Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój bratanek :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Niedowiarek.
  • Postów: 41
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, ale przeglądam je od jakiegoś czasu. Zaznaczam z góry, że jestem wielkim sceptykiem (a w wierze zadeklarowanym, betonowym i nienawracalnym ateistą :) ), ale chciałem opisać mojegu bratanka, bo jest on osobą, która nieco podburza fundamenty mojego poglądu na sprawy paranormalne.
Chłopak ma 5 lat, z historii opowiadań jego rodziców wynika, że jakiś rok temu widywał on duchy, czy jakieś tam byty (jakiegoś dziadka, o którym mówił "pan wacław to bardzo miły człowiek. Dobrze, jak jest przy mnie". A okazało się, że to osoba która faktycznie mieszkała kiedyś w tym domu!). Odebrałem to dość zaskakująco, jednak wydawało mi się, że jest to wymysł mojego brata, który gada sobie jakieś niestworzone historie o swoim dziecku (taki już jest). Jednak moją uwagę przykuły dwa inne zdarzenia. Tym razem z moim udziałem. Pierwszym z nich był dzień, w którym wracałem do domu samochodem. Chłopiec siedział koło mnie w foteliku. Ja wyciągnąłem komórkę z kieszeni i zacząłem pisać smsa, kiedy mały powiedział do mnie: "Mogę sobie pograć?", ja natomiast odparłem "Nie, bo teraz piszę SMSa", on na to: "do Przemka!". Dosłownie zamurowało mnie to wydarzenie... skąd on mógł wiedzieć o jakie imię chodzi? Jest też druga historia: kiedy jechałem z szwagierką i bratankiem po ciotkę, zobaczyliśmy ją na balkonie. Szwagierka krzyknęła, by ta się pospieszyła. Kobieta jest jednak już niedołężna i nie domaga psychicznie. Pewne więc było, ze kilka minut na nią poczekamy. Więc zaparkowaliśmy za blokiem. Siedzimy kilka minut i czekamy, zastanawiając się, kiedy przyjdzie. W pewnym momencie dzieciak wskazał palcem na blok (nie było widać klatek schodowych) i mówi "O, halina wyszła". My się patrzymy w kierunku bloku... mija około 5 sekund i... zza szczytu bloku faktycznie wyszła ta ciotka. Zastanawia mnie, czy te wydarzenia to przypadek. Jeśli jednak nie, to warto by mały nie zapominał tej sztuki i jakoś rozwijał ją, bo niewątpliwie byłaby to nieprzeciętna i przydatna umiejętność. Pozdrawiam.
  • 0

#2

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm... w tak młodym wieku rozwijać ? A wiesz, jak będzie wyglądać jego życie w zerówce ? W podstawówce ? Mały nie zrozumie, że to co potrafi powinno pozostać jego tajemnicą i nie powinien się z tym afiszować. W domu będzie rozwijał zdolności, będzie świadomy, że je ma i będzie o tym rozpowiadał - ludzie i inne dzieci mu nie dadzą spokoju. Sean Connely powiedział kiedyś, że każdy wiek jest dobry na rozwijanie zdolności psi, ale poniżej 14 roku życia osoba powinna się skupić na byciu dzieckiem.
  • 0

#3

Sethx.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm jedyne co mogę powiedzieć to to że małe dzieci często mają ,,wymyślonych przyjaciół" wiem bo sam pamiętam jak kiedyś tak miałem... (widzicie moja pamięć sięga od 4-6 roku życia do teraz.. to chyba niezły wynik?)
ale co do reszty to kto wie...
  • 0

#4

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Małe dzieci często widzą i doświadczają więcej w sferze paranormalnej. A ten dzieciak ma widać jeszcze większe zdolności :)
  • 0



#5

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po pierwsze - przypadek nie istnieje. Twój bratanek ma po prostu wrodzone zdolności.
Ja mam coś podobnego i to odkąd sięgam pamięcią :hmm: Miewam wizje, prorocze sny, ‘przeczucia’ etc.
Myślę, że teraz lepiej go nie uświadamiać, niech korzysta z dzieciństwa. Pamiętaj, że czegoś, co jest wrodzone, nie można stracić. Jak podrośnie, może zacząć się rozwijać w tym kierunku.
  • 0



#6

Radar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wiesz, jak będzie wyglądać jego życie w serówce ? W podstawówce ?


panie modzie przypadek czy ironia :mlotek:
  • 0

#7

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O w mordę :rotfl: . Taki wstyd ! Dzięki, już poprawiam :lol .
  • 0

#8

Czort.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

widzicie moja pamięć sięga od 4-6 roku życia do teraz.. to chyba niezły wynik?

moja sięga dziewiątego miesiąca życia ;) z tego okresu mam pierwsze wspomnienie (powrót z rodzicami podczas burzy) :P

Niedowiarek, proponuje obserwować małego i dużo z nim rozmawiać. Gdzieś słyszałem (albo czytałem - nie kojarzę), że uzdolnione (w ten sposób) dzieciaki są wyjątkowo mądre i szybciej dojrzewają emocjonalnie.
  • 0

#9

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

moja sięga dziewiątego miesiąca życia ;) z tego okresu mam pierwsze wspomnienie (powrót z rodzicami podczas burzy) :P

Moja sięga czasów, gdy chodziłam do żłobka ;) Miałam wtedy jakieś 2 latka :mrgreen:
Ogólnie pamięć mam rewelacyjną. Ostatnio (z 5 miesięcy temu) rozpoznałam kolegę na zdjęciu na jednym z portali, z którym chodziłam do przedszkola. Ostatni raz widzieliśmy się 16 lat temu(!). Pamiętam w sumie całą swoją grupę wraz z imionami.
  • 0



#10

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie jest temat o waszej wspaniałej pamięci, uprzejmie proszę o powrót do tematu.

Czorcicho ma po części rację - born-oni cechują się ponadprzeciętną inteligencją - nawet jeśli ta ponadprzeciętność oznacza kilka punktów więcej w teście IQ.
  • 0

#11

Niedowiarek.
  • Postów: 41
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za odpowiedzi. Wcale nie chcę, żeby bratanek miał jakieś problemy wśród rówieśników, tylko słyszałem że nie rozwijane umiejętności w dzieciństwie są zapominane w okresie późniejszym. Poza tym nie musi się on chwalić tymi możliwościami. Po prostu mógłby je zachować dla siebie i dzieki nim radzić sobie lepiej w życiu. Pozdrawiam.
  • 0

#12

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zachować może, niestety małe dzieci nie potrafią raczej dochowywać tajemnic.

Co do zanikania zdolności - z tym ciężko mi się zgodzić. Jeśli ktoś jest born-on to jego zdolności same nie zanikną, a przynajmniej będą zanikać latami, nawet do okresu pełnoletności. Tłumienia zdolności też należy się uczyć. Pewnym jest natomiast, że nie będą się samoistnie rozwijać.
  • 0

#13

duch_cham.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziecko Ma Bardzo Dużo zdolnościMoże mieć telekineze.Widzieć zmarłych,słyszeć.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych