Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dolina Rospudy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jakie jest Twoje zdanie? (104 użytkowników oddało głos)

Jakie jest Twoje zdanie nt. obwodnicy?

  1. Zniszczyć Dolinę Rospudy. (14 głosów [13.46%])

    Procent z głosów: 13.46%

  2. Alternatywna droga lub inne rozwiązanie. (81 głosów [77.88%])

    Procent z głosów: 77.88%

  3. Zostawić problem, nic złego się w Augostowie nie dzieje. (4 głosów [3.85%])

    Procent z głosów: 3.85%

  4. Nie mam zdania. (5 głosów [4.81%])

    Procent z głosów: 4.81%

Jakie jest Twoje zdanie nt. mieszkańców augostowa?

  1. Dziki, zaślepiony tłum nie słuchający drugiej strony. (31 głosów [29.81%])

    Procent z głosów: 29.81%

  2. Zwykli ludzie chcący żyć spokojnie kosztem przyrody. (47 głosów [45.19%])

    Procent z głosów: 45.19%

  3. Mądra, chcąca swoich praw i spokojnego życia, część Polskiego Narodu. (26 głosów [25.00%])

    Procent z głosów: 25.00%

Jakie jest Twoje zdanie nt. ekologów, zielonych i ludzi broniących rospudy?

  1. Popieram w pełni ich chęć ratowania Doliny. (83 głosów [79.81%])

    Procent z głosów: 79.81%

  2. Barbaczyńcy, wolący jakieś tam paprotki i ptaszki od życia ludzkiego. (21 głosów [20.19%])

    Procent z głosów: 20.19%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#46

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do projektantów, to byłbym ostrozniejszy w sądach. Generalnie na nich przede wszystkim wiesza się psy itd.
A mało kto zdaje sobie sprawę, że oni tak naprawdę mają niewiele do powiedzenia. Że najważniejsza jest kasa i zdanie inwestora i urzędasów. A projektanci mają wykonac to czego się od nich żąda, bez względu na to czy to ma sens czy nie i czy im się to podoba czy nie. Jak to mawiają - "z g... bata nie ukręcisz" a projektowanie w Polsce - jakiekolwiek - to własnie kręcenie bata z g..... Pretensje kierowac należy przede wszystkim do urzędasów i wszelakiej maści ustawodawców, którzy klecą paranoiczne przepisy i stawiają idiotyczne żądania.
A przy rosnącej populacji nie tylko Rospuda, ale i kolejne enklawy dziewiczej przyrody prędzej czy później będą musiały się poddac. Taka jest cena..."cywilizacji" i "postępu" (proszę zwrócić uwagę na cudzysłowy).
Zawsze jest coś za coś. Idealnych rozwiązań nie ma i nie będzie.

#47

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@ Aton && Kapuchy :

gdyby przy rejestestracji na forum obowiązywał test na inteligencję, nie byłbym zmuszony Wam pisać niczego bo zwyczajnie nie rozmawialibyśmy ;)


Otóż, znam temat, wiem co i jak w Generalnej, znam tych i owych a co więcej - ba ;) - sam proces podejmowania pewnych decyzji.... wiem dość aby Wam powiedzieć że albo jesteście głupcami albo ludźmi opłacanymi z lewego funduszu pewnych zainteresowanych osób....

Nie wierzę w tak skrajną formę niedoinformowania która mogłaby skutkować brakiem rozumienia pewnych podstawowych reguł rządzących światem :D


Jako zaś osoba od 20 lat wkręcona w różne formy działalności pro i anty powiem że warto czasami spojrzeć się na stronki ludzi z

Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot

I poznać tych naprawdę fajnych ludzi, wychylić nos poza zaściankowe myślenie właściwe dla 3ech małpek


Ponadto, każdy kto ma w głowie dość rozumu aby prowadzić auto może sobie wyobrazić już jazdę tą wspaniałą estakadą w zimie, gdy mgła marznie na drodze, ilość soli wysypywanej na drogę i tiry zsuwające się w bajoro - ale cóż, trzeba nieco wyobraźni i wiedzy z zakresu prowadzenia auta, zakładam że prawo jazdy to nie jest powszechnie spotykana przypadłość forumowiczów.

Dla przypomnienia dodam, że poprowadzona wbrew ekologom droga przez Górę św. Anny do tej pory zimą jest często nieprzejezdna dla tirów, które często stają w poprzek tej drogi - no, ale za to pewnie ktoś zyskał na tym że nadłożono drogi.

Przedstawiony wariant "ekologiczny" okazuje się być znacznie tańszy w budowie, nieporównywalnie tańszy w utrzymaniu i ..... ekologiczny ;)

ale, widać, już ktoś nabył działki pod magazyny DHL, Maersk, DFDS i kilku innych spedycji

:D easy comes easy goes - i kasa poszła.... się no, wypasać na pastwiskach :D



z kolei w ramach małego śledztwa proszę adminów aby sprawdzili adresy ajpi owych człowieczków co to tak kochają "projektantów dróg" ;)


Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie brał udziału w takim złodziejstwie kasy nas wszystkich - bo przecież wszyscy płacimy podatki a z nich budujemy drogi

podobnie, jak nikt nie będzie planował estakady przez bagna na długości kilkuset metrów, gdy nie istnieje żadna taka budowla inżynieryjna w całej europie.... Rospuda to nie Bałtyk aby budować most do szwecji !


masakra, brak mi słów

a samą ankietę uważam za obraźliwą intelektualnie :D
powinna zdaje się mieć pytania o łapówki, pytania o działki zakupione w ostatnich kilku latach i kilka innych kwestii tyczących się zarzutów kryminalnych wobec osób, które chciały coś ugrać kosztem nas wszystkich ;/

Dołączona grafika

#48

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Licz się kolego ze słowami. Zgłaszam Cię do moderatorów za ewidentne, bezpodstawne obrażanie.

#49

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Liczę się ze słowami. Nie liczę się z ludzką głupotą i chciwością.

Skoro znasz tak dobrze argumenty drugiej strony, musisz być w temacie, brak jakiejkolwiek polemiki oznacza dla osoby inteligentnej to, co oznacza - a skoro nie jesteś 15-letnim miłośnikiem fantasy, to wiesz co mam na myśli.

Bo nawet moja 15-letnia córka wie o tych sprawach dość aby rozumieć świat i oceniać pewne rzeczy w sposób właściwy i rzeczowy.

Kłamstwo jest kłamstwem i należy je nazwać kłamstwem, a głupie wypowiedzi są głupie i należy je nazwać głupimi.

Ale, zakładam, pracujesz na rzecz systemu z którym akurat mnie przyszło być wiele razy w sporze, i z którym tym razem udało się wygrać dzięki ludziom którzy ryzykują swoją codzienną egzystencją, narażając się osobiście na wszelkie niedogodności które zupełnie przypadkiem się wydarzają....


I naprawdę łorn od adminów niewiele tu dla mnie oznacza, bo jeśli forum ma zejść na psy i pójść modelem telenoweli to ani ja ani żaden szanujący się dyskutant nie zamierza brać w nim udziału.

Umiejętność dyskusji to między innymi kultura wypowiedzi, ale trudno uzyskać jakąkolwiek odpowiedź od kogoś kto wcale nie jest zainteresowany odpowiedzią jeśli nie dotknie się owej osoby "osobiście".

Bo prawda jest taka, że nie masz ŻADNYCH argumentów na obronę swojego zdania, i dobrze wiesz jaki to miał być wałek i dlaczego wszystko się rypło

:D

ooo widzę łorn zadziałał - czy może któryś z Adminów potrzebuje jakichś wykładów z Logiki ?
bo ja nie widzę żadnego powodu aby go otrzymać ?

-------------

Edit2add (edycja aby dodać..)

minęło prawie 30 minut, a ja nie widzę żadnej odpowiedzi z Twojej strony. Jeśli czujesz się urażony - naturalną reakcją człowieka który działa w dobrej wierze

podkreślę:
W DOBREJ WIERZE

jest próba dyskusji i zrozumienia gwałtownej i jednocześnie inteligentnej reakcji drugiej strony.

W przeciwnym razie bowiem strona która czuje się "urażona" dyskusję ewidentnie przegrywa przez walkowera, nie podając argumentów - wszak jej zdanie nie było poparte żadnymi logicznymi argumentami lecz powszechnymi osądami (ahhh te zajęcia z negocjacji - przydają się ;) )

Ja nie widzę Twojej odpowiedzi, Panie Kapuchy, i mniemam że jej nie zobaczę.

Szkoda, bowiem chętnie wykazałbym w jak wielkim błędzie byłeś - co by Cię wzbogaciło o wiedzę której podobno nie posiadasz (czujesz się urażony)

ALE

obawiam się, że w obliczu żelaznej logiki i faktów musiałbyś przyznać mi rację, a to niekoniecznie jest tym co chcesz zrobić

i co teraz ?

#50

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra, Sechmet, przesadzasz. Otwarcie kwestionujesz czyjas inteligencje a potem sie dziwisz ze warny leca. Dysputa powinna byc prowadzona bez obrazania innych, bo wybacz ale sam w tym momencie mnie na przyklad do siebie zrazasz - dorosly facet chyba potrafi trzymac swoje emocje na uwiezi, ubiera wypowiedz w odpowiednie slowa i nie wywyzsza sie na lewo i prawo jaki to on out od systemu, super mądry i wszechwiedzacy. Sama robie troche pozarzadowo (Teraz wlasciwie zawodowo, bo tak sie chyba nazywa prace od poniedzialku do piatku i kiedy ci ktos placi? ) ale do glowy by mi nie przyszlo tak sie pysznic, czego to ja nie wiem i nie znam.

Co do obarczania wina projektantow, jest w tym troche racji. Wystarcza sie podlozyc na ich miejsce. Nie masz nad glowa tyrana, grozacego ci strzalem w glowe, jezeli nie zrobisz dokladnie tego, czego on chce. Mozna odmowic wykonania takiego zlecenia, no chyba ze naprawde wisi ci fakt, ze niszczysz jedno z najbardziej wartosciowych miejsc w swoim kraju, ze kalasz wlasne gniazdo. Trzeba sie jednak liczyc z faktem, ze pewne informacje predzej czy pozniej wyciekna do opinii publicznej i narazisz sie na spoleczny lincz. Pozostaje wybor - latwa kasa i obciazanie swojego sumienia, tudziez zaspokojenie swoich pobudek moralnych. Dla mnie wybor jest prostu, jednak patrzac na duza czesc spoleczenstwa, gdzie ich problemem jest decyzja miedzy zjedzeniem obiadu z dziecmi w makszicie czy w KFC, poniekad rozumiem (co nie znaczy, ze akceptuje) ich pobudki. Ludziom po prostu wisi.

Co do mieszkancow Augustowa - przeraza ich upor i zaslepienie, wyzywanie ekologow i oburzenie wobec faktu ze nie idzie po ich mysli. Jednak trzeba miec swiadomosc faktu, ze ludzie gina przez brak obwodnicy. W takiej sytuacji czlowiek czuje sie zagrozony i chce jak najszybszej zmiany a "kwiatki i robaczki" nie wydaja sie mu chyba wazniejsze niz zdrowie wlasnego dziecka.

Miejmy nadzieje, ze szybko powstanie droga wedlug nowego projektu, mieszkancy tamtych rejonow wreszcie odetchna ze spokojem a i ekolodzy beda zadowoleni. I skonczmy sie wreszcie klocic, ten czas mozna by poswiecic na cos bardziej wartosciowego.

#51

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A czy nie można by postawić przed Augustowem znak do 5 t i po prostu te ciężarówki musiałyby szukać innej drogi?

#52

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do mieszkańców Augustowa, to z całkiem dobrych źródeł wiem, że to co widzimy w TV to kilkadziesiąt osób - krewnych, znajomych krewnych i dalszych zainteresowanych - Królika, a cała reszta popierała po cichu akcję ratowania przyrody.

Bo ci ludzie wiedzą, że jeśli będzie kiedyś kasa - to z turystów, a nie z tego że tiry mkną drogą szybkiego ruchu po zasypanych bagnach unikalnych na skalę całej Europy.

I ja naprawdę nie lubię nikogo urażać (i uważam że nie uraziłem ale w najgorszym razie dotknąłem - trudno, dyskusja wymaga czasami użycia argumentów emocjonalnych) - ale widząc pewne wypowiedzi trudno mi nie pomyśleć sobie że są związane z dodatkowymi korzyściami - bo jeśli ktoś wmawia że białe jest czarne, a gdy mówi mu się że jest (chyba?) ślepy bo białe jest białe twierdzi że został urażony - to wybacz, ale to nie jest dyskusja.

Taki system Warnowania użytkowników nie ma sensu.

Białe jest białe, a jeśli ktoś twierdzi że czarne to MUSI być ślepy :D - albo, źle poinformowany o kolorach, ale wówczas chyba z przyjemnością dowie się jak należy je nazywać. Obraza o nazwanie ślepcem wydaje się być reakcją mocno na wyrost ;) - rzekłbym wręcz - niemal wyuczoną (banalne reguły dyskusji forumowej z przewrażliwionymi adminami lub systemem automatycznych warnów)


Myślę, że teraz wszystko pobiegnie w czasie szybszym od planowanego, i żabki będą szczęśliwe i ludzie też, i że można było tak od samego początku.

A nazywanie ekologów fanatykami uważam za prawdziwe obrażanie - bo nikt kto nie zna kulisów tego co dzieje się poza kamerami TV nie zrozumie jak łatwo stracić pracę, majątek i życie robiąc coś z myślą o przyszłych pokoleniach, i ludziach którym brak odwagi aby stanąć przeciw nieracjonalnym i rabunkowym zachowaniom tych, którzy mają interes w takim a nie innym prowadzeniu inwestycji.

Tyle że za to Adminka nie warnuje - a ja się zapytam, dlaczego ? przecież obrażani są ludzie, w dodatku o pewnych poglądach politycznych - przecież to jawne nawoływanie do nienawiści.

Ale nie wolno obrazić nawołującego - to już jest złe. czyli kali zabić - dobrze, kalemu zabić - źle. pięknie, co?

#53

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pozostaje wybor - latwa kasa i obciazanie swojego sumienia, tudziez zaspokojenie swoich pobudek moralnych. Dla mnie wybor jest prostu, jednak patrzac na duza czesc spoleczenstwa, gdzie ich problemem jest decyzja miedzy zjedzeniem obiadu z dziecmi w makszicie czy w KFC, poniekad rozumiem (co nie znaczy, ze akceptuje) ich pobudki. Ludziom po prostu wisi.


To chyba nie do końca tak. Świat nie jest biało-czarny, pośrodku jest mnóstwo odcieni. Sądzę, że Twój wybór nie byłby taki prosty, gdybyś poznała wszystkie aspekty.
Poza tym, takie opracowanie jak w przypadku Rospudy, to nie jest decyzja lub widzimisię jednej lub dwóch osób.
W czyms takim biora udział dziesiątki a nawet setki osób, ZANIM w ogóle zostanie podjęta decyzja o przedsięwzięciu. Proces przygotowania inwestycji toczy się latami. To nie jest kwestia miesiąca lub dwóch.

To są setki dokumentów, papierów, dyskusji, decyzji od szczebla gminnego po ministerialny.
W takim kotle, przekonania i decyzje jednostki nie mają ŻADNEGO znaczenia, ani wpływu na efekt ostateczny.

Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że wielokrotnie decyzje są kontrowersyjne, mogą budzić sprzeciw itd.
Ale te same, które u jednych mogą budzić sprzeciw u innych zyskają pełną aprobatę i to wcale nie ze względu na kasę. A ze względu na całkiem inne czynniki. Jak choćby w tym przypadku bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Augustowa. A jeśli nie Augustowa, to innych miejscowości, przez jakie ta lub inna obwodnica by miała biec. Albo ciekaw jestem co byś robiła, gdybyś miała kawałek gruntu na przebiegu projektowanej trasy i chciano by Cię z niej wywłaszczyć na inwestycję celu publicznego... Albo gdyby przeniesiona obwodnica miała przebiegać o 100, 200 m od Twoich okien, do tej pory cihutkiego i miłego domku na wsi, lub przedmieściu.
Z reguły najgłosniej krzycza przeciw ci, którzy sa najdalej. I nie czują na własnej skórze.

Jeszcze inna sprawą są kompletnie pokręcone prawa własności, które potrafią spowodować, że inwestycja ciagnie się latami i w efekcie końcowym wcale nie jest rozwiązaniem optymalnym, a koniecznym kompromisem.

Można by tak naprawdę długo. Trzeba zdać sobie sprawę z tego o czym pisałem wcześniej - zawsze jest coś za coś. Można by zrezygnować z rozbudowy infrastruktury drogowej, bo każda droga prędzej czy później trafi na jakiś cenny ekologicznie obszar. I pojść na wojnę ze wszystkimi, którzy owych dróg oczekują. itd.

Łatwo się ocenia takie rzeczy siedząc na kanapie i słuchając wiadomości lub czytając gazetę.

#54 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Licz się kolego ze słowami. Zgłaszam Cię do moderatorów za ewidentne, bezpodstawne obrażanie.



Nie przejmuj się prowokacją. Nasz kolega miał na myśli to, że nie przebrnąłby przez sam proces rejestracji gdyby ta była bardziej złożona.


To jest typowa reakcja na krytykę jedynie słusznego zielono-czerwonego ideologicznego szitu.

#55

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1.

Zasłaniasz się procedurami, ustaleniami i decyzjami ministerialnymi.

W czasach II WŚ wykonywałbyś posłusznie polecenia? A może masz jednak wolną wolę - pytaniem jest, czy chcesz żyć wygodnie i zgodnie z regułami systemu, stając się jednym z jego beneficjentów, czy chcesz żyć długo i szczęśliwie :D bo ja nie umiałbym żyć (w zgodzie ze sobą) ze świadomością że moja praca służyła unicestwianiu czegoś tak unikalnego jak ten kawałek przyrody.

2.

Uzgodnienia gminne, powiatowe i inne są dokonywane przez LUDZI i tak naprawdę wystarczy aby dostatecznie dużo osób powiedziało że NIE podpisze się pod dokumentami o wątpliwej reputacji (nadającymi się często do prokuratury, ale na to pewnie poczekamy kilka lat bo kto wie jak głęboko i wysoko to wszystko sięgało w tym przypadku) - wystarczy, aby pewne wątpliwej jakości opracowania NIE zostały pozytywnie zaopiniowane i aby całą procedurę skierować w inną stronę.

Jak widzimy, trzeba było groźby dotkliwej kary finansowej i - tak naprawdę - małej "wojny" w okolicach budowy (która mogła mieć miejsce, nie zaprzeczycie) aby cokolwiek uległo zmianie.

3.

Czas jak widać nie jest problemem, wydane $$ również - bo i tak będzie TANIEJ

i - możecie mi wierzyć lub nie - ale chyba szybciej, bo budowa estakady mogła się wlec latami wobec problemów z jakimi musiano by się zmierzyć

4.

Prawa własności już nie są problemem, czego dowodzi eksmisja salonu samochodowego w Warszawie

5.

To, co robisz, MA wpływ - na pewno na Ciebie, nieco mniejszy na Twoje otoczenie.

6.

Ludzie mogą wybudować domki gdzieś indziej, kilometr albo 2 dalej. Bagna nie przeniosą się same.
Egoizm ludzi nie może być przyczyną dla której zatrzymujemy postęp.

Czy naprawdę nie widzisz różnicy między głupim ludzkim egoizmem i racjonalnymi argumentami dla których konieczna jest ochrona cennej natury?

7.

Czy jak Ci odpowiednio zapłacą i dozwolą prawnie to pójdziesz polować na psy i koty osiedlowe ? Przecież świat nie jest czarno-biały, i to wcale nie musi być złe, to na pewno znajdzie jakieś uzasadnienie... gdzieś, u kogoś, jakoś, ministerialnie, na szczeblach.... No i sąsiadce narobił do ogródka taki jeden, to na pewno ten co biega...

----------------------->>>

Co do lewactwa - proponuję zapoznać się z najnowszymi planami US wobec banków, które są renacjonalizowane :D i z modelem ekonomiczno-społecznym krajów skandynawskich. I poczytać trochę więcej lektur w temacie, jednakże nie to jest tematem dyskusji.

Proszę o rzeczowe argumenty

#56

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie uwazam ze swiat jest czarno-bialy. Mialam na wzgledzie takze i punkt widzenia mieszkancow Augustowa, o czym w poprzednim poscie wspomnialam. Kazdy ma swoje racje i nie mnie oceniac, czy moja prawda jest mojsza, ja wyrazam tylko swoje zdanie.

Sondaze mowia wiele - wsrod mieszkancow A. osiemdziesiat osiem procent bylo za budowa drogi przez Doline Rospudy , NIE jest wiec tak ze to znajomi znajomych jakiegos urzednika pokrzycza sobie zeby zaistniec w telewizji. (Dla porownania, w rejonach, ktorych problem nie dotyczy bezposrednio jest to tylko 35 procent. ) Oczywiscie potrafie sobie wyobrazic zniechecenie i oburzenie ludzi zamieszkujacych tamte tereny, caly czas mowimy przeciez o zagrozeniu zycia ludzkiego. W takiej sytuacji "jakies tam gatunki storczykow" schodza na dalszy plan - przynajmniej dla ludzi ktorzy przechodzac przez ulice moga robic to ostatni raz. Jednak musimy pamietac o tym, ze tamte rejony sa dziedzictwem mieszkancow calego kraju a nie tylko okolicznych terenow. Nie mozna sobie samowolnie decydowac o tym, ze bedziemy niszczyc przyrode dla zaspokojenia potrzeb grupy ludzi. Prosze nie uwazac mnie teraz za ekofaszystke, obwodnica jest bardzo potrzebna i to jak najszybciej, ale dlaczego od poczatku nie postepowano zgodnie ze zdrowym rozsadkiem i nie ominieto po prostu drazliwych rejonow? Dlaczego tak dlugo musialy sie toczyc batalie i klotnie? Jestesmy czlonkami Unii Europejskiej a dopasowujac przepisy unijne do tej sytuacji wniosek jest jeden - ze droga moglaby byc. Gdyby nie istniala zadna alternetywa dla jej zbudowania, a taka alternatywa istnieje! Wiec Unia grozi palcem i dopiero kiedy wisi nad nami realna grozba konsekwencji - poza granicami naszego kraju chyba bardziej respektuje sie wazkosc przyrody - i sankcji karnych, zmienia sie projekt. Czy Polacy sami nie wiedza tego, ze natura jest bezbronna wobec autorytetu czlowieka i raz przetrzebiona byc moze nigdy nie byc juz tak roznorodna? Powinnismy byc wdzieczni za piekno swiata i nie niszczyc go bezmyslnie, gdyz jest nam ono potrzebne, bo bylo tu przed nami i jestesmy tylko jednym z gatunkow zamieszkujacych ta planete, nawet jesli uwazamy sie za najwazniejszy z tych gatunkow.

Oczywiscie jednostka nie ma sily przebicia, ale grupa juz tak. Gdyby wiecej osob zmienilo swoj tok myslenia na bardziej przyszlosciowy i logiczny, mozna by zdzialac wiele. Tak sie powolutku w niektorych sprawach dzieje - Amnesty pisze listy i wiezniowie polityczni sa uwalniani, w Indiach kobiety z kasty niedotykalnych sa szkolone na pomoce socjalne, niosace pomoc medyczna w wioskach w ktorych byla ona do tej pory niedostepna. Wczesniej dotkniecie takiej osoby bylo czyms haniebnym i razacym, teraz odbieraja one porody i szerza wiedze w zakresie higieny i zapobiegania chorobom, co widocznie podnosi standard zycia w wioskach w ktorych pracuja. Da sie zrobic wiele rzeczy, trzeba tylko chciec a nie isc w zaparte nawet jesli twoje poglady sa niesluszne.

Jak wyglada sprawa od podeszwki? Ekolodzy chca dialogu, jednak nie jest im dana taka mozliwosc. "Zryjcie trawe", "Idzcie k***a do roboty". Nie jest mi milo slyszec takie epitety, nie jest mi milo slyszec od jakiegos napakowanego faceta w cywilnym ubraniu, ze on jest z policji i kaze nam sie rozejsc a kiedy proszony jest o wylegitymowanie sie, okazuje sie ze chyba jednak z policji nie jest, bo po jeszcze kilku parsknieciach oddala sie w swoja strone. Tak maja sie sprawy na manifestacjach w Polsce, odczuwalam to wielokrotnie na wlasnej skorze. Kiedy chcesz dyskutowac, ludzie zatykaja uszy, bo to oni maja racje, nawet jesli ty masz w rece i w glowie mase dowodow na to, ze tak nie jest.

I prosilabym, zeby nikt mi nie mowil, ze pisze o czyms z perspektywy siedzenia na kanapie. Nie znasz mnie,wiec nie wiesz, co i w jakim zakresie robie prywatnie. Ekolodzy i wolontariusze to moga byc Twoi sasiedzi, naprawde - nie zyja oni skupieni w jakichs magicznych wioskach w srodku lasu niczym wielka komuna hipisowska, ruszajaca cala zgraja kiedy trzeba sie poprzypinac do drzew ;]

#57

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Piszac o kanapie nie pisałem o Tobie, ale o tych wszystkich, którzy podejmują głos właśnie tam siedząc, natychmiast po pierwszej informacji, nie mając często zielonego pojęcia o wszystkich uwarunkowaniach.
W momencie kiedy podjąłem tutaj ten temat, nie miałem na celu potępiania działań ekologów, a zwróciłem uwagę na to, że należy wziąć pod uwagę WSZYSTKIE aspekty i racje. O działaniach zarówno projektantów, aparatu administracji jak i ekologów itd i celach jakie im przyświecają wiem sporo. Ekstremiści są po obu stronach.I z obu stron oni właśnie robią najgorszą robotę. W takich sytuacjach jedynym wyjściem jest usiąść razem i znależć rozwiązanie satysfakcjonujące OBIE strony. Inaczej to zaczyna niebezpiecznie oscylować na granicy terroru.

Mam w zwyczaju - w przypadku sytuacji spornych, konfliktowych - spojrzeć na to z OBU stron, a nie natychmiast bez zastanowienia potępiać czy atakować tę stronę, której pogląd mi w jakiś sposób nie pasuje.
Na takie właśnie podejście chciałem zwrócić uwagę swoim pierwszym postem. Który został odczytany, tak jak został. Coraz mniej rozumiem te pokłady agresji, czasami wręcz nienawiści na takich forach, gdzie niektórzy chowają się za anonimowością. I dochodzę do wniosku, że naprawdę przydałoby się zdecydowane przerzedzenie populacji, choćby po to, by ludzie nabrali pokory. Na tym zakończę, bo to i tak już zaczyna być OT.

#58

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kapuchym teraz to napisałeś megagłupotę - i odpokutujesz za to wstydem, bo twierdzenie że:

Piszac o kanapie nie pisałem o Tobie, ale o tych wszystkich, którzy podejmują głos właśnie tam siedząc, natychmiast po pierwszej informacji, nie mając często zielonego pojęcia o wszystkich uwarunkowaniach.
W momencie kiedy podjąłem tutaj ten temat, nie miałem na celu potępiania działań ekologów, a zwróciłem uwagę na to, że należy wziąć pod uwagę WSZYSTKIE aspekty i racje. O działaniach zarówno projektantów, aparatu administracji jak i ekologów itd i celach jakie im przyświecają wiem sporo. Ekstremiści są po obu stronach.I z obu stron oni właśnie robią najgorszą robotę. W takich sytuacjach jedynym wyjściem jest usiąść razem i znależć rozwiązanie satysfakcjonujące OBIE strony. Inaczej to zaczyna niebezpiecznie oscylować na granicy terroru.

Mam w zwyczaju - w przypadku sytuacji spornych, konfliktowych - spojrzeć na to z OBU stron, a nie natychmiast bez zastanowienia potępiać czy atakować tę stronę, której pogląd mi w jakiś sposób nie pasuje.
Na takie właśnie podejście chciałem zwrócić uwagę swoim pierwszym postem. Który został odczytany, tak jak został. Coraz mniej rozumiem te pokłady agresji, czasami wręcz nienawiści na takich forach, gdzie niektórzy chowają się za anonimowością. I dochodzę do wniosku, że naprawdę przydałoby się zdecydowane przerzedzenie populacji, choćby po to, by ludzie nabrali pokory. Na tym zakończę, bo to i tak już zaczyna być OT.


poprzedzone pisaniem o:

Co do projektantów, to byłbym ostrozniejszy w sądach. Generalnie na nich przede wszystkim wiesza się psy itd.
A mało kto zdaje sobie sprawę, że oni tak naprawdę mają niewiele do powiedzenia. Że najważniejsza jest kasa i zdanie inwestora i urzędasów. A projektanci mają wykonac to czego się od nich żąda, bez względu na to czy to ma sens czy nie i czy im się to podoba czy nie. Jak to mawiają - "z g... bata nie ukręcisz" a projektowanie w Polsce - jakiekolwiek - to własnie kręcenie bata z g..... Pretensje kierowac należy przede wszystkim do urzędasów i wszelakiej maści ustawodawców, którzy klecą paranoiczne przepisy i stawiają idiotyczne żądania.
A przy rosnącej populacji nie tylko Rospuda, ale i kolejne enklawy dziewiczej przyrody prędzej czy później będą musiały się poddac. Taka jest cena..."cywilizacji" i "postępu" (proszę zwrócić uwagę na cudzysłowy).
Zawsze jest coś za coś. Idealnych rozwiązań nie ma i nie będzie.


i Twój brak wyraźnej - dla mnie w oczywisty sposób niemiłej reakcji na post Atona:

Trochę mało precyzyjne odpowiedzi do 3 pytania bo odpowiedziałbym tak:

Jakie jest Twoje zdanie nt. obwodnicy?
Alternatywna droga lub inne rozwiązanie.


Jakie jest Twoje zdanie nt. mieszkańców augostowa?
Mądra, chcąca swoich praw i spokojnego życia, część Polskiego Narodu. No może bez "mądra" bo tego ocenić się nie da.


Jakie jest Twoje zdanie nt. ekologów, zielonych i ludzi broniących rospudy?


Idioci, którzy będą teraz blokowali każdą inicjatywę rozwojową państwa. Równie wielcy idioci jak projektanci, którzy nie zauważyli dziewiczego terenu po drodze.



świadczą o tym, że:

1. Nie rozumiesz świata wokół siebie.
2. Nie rozumiesz że ktoś może powiedzieć NIE Twojemu i Twoich znajomych konformizmowi w sposób stanowczy, urażając Twoją Dumę i kładąc cień na Twoim dobrym - w twoim uznaniu - stosunku do rzeczywistości (której, przypomnę, moim zdaniem NIE rozumiesz)
3. Nie rozumiesz tego, że nie przynosi chwały bycie trybikiem w maszynie, a co więcej - z maszyny wypadają czasami pomiętolone trybiki i jakos nic sie nie dzieje, ona dalej działa
4. Nie rozumiesz tego, że istnieje świat inny o którym nie masz specjalnie pojęcia, świat ludzi którym mniej zależy na dobrach materialnych, świat w którym Twoja walka o Twoje przetrwanie nie ma najmniejszego znaczenia
5. Masz utarte i sztywne poglądy, których nigdy nie weryfikujesz
6. Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że świat NIE jest relatywistyczny, zabijanie psów i kotów na podwórku NIGDY nie będzie dobre, podobnie jak marnotrawienie pieniędzy publicznych celem topienia ich - dosłownie - w bagnie, w dodatku stanowiącym taka wartość że UE się postawiła

Lubię_ciastka -

Słuchaj, ja też mogę ułożyć takie referendum, i postawię takie pytania które w jasny sposób poprowadzą do oczywistych, moich wybranych odpowiedzi.

Niestety, ale czego możesz NIE wiedzieć - i nie wiesz pewnie - to referendum miało tak przygotowane pytania że i tak dziwi mnie że nie było to 95% albo i 101% :D

REFERENDUM nie jest swobodną wypowiedzią, ale zaznaczeniem kilku krzyżyków, i ludzie wybierają myśląc o wyborze mniejszego zła. Stąd bardzo łatwo nim manipulować :D

A skąd o tym wiem ? ahhh dawno temu było takie pierwsze w polsce referendum które współorganizowałem ;) i wystarczy mi tamta wiedza aby dobrze rozumieć jak się wygrywa referenda - zwłaszcza, gdy pytania są przygotowywane za pieniądze tych którym zależy na "obiektywnym wyniku".


aha i Kapuchy

Nie rozumiem zapalczywości z jaką bronisz aparatu administracyjnego. Ja rozumiem że ci ludzie z tego aparatu pewnie mają jakieś spore działki gdzieś tam, rozumiem że ci ludzie stracą. To ich chciwość i cena jaką zapłacą za to.

PS - jakoś jest tak, że jak widzę logo "Budimex dromex" to we mnie się wq odzywa, bo ta firma znana jest z takich zachowań i gierek. Dziwnie jakoś Skanska nie wystartowała w tym przetargu nawet, i wszyscy w temacie powiedzą ci że śmierdziało na kilometr od tej sprawy od ponad 10 lat.

Widząc psie g..no na trawniku nie muszę mu się przyglądać z obu stron, patrzę się SWOIMI oczami i widzę. To są rzeczy tak oczywiste, że zaprzeczanie im w imię "poprawności politycznej" i "swobody wypowiedzi" piętnuję nie szczędząc ostrych uwag.

edit2add

No i jeszcze wątek ekstremizmu ;) jak ja kocham takie banały

Ekstremizm jest pojęciem o którym nie masz pojęcia jeśli tak to ujmujesz. Ekstremum, słownik języka polskiego. Każdy będzie ekstremistą jeśli uzna że jego istotne prawa są zagrożone - ale i pogoda tez może być ekstremalna.

Ekstremizm jest bardzo OK, oznacza on że oddychasz i żyjesz. Jeśli zostaniesz zaatakowany na ulicy przez bandę łysych kolesi i nie zachowasz się jak ekstremista (czyli ekstremalnie) to przestaniesz przypuszczalnie oddychać - czyli, ty też jesteś ekstremistą. Co prawda potencjalnym, w sytuacji zagrożenia, ale jesteś.

Dla porównania możesz sobie zobaczyć do czego prowadzi brak ekstremizmu - polscy stoczniowcy jadą na zachód pracować w zachodnich stoczniach i budować statki których zamówienia wycofano z Polski w ostatnich miesiącach. To jest skutek braku ekstremizmu rządu który spokojnie się patrzy jak kraje europy zachodniej pompują setki miliardów euro w system bankowy, czyli w banki, nacjonalizując je - a nam zabrania ratowania gałęzi przemysłu która zawsze była dochodowa.

Jeśli zaprzeczysz dochodom stoczni to weź do ręki bilans i policz, klasyczny i operacyjny. Wiem, będziesz zastanawiał się jakim cudem to się mogło nie opłacać... cóż, rachunkowość kreatywna ;)

#59

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

:lol3: :lol3: :lol3:
Dobra, to inaczej - Rospudę i wszystkie inne bagna powinno się wyrżnąć, osuszyć i zabetonować.
Łącznie z pajacykami co się do drzew przypinają. Wystrzelać wszystkie pałętające samopas futrzaki,
pierzaste obs...cze wszystkiego też. I wszystko inne co przenosi pchły, slini się, gubi sierść i paskudzi na chodnikach. Bo na trawniki mogą do woli, może to zielsko też diabli wezmą.

Teraz też sobie możesz ulżyć :D :D :D. A może kiedyś nauczysz się czytać ze zrozumieniem.
Ale nie martw się, współczesna medycyna radzi sobie i z takimi przypadkami jak Twój.
Chociaż współczuję serdecznie wszystkim, którzy muszą obcować z Tobą na co dzień.
Miłego wieczoru przy pisaniu ciętej riposty ;) (odpowiedzi się nie spodziewaj)

#60

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

:D wzajemnie miłego wieczoru :D

PS

Tylko nie bierz wszystkiego osobiście do siebie, i pomyśl czasami co by było gdyby nie ci wstrętni ektremiści :D


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych