Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy pomarańczowy śnieg na Syberii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie, żółty śnieg, to wcale nie tak rzadko spotykane zjawisko :P Tylko, że od razu żółty to on nie spada z nieba ;)
  • 0

#17

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejna anomalia pogodowa :/ . Śnieg nie może być tłusty w dotyku - myślę jednak że mogą to być jakieś odpady chemiczne...
  • 0



#18

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejna anomalia pogodowa :/ . Śnieg nie może być tłusty w dotyku - myślę jednak że mogą to być jakieś odpady chemiczne...

Wiadomo, że anomalia jeżeli jest pomarańczowy chyba nie??
  • 0

#19

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiadomo, że anomalia jeżeli jest pomarańczowy chyba nie??


I.. ? ;) Przecież nie tylko o tym pisałem w odpowiedzi - jeżeli masz się do czegoś odnosić to do tego do czego jest sens taka rada na przyszłość ;)
  • 0



#20

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I.. ? ;) Przecież nie tylko o tym pisałem w odpowiedzi - jeżeli masz się do czegoś odnosić to do tego do czego jest sens taka rada na przyszłość ;)

A sory nie doczytałem końca.Zwracam honor :)
  • 0

#21

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie sprawa jest prosta...ileż to rzek jest zapełnionych tymi resztkami chemicznymi nieznanego źródła? Wszystko to paruje i przebiega normalnemu obiegowi wody... :/ :cafe: nie ma w tym nic paranormalnego...ludzie powinni bardziej dbac o środowisko, bo kto wie czy ten śnieg nie jest szkodliwy? Zapewne jest...

A zdjęcie pomarańczowego śniegu to i ja mam w domu...chyba z pięć...tyle że zwykłych nie cyfrowych...nigdy nie zauważyliście późnym popołudniem takeigo śniegu?
  • 0

#22

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A zdjęcie pomarańczowego śniegu to i ja mam w domu...chyba z pięć...tyle że zwykłych nie cyfrowych...nigdy nie zauważyliście późnym popołudniem takeigo śniegu?


Przecierz to jest spowodowane akurat w tym przypdaku światłem a nie żadnymi anomaliami on jest tak naprawde biały wtedy też.

Pozatym wiecie dlaczego słońce im niżej tym jest badziej czerwone? Dlatego im słońce bardziej zbliża się do horyzontu jego światło do nas musi przejść przez większą odległość powietrza. Im więcej w tym powietrzy tlenków rużnych świństw tym bardziej robi się czerwone. Kiedyś dawno dawno temu nigdy nie było czerwonych zachodów.
  • 0

#23

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Percepcja-ale i tak wiesz o co mi chodzi...każdy zapewne ma takie zdjęcia... :hmm:
  • 0

#24

Alex.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh. To zabawne a ja jak dziś pamiętam jak w podstawówce rysowałam "co by było gdyby snieg był kolorowy" :D

A tak na poważnie to myslę że ten pomarańczowy śnieg to kolejny skutek zanieczyszczania naszego środowiska :/ I będzie coraz gorzej...
  • 0

#25

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest już wyjaśnienie tego niecodziennego zjawiska.

Mieszkańcy zachodniej Syberii, a dokładnie okolic Omska, mieli okazję zobaczyć niezwykłe zjawisko. Śnieg jaki padał na rosyjskie miasta miał kolor żółto-pomarańczowy. Niestety na pierwszy rzut oka nie zauważono tego fenomenu pogodowego i mieszkańcy wpadli w panikę. W wielu miejscowościach, w pobliżu granicy z Kazachstanem, ogłoszono alarm chemiczny i zakazano dotykania dziwacznego śniegu.

Jednak wystarczyło tylko spoglądnąć na zdjęcia satelitarne i już wszystko było jasne. Pomarańczowy śnieg był efektem panowania potężnej burzy piaskowej. Dzięki silnym wiatrom żółto-pomarańczowe piaski zostały uniesione z terenów pustynnych i stepowych Kazachstanu i przeniesione na północ w kierunku rosyjskiego Omska. Tam żółty piasek przeniknął do chmur i połączony z wodą zaczął opadać na ziemię.
Przy ujemnej temperaturze krople wody zmieniły się w śnieżynki, które w połączeniu z pustynnym piaskiem i pyłem zmieniły kolor z białego na żółto-pomarańczowy. O tej porze roku podobne zjawiska pojawiają się często, ale zwykle piasek opada wraz deszczem i nie zostaje wówczas zauważony. Środkowa Azja wyjątkowo wcześnie w tym roku nawiedzana jest przez burze piaskowe, które na dodatek cechują się znaczną intensywnością.

Dziwaczny śnieg padał na Omsk i okolice w czwartek i piątek (1-2.02) podczas porywistego wiatru, który niósł pustynny piasek. Piasek opadł więc na śnieg i to wzbudziło taką sensację. Identyczne zjawisko miało miejsce w lutym 2004 roku na Podkarpaciu w Polsce, gdy żółty śnieg również został błędnie odebrany jako skażenie chemiczne. Wówczas piasek trafił do Polski aż znad afrykańskiej Sahary.

http://www.twojapogoda.pl/
  • 0



#26

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To czemu był tłuysty i śmierdział?
  • 0

#27

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo ten piasek był z kuwety :lol :rotfl:

Chyba mi nie wmówicie że piasek mógł wejść w obieg wody :mrgreen:
  • 0

#28

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a może jak kwaśny deszcz ,to ,to był kwaśny śnieg
  • 0

#29

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No przecież parę postów wyżej jest wyjaśnienie, że to piach :P
  • 0

#30

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamknąłbym ten temat, ale nie jestem modem. ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych