Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kuji-in oraz Kuji-kiri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Daeron.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kuji-in lub Kuji-kiri

po wpisaniu pierwszego hasła w google wybierając wyniki tylko ze stron polskich nie otrzymałem żadnych sensownych wyników (mówie tutaj o kuji-in bo na temat kuji-kiri trochę już było, jednak wszędzie informacje były marne).

Na początku chciałbym zapytać czy ktoś z forum spotkał się z tym i czy wie 'coś więcej' na temat tych dwóch, ciekawych technik i czy mógłby dodać coś od siebie. A ja korzystając z okazji przedstawię wyniki mojego 'research'u' na ten temat :]

Kuji-in (九字印), (Nine Syllable Seals - sześć sylabicznych pieczęci (?) ) wyspecjalizowania forma buddyjskiej medytacji. Używana w Shinto, Koreańskim Szamanizmie, przez liczne grupy buddyjskie w Japonii, niektórych Taioistów i tradycyjną religię Chińską oraz przez zwykłych ludzi. Kuji-in symbolizuje, że siły wszechświata są zjednoczone przeciwko złu, dlatego właśnie podróżni (głownie Azjaci :D )często używają Kuji-in na szczęście.

Kuji-in to mundry (gestów-pieczęci dłonią) oraz mantry (inkantacji). Użytkownik formując mundry wypowiada kolejne sylaby mantry.

Rin (臨), Pyō (兵), Tō (闘), Sha (者), Kai (皆), Jin (陣), Retsu (列), Zai (在), Zen (前)

Ze względu na, że obrazki kolejnych symboli cały biały kolor mają "przeźroczysty", są do wglądu na:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kuji-in
:D

Filmiki przedstawiające formowanie mundr:
http://www.masterwit...s_front_low.wmv - z przodu
http://www.masterwit...as_side_low.wmv - z boku
Niestety słaba jakość, za wyższą trzeba płacić :)

Kuji-kiri to technika podczas której wypowiadając słowa tej samej mantry lecz nie formujemy pieczęci, tylko wykonujemy cięcia (kiri - cut - cięcie). Kolejność wykonywania 'cięć':
Dołączona grafika

Według strony http://www.kujiin.com/ która podaję się za "Szkołę Kuji-in" (lub coś takiego, za niemalże wszystko trzeba tam płacić :D ) Kuji-in (będące przede wszystkim techniką medytacyjną) pozwala na (grunt to reklama, nie jestem w 100% pewien co do tych wszystkich rzeczy dlatego piszę ten temat :D ):

"Kuji-In jest rytuałem stymulującym rozwój ciała, umysłu i ducha. Wzmacnia system nerwowy, dokrewny, kanały energetyczne ciała, zdolności mentalne, zdolność pojmowania, szybkość ciała i umysłu i otwiera drzwi do 'wielkich duchowych głębi'. Zawiera kombinacje wielu narzędzi aby skoncentrować uwagę praktykującego: gesty, wymawiane słowa, wizualizacje, filozoficzną kontemplacje, skupienie się na punktach na ciele." (reklama jak reklama, jeszcze pomagałoby na trądzik i byłby kompletnie uniwersalne... zastanawiam się ile w tym prawdy)

Jedna rzecz jednak jest pewna - wykonane szybko i dokładnie z głośną inkantacją musi być efektowne. :)

z samym kuji-in spotkałem się po raz pierwszy całkiem niedawno w... anime ;] . Kilku bohaterów stosowało kuji-kiri przeciwko duchom w anime Ghost Hunt. Prawdopodobnie olałbym to całkowicie gdyby nie to, po skończeniu tej serii włączałem 'Rorouni Kenshin' i akurat w odcinku który włączyłem postać recytowała tą samą mantrę. Wklepałem ją w google no i angielska wikipedia podała mi pomocną dłoń. (Anime uczy! ;D)

Więcej informacji (po angielsku) na stronach:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kuji-in
http://en.wikipedia.org/wiki/Kuji-kiri
http://mobilemouse.c...u/kujikiri.html
http://www.kujiin.com/
  • 0

#2

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie słyszałem o tych technikach ale chciałbym dowiedzieć czy używa się ich w jakichś specjalnych momentach czy ot tak kiedy sie chce.
  • 0

#3

SaSuKe.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chyba Naruto się za dużo naoglądałeś :lol :
joke
a tak wogle ciekawy artykuł . Niektóre pieczęci naprawdę ciężko wykonać.
  • 0

#4

Daeron.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak...
Autor Naruto prawdopodobnie wzorował się na Kuji-in albo innych 'około-buddyjskich' pieczęciach...
zastanawiam się, czy oprócz fajnego wyglądu i walorów medytacyjnych te pieczęci przynoszą jakieś efekty... może ktoś znający się na rozwijaniu czakramów powie ile w tym wszystkim prawdy? :D
  • 0

#5 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawa sprawa te pieczęcie... Rzeczywiście, zupełnie jak w Naruto, ale wątpię czy wyszłyby z tego jakieś techniki :D
  • 0

#6

Snear.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rin (臨), Pyō (兵), Tō (闘), Sha (者), Kai (皆), Jin (陣), Retsu (列), Zai (在), Zen (前)


Raven w Tekkenie 5 po wygranej walce (jezeli przytrzyma sie trojkat) mowi to i gestykuluje :D
  • 0

#7

Yarm.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja się spotkałem z tym w książce Ashida Kim "Żelaze ciało Ninja" można ja kupić np tu:
http://sklep.tarotne...roducts_id=1883
  • 0

#8

smc.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szukając info w necie znalazłem ten temat tutaj...
Bardzo mnie interesuje technika Kuji-in i wogóle całe ninjitsu. Bowiem kuij-in stosowane jest przez ninjia. Oto co udało mi się znaleźć na googlach:

Pod wpływem nauk tybetańskiego tantryzmu i hinduskiej jogi yamabushi opracowali technikę pozwalającą skoncentrować w dowolnej chwili cała wolę i energię na jednym zadaniu. Fazę wstępną tej techniki stanowiły znaki polegające na skomplikowanym układzie zaplatania palców zwanym kuji-in (kierowanie energii). Pięć podstawowych pozycji kuji-in, które symbolizują pięć tak zwanych manifestacji: ziemi, ognia, wiatru, wody i pustki, stanowiło podstawę kolejnych siedemdziesięciu sześciu, co daje łączną liczbę osiemdziesięciu jeden pozycji dłoni.

Owe wzory splatania palców odpowiadają każdej sytuacji, w której mógłby się znaleźć ninja. Uspakajając umysł i układając dłonie w kuji-in, będący w półtransie ninja potrafił wywołać w swoim ciele różnorodne zmiany: zwolnić akcję serca, obniżyć ciśnienie krwi, maksymalnie skoncentrować się na określonym problemie, niebywale długo czuwać oraz na trzy minuty lub dłużej zatrzymać oddech. Kuji-in pozwalały wojownikowi ninja zachować dobre samopoczucie i przytomność umysłu nawet w chwilach największego zagrożenia. Mistyczny trening zmierzający do zdobycia mikkyo, nauk niejawnych, pomagał mu również wyostrzyć zmysły, a długie praktyki medytacyjne rozwijały przyrodzone zdolności postrzegania. Zdobyte przez ninja umiejętności, o czym przekonamy się w dalszej części książki, wzbudzały grozę wśród zabobonnych chłopów feudalnych. Aspekt umysłu w naukach mikkyo jest tak ważny, że nawet współczesny trening ninjitsu kładzie na nie nacisk.


Jeśli ktoś posiada jakieś informacje na ten temat, najleiej samouczki, filmy itp to byłbym wdzięczny. Piszcie na [email protected]
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych