Skocz do zawartości


Zdjęcie

dobra babunia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Radar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tą historię opowiedziała mi moja mama. Jak jeszcze była mała, mieszkała razem z rodzicami i rodzeństwem w mieście, które znajduje sie niedaleko od naszego aktualnego miejsca zamieszkania.

Otóż rozchodzi się o to, że każdego wieczoru moja mama siedziała z moja babcią w kuchni, gdzie babcia czytała jej bajki i takie tam. Moja ciocia, a mamy siostra, spała juz wtedy w osobnym pokoju (jest o pare lat młodsza).
Przeważnie po jakimś czasie budziła się i płakała, a była już 'wystarczajaco duża', tak myślę, zeby tego nie robić. Wtedy moja babcia oczywiście do niej chodziła i się pytała co sie stało. Ciocia podobno pokazywała na krzesło obok jej łóżka i mówiła 'pani, pani siedzi'... Oczywiście moja babcia nikogo tam nie widziała. Po kilku takich zdarzeniach babcia pokazała cioci rodzinne zdjęcie. Już nie wiem czy jej się pytała o to czy nie ale ciocia pokazała chyba na babcię mojej babci, (w tej chwili to nie ważne na kogo, ważne ze ta osoba była wtedy niezywa i pochodziła z bliskiej rodziny) i powiedziała 'Pani'. Babcia w następną niedzielę dała na msze za tą osobę i płacze cioci się skończyły... co o tym myślicie? :>
  • 0

#2

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem Ci, że nie wiem co o tym myśleć. Po pierwsze o takich zdarzeniach bądź też podobnych sytuacjach nasłuchałem sie od mojej babci bardzo duzo...
Może poprostu chciała ta zmarła pra-babcia coś powiedzieć, przed czymś ostrzec, a może po prostu odwiedzić rodzine. Trudno to stwierdzić.

Pozdrawiam. :]
  • 0

#3

eros_14.
  • Postów: 86
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja teza brzmi tak że ta babcia pojawiała się w tym miejscu dlatego aby się za nią pomodlić wg. kościoła im więcej modlimy się za zmarłego tym szybciej mu czas leci.
Ale i może chciała coś powiedzieć.
Kto to wie :)
  • 0

#4

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja teza brzmi tak że ta babcia pojawiała się w tym miejscu dlatego aby się za nią pomodlić wg. kościoła im więcej modlimy się za zmarłego tym szybciej mu czas leci.
Ale i może chciała coś powiedzieć.
Kto to wie :)

Do czego mu ten czas szybciej leci??
  • 0

#5

eros_14.
  • Postów: 86
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak mnie uczyła siostra zakonna w podstawówce że jeśli modlimy się za zmarłego to szybciej idzie do nieba :)
  • 0

#6

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Babcia w następną niedzielę dała na msze za tą osobę i płacze cioci się skończyły...

Z tego co wiem, to dusze czyśćcowe potrzebują modlitwy, aby szybciej dostać się do nieba. A podobno Msza św. daje najwięcej... Być może tak było właśnie w tym przypadku. ;)
  • 0

#7

eros_14.
  • Postów: 86
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czyli mozemy wnioskować po tej historii ze niebo istnieje ?
  • 0

#8

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czyli mozemy wnioskować po tej historii ze niebo istnieje ?


Wszystko opiera się na wierze ;) . Taki Lenin przecież z grobu nie wstanie bo on marksista :D . Także jak to już powiedziałem chodzi o wiarę.
  • 0



#9

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czyli mozemy wnioskować po tej historii ze niebo istnieje ?

Wydaje mi się, że istnieje bo tak to po co by żyć??Gdzie by wędrowała nasza dusza bo jeśli nieba by niebyło to by zostawała na tym świecie i były by same duchy.To może nie mamy dusz??Ale gdybyśmy nie mieli dusz to z kąd by były wszystkie duchu czyżby fake??Nie wiadomo.W coś trzeba wierzyć
  • 0

#10

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że istnieje bo tak to po co by żyć??Gdzie by wędrowała nasza dusza bo jeśli nieba by niebyło to by zostawała na tym świecie i były by same duchy.


A reinkarnacja? Może dusze po śmierci "lądują" w nowych ciałach? A te, które nie mają gdzie "zawędrować"... Może to właśnie takie duchy pojawiaja się na zdjęciach/ filmach?
  • 0

#11

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A reinkarnacja? Może dusze po śmierci "lądują" w nowych ciałach? A te, które nie mają gdzie "zawędrować"... Może to właśnie takie duchy pojawiaja się na zdjęciach/ filmach?

Być może ja podałem tylko sugestie.Każdy wybiera w co wierzy lecz reinkarnacja wydaje mi się troche dziwna.
  • 0

#12

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Babcia w następną niedzielę dała na msze za tą osobę i płacze cioci się skończyły

Cudowne moce pieniądza połączone z Kościołem dają niesamowite efekty :P
  • 0

#13

czajka.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opowiem wam pewna historie ktora uslyszalam kiedys od ksiedza.Dotyczy ona pewnego proboszcza.Plebania znajdowala sie na uboczu.Parafia byla bardzo mala proboszcz mieszkal sam.wszystko wydarzylo sie w ciagu paru nocy.W srodku nocy zaczely sie halasy a z biblioteczki zaczynaly wypadac ksiazki.wszystkie.Scenariusz powtarzal sie.Ksiadz przejrzal te ksiazki.Okazalo sie ze w jednej z nich byla kartka z zapiskiem odprawienia mszy swietej za zmarla osobe.Przez zawieruszenie kartki msza nie zostala odprawiona.Ksiadz odprawil zapomniana msze i natychmiast wszystko sie uspokoilo.Efektem calej tej histori bylo to ze ow proboszcz calkiem osiwial ze strachu.historia autentyczna.
  • 0

#14

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to ładnie, używać kartki z prośbą odprawienia mszy jako zakładki :lol
Coś w tym musi być...
  • 0

#15

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moja prababcia mi umarła, ale chyba trafiła do nieba bo o nic nie prosiła :) i bardzo dobrze :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych