Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internauci mogą zobaczyć Marsa z bliska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Internauci mogą "z bliska" przyjrzeć się powierzchni Czerwonej Planety przy pomocy interaktywnych map serwisu Google Mars. Po sukcesie serwisu Google Earth, dzięki któremu można było skorzystać z satelitarnych map Ziemi i zobaczyć np. swoją ulicę w dużym zbliżeniu, szefowie firmy Google Inc. postanowili rozszerzyć podobną ofertę. Wprowadzili więc analogiczny serwis "księżycowy" - Google Moon. Teraz przyszedł czas na Marsa. Mapy Marsa zostały stworzone przy wykorzystaniu zdjęć zrobionych przez sondy NASA orbitujące wokół Czerwonej Planety - Mars Odyssey oraz Mars Global Surveyor.

Dołączona grafika

Ciekawi wirtualnej wycieczki po Marsie internauci mogą przyjrzeć się jego powierzchni w trzech różnych "wersjach". Pierwsza pokazuje ukształtowanie terenu, druga - warunki temperaturowe, trzecia zaś skompilowana jest z czarno-białych zdjęć terenu przesłanych przez sondy. Możliwa jest opcja "zoom", a więc z bliska można przyjrzeć się marsjańskim wzgórzom, kanionom, wydmom i kraterom. Na mapach zaznaczono też miejsca, w których w przeszłości lądowały na Marsie bezzałogowe sondy z Ziemi. Można też ustalić aktualną pozycję dwóch marsjańskich łazików NASA - Spirit i Opportunity, które eksplorują planetę już od stycznia 2004 roku. Twórcy serwisu zapewniają, że mapy będą aktualizowane co kilka tygodni.

__________________
Źródło : Strefa Zero
__________________
  • 0



#2

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to jeszcze taki maly link http://www.google.com/mars/
  • 0

#3

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Fajniutkie :D se pooglądam jutro jade do planetarium :P do chorzowa z klasą fajna sprawa już tam byłem ale i tak mi się to podoba jak :censored: :D
  • 0

#4

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fajniutkie :D se pooglądam jutro jade do planetarium :P do chorzowa z klasą fajna sprawa już tam byłem ale i tak mi się to podoba jak   :censored:   :D


HEHEHEH ... to w planetarium powiedz , że od niedawna zaczynasz wierzyć w słowa zwolenników UFO to pewnie Ciebie wyśmieją ... :rotfl:
  • 0



#5 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

smutne to ale prawdziwe...szkoda ze nie mozna swoja wiedza dzielic sie z innymi bo niektorzy odrazu wysmiewaja...glupie uczucie
  • 0

#6

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

No wiesz ja do niedawna byłem całkwicie sceptyczny co do UFO :D ale dużo się zmieniło :)
  • 0

#7 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ten dzien bedziesz pamietal do konca zycia,chyba :>
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych