Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przypadek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Avatar.
  • Postów: 34
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedawno czytałem legendę o śpiących rycerzach i coś mnie zaciekawiło. Otóż były tam fragmety mówiące o tym co się stanie jak obódzą się ci rycerze, które przynoszą na myśl proroctwo o 2012r.
Np. "Wielkie głazy polecą ze szczytów jak drobne kamyki. Potoki i jeziora podniosą się ze swych łożysk i lejów, mgły się zakłębią tak, że świata spod nich widać nie będzie. Całe niebo i ziemia zatrzęsie się od grzmotów: błyskawice krzyżować się będą jak miecze ongi zastępów niebieskich, co walczyły z szatanami, pioruny walić będą bez ustanku, przestrach pójdzie po wszystkim, co żyje."
Lecz jedno się nie zgadza z proroctwem otóż w legendzie nie jest zapisane nic o tym, że ludzie zginą. Jest natomiast napisane, że to wszystko będzie po to by wyzwolić ludzkość od szatana. Osądźcie czy jest w tym coś podobnego. Moim zdaniem tak.

Co jeśli to co wyżej napisane jest prawdą i wcale nie zginiemy, wręcz przeciwnie dostaniemy wolność od zła (jak jest później napisane w tej legendzie)?
  • 0

#2 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mi tu pasuje do przemiany czlowiek na paranormalnego ktory zrozumie ze zycie ktore prowadzimy jest zle
  • 0

#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo to życie to tylko mały kawałek egzystencji. I faktycznie może być zły. Zależy jak wykorzystamy.
  • 0



#4 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

no to nie zalezy wylacznie od nas lecz od tych z tak zwanej elity :x

hmm ale zawsze kazdy moze przyczynic sie do tego jak otoczenie sie bedzie zachowywalo..silna osobowosc to autorytet :)
  • 0

#5

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Avatar musze cie zasmucic ale pomiedzy dobrem a zlem zawsze musi byc jakas rownowaga, wiec pomysl sobie ze jak nie cierpisz ty to cierpia inni, nie da sie zeby wszedzie zapanowal pokoj
  • 0



#6

Avatar.
  • Postów: 34
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jednak dobhrze jest pomarzyć o świecie, w którym nie ma zła. Co nie? :roll:
  • 0

#7 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

jesli czlowiek przejdzie przemiane na wyzszy poziom duchowy to nie bedzie mial wiekszego wplywu na to czy jaki bedzie...bedzie oswiecony i jak zahipnotyzowany bedzie inaczej podchodzil do swiata i otoczenia...dlaczego to niemozliwe? to jest mozliwe!
  • -1

#8

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

muhad, mylisz troche pojecia.
Na wyzszy poziom duchowy mozesz przejsc tylko i wylacznie świadomie. Tak wiec bedziesz miec o wiele wiekszy wplyw na to kim bedziesz. (chociaz trudno powiedziec ze bedziesz "czyms" ) ale to juz inna historia ;p
  • 0



#9

Avatar.
  • Postów: 34
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie. Marzenia mogą się spełniać, jeśli tylko naprawdę tego chcemy by się ono spełniło. Więc jeśli większość ludzi (choć co najmniej w głębi duszy) będzie chcieć by świat był dobry i pozbawiony wszelkiego zła, to tak też i będzie.

[ Dodano: 2006-04-25, 20:42 ]
Z analizy numerologicznej tej daty wychodzi, że jest to data zmian. Być może na lepsze, czyli takie jakie jest opisane w tym temacie. :smile:
  • 0

#10

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

W tym temacie zgadza mi się wszystko, no przynajmniej ma interpretacja jest zgodna z mym punktem widzenia przyszłości,
ale mogę być w błędzie.

"Przypadek?"

No nie sądzę, ja skłaniam się ku twierdzeniu, że człowiek dziwnie się zamotał i szuka na siłę "Wiedzy Absolutnej"

Co ta wiedza ma jemu dać?
Ja sądzę, że wszystko to czego nie jest wstanie odnaleźć w świecie realnym.Człowiek czasu teraźniejszego poszukuje punktu zaczepienia, który może zmienić jego status życia i pozwoli być szczęśliwym.

Czy to dobrze, że szuka?
Tak, ale czy szuka w odpowiednim miejscu pozostaje bez odpowiedzi.

Avatar napisał 24.03.2006 - 19:32 :

Niedawno czytałem legendę o śpiących rycerzach i coś mnie zaciekawiło. Otóż były tam fragmety mówiące o tym co się stanie jak obódzą się ci rycerze, które przynoszą na myśl proroctwo


Kim jest Avatar?
Wiki daje przypadki:

Awatara – w hinduizmie wcielenie (inkarnacja) bóstwa


Mnie taka interpretacja odpowiada bardzo, lecz to niestety ni krztynę nie zgadza się z tym co widzę/czytam.Uw mityczny Avatar (piszący) na siłę szuka odpowiedzi na wszystko, przy czym do tego stopnia komplikuje własny żywot, że zajmują go już wyłącznie sprawy tyczące się zniszczenia własnego domu.Mowa ma o tym temacie, o większości na tym i innych forach.

Dlaczego tak się dzieję?
Mym zdaniem to jest wynikiem upadku "człowieka myślącego", zwierzęta i otaczająca nas natóra tego nie doświadcza.

"Przypadek?"
Raczej przeznaczenie, w które o dziwo nadal nie wierzę.

Więc jak to zwać?
"Przypadek Avatara!"


Avatar pisze dalej:

"Wielkie głazy polecą ze szczytów jak drobne kamyki. Potoki i jeziora podniosą się ze swych łożysk i lejów, mgły się zakłębią tak, że świata spod nich widać nie będzie. Całe niebo i ziemia zatrzęsie się od grzmotów: błyskawice krzyżować się będą jak miecze ongi zastępów niebieskich, co walczyły z szatanami, pioruny walić będą bez ustanku, przestrach pójdzie po wszystkim, co żyje."

Im dosadniejsze i bardzie obrazowo zapisane dzieje naszego jutra, tym bardziej nas zajmują.

Dlaczego?
A mnie k...a skąd to wiedzieć!
Ale fakt, że sama istota szukania odpowiedzi i z pomocą wszelakich środków niezbędnych do grzebania we wszystkim co się da wzruszyć, tylko po to, by mieć przesłanki odnalezienia odpowiedzi są jak dla mnie (nie muszę mieć racji) mnie uw fakt "zachwyca". Słowo legenda zastąpiono przepowiednią i dzięki temu przyzwolono na czytanie treści dozgonnie.

Co, śmieszne?
Niestety,bo po części tak.

Lecz jedno się nie zgadza z proroctwem otóż w legendzie nie jest zapisane nic o tym, że ludzie zginą. Jest natomiast napisane, że to wszystko będzie po to by wyzwolić ludzkość od szatana. Osądźcie czy jest w tym coś podobnego. Moim zdaniem tak.

Możesz mieć rację, hmm gorzej.Ty masz rację!

Co jeśli to co wyżej napisane jest prawdą i wcale nie zginiemy, wręcz przeciwnie dostaniemy wolność od zła (jak jest później napisane w tej legendzie)?

Wreszcie jakaś legenda nieodbierająca nam życia, a już myślałem, a zresztą pominę...Może sami odnajdziecie sens!

Muhad pisze 26.03.2006 - 11:55:

mi tu pasuje do przemiany czlowiek na paranormalnego ktory zrozumie ze zycie ktore prowadzimy jest zle

Zgadzam się bezapelacyjnie, ciekawi mnie jedno.Kiedy człowiek pojmie, że to co robi jest złe? :mrgreen:


No a wasza Kochani interpretacja pojęcia zła, no jaka ona jest?



p.s.No temat "Przypadek?" odszukałem celowo i jak sądzę jest najstarszym na tym forum tematem klepania o niczym.
Co zyskujemy, no ja nie wiem, wiem co tracimy.

Czy ten temat to aby przypadek?

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

"Bo to życie to tylko mały kawałek egzystencji. I faktycznie może być zły. Zależy jak wykorzystamy. "




Otóż były tam fragmenty mówiące o tym co się stanie jak obudzą się ci rycerze, którzy przynoszą na myśl proroctwa.
  • -1

#11

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ostatni post Napisano 28.03.2006 - 14:59

Mogę dostać warna, ale dla mnie śmieszne jest odkopywanie tematów sprzed 5,5 roku ;o

 Edycja Kurczak

Warna to może niekoniecznie, ale upomnienie -- czemu nie? ;)


  • 2



#12

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

O mój Boże Czy już każda przepowiednia o końcu świata musi być kojarzona z 2012? Legend o Końcu Świata jet multum i to w każdych kulturach i religiach a wystarczyła jedna głupia książka jakiegoś obłąkańca by wszystkie te fantastyczne opowiastki naszych przodków kojarzyć tylko i wyłącznie z nim i rokiem 2012.

Użytkownik Niecodzienny edytował ten post 23.10.2011 - 22:46

  • 0

#13

seiw83.
  • Postów: 212
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo latwo podpiac koniec cyklu podkoniec swiata, to tak jakby mowic ze nastala zima i zaraz bedzie koniec swiata bo snieg spadl, ale zyjemy dluzej niz jedna zime i wiem ze swiat sie nie konczy jak zaczyna padac, skoro miesiac wczesniej bylo jeszcze cieplo. Ale strach zawsze znajdzie kupcow
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych