Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okultyzm! Satanistyczne i ZŁE dzieła współczesności!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#31

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tabi

Leki homeopatyczne to leki rozcieczone do 20 razy w wodzie.
Ale jest tez teoria chrzescijan, ze sprowadza sie do nich energie z kosmosu, ktora jest demoniczna.

I komu wierzyc?

Dlaczego ma to być demoniczna energia z kosmosu? Podobna sytuacja jest z wodą święconą.Jaka jest pewność,że nie jest w niej energia demoniczna.?Jak powstaje wodą święcona?Czy jest w niej Boża energia Ducha Świętego,jeśli uważamy Go za energię,tak jak nauczał Chrystus? Czy powsstaje przez zamieszanie ręką Ducha Świętego,jeśli uważamy Go za osobę,tak jak tego naucza teraz kościół?

Woda ma bardzo ciekawe właściwości.Myślę,że dzialanie leków homeopatycznych nie polega na efekcie placebo,ale mają one bardzo dużą energię Ducha Świętego.Tak samo jak może być woda święcona,tak samo mogą być święcone leki homeopatyczne.Przecież święcenie nie jest zarezerwowane tylko dla osób duchownych,bo Boża energia Ducha Świętego jest dostępna dla wszystkich,którzy proszą o nią Boga.Ta energia jest najlepsza,najbardziej dostępna do samoleczenia i leczenia innych.Kościół utrzymuje ten fakt w tajemnicy przed wiernymi,z powodów dla mnie niezrozumiałych.
  • 0

#32

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiadomo dlaczego duchowni negują m.in. chęć zdobywania wiedzy

Kto Ci takich głupot naopowiadał???
  • 0



#33

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Owy program do którego linki znajdują się w tym temacie...Słuchaj uważnie na przyszłość :P

Albo w ogóle oglądaj filmiki do których linki są podane :P
  • 0

#34

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja myślałem że już mnie w tym życiu nic nie zadziwi :D . Się pomyliłem :D .
  • 0



#35

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Owy program do którego linki znajdują się w tym temacie...Słuchaj uważnie na przyszłość
Albo w ogóle oglądaj filmiki do których linki są podane

Filmy oglądałem. Jakoś w nich nie zauważyłem, żeby duchowni negowali chęć zdobywania wiedzy. Jedyną wiedzą przed którą w tym filmie przestrzegano byłą wiedza tajemna czyli krótko mówiąc: okultyzm.

Sam nie identyfikuję się z KK, ale z tego co wiem, jest wielu duchownych, którzy czynnie zajmują się nauką. Dobry przykład: ks. prof. dr hab. Michał Heller - profesor filozofii, fizyk, kosmolog.

Więc co mi tu za bajki opowiadasz?
  • 0



#36

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No w końcu drogi mariush jesteśmy na forum paranormalne.pl więc zdobywanie wiedzy ma tu różne stopnie wtajemniczenia :D .

Pomijam fakt że film jest zeschizowany na max :D
  • 0



#37

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mariush :P Pierwsze słowa w pierwszym filmiku :P Nie będę Ci ich przytaczać, bo najzwyczajniej w świecie nie chce mi się otwierać tych linków bo znowu umrę ze śmiechu :P Ale wszyscy, których znam, tak samo odebrali (nawet ten co założył ten temat) także nie wiem jak Ty oglądałeś :P A to, że chęć zdobycia wiedzy tajemnej, to też wspomniane :D
  • 0

#38

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja się dziwie, że ludzie którzy mają o czymś pobieżne pojęcie wypowiadają się na ten temat.

Moja katechetka na rozmowie o sektach dała nam kartkę na której jako sekta były zaznaczone między innymi: Świadkowie Jechowy, Joga i Zen, New Age.

Czym skończyła się rozmowa ?? Tym, że powiedziałem że identyfikuję się z New Age i zacząłem z kolegami chronić tych filozofii, odwoływaliśmy się wtedy do znaczenia słowa sekta i do tego, że sektą można nazwać organizacje które korzystają z tych filozofii, albo księdza Rydzyka i Radio Maryja.
  • 0



#39

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mogłeś powiedzieć że katolicyzm to także sekta (oczywiście w prawdziwym, a nie potocznym znaczeniu tego słowa).
  • 0

#40

Ravandil.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta, tek Ksiądz Egzorcysta (ten chudy) to mnie dobił. Oni powinni być co najmniej inteligentni:P. To wszystko po to, żeby nas potem Moherowe Berety nienawidziły, żeby nas zdławić! O! :P
  • 0

#41

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

+Wiesio

Moja katechetka na rozmowie o sektach dała nam kartkę na której jako sekta były zaznaczone między innymi: Świadkowie Jechowy, Joga i Zen, New Age.

Czy wiesz na jakiej stronie jest wykaz sekt?To nich jeszcze podobno zaliczają też:medytację,akupresurę,radiestezję, itd.

Berith

Mogłeś powiedzieć że katolicyzm to także sekta (oczywiście w prawdziwym, a nie potocznym znaczeniu tego słowa).

Jak by tak powiedział,to by się naraził katechetce,a potem i księdzu,proboszczowi,sufraganowi,biskupowi i nie wiadomo do kogo by to mogło jeszcze dojść.
  • 0

#42

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

angelo, czasy palenia na stosie, torturowania, okrutnego mordowania i prześladowania przez Kościół się skończyły. ;) Nie ma się czego bać.
  • 0

#43

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Taa, teraz przeszli do przemocy psychicznej :)
  • 0

#44

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mogłeś powiedzieć że katolicyzm to także sekta (oczywiście w prawdziwym, a nie potocznym znaczeniu tego słowa).


Mówiłem, że z definicji jest sektą, ale musiałem się powstrzymywać, żeby nie powiedzieć nic więcej. Dobrze, że mi od razu wpadł do głowy ks. Rydzyk, bo byłoby ze mną kiepsko.


@Przemo, najlepsze było to, że katechetka raczej niewiele wiedziała o tej filozofii, ja broniłem New Age i w końcu wydało się, że się utożsamiam z tą filozofią, a mój kolega (Percepcja) utożsamia po części z Zen.

angelo, niestety nie wiem, gdzie jest ten wykaz. Z chęcią bym się jednak pośmiał z tego co oni tam jeszcze wstawili. Nie rozumiem tylko, czemu jeszcze Radia Maryja nie uznali za sektę.

Poza tym mówiłem, że sekty tylko wykorzystują te dziedziny do własnych celów, a same w sobie te rzeczy nie mają nic z sekty.
  • 0



#45

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Haha wykorzystali nawet wcześniejszy ich materiał o Woodstocku.

To jest straszne, gdzie ta wiara. Skoro tak wierzą to niech dadzą ludziom spokój, niech se każdy wierzy w co chce. Nikogo na siłe się nie zmusi do wyznawania czegokolwiek.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych