Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film z orbem z Waszyngtonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika



Data zdarzenia: 7 kwietnia 2007
Czas zdarzenia: Popołudnie (dokładny czas nieznany)
Data zgłoszenia zdarzenia: 9 kwietnia 2007
Długość zdarzenia: 11 sekund
Lokalizacja: Wyspa Camano w Waszyngtonie
Szerokość geograficzna: 48.19 Stopnie Na północ
Długość geograficzna: 122.5 Stopnie Zachodnie
Ilość świadków: Jeden
Pogoda: Chmury na wysokości od ok 1500m do ok 2100m. Mżawka. Widoczność na ok 12-16 kilometrów.

Opis (Wedle słów świadka): Nakręciłem ten film popołudniu 7 kwietnia 2007 roku. Wyraźnie widać na nim orba/balona. Orb/balon przez chwilę wisiał nieruchomo, po czym zaczął się wznosić. Nie widziałem go, gdy kręciłem film. Kręciłem tylko rodzinną farmę, a obiekt zauważyłem, gdy później oglądałem nagranie.

Drugi świadek zdarzenia(W odpowiedzi na moje pytania): OK, orb jest wpierw widoczny przez 3 sekundy na środku ekranu, widać jakby białą piłkę za linią energetyczną, oraz jezioro w tle. Obiekt nie porusza się. W 7 sekundzie obiekt zaczyna się wznosić. Przyjrzyjcie się w prawym górnym rogu w 13-14 sekundzie, widać tam wyraźnie sferyczny obiekt na tle błękitnego nieba.

Trzeci świadek: Dobrze, że to zauważyliście. Zdarzenie jest bardzo ciekawe. Film kręcono w kierunku południowym/południowo wschodnim. Najbliższym budynkiem jest budynek staży pożarnej wyspy Camano, zaraz obok jest mały park, w którym stoją kolejne sklepy (m. in. Camano Island Coffee [przyp. pewnie jakaś kafejka]) znane jako Zakątek Terry'ego.
Niedaleko farmy, z której kręcono film, jest antykwariat, ponad którym to unosił się orb. Do głowy przychodzi mi tylko to, że był to balon meteorologiczny. Ale nie ma to sensu, gdy dochodzi się do wniosku, że obiekt był idealnie sferyczny (nie jak balony itp.), unosił się kilka sekund, gdy wzleciał, nie przypominało to balona napełnionego helem.
Dodatkowo niska wysokość 15-30 metrów wyklucza możliwość, że był to balon. Innym rozwiązaniem może być bagienny gaz. (Widać bagna tusz obok miejsca zdarzenia na zdjęciach satelitarnych).

Nie było to jedno z tych "świateł na niebie", widać to coś bardzo wyraźnie, powinno łatwo dać się wytłumaczyć, co to było, jeśli jest jakieś łatwe wytłumaczenie. Popytam farmerów, czy widzieli coś dziwnego (albo czy wypuszczano tu balony meteorologiczne), spytam też strażaków, czy nie mieli jakiegoś wezwania w tym rejonie.

Film ze zdarzeniem w formacie .wmv

Tłumaczenie oraz opracownie: AlienGrey
Dla: www.paranormalne.pl
Na podstawie: ufocasebook.com
  • 0



#2

Rysiek_INFRA.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyglada jak balon, wznosi sie powoli poza tym jest to dosyc duza odleglosc i nienajlepsza jakos co moze znieksztalcac obiekt, szczerze mowiac nie widze w tym zjawisku nic dziwnego
  • 0

#3

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wg. mnie jest to fałsz... Kiczowato to wszystko wygląda i wogóle nie podoba mi się ;p
  • 0



#4

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

filmik jak filmik moim zdaniem żaden kicz
po prostu na filmie widac balon a nie orba
tyle
  • 0

#5

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do balonu... czy ktoś widział kiedyś wypuszczony na powietrzu balon, który wznosi się idealnie po linii prostej ? ;) Oczywiście nie twierdzę, że to 100% UFO (w pojęciu pozaziemskim) - żeby nie było :)
  • 0



#6

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To "coś" jest za daleko, żeby cokolwiek stwierdzić :/
  • 0

#7

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt.Nie można jednoznacznie stwierdzić ,co to jest.
Ale skłaniał bym się,że to jednak nie balon.
A skoro nie balon to zapewne orb.
  • 0



#8

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jedno z gorszych materiałów jakie tutaj widziałem.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych