widzisz różnicę?


Patrioty nie zdołały obronić terytorium Izraela podczas drugiej wojny libańskiej (2006) więc USA zaprzestało ich produkcji jako nieskuteczne....lecz sojusznikowi zawsze można wcisnąć broń najlepszą na świecie i to za niezłą kasę :o
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych