Skocz do zawartości


Nowa misja ONZ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Nowa misja ONZ

Organizacja Narodów Zjednoczonych ma przed sobą nowe zadanie. Tym razem nie chodzi o ratowanie Ziemi przed skutkami suszy, wojny czy zarazy. Tym razem, zagrożenie ma przybyć z kosmosu - informuje "The Independent".

Według grupy byłych astronautów Ziemi zagraża asteroida, która może w nią uderzyć w 2036 roku. I choć szanse na uderzenie rodem z filmów katastroficznych wynosi 1: 45 000, chcą oni jak najszybciej rozpocząć prace, by zapobiec ewentualnej katastrofie. Przez najbliższe dwa lata ma dojść do serii spotkań, w których wezmą udział astronauci, dyplomaci i inżynierowie. Ich zadaniem będzie wypracowanie międzynarodowego porozumienia, które zostanie przedstawione ONZ w 2009 roku.

- Trzeba działać tak, jakby miało się stać najgorsze. Nie można czekać do ostatniej chwili - mówi cytowany przez brytyjski dziennik Russell Schweickart, jeden z astronautów misji Apollo 9.

Dołączona grafika
- ONZ musi podjąć stosowne kroki - dodaje.

Obecnie NASA monitoruje tory lotów 127 obiektów zagrażających Ziemi.



Źródło informacji: INTERIA.PL

Nie wygląda to najlepiej... :/
  • 0

#2

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak by nie było w skali kosmicznej 1:45 000 to raczej duże prawdopodobieństwo uderzenia...wprawdzie do 2036 jeszcze sporo czasu, ale szkoda, że nie podano jakich rozmiarów jest ta asteroida i jakie by były konsekwencje ewentualnego zderzenia...natomiast inna informacja mnie niepokoi:

Obecnie NASA monitoruje tory lotów 127 obiektów zagrażających Ziemi


Ciekawe czy wiadomo coś więcej na temat tych obiektów...
  • 0

#3

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyżby się sprawdzała kolejna przepowiednia mnicha??
  • 0

#4 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Pal licho mnicha (z całym jego mnisim szacunkiem), ale zbyt wiele mówi się ostatnio o możliwości uderzenia, a informacje cedzone są w taki sposób, że im bardziej są lakoniczne, tym bardziej są niepokojące.
  • 0

#5

Matthew.
  • Postów: 73
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brzmi przerażająco, ale przy dzisiejszej technice ( :D ) nie widzę zbyt dużego zagrożenia dla Ziemi, tymbardziej, że zaczynają pracę już teraz. Kilka nuke moze zalatwi sprawe? :doom: Nie mam zamiaru umierac w kwiecie wieku :roll:

Gorzej z tymi innymi 127 obiektami...

ps. przyleci UFO i nas uratuje :ufo: :rotfl:
  • 0

#6

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pal licho mnicha (z całym jego mnisim szacunkiem), ale zbyt wiele mówi się ostatnio o możliwości uderzenia, a informacje cedzone są w taki sposób, że im bardziej są lakoniczne, tym bardziej są niepokojące.

jesli chodzi o Apophis, informacje wcale nie sa "cedzone". asteroida ma swoja bogato udokumentowana strone na wikipedii i ogolnie wszystko jest jawne.

mam tylko wrazenie, ze wiekszosc woli zajmowac sie strumieniami z kosmosu zamiast realnymi zagrozeniami ;)
  • 0

#7 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Chodzi o to, że o możliwości kolizji z ziemia mówi się ostatnio więcej niż kiedykolwiek, przynajmniej ja mam takie wrażenie. Nie mówi się o czymś konkretnym, ale mówi się dużo więcej niż kiedykolwiek do tej pory w mediach.
  • 0

#8

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Info już o tym jest na forum, podawał Jarecki w tym temacie http://www.paranorma...?showtopic=6346
  • 0

#9

Wisnia.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mysle ze jezeli tyle obiektow leci w ziemie to zamiast strzelac do nich wszystkich treba strzelic w ziemi i ja troche przesunąć . Ja to jestem genialny
edit Inga: Im więcej piszesz, tym bardziej narażasz się na otrzymanie kolejnego warna, mój drogi Wiśnio. :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych