Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kominowe elektrownie wiatrowe.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do takiej prywatnej elektrowni koło domu to patrząc na wydajność nie było by to głównym źródłem zasilania ale zawsze jakąś niewielką lampkę można by ogrzać gdyby tak zastosować taką instalacje w wylocie komina z kotłowni czy jakiegoś kominka, zawsze coś ale raczej zwróciłoby się to po laaaaaatach o ile w ogólę by się zwróciło :P

Moim zdaniem zamontowanie instalacji w zwykłym kominie to raczej zły pomysł. Dlaczego? Otóż ze względu na sadzę, która osadzałaby się na skrzydłach wiatraczka i wymagałoby to częstego czyszczenia, bo:
po pierwsze komin mógłby zacząć Ci się zatykać
po drugie wzrastałaby masa wiatraczka, a wraz z nią siła potrzebna do napędzania go, a co za tym idzie, zmaleje wydajność takiej prądnicy
po trzecie możliwość zatrzymania wiatraczka, w skutek oblepienia się sadzą (może powłazić gdzieś w łożyska, ale to jest akurat do wyeliminowania)
  • 0

#17

Data.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
Może się nie znam ale teoretyzuję, że może by w zwykłym kominie te śmigła wiatraczka pokryć teflonem? (przecież do niego nic nie przywiera) i nawet jakby zapalić w piecu to w kominie będzie większy ciąg :D Zawsze to coś trochę zmniejszy zużycie prądu z sieci :D

Edit:
W sumie to jak dopiłem piwo i się zastanowiłem nad tym teflonem to spalenizna jednak do tego teflonu przylega tylko, że łatwo ją usunąć ale to do końca nie rozwiązuje problemu z czyszczeniem.

Użytkownik Data edytował ten post 15.04.2012 - 20:08

  • 0

#18

starscream.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

jak dla mnie największym problemem jest ruszenie taką prądnicą pewnie siła ciągu nie jest proporcjonalna do wagi i energii potrzebnej do jej obrotu. Może się mylę ale gdzieś w afryce zbudowano centrum handlowe które posiada bo dwoch stronach długie kominy pozwalające na czystą ekologiczną itp klimatyzacje ;p
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych