Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niewyjaśnione zdjęcie..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#31

Klarcia7.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie jakoś też nie, tym bardziej że interesuję się fotografią i samo to że to zdjęcie było robione w ciemnym miejscu wymusiło długą migawkę ==> co spowodowało, że jest smuga a wynika to z koloru koszulki tamtego pana z tyłu.

FINITO. xD "
  • 0

#32

Lucky_Luck.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podczas fotografii w ciemnych pomieszczeniach przy użyciu wbudowanej lampy błskowej czas otwarcia migawki wydłuża się. Przypuszczam, a raczej jestem w 100 proc. pewny że zdjęcie zostało wykonane tzw. "Idiot Camerą" czyli zwykłym aparatem kompaktowym ( bez możliwości korekty czasu naświetlania ). Na fotografii nr. 2 widzimy w tle człowieka w czerwonej koszulece ( dlaczego mnie to wcale nie dziwi :mrgreen: ). Smuga jest tego samego koloru :) osoba na pierwszym planie stoi nieruchomo, a Pan czerwona koszulka jest w ruchu dlatego powstał taki, a nie inny obraz.

Zdjęcie poruszone - tyle w temacie.
  • 0

#33

Klarcia7.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ooo widzę, że ktoś o podobnych zainteresowaniach jak ja :)

Ale już koniec, bo offtop.


:x
  • 0

#34

juniorro.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Lucky_Luck: z drugiej strony, skoro są zrobione 2 zdjecia (jedno dla potwierdzenia że tylko "duch" byl przez chwile za dziewczyną) to czas naświetlania mógł być nastawiony specjalnie. No ale wazny jest efekt koncowy :) Przedłużony czas naświetlania zdjęcia, kolory w tle lekko porozmazywane i zmieszane, z przodu skupia sie flash wiec rozmazania nie widać. No i dodac do tego (na to wygląda) dość mocny ruch aparatem i takie zdjecie własnie wychodzi.
Kazdy sam może zrobić takie zdjęcie, o ile ma odpowiednią cyfrówkę. Wystarczy przełączyć z trybu auto np. na tryb preselekcji naświetlania. Potrzebne bedzie ciemnie pomieszczenie z malym zródłem światła. Nastawiamy na taki czas aby zdjęcie było w miarę jasne. Robimy zdjęcie i ruszamy aparatem po czym staramy sie po krotkim czasie zatrzymac w pewnym punkcie aparat. Zdjecie robimy bez flasha, z flashem to troche trudniejsze :)
Później moge powklejać zdjęcia na których widać coś własnie w stylu 'duchów' tego typu oraz trochę innych w biały dzień....

edit: znalazlem kilka paranormalnych zdjęć... Oczywiście poniższe zdjęcia nie są w jakikolwiek sposób zmieniane, poza zmianą rozdzielczości na o wiele niższą... Bardzo chętnie udostępnie zdjęcia w pełnej rozdzielczości.
1.Dołączona grafika
Koleżanka siedziała sobie za oknem... Wygląda na to że wszedzie w tym momencie pojawily się duchy xD
2.Dołączona grafika
Robilem zdjęcie koledze, a nagle pokazały się 2 duchy (z tymze jakies potrojne) ...
3.Dołączona grafika
Wygląda na to że sam stał się duchem, a wszyscy pokazali mi gest znaczący żebym stad poszedł, bo to najprawdopodobniej ich teren :D

Także to chyba wyjaśni sprawę tych wszystkich (nie)duchów ...

Użytkownik juniorro edytował ten post 05.01.2008 - 23:52

  • 0

#35

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wydaje mi sie, ze temat zakonczył sie juz kilka postow wyzej.

Rowniez jako miłosnik fotografii postaram sie sprecyzować. Pierwsze zdjecie było zapewne robione w trybie tzw SLOW-SYNC, gdzie mimo uzycia lampy błyskowej, czas naswietlania ustawiany jest jako mozliwie najdłuzszy. W efekcie długiego czasu fotografia rozmazuje się, nastepnie na koniec naświetlenia (lub najpierw na poczatku) odpalany jest flash co zamraża określoną scenę. Wychodzi wtedy ujęcie jakby "zamrozone" własnie, plus rozmazania, jakby było ono robione an samym długim czasie. Dodatkowo własnie często przy tym trybie myli się balans bieli, wiec kolory wychodzą troche przekłamane, wpadające w czerwien, pomarańcz.

Wszystkie cechy są widoczne na fotografii #1, a juz absolutnym dowodem jest wyraźna sylwetka ramion w czerwonej okszulce i głowy, stojącej tam osoby przeciągnieta troche w lewy górny róg, twarz dziewczyny też się maże...
Na drugiej fotografii lampa użyta juz w normalnym trybie, zdjecie jest ostre i bez ciepłego zafarbu ;)

Mam nadzieje, ze udało mi się wyjaśnić wystarczajaco, jesli komus jesczze mało to zapraszam do eksperymentu na własną rękę, badz mogę zamiescic jakies zdjecia zrobione tymi 2 sposobami:)

Pozdrawiam

Kriss
  • 0



#36

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

temat zakończył się dawno temu :) TO FOTO DR. PAJĄKA !! TO JEST JEGO UFONAUTA !!! jak ktoś nie wierzy że dr.Pająk zrobił to foto, to...nie mogę powiedzieć co jest....jak można dr. Pająkowi nie wierzyć, zrobił zdjęcie ufonauty a Wy szukacie podwójnego dna, ostatni raz i koledzy to potwierdzili TO JEST UFONAUTA !!!! :D ;)
  • 0

#37

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

he..he..to nieźle.. faktycznie wydaje mi się, ze zdjęcie juz dosc stare,,kiedys rzeczywiscie mnie zastanawiało, jednak widac troche wiedzy o fotografii i wiekszosc zdjec x-files mozna wyjasnic.. :P


Ufonauta...<LOL>
  • 0



#38

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:lol (Prof. Dr Inż. Jan Pająk)

http://members.fortu...cle/malbork.htm
  • 0

#39

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a zatem jeszcze raz, jedyne prawdziwe wyjaśnienie (mgr. inż. prof. doc. hab. Pająk był w tym zamku z małożnką i to jego foto!)
"Kolorowo ubrany UFOnauta, jaki szybko zlatuje z głową skierowaną w dół do obszaru gdzieś pod owymi gankami zamku, jest widoczny relatywnie dobrze na owej fotografii. Dokładniejsza analiza podobnych zdjęć UFOnautow i UFO zawarta została w monografii [4c] jaka udostępniana jest (bezplatnie) na stronie internetowej totalizm.nazwa.pl/tekst_4c.htm.
Kiedy osoba ktora wykonała powyższą fotografię zorientowała się że jakaś kolorowa istota błysnęła przed jej oczami w chwili gdy owa fotografia została wykonana, tak na wszelki wypadek osoba ta powtórzyła fotografowanie. Dlatego prawa z fotografii pokazuje niemal ten sam obszar, sfotografowany w niewielką chwilkę później. UFOnauta wówczas już zniknął (tj. osiągnął on swój wehikuł UFO jaki zaparkowany był pod zamkiem w Malborku w owej podziemnej komorze-bazie)." I proszę już nie szukać niczego, to nie włos, nie zbyt długi czas migawki, nic z tych rzeczy!!! Troszkę szacunku dla Pana Pająka. ;)
  • 0

#40

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

temat stary wielu znawcow sie wypowiedzialo ale ja dodam troszke moze nie na temat ale musze

historia powstania tego zdjecia to najzwyklejsza manipulacja ktorej nikt tu nie zauwazyl
zdjecie zaprezentowane jako pierwsze nie bylo zrobione jako pierwsze lecz drugie w kolejnosci
jednak wszyscy lykneli historyjke o duchu ktory nie dosc ze wyszedl na zdjeciu to jeszcze zostal zauwazony przez fotografa i ten pstryknal druga fote... ale ducha juz nie bylo

ta historyjka to zwykla sciema

popatrzcie na pierwsze zdjecie i kolesia w czerwonej koszulce a teraz na drugie i rowniez na tego kolesia?
i jak?

pan czerwona koszulka na pierwszym zdjeciu jest dalej niz na drugim
jak to mozliwe skoro stoi tylem?
czy ten kolo to rak? i lazu do tylu?

zalozyciel tematu wymyslil historyjke z duchem i pstrykaniem drugiej fotki bo dopiero na drugiej jest to cos
  • 0

#41

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

noo...na wlosy to nie wyglada w zaden sposob.

ale pomysly co to moze byc sa jak widac nieograniczone:)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych