Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mit o Chrystusie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Dokładnie jak wskazuje tytuł "Mit o Jezusie", to tylko mit. Ewangeliczne bajania o tym jaki to Jezus był wspaniały i jakich to cudów nie dokonywał, okraszone są taką ilością niestworzonych scenek z Jego życia, że oczy bolą od czytania. Mit o Jezusie to klasyczny mit tamtych czasów oparty na wierzeniach i legendach ówczesnego świata. Kto czyta uważnie ewangelie z łatwością doszuka się wśród nich opowieści w stylu "przygody supermana" oraz innych baśni. Scenki z życia Jezusa, tak samo jak cała otoczka świętości wokół Jego osoby są wydumane i tak podkoloryzowane, że tylko ten kto nie chce zobaczyć prawdy, nie zobaczy jej z całą pewnością. :victory:
  • 0

#17

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Ingą, troche szacunku dla ludzkiego intelektu.
  • 0

#18

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aton, czy jak jakis poglad nie zgadza sie z Pismem Swietym to juz od razu jest "lewackie" ?
  • 0

#19 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Aton, czy jak jakis poglad nie zgadza sie z Pismem Swietym to juz od razu jest "lewackie" ?



To jest za długi wątek żeby go rozpisywać w temacie do tego nie przeznaczonym. Ale...ale jeden link wszystko wytłumaczy. Zapatero i jego lewacki rząd http://wiadomosci.on...88,69,item.html
  • 1

#20 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Poprostu denerwuje mnie taki trend, że jak chce ktoś udawać światłego człowieka to stara się udowodnić, że religia chrześcijańska jest najgorszą z możliwych poprzez wybielanie innych.

Źle to odbierasz. To nie jest trend, ale całkiem naturalne dążenie człowieka do poznania prawdy, oraz do odkrycia fałszerstw i historii przeczących zdrowemu rozsądkowi.
Taką religią, pełną wypaczeń i przakłamań jest właśnie religia katolicka. Razi mnie omijanie szerokim łukiem fragmentów niewygodnych, lub przechodzenie nad nimi do porządku dziennego. To wszystko.
Inne religie są bardziej, że tak powiem "prospołeczne" i nie odcinają się od reinkarnacji z takim wstrętem i świętym oburzeniem, jak religia katolicka.
  • 0

#21 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

No i kolejny raz odsyłam do islamu powszechnie lubianego przez wszystkich. Tam nie ma mowy o reinkarnacji. Religia katolicka rzeczywiście była i jest religią zbudowaną na kłamstwach ale przynajmniej obecnie wzywa do najwyższych wartości. Każdy potwierdzi, że tam gdzie nastąpiła reformacja teraz ma tam miejsce słynny "upadek moralny". Albo poprostu potwierdza się powiedzenie "z dobrobytu poprzewracało im się w..... kieszeniach" z drugiej strony w USA jest odwrotna tendencja.


Mnie zastanawia czemu nikt nie pisze mit o Buddzie, mit o Mahomecie, mit o Kalvinie czy Husie. Oni też tworzyli religie i czemu ich "uczniowie" mieliby nie zmyślać bajek??



Jak dobrze, że nie mam wyznania :) Ale niestety kiedy widzę jak inni nawalają tylko na jedną religię to wydaje mi się to poprostu niesprawiedliwe.
  • 0

#22

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia czemu nikt nie pisze mit o Buddzie, mit o Mahomecie, mit o Kalvinie czy Husie. Oni też tworzyli religie i czemu ich "uczniowie" mieliby nie zmyślać bajek??

Jak dla mnie to wszystkie religie to bajki na wyjasnienie tego czego ludzie nie rozumieja i tyle. Taka juz natura ludzka, ze woli sobie cos uroic i stworzyc w niecierpliwosci bezradnosci poznania.
  • 0

#23 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Oj żebyś wiedział. To czego nie rozumieli przekształcali w bajki. Osobiście jestem zwolennikiem teorii paleoastronautycznej, a przynajmniej istnienia wysoko rozwiniętej cywilizacji dawno temu.
  • 0

#24

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aton

Osobiście jestem zwolennikiem teorii paleoastronautycznej, a przynajmniej istnienia wysoko rozwiniętej cywilizacji dawno temu.


Wszystko jest kwestią wiary lub niewiary.Religie raczej milczą na temat istnienia ewentualnych dawnych wysoko rozwinętych cywilizacji.Nawet ST nie wspomina nic o dinozaurach.Istnienie wysoko rozwiniętej cywilizacji Atlantydy potwierdził w swoich ridingach E.Cayce.W ewangelii Jezusa jest tylko wspomniane,że przyczyną zagłady Atlantydy było nagromadzenie zbyt dużej ilości złej energii,która ją zniszczyła.

Chociaż w świętych księgach hinduskich są opisane jakieś tajemnicze statki i rodzaje broni,którymi się bardzo dawno posługiwano.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych