Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jan Paweł II i szum medialny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jan Paweł II i szum medialny (130 użytkowników oddało głos)

Czy JP II powinien zostać świętym?

  1. Jak najbardziej, w pełni na to zasługuje (59 głosów [45.38%])

    Procent z głosów: 45.38%

  2. Raczej nie ma dla niego miejsca wśród świętych (5 głosów [3.85%])

    Procent z głosów: 3.85%

  3. Żaden człowiek nie powinien decydować o czyjejś świętości (57 głosów [43.85%])

    Procent z głosów: 43.85%

  4. Nie mam zdania (9 głosów [6.92%])

    Procent z głosów: 6.92%

Jak odbierasz szum medialny wokół postaci JP II

  1. To zrozumiała i normalna sytuacja (45 głosów [34.62%])

    Procent z głosów: 34.62%

  2. Irytuje mnie / Jest przesadzony (68 głosów [52.31%])

    Procent z głosów: 52.31%

  3. Nie mam zdania (17 głosów [13.08%])

    Procent z głosów: 13.08%

Po śmierci JP II...

  1. Odczuwam jego brak (36 głosów [27.69%])

    Procent z głosów: 27.69%

  2. Życie toczy się dalej (94 głosów [72.31%])

    Procent z głosów: 72.31%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiele ostatnio szumu medialnego i nie tylko wokół postaci Jana Pawła II i związanej z nim ewentualnej kanonizacji. Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie.
  • 0



#2

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy JP II powinien zostać świętym?
Myślę, ze zasłużył sobie na to. :)

Jak odbierasz szum medialny wokół postaci JP II?
Osobiście mnie to nie interesuje.

Po śmierci JP II...
Jakoś się żyje.
  • 0

#3

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Stoję w ofensywie do kultu jednostki, a tak to właśnie wygląda w Polsce w kwestii JPII. Człowiek nie ma prawa nikogo oficjalnie ogłaszać świętym, bo nie ma ludzi świętych. To, że dobrze żył, nie znaczy, że odrazu jest kimś wyjątkowym. Nie jeden żebrak lub dziecko z patalogicznej rodziny wycierpi więcej niż nasz papież. Jako osoba może być moralnym wzorcem, ale żadnym bożkiem, któremu stawia się pomniki i nazywa ulice jego imieniem.
Szczerze, to nie czuję smutku, że odszedł - zawsze był mi obojętny, tym bardziej, że reprezentował KrK, którego nienawidzę.
  • 0

#4

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dokładnie, to nie człowiek decyduje o świętości (cokolwiek by to miało znaczyć), a w dodatku robi się z tego właśnie taki kult jednostki. Osobiście uważam, że JP2 to zwykły człowiek, któremu się udało w życiu.

Pamiętam jak umarł, to przerwali w TV Pana Tadeusza. Jak zaczęła się transmisja, to wyłączyłem telewizor i doczytałem resztę normalnie... Najbardziej mnie śmieszy to "pokolenie JP2"... najpierw wszyscy się kochają, a następnego dnia kibice przeciwnych drużyna rozbiajają sobie mordy nawzajem. Jeden wielki kicz medialny, a największa szkoda, że żerują na tym człowieku (swoją drogą, wpiszcie sobie w google "żerują" - zbieg okoliczoności ??)
  • 0

#5

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Głupota ludzi i katolików nie zna granic - takie małe podsumowanie mojej poprzedniej wypowiedzi.
  • 0

#6

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najbardziej mnie irytuje postawa zdecydowanie zdecydowanej wiekszosci spoleczenstwa. mozna narzekac na polityke, pogode, religie, ksiedzow sb'kow, ale o papiezu zlego slowa powiedziec nie mozna. a zwykle im ktos glosniej krzyczy, tym mniej wie o tym czego dokonal ten czlowiek.

"(9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (10) Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. (11) Największy z was niech będzie waszym sługą."
(Ew. Mateusza 23:1-11, Biblia Tysiąclecia)
ze szczegolna dedykacja dla ojca swietego.
  • 0

#7

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przechodząc obok jednego kiosku w drodze do szkoły zobaczyłem okładkę Faktu o ilę się nie mylę i tam nagłówek "anioł w watykanie", czy ktoś się może orientuje o co z tym chodzi ? Bo to takie ciekawe, jeśli mowa o papieżu to odrazu zjawa na zdjęciu to anioł, a jeśli nie o papieżu mowa jest na zdjęciach to oczywiście fake i herezja... to tak na off-top :mrgreen:
  • 0

#8

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"(9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (10) Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. (11) Największy z was niech będzie waszym sługą."
(Ew. Mateusza 23:1-11, Biblia Tysiąclecia)
ze szczegolna dedykacja dla ojca swietego.

I właśnie JPII był sługą BOŻYM :) Doskonałe słowa ujmujące to.
  • 0

#9

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja mam szacunek dla byłego papieża, ale to co się dzieje wokół jego osoby to paranoja :/ najbardziej mnie denerwuje to, że ludzie przez cały rok jakoś tym się nie przejmują i nie myślą o tym, a drugiego kwietnia nagle palą znicze, ustawiają jakieś opisy na komunikatorach, wysyłają idiotyczne łańcuszki, a i tak następnego dnia idą np. pobić żonę i dzieci, schlać się czy uj wie co tam jeszcze :/ żałosne.
  • 0

#10

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na łańcuszki to jestem już gotowy - zapas trojanów w pogotowiu jest :lol . Tak - cały rok to o papieżu nie pamiętają, a tu nagle rocznica i wielki smutek... śmiech na sali.
  • 0

#11

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Papieża mogę porównać do matki Teresy - należy mu się szacunek, zresztą jak każdemu, ale :

- papież nie ma prawa być głową Kościoła - to jeden z większych błędów KrK, bo głową Kościoła jest Chrystus
- nie można tolerować kultu człowieka, bo to bluźnierstwo
- nie można uznać kogoś za świętego
- nie ma ludzi świętych
- nie przez uczynki Bóg ocenia ludzi, lecz przez wiarę
- papież bluźnił Bogu, poprzez kult maryjny
- katolik widzi tylko dobre cechy kleru
- papież przysłania Jezusa przynajmniej w Polsce, bo papież jest 'namacalną świętością i prawie że Bogiem'
- za niedługo nawet w chipsach będą papa-tazo, zamiast pokemonów

Pamiętajmy o nim, ale nie był żadnym świętym człowiekiem - szanujmy go za to kim był, ale nie płaszczmy się przed obrazami z jego wizerunkiem, bo to chrześcijaninowi nie przystoi.
  • 0

#12

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patryczek, nikt komu mam sie poklonic i ucalowac w pierscien, zeby zasluzyc na wymiane kilku slow, nigdy nie bedzie mi rowny. budowanie jakiejkolwiek przewagi miedzy chrzescijanami zawsze jest sprzeczne z biblia. ale o tym niestety na mszy nie uslyszysz, bo wierny znajacy pismo z mszy nie zna go calego, a jedynie zgrabnie wyciete fragmenty.

i jp2 byl elementem tej machiny. wykorzystywal jednak swoja pozycje do szerzenia dobrych wartosci na swiecie, co mu idzie oczywiscie na plus. ale nie on jedyny. jakos jednak nikt nam nie mowi, ze mamy sie modlic do innych dobroczyncow tego swiata.
  • 0

#13

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

aph, nie tylko wierny nie zna dobrze Pisma Św. - ja znam osobiście kilku księży i kleryków KK, którzy boją się czytać oraz studiować Biblię i czytają tylko wybrane fragmenty - przepraszam za offtop.
  • 0

#14

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgodzę sie ze Smutkiem :/ kult jednostki.. Polacy są dumni ze wszystkiego dobrego i wielkiego (dobrych i wielkich) jakich mają, więc na pewno o wywyższaniu i kulcie możemy mówić.. co innego szum i przesada, które wykształconych i mądrych ludzi zaczynają drażnić... na litość, każdy się chwali swoimi "bohaterami narodowymi" :( ale bez przesady.. ffs... człowiek, z tego co wiemy, żył w zgodzie ze swoimi zasadami i nauką katolicką.. był papieżem, ale święty to przesada. Z całym szacunkiem - jest mi obojętny, nie znam go nawet osobiście, raz widziałem podrużującego Papamobilem ^^ eh.. w takim kraju się urodziliśmy.. wspomnienia z bohaterskiego okresu II wojny, wielcy Panowie średniowiecza, teraz doszedł nasz święty.. są ucieczką od smutnej rzeczywistości.
  • 0

#15

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ktoś raz mądrze powiedział - "Jeśli można o człowieku powiedzieć, że jest święty, to jest on równie święty jak sam antychryst, bo każdy człowiek śmierdzi grzechem."
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych