Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paradoksy religii chrześcijańskiej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
466 odpowiedzi w tym temacie

#406

Sebastian.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój ksiądz proboszcz tłumaczył nam podczas bierzmowania że pisma świętego nie można traktować jako pewnego źródła i niektóre fragmenty są metaforami pomagającymi nam zrozumieć.
  • 0

#407

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Co jest ważne? Czy samo zerwanie owocu jest grzechem?
Nie.
Grzechem jest chęć służenia szatanowi.
Jeżeli zerwę owoc ale nie chcę słuchać szatanów tylko Boga to taki grzech zostaje przebaczony. Wyjątkami są tylko grzechy śmiertelne takie jak np. odebranie komuś świadomie życia. Taki grzech świadczy o istocie piekielnej tzn. morderstwo.
Warto pamiętać o tym że Michał Archanioł ze swoimi aniołami pokonał diabły. To nie było morderstwo. To jest już przeciwstawienie się dobru jednostki. Anioły Boga są za dobrem ogółu.


Strach na wróble :D
  • 0

#408 Gość_Ja.

Gość_Ja..
  • Tematów: 0

Napisano

W Biblii napisanych jest wiele dziwnych rzeczy. Wiecie na przykład, że Jezus był żydem?
  • -2

#409 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

(...)
Wyjątkami są tylko grzechy śmiertelne takie jak np. odebranie komuś świadomie życia. Taki grzech świadczy o istocie piekielnej tzn. morderstwo.
(...)

Czy kat, wykonujący wyrok śmierci - przecież świadomie odbiera komuś życie - popełnia grzech śmiertelny?

Albo inaczej - czy osoby wydające taki wyrok, popełniają taki grzech?
  • 0

#410

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

W Biblii napisanych jest wiele dziwnych rzeczy. Wiecie na przykład, że Jezus był żydem?

A kim miał być? Chrześcijaństwo uformowało się dopiero po jego męczeńskiej śmierci na krzyżu.

Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς , łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, opierająca się na nauczaniu i życiu Jezusa Chrystusa przedstawionego w Nowym Testamencie i wyznająca jego dwie natury: boską i ludzką.


  • 0

#411

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chrześcijaństwo uformowało się dopiero po jego męczeńskiej śmierci na krzyżu.

Tu bym mógł polemizować... O ile mi wiadomo Kościół Katolicki (a więc i chrześcijaństwo) powstał podczas ostatniej wieczerzy. :)
  • 0

#412

Javier.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu bym mógł polemizować... O ile mi wiadomo Kościół Katolicki (a więc i chrześcijaństwo) powstał podczas ostatniej wieczerzy. :)

Czyli według ciebie gdyby Jezus nie umarł na krzyżu istniało by chrześcijaństwo i Kościół Katolicki?
  • 0

#413

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od Niecodziennego:
Chrześcijaństwo rozpoczęło się w chwili, kiedy Jezus ukończywszy pamiętną trzydziestkę zaczął nauczać lud. Wtedy zdobywał wrogów i sprzymierzeńców, a jego nauki były niezgodne z naukami Żydów, więc był to już nowy nurt.

@Krzewiciel
Kościół katolicki powstał w 313r. (zakładając, że Jezus urodził się w 1 r. naszej ery to kk powstało 280 lat po śmierci Jezusa) kiedy ówcześnie panujący cesarz Imperium Rzymskiego, Konstantyn I Wielki wydał edykt mediolański czym pozwolił na wolne wyznawanie Jezusa i stał się ojcem jednego z najpopularniejszych wyznań. Według jeszcze innych źródeł kk powstało dopiero w 1054r. więc ok. 1021 lat po śmierci Jezusa, podczas schizmy wschodniej w kościele.

@Javier
Pewnie by istniało ;) .
  • 0



#414

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od Niecodziennego:
Chrześcijaństwo rozpoczęło się w chwili, kiedy Jezus ukończywszy pamiętną trzydziestkę zaczął nauczać lud. Wtedy zdobywał wrogów i sprzymierzeńców, a jego nauki były niezgodne z naukami Żydów, więc był to już nowy nurt.

Centralnym punktem chrześcijaństwa jest wiara w zbawczy charakter śmierci Jezusa Chrystusa. Tak więc Niecodzienny ma tu rację.
  • 0



#415

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie mówiłem o chrześcijaństwie jako o wierze, tylko jako religii, którą niewątpliwie jest. Jezus był Żydem, ale jego nauki odróżniały się od żydowskich dlatego zapoczątkował nurt, którego był świadomy. A to, że w przyszłości ten ruch zostanie nazwany jako "chrześcijańskim" to inna bajka. Z resztą jeśli się nie mylę, to dogmaty o zbawczej śmierci zostały ustanowione po śmierci Jezusa. Sam Jezus przed taką nauką propagował zbawczą wiarę w niego jako syna bożego. Nie widzę sensu się kłócić.

Użytkownik foxxionly edytował ten post 23.11.2010 - 10:01

  • 0



#416

Kreiven.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A zastanawiał się ktoś nad stworzeniem ludzi? Adam i Ewa, piersi ludzie ale no...mieli dwóch synów i do tego jeden zabił drugiego...więc skąd do cholery my się wzieliśmy? Jest troche tych sprzeczności^^ to samo z gołebiami z Arki Noego...jeden poleciał i nie wrócił, drugi wrócił ale jednak gołębie in Vitro się zapłodnić nie da. Słyszałem też teorie że w dniu kiedy na ukrzyżowanie skazany został Jezus było duże więcej "egzekucji" a skazańcy szli niemal łańcuszkiem a do końca nie wiedzieli który to Jezus ale to się przeczy z Judaszem i reszta spółki. Wiele Ewangeli zatuszowano, wiele lat Jezusa w opisach "wsysneło" jakie masz nastawienie w to uwierzysz:)
  • 0

#417

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mieli też trzeciego syna - Setha.
Genesis 4:25.

Kain też miał dzieci ;)

Użytkownik Cahir edytował ten post 21.04.2011 - 21:33

  • 0



#418

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kreiven, nie mów, że wziąłeś te opowieści na poważnie ;) Mity chrześcijańskie, podobnie jak i mity "pogańskie" należy traktować tak samo. No i "pierwsi", a nie "piersi". To ogromna różnica :)
  • 0



#419

Kreiven.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Literówka...(na tel. pisałem) Kain miał dzieci? z Matką chyba bo nie z bratem...NIe wierze w to bo dla mnie biblia jest czymś w rodzaju komixu dla dzieci:D
  • -1

#420 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

Literówka...(na tel. pisałem) Kain miał dzieci? z Matką chyba bo nie z bratem...NIe wierze w to bo dla mnie biblia jest czymś w rodzaju komixu dla dzieci:D

Tak, jest nią, jeśli czytasz bez zrozumienia i chęci sięgnięcia głębiej. Weź przykład opowieści o Izaaku i Abrahamie. Czy jest to opowieść o ślepym posłuszeństwie człowieka wobec Boga, syna wobec ojca? Przecież Izaak nie uciekł, został na polecenie ojca, choć nie wiedział co ten czyni, czy nie zwariował. Czy jest to opowieść o poświęceniu Bogu tego co sercu najbliższe, jedynego, całe życie wyczekiwanego syna, którego Sara poczęła z łaski bożej? Czy jest to opowieść o próbie, jakiej został poddany Abraham? Ale skoro Bóg jest wszechwiedzący, to przecież wiedział jak zdecyduje Abraham. Kto więc tu kogo próbował?
Podchodząc do Biblii jak do zwykłej księgi nie odróżnimy jej od innego utworu. Trzeba znaleźć w sobie prawdziwą chęć zrozumienia i otwarty umysł.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych