Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paradoksy religii chrześcijańskiej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
466 odpowiedzi w tym temacie

#76

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a jakbyś mógł go po swojemu za to ukarać to co byś zrobił ?


Szczerze? Nie wiem. Chyba nic. Ukaranie takiego człowieka to sprawa Policji i Sądu. Samo więzienie jest dla kogoś takiego karą - tam więźniowie wymierzają karę m.in. Pedofilom, Matkobójcom i innym.

Najważniejsze byłoby dla mnie chronić córkę, pomóc- jacyś psychologowie, lekarze. Może hipnoza aby zapomniała. I przede wszystkim dużo ciepłej, rodzicielskiej miłości - ale to wiadomo :)

A pedofil? Czy mógłby znaleźć miejsce w Kościele wśród dobra i miłości? Jeżeli pragnąłby się zmienić, to na pewno. Ale ja nie wiem czy byłbym w stanie mu pomóc. Chyba nie.

weź przestań bo wiadomo że każdy by takiemu najpierw odciął co nieco a potem według uznania, już widzę że nic byś mu nie zrobił :D nie ma takich ludzi :)



Gdybym złapał na gorącym...

ale gdyby to było już za jakiś długi czas....

Nie Zemsta jest najważniejsza, a dobro dzieciaka.
  • 0

#77

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie ma takich ludzi

Wierz mi, są tacy ludzie. Niestety, stanowią bardzo niewielki procent ogółu.

Użytkownik mariush edytował ten post 06.01.2008 - 13:53

  • 0



#78

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widzisz, tak jak sam twierdzisz [można to wywnioskować z Twojej wypowiedzi]... To człowiek i jego działalność wyniszczy przyrodę i drugiego człowieka z przyczyn naturalnych, a nie za pomocą Boga. Cywilizacja kiedyś zniknie i będzie to spowodowane działaniami człowieka lub w ostateczności przy "pomocy" jakiegoś asteroidy lub innych nawet jeszcze nie znanych dla człowieka procesów zachodzących w przyrodzie.

A jeśli chodzi o morderców to jestem za "karą śmierci" jak najbardziej. [nie będę sie rozpisywał dlaczego, bo za długo :P ]
  • 0



#79

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No i o to chodzi Cash. Ale nie musimy się martwić bo okres życia na ziemi jest b.krótki. Nasza dusza jest zaś wieczna. Warto zadać sobie pytanie w jakim momencie znajduje się teraz ludzkość - technika poszła do przodu, ludzie mogą porozumiewać się na całym świecie. Wojnę zastąpiono dyplomacją, złoto- biznesem. Ale i tak wszystko jest prawie takie samo. Nie ma niestety wśród nas sprawiedliwości. Aktorzy zarabiają po 20 mln $ za film, kiedy w Afryce ludzie umierają z głodu. Nie wiem jak Ci ludzie mogą patrzeć sobie w twarz rano w lustrze. Raz na sto lat w geście szczodrości ofiarują pół miliona $ na biedne dzieci w Afryce. Mają po 3 Porsche, albo Mercedesy, i pytam- po co? Za co? Czyim kosztem?

Szkoda że zgubiłem gdzieś gazetę z historią rekina biznesu- faceta, który zrobił majątek na krzywdzie innych, który niszczył wszystką konkurencję i pożerał małe przedsiębiorstwa, doprowadzając je wcześniej do bankructwa. Ten facet pewnego dnia przeżył śmierć kliniczną- po obudzeniu się, oddał wszystkie pieniądze jakie zarobił. Zwrócił pieniądze i przedsiębiorstwa ich właścicielom. Zaczął naprawiać wszystkie krzywdy jakie wyrządził innym. Sprzedał dom a pieniądze które mu zostały rozdał na biednych, sam zaś zamieszkał w zapadłej ruderze ze zwierzętami. Na pytanie : "Dlaczego?" odpowiadał z uśmiechem że tam gdzie był było tak wspaniale iż on tam MUSI wrócić.

Ludzie, którym lepiej się powodzi powinni pomagać biednym. Dzielić się. A nie że raz dla popisu oni się zaangażują w działalność charytatywną bo taka jest "moda". Na co Beckhamowi te 365 mln dolarów ? Będzie je trzymał w skarbcu? Jadł? Do końca życia ich nie wyda i jego dzieci i ich dzieci tego nie wydadzą. Ile ludzkich istnień dałoby się uratować za te pieniądze? Miliony. A za te miliardy Gatesa, Kulczyka i innych? Dziesiątki milionów. Gates zrobił ładny gest oddając 40 mld $, ale pozostałe pieniądze? Po co mu? Na co? Czy nie byłby w stanie wyżyć za mniej niż miliard rocznie? Byłby. Ale i tak bardzo podoba mi się to co zrobił Bill. Może wreszcie zaczął myśleć o innych ludziach.
  • 0

#80

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie nie nawidze duchownych mają służyć Bogu a nie jezdzić samochodami za 500tys zł
  • 0

#81

Luke the Shadow.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie nie nawidze duchownych mają służyć Bogu a nie jezdzić samochodami za 500tys zł

Gdzie jest napisane, że nie mają jeździć samochodami za 500 000? Jak mają pieniądze to mogą jeździć samochodami nawet za 1 000 000! Bo czemu nie?
  • 0

#82

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Luke dlatego że przysięgali ubóstwo.
  • 0

#83

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Śluby ubóstwa składają zakonnicy, nie każdy kapłan.
  • 0

#84

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

...czyli, ze te majatki maja legalnie i powinnismy im dac wiecej kasy zeby mogli z niej budowac domki jak z kart
  • 0

#85

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przypomina mi się tekst z filmu "Chłopaczki z sąsiedztwa" gdzie pastor spiewa gospel murzynom kiedy przychodzi czas ofiary na tace:

Lord said - Don't ask no questions, i said DON'T aaaask how come, pastor have a brand new car, don't ask ! how come pastor have a big new house i said don't ask - don't AAAAASK just........give the money [;

Świetna parodia [;

Użytkownik apo5 edytował ten post 15.01.2008 - 09:50

  • 0

#86

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co wam do tego kto ile ma pieniędzy? Lata miną zanim ten naród zacznie doceniać ludzi którzy są przedsiębiorczy i gardzić nierobami... Komuna zrobiła swoje...
  • 0

#87

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co nam do tego że się buduje świątynie opatrzności za grube miliony złotych liczone w setkach. Co nam do tego że te pieniądze spokojnie mogły by zostać przeznaczone na leczenie ludzi cięzko chorych, na sprzęt.....ale po co? Lepiej zbudować kolejny obiekt dla emerytów żeby mieli gdzie psioczyć na TVN i słuchać - na kogo nie wolno głosować w danych wyborach.
Co do duchownych - to jesli ktorys ma nieczyste sumienie albo został ksiedzem dla korzysci majątkowych a nie dla Bozi - to Bozia się z nim rozprawi na sądzie ostatecznym [;
  • 0

#88

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie setki tylko 30 milionów - setki sobie w głowie dorobiłeś. Ja też jestem przeciwnikiem takich rzeczy ale jak patrzę na realia to jest to ostatnia kwota do obcięcia bo te pieniądze są śmieszne, bo nie będzie to świątynia sensu stricto tylko swoisty pomnik i muzeum + świątynia. Np. taka Platforma Obywatelska otrzyma w tym roku około 38 milionów zł dotacji dla partii politycznej (nie są to pensje dla posłów ani na prowadzenie biura - po prostu kasa dla partii). Wszystkie partie sejmowe dostają co roku sto kilkadziesiąt milionów. Tak więc 30 milionów to dużo? No to np. warto porównać z taką pozycją w budżecie Warszawy: Przebudowa pawilonu i basenu dla hipopotamów - 10 800 000 zł.

Jest to zobowiązanie Sejmu Czteroletniego z 1791 roku, jako wyraz wdzięczności za Konstytucję 3 Maja. Było kilka prób budowy ale przerywanych wojnami i rozbiorami. Symbol nie kolejny kościół.
  • 0

#89

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Budowa świątyni ma kosztować w sumie 100-110 mln zł," - gazeta.pl

W głowie sobie dorobiłem....aha.

Ten basen dla hipopotamów to chyba ze złota będzie - pawilon też. Za 10 000 000 złotych można zbudować 2 pietrowy budynek biurowy powierzchni 1250m2 do wprowadzki ... chyba ktoś tu w ch**a wali z tymi wydatkami Warszawskimi. Jestem ciekaw ile z tych 10 baniek pojdzie faktycznie dla tych hipopotamów a ile do kieszeni osób powikłanych w te "pomysły" ... żenada [;
A po tych wszystkich przebudowach, przecietny Kowalski przyjdzie z dziećmi do zoo i nawet nie zauwazy ze sie cos zmieniło...heh

Budowa świątyni opatrzności to marnotrawienie pieniedzy. Jak sie dowiedziałem ze 40 baniek poszło na swiątynie a nie na ZUS to myslalem ze padnę...PiS wtedy przegiął.

Użytkownik apo5 edytował ten post 15.01.2008 - 13:56

  • 0

#90 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Budowa świątyni opatrzności to marnotrawienie pieniedzy. Jak sie dowiedziałem ze 40 baniek poszło na swiątynie a nie na ZUS to myslalem ze padnę...PiS wtedy przegiął.


No tak to ZUS może za gigantyczne pieniądze budować ogromny biurowiec do swojego własnego eksploatowania i jeszcze miałby dostawać takie premie? "Decyzja o budowie zapadła w 2002 r. "Gazeta" dotarła do najnowszego kosztorysu - to 176 mln zł!" I w ten oto sposób ZUS bawi się cudzymi pieniędzmi, a później wypłaca ludziom marne grosze aha i ZUS oczywiście nie marnotrawi ludzkich pieniędzy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych