Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kometa ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

NeVeR.
  • Postów: 50
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Przez dluzszy czas jakies 2 tygodnie mam przyjemnosc widziec tuz przed zmrokiem jasny punkt na niebie, kiedy to jeszcze gwiazdy nie zaswieca. Jest zbyt duzy by byla to gwiazda. Moze to byc planeta, ale zeby tam mocno przez ponad 2 tygodnie swiecila ? Zreszta znajduje sie na obrzezach horyzontu, gdzie gwiazdy w tym rejonie nie swieca. Probowalem ja blizej obejrzec dzieki lornetce, wyglada jak czerwono pomaranczowy punkt w srodku z niebieska otoczka na zewnatrz. Z normalnego punktu widzenia wydaje sie jakby to byla kropka, lecz troche bardziej rociagnieta... Jak pamietam komete Halley'a Bobba to miala za soba warkocz i byla widoczna na niebie noca, a tego punktu raczej nie widac. Zreszta nawet teraz zza oknem nie moge zlokalizowac tego punktu o tej porze. Zawsze natomiast tuz przed zachodem slonca mocno swieci. Jutro zrobie zdjecia, wydaje mi sie, ze to jest kometa, dlatego mam pytanie czy teraz jakas kolo nas nie przelatuje ?
  • 0

#2

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stacja kosmiczna nasza, wenus? :) Bo taki punkcik jeden co zawsze przed gwiazdami jest i świeci bardzo mocno już od baaardzo dawna widze.
  • 0



#3

Sitchin.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie jest to czasem Wenus? Zawsze widoczna w okolicach Słońca, nad horyzontem. Przy wschodzącym i zachodzącym Słońcu. Obecnie jest dobrze widoczna na zachodnim nieboskłonie, zaraz przed i po zachodzie Słońca do godziny około 19:00. "Pojawia" się przed gwiazdami, gdyż ma wysokie magnitude (dzisiaj -3.9). Mercury raczej odpada, zbyt blisko gwiazdy, oraz niskie magnitude 2.2.
  • 0

#4

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moze to byc planeta, ale zeby tam mocno przez ponad 2 tygodnie swiecila ?

To Wenus :) I będzie świeciła jeszcze długo na wieczornym niebie.
  • 0



#5

NeVeR.
  • Postów: 50
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie jest to czasem Wenus? Zawsze widoczna w okolicach Słońca, nad horyzontem. Przy wschodzącym i zachodzącym Słońcu. Obecnie jest dobrze widoczna na zachodnim nieboskłonie, zaraz przed i po zachodzie Słońca do godziny około 19:00. "Pojawia" się przed gwiazdami, gdyż ma wysokie magnitude (dzisiaj -3.9). Mercury raczej odpada, zbyt blisko gwiazdy, oraz niskie magnitude 2.2.


Ok to wiele wyjasnia, mozna zamknac topic, bo punkt jest na zachodzie dosc mocno oddalony od gwiazd i bliski zachodzacego slonca oraz jak wspomniales dobrze widac o godzinie 17-19 wedlug moich obserwacji. Dzieki za info
  • 0

#6

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeszcze mozesz poczytac skad te kolory: http://pl.wikipedia....ja_chromatyczna
;)
  • 0

#7

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To Wenus I będzie świeciła jeszcze długo na wieczornym niebie.


Tez mi sie wydaje ze to wenus bo czytalem ze swieci zawsze najwczesniej i dosc mocno by zdziwilo to ludzie nie wiedzacych o tej sprawia i tak jak ty NeVer mysleli ze to kometa albo stacja kosmiczna:P
  • 0

#8 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

No ludzie co wy nie czytacie przepowiedni to Merkury płonie,
bo kalendarz Majów się kończy i się namieszało w głowach astrologom,
którzy chcą prze magnesować bieguny,
a nie wiedzą jeszcze dokładnie który jest teraz rok. :P
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych