Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grób z 1886roku


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Oxygen.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaczęło się od tego, że razem z koleżankami w wakacje siedziałyśmy nad brzegiem wodospadu w pobliżu naszego osiedla. Miejsce odludne. Zauważyłyśmy wystającą płytę. Podeszłyśmy, ale wokół byli dziwni ludzie, więc postanowiłyśmy wrócić później. Wróciłyśmy, a tam pisało "MERVELDT-SPERRE 1886". Najciekawsza jest data, z której wynika, że grób ma 120 lat! Nie ma mowy o głupiej zabawie czy przeniesieniu go skądś, bo jest głęboko wkopany, zarośnięty mchem. "Sperre" znaczy więzić, zamknięcie, zagroda... Ponadto w przepisach znalazłyśmy coś, co mówi, że Sperre to złamanie jakiegoś przepisu dot. wody, statków... Do tego ta dziwna aura wokół Sad Masz wrażenie jakby ktoś cię obserwował... Nie da się tam wytrzymać dłużej niż 15 minut, bo potem słyszysz kroki, świsty... Do zwariowania... Dodam, że jest to w Ustroniu.
Dodatkowe wydarzenia:
09 Wrz 2006
Poszłyśmy w trójkę jeszcze z Gosią (koleżanką) na wodospad. Tym razem zabrałyśmy łopatę, miotełkę, grabie. Odkopałyśmy jakiś metr grobu. Cały przód. Oczyściłyśmy aż nagle... przeszedł facet z psem. wystraszyłyśmy się, ale ok. przypadek. pies zatrzymał się przy grobie i zaczął wąchać. Facet patrzył na nas dziwnym wzrokiem, ale ok odeszli. potem jeden za drugim przebiegły dwa czarne psy. Facet który zdążył już odejść jakieś sto metrów, zatrzymał się i zaczął na nas patrzeć. nagle dwóch mężczyzn na motorach jechało ścieżką. myślałyśmy że tylko przejadą, ale niestety myliłyśmy się. mężczyźni zawrócili i z dużą prędkością zaczęli jechać w naszą stronę. zatrzymali się, a my wstałyśmy. Oni włączyli silniki, a my zaczęłyśmy uciekać przez potok. Zaczęli nas gonić. Mnie spadł but z wodospadu. Kiedy po niego schodziłam facet na motorze stanął 20cm ode mnie... Gdy pozostali dojechali na wodospad, wjechali do wody i wybuchnęli ironicznym śmiechem. Yoshi razem z Gosią pobiegły do tego faceta z psem, który wcześniej przechodził obok nas. Powiedział z wystraszoną miną, "lepiej już idźcie do domu". Puściłyśmy się biegiem. Dobrze, że mężczyzna z psem tam stał. Czekał jakby nas... pilnując...
11 Wrz 2006
Grób zakopano... I po co tyle roboty? Tylko ciekawe kto to zrobił?

Zdjęcia
Mapka miejsca (pełna amatorka)
http://img102.images...319/mapatv1.png

Zdjęcia najważniejsze:
Dołączona grafika
Grób z góry
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Grób po prawej stronie ścieżki
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Widok z drugiego brzegu
Dołączona grafika
Za wodospadem jest grób
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
I co o tym sądzicie?

#2

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To nie jest grób tylko tabliczka z datą powstania zapory Sperre -zapora. Nie wiem śmiać się czy plakać



#3

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no cóż zawsze jakieś dodatkowe przeżycia.
ja np. wybrałam opcje :rotfl:

#4

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zabór Austriacki czy tak? jakiś historycznie uświadomiony user niech wspomoże;)



#5

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

facet sie dziwnie patrzyl bo to w sumie dziwny widok jak trzy panienki leza pod mostem z lopata i kopia wyrwe kolo plyty...

#6

Globox.
  • Postów: 90
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja osobiście wybieram "śmać się" :)

grób ma 120 lat

No i? Na cmentarzu w mojej miejscowości (a jest to baaarrdzo mała miejscowość- żeby nie powiedzieć więś ;) ) jest grób rodziny szlachciców z 1794 r. To byli chyba "właściciele" miejscowości w tamtych czasach...

#7

Darth_Luk.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:lol
Globox rozkop ten grobowiec :P
opcja "lol" mi odpowiada :P

#8

waziu.
  • Postów: 66
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:rotfl:

#9

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie naśmiewajcie się z niej :P Dziewczyna po prostu nie kumata chociaż stwierdzenie:
"Sperre" znaczy więzić, zamknięcie, zagroda..." mówi samo za siebie że to chodzi o tamę a reszta to tylko to że się wystraszyła i tyle.

#10

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat do zamknięcia. :closed:

#11

fakolpet.
  • Postów: 125
  • Tematów: 10
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Najsmieszniejszy jest napis na tablicy "Elo" xD

#12

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale jazdę musiały mieć dziewczyny niezłą :) No i się napracowały, żeby taką dokładną mapkę stworzyć, więc trochę więcej dystansu :)

#13

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wlasnie wiem i normalnie sparwa jest tak dokladnie udokumentowana...zdjęcia, mapki, bardzo dokladny opis, że mi się nie chcialo wierzyć, że można aż taką delikatnie mówiąc "gafę" popelnić.
Poza tym jeżeli ktokolwiek widzial jakąś tablicę nagrobną w swoim życiu- to wie, że są na niej co najmniej dwie daty, lub chociaż wiek zmarlego. Poza tym kto chowa zmarklego przy rzece, gdzie teren jest podmokly, zwloki się rozplywają, gniją a trupi jad przedostaje się do wody (może w dalszej kolejności pitnej). Poza tym Sperre w wolnym tlumaczeniu jak pisalam poza tymi określnikami, które podala autorka tematu oznacza "zaporę" więc jak można nie pokojarzyć bliskiego sąsiedztwa tamy. aaaaa to wola o pomstę do nieba.
acha, ineteresuje mnie ten Merveldt - optuję za nazwą tamy, budowniczego....
Jak dziewczyna chce się zrehabilitować, to niech popyta w magistracie o przeszlość tego miejsca;)bo w sumie ciekawe



#14

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Błędy ludzka rzecz :]

#15

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra,robi się offtop i spam ale kurde,muszę to stwierdzić:

dawno się tak nie uśmiałam :rotfl:

facet sie dziwnie patrzyl bo to w sumie dziwny widok jak trzy panienki leza pod mostem z lopata i kopia wyrwe kolo plyty...

:rotfl: :mrgreen: :rotfl: :mrgreen: :rotfl:


Ale nie potępiam,bardziej absurdalne wykopaliska prowadziłam,przełom zerówki i pierwszej klasy ;)

Pozdrawiam autorkę posta i zachęcam do dalszego poszukiwania prawdy :)
a i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :drink: :> {?}


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych