Skocz do zawartości


Zdjęcie

BBC i CNN relacjonują zawalenie budynku WTC7 zanim ten się zawala!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#46

davros.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie przesadzajmy z teoriami spiskowymi - nei pierwszy to przypadek, w którym media przegotowywuja materiał z pewnym wyprzedzeniem - mając wszystko napisane wczesniej, w kilku alternatywnych wersjach, szybciej wypuszczą material - czyli będą pierwsi. Przykładowo - jeśli prezydent został postrzelony - są dwie wersje nagłówków - "PREZYDENT PRZEŻYŁ" oraz "PREZYDENT ZMARŁ" do tego kilka ogólnych zdań i numer można wypuścić dosłownie w kilka minut.
więc może BBC przygotowało kilka nagrań na kilka ewentualności? 8-()
  • 0

#47

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie przesadzajmy z teoriami spiskowymi - nei pierwszy to przypadek, w którym media przegotowywuja materiał z pewnym wyprzedzeniem - mając wszystko napisane wczesniej, w kilku alternatywnych wersjach, szybciej wypuszczą material - czyli będą pierwsi. Przykładowo - jeśli prezydent został postrzelony - są dwie wersje nagłówków - "PREZYDENT PRZEŻYŁ" oraz "PREZYDENT ZMARŁ" do tego kilka ogólnych zdań i numer można wypuścić dosłownie w kilka minut.
więc może BBC przygotowało kilka nagrań na kilka ewentualności? 8-()

:lol
Nie mów mi, że oni se robią różne nagrania bo im się nudzi.Z kąd wiedzieli, że sie WTC zawali, a nie hipermarket??, a może zawalenie hipermarketu też nakręcili??
  • 0

#48

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh, dołanczam się do osób , iż to zwykła pomyłka w transmisji na żywo. A co do zaginionych kaset, mi skarpetki gupią się często, a może BBC bało się właśnie takich tematów na który aktualnie się wypowiadam i po prostu schowali do archiwum owe kasety mówiąc , że zagineły.
  • 0

#49

Świstak.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc teraz pytanie
Jak została przeprowadzona taka akcja, że nikt nie zauważył bandy ludzi którzy nagle przyszli i zaczęli rozwiercać 1/5 budynku, kilku kilometrów kabli itd itp... tak, że nie zauważył ich żaden cieć ani sprzątacz a później rano ileś setek ludzi którzy przyszli do pracy.


Jeśli chodzi o kable to możne je łatwo wykluczyć detonując ładunek drogą radiową, a na odwierty też pewnie coś się znajdzie.
  • 0

#50

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To są jaja jakieś. Jak oni na 20 minut wcześniej mogli wiedzieć że budynek się zawali? No chyba mają jakieś wyjątkowo pesymistyczne te wersje nagrań.
  • 0

#51

MaD.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś dał przykład ,że to tak jakby tvp informowało ze pałac kultury zawalił sie 20min przed faktycznym zawaleniem to by było dziwne ;p

Ale w WTC uderzył samolot żeby spowodować jak najwieksze szkody i było pewne ze sie zawali przy tak uszkodzonej konstrukcji nośnej dlatego bbc wyprzediło troche fakty bo i tak było przesadzone ,że wieże zawala się dlatego ja niewidze w tym nic dziwnego.
  • 0

#52

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak zwolennicy spisku wyjasnia fakt, ze w godzine po zawaleniu sie wiez w mediach mowiono, ze nad USA lata jeszcze ok. 15 niezidentyfikowanych samolotow? (pamietam to dokladnie bo sluchalismy radia gdy wyszedlem wtedy z egzaminu, a wieze runely kilka minut przed egzaminem)
Zwykly chaos informacyjny polaczony z wrodzonym u dziennikarzy szukaniem sensacji.
  • 0

#53

Qdlaty.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś dał przykład ,że to tak jakby tvp informowało ze pałac kultury zawalił sie 20min przed faktycznym zawaleniem to by było dziwne ;p

Ale w WTC uderzył samolot żeby spowodować jak najwieksze szkody i było pewne ze sie zawali przy tak uszkodzonej konstrukcji nośnej dlatego bbc wyprzediło troche fakty bo i tak było przesadzone ,że wieże zawala się dlatego ja niewidze w tym nic dziwnego.


bardzo ciekawe to co piszesz, ale o wierzach tych wysokich jakoś BC nie mówiło wcześniej że się zawaliły tylko o tym budynku WTC7 :P

ktoś tam wyżej dał przykład z prezydentem, to gdyby to porównać do niby zamachu na WTC to musieliby jeszcze przygotować nagówek że prezydent wstąpił do nieba :P bo to tak wygląda mniej więcej :)
  • 0

#54

Kleomae.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to było tak: Nagrali zawalenie wieży i potem za moment szybko chcieli nagrać wiadomości, postawili babke przed ekranek i puścili film nie bacząc na to czy się zawali teraz czy za chwilę kiedy to już wieża była dawno zawalona bo to był tylko filmik jako tło.
  • 0

#55

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moze ta kobieta byla tak zdesperowana ze juz sama nie wiedziala co mowi...manipulacja?? Tez mozliwe ...BBC narobilo na furory mowiac szczerze. Ale kiedy sie dowiemy faktow....bo wywiad z nimi niczego i tak nie wprowadza w ten incydent
  • 0

#56

iontz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytając artykuł o WTC na Wikipedii znalazłem co następuje:

"W numerze 189 komiksu X-Men opublikowanym w styczniu 1985 roku przez wydawnictwo Marvel, przybyła z przyszłości Rachel Summers wspomina, że w XXI wieku wieże World Trade Center leżą w gruzach."

Niemożliwe, oni mieli maszynę czasu!! :mrgreen:

Z drugiej strony, dziwne jest to, że samoloty rozbiły się rano, w okolicach godziny 10:00, natomiast WTC 7 zawaliło się o 17:20... Przez ten czas trudno było "z powietrza" wziąć informację o zawaleniu się Salomon Building.

Edit:

Zwykłe moje niedopatrzenie. WTC 7 padł z powodu uszkodzeń wynikłych z zamachu na wieże. 20 minut to bardzo krótki okres czasu - możliwe, że ludzie widzieli dym wydobywający się z budynku/inne sygnały, że dzieje się z nim "coś niedobrego" i poinformowali o tym dziennikarzy. Chaos, jaki panował w tym dniu sprawił, że od razu podano informację bez sprawdzenia jej prawdziwości. Gdy zauważono pomyłkę, "zdjęto" program. Taka jest moja wersja wydarzeń.

Ale nie, do wszystkiego trzeba dorobić teorię spiskową. ;)
  • 0

#57

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to było tak: Nagrali zawalenie wieży i potem za moment szybko chcieli nagrać wiadomości, postawili babke przed ekranek i puścili film nie bacząc na to czy się zawali teraz czy za chwilę kiedy to już wieża była dawno zawalona bo to był tylko filmik jako tło.



Czy jest choc jedna osoba, ktora rozumie co on napisal?
Lacznie z nim samym :mrgreen:
  • 0

#58

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nagrali zawalenie wieży


Problem w tym że wieża sie jeszcze wtedy nie zawaliła...

potem za moment szybko chcieli nagrać wiadomości


Po co nagrywać wiadomości jak wali sie WTC? Pomijając że wtedy sie jeszcze nie zawalił...

postawili babke przed ekranek i puścili film nie bacząc na to czy się zawali teraz czy za chwilę


Ale 'babka' gapi na budynek który stoi, ale nadal mówi że sie zawalił...
  • 0



#59

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Problem w tym że wieża sie jeszcze wtedy nie zawaliła...

? Obie się zawaliły.

Ale 'babka' gapi na budynek który stoi, ale nadal mówi że sie zawalił...

Chyba stoi tyłem, ponieważ patrząc na stojący budynek trudno jest powiedzieć, że go tam nie ma. Chyba, że jest sie kretynką albo nie wie sie który to budynek nosi nazwę WTC7...
  • 0

#60

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba stoi tyłem, ponieważ patrząc na stojący budynek trudno jest powiedzieć, że go tam nie ma. Chyba, że jest sie kretynką albo nie wie sie który to budynek nosi nazwę WTC7...


Moze w Polsce, np. w Warszawie, gdzie wiezowcow jest dziesiec byloby to czyms nietypowym nie znac nazwy wszystkich sposrod nich. (choc ciekaw jestem czy potrafilbys wskazac palcem na zdjeciu, ktory budynek to warszawskie WTC, a ktory to Intraco II)
Ale na Manhattanie gdzie wiezowcow stoi kilkaset pomylenie WTC 7 z czymkolwiek innym to zaden problem dla kogos kto po prostu nie wnika w takie szczegoly jak nazwy wiezowcow.
Babka podala niusa bo myslala, ze jest goracy. Pomylila sie i tyle.
Nad czym tu debatowac w ogole ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych