Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy współczesna religia jest prawdziwa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A konkretniej o jaki odłam protentastyzmu Ci chodzi? Bo z tego co wiem jest dużo odłamów tego...No fakt występuje u nas wolność religijna, ale tylko formalnie nie wiem czy zauważyłeś, ale wracają prymitywne zachamowania niektórych sfer ludności gdzie następuje dyskryminacja religijna...A podłoża wszelkiego rodzaju to przez podświadomy wpływ niektórych księży na ludność, przez co owa dyskryminacja następuje. Także wolność religijna jest tylko powierzchowna, jakby głębiej się przyjrzeć zagadnieniu takowej w naszym kraju nie ma...


Nie należę do żadnego odłamu czy kościoła protestanckiego, natomiast bliska mi jest ich filozofia i praktyczne podejście do nauki apostolskiej, wolne od bałwochwalczych naleciałości kościoła rzymskiego. Wiele lat temu odkryłem niezwykle wartościową i budującą literaturę chrześcijańską Braci Polskich, w tym pisma Fausta Socyna, Marcina Krowickiego, Marcina Czechowica i innych wybitnych przedstawicieli unitarianizmu polskiego, który rozkwitł na terenie Polski w okresie Oświecenia. Ta literatura otworzyła mi oczy, bym mógł zrozumieć sens nauki Chrystusa i potrafił rozpoznawać fałszywe nurty w chrześcijaństwie. Dlatego wolałem nie wiązać się z żadnym konkretnym wyznaniem czy kościołem, gdyż w każdym z nich dostrzegam określone wpływy o których nie chcę tu mówić.
Oczywiście, wpływy KK jako organizacji są ogromne i wcale ich nie neguję, natomiast przejawy jakiejkolwiek religijnej dyskryminacji z jego strony należy zdecydowanie napiętnować, gdyż zapewnia to nam Konstytucja. Wielu nauczycieli KK zajmuje sie polityką, by mieć wpływ na zasięg jego dominacji, lecz nie dostrzegam zagrożenia dla własnych przekonań.
  • 0



#17

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dager może dla Twoich przekonań nie czujesz zagrożeń, bo po prostu nie masz wątpliwości co do nich, lecz zwróć uwagę ile jest osób nie pewnych tego co myślą, takim KK powoli lecz systematycznie robi skuteczne pranie mózgu...Ale zgadzam się z Tobą w 100%. A swoją drogą, literatura o której wspominałeś, to masz ją na komputerze czy może na półce w książce? Z chęcią zapoznałbym się z tym...
  • 0

#18

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Również czytałem kilka utworów, bezpośrednio związanych z nurtem "Braci polskich" - nie zgadzam się jednak z niektórą tamtejszą doktryną (np. antrynitaryzmem). Podoba mi się natomiast zasada Sola scriptura , pacyfizm, odrzucenie militaryzmu i kary śmierci.
Jeśli ktoś poszukuje Boga, to dobrym ruchem jest przeczytanie czegoś z literatury, podanej przez Dagera.
  • 0

#19

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No dobra, tylko napiszcie mi gdzie można nabyć tą literaturę, bo latać i szukać po mieście czy na necie to na to nie mam zbytnio czasu. Czas mam jedynie jak są święta czy coś, ale wtedy odpoczywam...
  • 0

#20

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No dobra, tylko napiszcie mi gdzie można nabyć tą literaturę, bo latać i szukać po mieście czy na necie to na to nie mam zbytnio czasu. Czas mam jedynie jak są święta czy coś, ale wtedy odpoczywam...


Książki o których pisałem ukazywały się w serii "Biblioteka Pisarzy Reformacyjnych", wydawanych przez PAN. Za najcenniejsza uważam pozycję pióra Marcina Czechowica - "ROZMOWY CHRYSTIAŃSKIE", napisane staropolskim językiem w formie dialogu nauczyciela z uczniem. Jest to wyznanie wiary, oparte na wnikliwej analizie Pisma Świętego, z podziałem na zagadnienia starotestamentowe oraz tematykę ewangeliczną.
  • 0



#21

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niemrawy, podaj adres na PW, to wyślę Ci kilka książek pocztą, o ile chcesz - ale liczę na zwrot ;)
  • 0

#22

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niemrawy

Albo chociażby fakt, że osoba nie uczęszczająca do kościoła, jest potępiana i nie jest katolikiem. Przepraszam bardzo, a czego uczył Jezus? Że „Kościół to nie budynki i katedry, Kościół jest w każdym z nas”. Racja, my tworzymy Kościół, a nie budynki sakralne.


PRAWDZIWA ŚWIĄTYNIA DUCHA ŚWIĘTEGO


Jezus głosił Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym,że ono jest w nas.Apostołowie głosili Dobrą Nowinę,że Królestwo Boże i Chrystus są w nas.To ze względu na obecność w nas wszystkich Chrystusa przez Jego Ducha Świętego,wszyscy stanowimy Mistyczny Kościół Jezusa Chrystusa.

Pisząc "Kościół jest w każdym z nas" masz na myśli zapewne fragment z NT,że jesteśmy świątynią Ducha Świętego.(1 Kor.3,16;6,19;2 Kor.6,16)

Bardzo mało zapewne osób zdaje sobie sprawę z faktu,że Chrystus jest w ich sercach w sposób realny i rzeczywisty:

2 Kor.13,5...czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was?...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych