Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cyganka ze złą wieścią ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wszystko rozegrało się w święta wielkanocne 5 lat temu. Po południu przyszedł przestraszony do mojego domu i zaczął opowiadać o zdarzeniu. Rano zawitała u niego przed oknem cyganka która powiedziała, że ma dla niego złe wieści. Zaczęła opowiadać historię domu. Okazało się, że wisi na nim klątwa spoczywająca na jego pokoleniu i mojej mamy oraz jej rodzeństwa. Jedyne co pamiętam, to cyganka dokładnie opowiedziała o tym, że wszystkie pierwsze dzieci (mojej mamy i jej 2 braci ) mają umrzeć - rzeczywiście - moja najstarsza siostra udusiła się podczas porodu, a najmłodszy brat zmarł 2 dni po porodzie. Mój wujek też stracił pierwsze dziecko albo nawet dwójkę. Żona najmłodszego brata mamy także urodziła martwe dziecko , a kilka lat później zmarł jej 5-sio letni syn podczas przygotowania do operacji.

Cyganka ( o ile dobrze pamiętam ) wspominała coś o kłębku włosów które są gdzieś pod ziemią (?). Kazała dać dziadkowi jajko . Otworzyła je na jego oczach, wtedy ego oczom ukazał się kłębek włosów w tym jajku.
Powiedziała, że jedynym sposobem na złamanie klątwy i ocalenie mojego dziadka jest to, aby zabił kurę i zakopał ją w tym samym dniu o północy na cmentarzu. Mój dziadek nie chciał tego zrobić. Cyganka kazała dać mu jedną kurę. Gdy ją jej wręczył kura na rękach cyganki zdechła ( od razu ). Obiecała mu, że zakopie ją i kazała mu się modlić.

Po wszystkim dziadek zaczął pytać sąsiadów, czy nie widzieli jej . Okazało się że nikt jej nie zauważył - pomimo tego że wszyscy w tym czasie byli w pobliżu.

Kilka miesięcy później podczas przyjmowania komunii świętej z ust wypadł dziadkowi opłatek - co było dla niego znakiem że umrze - ponoć takie wypadnięcie opłatka symbolizuje rychłą śmierć.

Jakieś 2-3 miesiące później odbył się pogrzeb mojego dziadka - miał atak serca.

Co sądzicie na temat tej kobiety . Skąd ona mogła znać historię naszej rodziny. Jak możliwe że w całym jajku były włosy , oraz że na jej rękach zdechła kura ....
  • 0

#2 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

U cyganek wszystko jest możliwe...wiem jedno, nie wpuszczać do domu i nie przechodzić za blisk, bo nie będziesz miał nawet na cukierka.... :P
jeśli chodzi o tą historię to wg mnie jest ona jednym słowem wyssana z palca...pewnie ci ją opowiadał dziadek albo babcia.... a ze śmiercią to zbieg okoliczności.....
  • 0

#3

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Tyle, że znałem swojego dziadka i wiem że nie wierzył on w duchy, przesądy (poza tym jednym ... ) , przeznaczenie ani nic innego więc raczej nie mógł sobie tego wyssać z palca ....
  • 0

#4

rybciu.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mojemu koledze cyganka tak wróżyła ,włóż klucz pod wycieraczkę a spotka cię wielka niespodzianka :D
  • 0

#5

psycholix.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mojemu koledze cyganka tak wróżyła ,włóż klucz pod wycieraczkę a spotka cię wielka niespodzianka :D




: D to ja jestem w takim razie super bo potrafie przepowiedziec jaka to by była niespodzianka :)

a teraz bez OT :

tak samo jak coś_innego uważam , że ta hisotryjka jest wyssana z palca nie chce mi się zbytnio podawać konkretów dlaczego moje zdanie jest takie a nie inne :)

Natomiast gdyby upadający opłatek miał by zwiastować śmierć to juz dawno bym nie żył. :x
  • 0

#6

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jakim celu opowiedziałeś tą historię.
  • 0

#7

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ahaha stare bujdy : < stek bzdur.. jakaś legenda ludowa, dziadkowie mówią różne dziwne rzeczy :hmm: mnie babcia opowiadała kiedyś o wampirach ;p one są, te gałgaństwa do rozbicia o kant stołu :D a te wszystkie cyganki nie cyganki omijaj z daleka...
  • 0

#8

Elkasei.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cyganki to oszustki juz pare razy okradły moją mamę i siostrę. Kura umarła bo Cyganka miała złą energię. Pewnie on rzuciła tę klątwę. Gdzieś czytałam, że jak się ktoś nie zgadza na te niby "wróżenie" to rzuca na tych ludzi klątwe. Ale gdyby to była prawda to było by bardzo dużo tych ludzi nad którymi wisi klątwa. No nie wiem. Kiedyś jakaś baba na wsi u mojego dziadka rzuci klątwe na swojego byłego narzyczonego bo ją rzucił i póżniej mu się urodziły 3 głuche córki. No ale ona nie była cyganką.
  • 0

#9

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brzmi jak kiepski horror :D Wg mnie to zbieg okoliczności, a cyganka i jej głupawy obrzęd zakopywania kury został zmyślony przez ciebie albo kogoś z twojej rodziny :]
  • 0

#10

Elkasei.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pare lat temu było coś podobnego w "Nie do wiary" tylko ze jakaś szeptunka czy coś takiego kazała rodzinie na podwórku zakopać żywcem kure a nie jakąs zdechłą. I to niby też miało coś tam zdjąć
  • 0

#11

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cygangi znane są ze swich wróżb i oszustw :)
  • 0

#12

eros_14.
  • Postów: 86
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może to prawdziwa historia ?
Wkońcu to forum jest o rzeczach paranormlanych.
  • 0

#13

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A właściwie to była cyganka ,czy Rumunka.
Nie wszyscy mający ciemną karnację są cyganami. Wbrew pozorom jest ich mało. We Wrocławiu ich dawną enklawą był Brochów. Wielu mieszkało na terenie ograniczoym ulicami: Słowiańska, Jedności Narodowej Nowowiejska. Większość z nich podszywa się pod cyganów.
Naszych polskich Romów jest niewielu. Niemcy ich solidnie przetrzebili a to co najechało to ma tyle wspólnego z cyganami co słoń z Chodzeniem po linie.
Moja babcia opowiadała,że cyganie uprawiali dwa rodzaje magii. Biała służyła grupie, pomagała leczyć, druga to była ciemna. Była ona zakazana i za rzucenie uroku w zborze można było z niego wylecieć. Mają oni bardzo surowy kodeks i wiele spraw chociażby spór o mężczyznę między dwoma kobietami był rozwiązywany walką na
śmierć i życie. Dzisiaj nie stosują już tak ostrego prawa.
Strach przed cyganami wynikał z ich lepkich rąk i rzucania uroków. Babcia mówiła, że baby na wsi miały swoje sposoby obrony przed takimi urokami.

Bardzo podejrzany jest fakt wiedzy cyganki o zdarzeniach. Ja zakładam,że jest to historia prawdziwa. Czyżby dziadek nie powiedział wszystkiego. Kobieta to skomplikowana istota. W gniewie a co gorsze odrzuceniu wdzięków potrafi być bardzo mściwa. Przestrzegam zatem młodzieży przed postępowaniem pochopnym.
  • 0

#14

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

W jakim celu opowiedziałeś tą historię.


Dowiedzieć się , ile w tym może być prawny i co się stało z tą biedną kurą .. że już o jajku nie wspomne .. ;p


Cyganki to oszustki juz pare razy okradły moją mamę i siostrę. Kura umarła bo Cyganka miała złą energię. Pewnie on rzuciła tę klątwę. Gdzieś czytałam, że jak się ktoś nie zgadza na te niby "wróżenie" to rzuca na tych ludzi klątwe. Ale gdyby to była prawda to było by bardzo dużo tych ludzi nad którymi wisi klątwa.


Nom to tych ludzi jest trochę -jakby nie patrzeć. Nie rozumiem co ma zła energia do śmierci zwierzaka. Tylko jeżeli to oszustka , to skąd mogła znać takie szczegóły z życia mojej rodziny jak śmierć dzieci ?
Poza tym ... na działce gdzie mój dziadek miał dom stał drewniany rozpadający się krzyż. Po zakupie tej działki , mój dziadek przerobił go na kapliczkę - nikt nie wie , dlaczego ten krzyż tam stał.


Brzmi jak kiepski horror :D Wg mnie to zbieg okoliczności, a cyganka i jej głupawy obrzęd zakopywania kury został zmyślony przez ciebie albo kogoś z twojej rodziny :]


Wierz , że nie został zmyślony. A swoją droga to nikt nie wie co się później stało z tą kurą.



Cygangi znane są ze swich wróżb i oszustw :)

A właściwie to była cyganka ,czy Rumunka.


Nie wiem, dla mojego dziadka wszystkie ciemne kobiety to były cyganki ;)


Bardzo podejrzany jest fakt wiedzy cyganki o zdarzeniach. Ja zakładam,że jest to historia prawdziwa. Czyżby dziadek nie powiedział wszystkiego. Kobieta to skomplikowana istota. W gniewie a co gorsze odrzuceniu wdzięków potrafi być bardzo mściwa. Przestrzegam zatem młodzieży przed postępowaniem pochopnym.


Nie wiem, możliwe , moja matka wyśmiała go gdy ten to mówił ( że dał się na nią nabrać ) więc możliwe że nie chciał nic więcej mówić. Niestety nigdy nie skorzystałem z okazji aby zapytać go o ten incydent jeszcze raz .

A może to prawdziwa historia ?
W końcu to forum jest o rzeczach paranormlanych.


Dlatego właśnie tutaj ją opisałem.

Ahaha stare bujdy : < stek bzdur.. jakaś legenda ludowa, dziadkowie mówią różne dziwne rzeczy unsure.gif


Daj spokój to był 2002 rok - poza tym pisałem że mój dziadek też w takie rzeczy nie wierzył , a gdy to opowiadał to był przejęty - dlatego mu uwierzyłem - chyba zna się swoją rodzinę ;)
  • 0

#15

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cyganki znane są z tego, że są profesjonalistkami jeśli chodzi o 'zgadywanie'...są doskonałymi obserwatorami i potrafią doskonale wyczuwać czyjeś emocje...

To taka skromna zdolność, dzięki którym mogą się poszczycić pokaźnym plikiem forsy...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych