Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tsunami z kosmosu zagrażające Ziemi?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
553 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

pytanie z serii niewygodnich: skoro to jest fala enegrii (wiec z definicji porusza sie z predkoscia swiatla) to skad mozemy wiedziec, ze dopiero sie do nas zbliza?


Nie koniecznie, wiatr słoneczny jest też nośnikiem energii i nie osiąga prędkości światła.
  • 0

#32

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Eurycid

Question: "Czy to będzie coś w rodzaju globalnego impulsu EMP?" (przyp. impuls elektro-magnetyczny)


A nie będzie to przypadkiem NEMP ? impuls powstający na wskutek wybuchu jądrowego ?

jarecki ole

Nie koniecznie, wiatr słoneczny jest też nośnikiem energii i nie osiąga prędkości światła.


Osiąga bodajże dopiero gdy do ziemskiej magnetosfery dotrze fala erupcji słonecznej.
  • 0

#33

Sitchin.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pytanie. Ile potrzebowały by czasu fotony, aby dotrzeć do Ziemi z centrum naszej galaktyki? Zakładając, że będą się przemieszczać z prędkością bliską prędkości światła.

Zapożyczone z sąsiedniego wątku z postu muhad'a:
"Ślady superfali z przeszłości
Potężna nawała promieni kosmicznych ostatni raz nawiedziła Ziemię 11,5 – 14,5 tys. lat temu..."


Jeśli tym datowaniem można jakoś zweryfikować czekające Ziemię "uderzenie" w ścianę energii?

EDIT: ... nie wiem, czy już budować bunkier :P , chociaż do marca tak gruby beton nie zdąży związać :wall: i czeka mnie ugotowanie przez fale gamma, czy jeszcze jakieś inne :o .... :rotfl:
  • 0

#34

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może ta fala energii związana jest z potężnym wybuchem gwiazdy supernowej.
Ale wtedy prędkość wyrzuconej materii osiąga zaledwie kilkadziesiąt tysięcy km/s.Daleko jej jeszcze do prędkości światła.
Ciekawi mnie czy jest już wyliczona konkretna (dzień,godzina)data dotarcia tej fali do ziemi.
  • 0



#35

Sitchin.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co się orientuję wybuch supernovej nie wytworzył by takiej ściany energii o której mowa. Tu chodzi o jądro galaktyczne :/
  • 0

#36

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytanie. Ile potrzebowały by czasu fotony, aby dotrzeć do Ziemi z centrum naszej galaktyki? Zakładając, że będą się przemieszczać z prędkością bliską prędkości światła.

Około 30 tysięcy lat.
  • 0



#37

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co się orientuję wybuch supernovej nie wytworzył by takiej ściany energii o której mowa. Tu chodzi o jądro galaktyczne :/

Czyli to może być kwazar.
  • 0



#38

Sitchin.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tyle, że ostanie ślady takiej aktywności, wg. datowania w pokładach na Ziemi pochodzą z przed 11,5 - 14,5 tys lat. Więc albo "fala" nie jest jeszcze nawet w połowie drogi, albo milky way dostaje częstszej "czkawki". Nie wykluczone też, że datowanie ostatniego takiego zdarzenia jest błędnie wyliczone, lub nie pochodzi z wcale tak daleka - aktywność Słoneczna.

Gdzieś czytałem o cząstkach, które osiągają prędkość wyższą od prędkości fotonu. Czy coś mi się pokręciło?
  • 0

#39

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli to może być kwazar.

czy wy dobieracie losowe naukowe pojecia, czy jest na to jakas metoda? ;)

wiatr sloneczy to sluszna uwaga. tyle, ze na dany moment wszystkie znane zrodla takiego typu "fali energii" sa wyraznie widoczne przed jej dotarciem (wydarzenia na sloncu, supernowe...).


ale patrzac na sprawe chlodno - z boku. zobaczcie, ze on jeszcze nie powiedzial niczego, co nie moglo by byc wypowiedziane przez kazdego z nas. po przeczytaniu kilku stron na wikipedii, kazdy moze rzucac faktami i naukowymi terminami na prawo i lewo. chce powiedziec, ze nie koniecznie musze udowodnic, ze on moze klamac. niech ktos najpierw sprobuje udowodnic, ze on moze mowic prawde.
  • 0

#40

Sitchin.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze co mnie najbardziej zastanowiło, to nick tego niby pracownika ESA. Jeśli chce się zachować anonimowość, oraz brak podstaw do odnalezienia przecieku w firmie, to nie podaje się nigdy za pracownika tejże. Więc dla mnie "ESA Germany" już przez sam nick jest mało wiarygodny.

aph nie kandyduję do miana naukowca, więc operuję na pojęciach, które mi są znane; oczekując, że jeśli jestem w błędzie, ktoś bardziej oświecony mnie poprawi. Myślę, że aż takich herezji nie popełniam :o , zresztą częściowo patrzę na te rewelacje z przymrużeniem oka. Ważne, żeby dotrzeć do prawdy, jak to z tym gościem jest rzeczywiście, i czy jest tym za kogo się podaje. Po za tym, nawet pośród pracowników uznanych instytucji znajdzie się także czarna owca :/
  • 0

#41

oemgie.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OJEEEJ biedny pan admin skasował mojego posta :(

wiem wiem, moze troche zbredziłem. Ale w takim razie, skasujcie całe forum, w końcu 95% tekstów, które są tutaj to brednie do potęgi.
  • 0

#42

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cos sie dzieje , wczoraj trzech niezaleznych od siebie Astrofotografow z Australi zrobilo te 3 fotki , mowia o jakies "swiecacej chmurze" w kosmosie:


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


zrodlo:www.spaceweather.com
  • 0

#43 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

Może to jakaś rakieta poleciała ?
Ale odrzut spalin to niesamowity miała.
  • 0

#44

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No ciekawe, ciekawe tylko dlaczego cicho o tym w mediach :hmm:
  • 0

#45

Lupus.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cos sie dzieje , wczoraj trzech niezaleznych od siebie Astrofotografow z Australi zrobilo te 3 fotki , mowia o jakies "swiecacej chmurze" w kosmosie:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
zrodlo:www.spaceweather.com



To tekst z tematu o przepowiedniach niemieckiego mnicha:

"Od paru dni pewien mnich w niemczech twierdzi ze Bog daje mu informacje na temat przyszlych zdarzen

-Wojna USA z Iranem rozpocznie sie na poczatku marca 2007
- USA nie uda zniszczyc sie podziemnych baz Iranu
- Iran posiada super bronie o nieznanym dzialaniu od Rosji
- USA rzuci bombe atomowa na Teheran
- Na Nowy Jork spadnie bomba atomowa rzucona przez Rosjan
- Papiez Benedykt otrzymuje "ostrzezenie"
- Pojawia sie dziwny strumien swiatla z kosmosu ktory bedzie widoczny na ziemi
- Koscioly wykozystujac sytuacje powiedza ze jest to swiatlo od Boga
- Koscioly podziela sie i rozpadna przez to
- Papiez zostanie zamordowany przez fanatykow
- Pojawia sie na niebie dwa asteroidy
- Przynajmniej jeden z nich spadnie na ziemie, uderzajac w Grecje
- Wynikiem tego bedzie powodz na cala Europe
- Rewolucja we Wloszech i Hiszpani
- Rosja atakuje Europe wojskami ladowymi
- Czerwony obiekt pojawia sie na niebie i wielokrotnie okraza ziemie (Nibiru?)
- Po jego przejsciu dzien bedzie trwal tylko 16 godzin a nie 24
- Klimat sie zmienia, temperatury wzrastaja"

Ciekawe, Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych