Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Agenci w Matrixie: Zarys i Analiza"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Daeron.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

WSTĘP


Ten artykuł powstał by podsumować, objaśnić, i uaktualnić informacje dostępne na temat poruszany w "Matrixie" - różnych agentów, w szczególności jeden z ich rodzajów zwany 'portalami organicznymi' (Organic Portals). Będę parafrazować opublikowane w sieci, wzbogacając je o osobiste obserwacje moje i moich przyjaciół.

Artykuł definiuje portale organiczne (OPs) i ludzi obdarzonych duszą (non-OPs), porównuje je biorąc pod uwagę ich aspekty fizyczne, psychologiczne i ich metafizyczną strukturę, Następnie, odkrywa ich pochodzenie, cel istnienia obydwu typów ludzi, opisuje funkcje OPs w nowoczesnym społeczeństwie, w szczególności dotyczącą ich roli w biernym popieraniu Matrixa. Na zakończenie, artykuł podkreśla użyteczność intuicji przeciw analizie intelektualnej, jeżeli chodzi o identyfikację OPs. Urozmaiceniem całej dyskusji będzie dodatkowe porównanie pomiędzy OPs i innymi agentami Matrixa, zwłaszcza tymi pozbawionymi duszy, przypominających roboty, a mimo to podających się za ludzi.

1. DEFINICJA CZŁOWIEKA OBDARZONEGO DUSZĄ I PORTALU ORGANICZNEGO



Portale organiczne obejmują w przybliżeniu połowę ludzkiej populacji; pozostała połowa składa się z ludzi posiadających duszę. Zdefiniujmy 'duszę' jako źródło indywidualnej świadomości pozostającą nietkniętą pomiędzy udanymi inkarnacjami.

Z powodu genetycznego mieszania się populacji, Portale Organiczne istnieją obecnie wsród wszystkich znanych obecnie ras, choć ich rozklad nie jest równomierny. Ludzie obdarzeni duszą posiadają 'boską iskrę' świadomosci, dającą im świadomość, OPs nie posiadają tej iskry i w porównaniu z ludźmi posiadającymi duszę mają 'mglistą świadomość'. Można je zaklasyfikować razem z duszami zwierząt które istnieją, ewoluują, i inkarnują się raczej zbiorowo niż indywidualnie. Gdy każdy człowiek z duszą ma stosunkowo unikalną energię ukształtowaną przez jego świadomość, doświadczenie i esensję, energia OPs jest w każdym z nich taka sama.

FIZYCZNE PORÓWNANIE



Fizycznie, obydwie rasy są pozornie nierozróżnialne. Różnią je tylko pomniejsze, fizjologiczne i być może genetyczne różnice. Fizjologicznie, OPs są zazwyczaj bardziej atrakcyjni i proporcjonalni. Ponieważ egzystują one na emocjonalnie głownym poziomie (?), seksualność i atrakcyjność gra największą rolę w ich fizycznej ewolucji.




c.d.n.



Tłumaczył: Daeron
Tekst oryginalny: http://montalk.net/m...analysis-part-i




Pozostała część tekstu zostanie przetłumaczona w najbliższym czasie. Poprawki i sugestie mile widziane :) . Jeżeli umieściłem ten tekst w nieodpowiednim miejscu przepraszam i proszę o przeniesienie :D .

Have Fun
  • 0

#2

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

czekam na dalsze części by przekonać się co robią "portale organiczne"
  • 0

#3

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiele mi to na razie mówi, no ale poczekamy zobaczymy :)
  • 0

#4 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Zerknąłem na oryginalny tekst... Daeron, życzę Ci wytrwałości, bo naprawdę jest co tłumaczyć. No i czekam oczywiście na ciąg dalszy :D
  • 0

#5

Terweten.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy artykuł.
Chociaż ta wzmianka

Portale organiczne obejmują w przybliżeniu połowę ludzkiej populacji; pozostała połowa składa się z ludzi posiadających duszę. Zdefiniujmy 'duszę' jako źródło indywidualnej świadomości pozostającą nietkniętą pomiędzy udanymi inkarnacjami.
Have Fun

Jakoś nie mogę uwierzyc, że połowa ludzkości nie ma duszy, dziwne to troche.

Ludzie obdarzeni duszą posiadają 'boską iskrę' świadomosci, dającą im świadomość, OPs nie posiadają tej iskry i w porównaniu z ludźmi posiadającymi duszę mają 'mglistą świadomość'.

Czyli oni tak jakby nie zdają sobie sprawy z tego, że istnieją, coś tak jak np: psy, albo jakieś maszyny? :o
  • 0

#6

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam zacząłem go czytać wcześniej, ale za dużo niezrozumiałych słów zawierał więc odpuściłem sobie, a tutaj proszę taka niespodzianka :D Tekst na pewno będzie ciekawy więc czekam na więcej i oby jak najszybciej ;)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych