Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marcin Lachowicz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

Na forum jestem od pewnego czasu, ale na dobrą sprawę, dopiero teraz zacząłem się włączać w dyskusje. Wypadałoby więc się przedstawić ;) Nazywam się Marcin Lachowicz, za tydzień kończę 22 lata. Jestem studentem Politechniki Śląskiej (Wydział Górnictwa i Geologii), prywatnie interesuję się mi. historią, psychologią, a także różnymi formami sztuki. Od kilku lat jestem również praktykującym iluzjonistą - prowadzę mały, ale jedyny polski serwis informacyjny poświęcony sztuce iluzji - Mundus Vult Decipi. Zjawiskami paranormalnymi zainteresowałem się na dobrą sprawę już jako iluzjonista. Zauważyłem wtedy jak łatwo można oszukać percepcję i umysł człowieka. Zauważyłem również fakt, iż wszelkiego rodzaju wróżbici, jasnowidze, uzdrowiciele i telekinetycy korzystają z tych samych trików, z których korzystają iluzjoniści. Według mnie nie jest to w porządku wobec ludzi, który płacą tym oszustom duże pieniądze za coś czego tak naprawdę nie otrzymują.

Z tego co zauważyłem, na forum panują raczej entuzjaści zjawisk paranormalnych. Wśród wielu z was, będę zapewne uchodzić za twardogłowego sceptyka, być może wielu powie, że jestem kolejnym ślepcem o zamkniętym umyśle. Zapewniam jednak, że tak nie jest. Nie uważam się nawet za sceptyka, który według słownika jest człowiekiem wątpiącym z natury we wszystko. Ja po prostu lubię fakty i dowody... Mając pewne doświadczenie w dziedzinie iluzji, zdaję sobie jednocześnie sprawę z tego jak złudny może być nawet solidny dowód. Osobiście nie wykluczam istnienia zjawisk paranormalnych - nie można empirycznie stwierdzić, że nie istnieją. Póki co, nikt jednak empirycznie, w prawdziwie rzetelnych badaniach naukowych, nie udowodnił ich istnienia...

Dlaczego nie używam na tym forum xywki, ale pełnego imienia i nazwiska? Hmmm... Nie dlatego, że jestem staroświecki czy coś w tym stylu. Po prostu zauważyłem, że bardzo często domorośli "naukowcy" przeprowadzają tutaj wnikliwe "analizy", "teorie", utrzymują, że przeprowadzają poważne "badania" lub twierdzą, iż sami posiadają umiejętności nadprzyrodzone. Niestety - tacy ludzie uważają się za poważnych i chcą być traktowani poważnie, a nie są często w stanie podać żadnych konkretów - nie wspominając już o tym, że nie są w stanie nawet podpisać się w pełni pod swoimi twierdzeniami. Często tacy ludzi okazują się tylko i wyłącznie znudzonymi nastolatkami, którzy manipulują słowami, aby uchodzić za obeznanych z tematyką. To nie jest fair w stosunku do innych użytkowników. Osobiście, choć potrafię przyznać się do błędu, swoich stwierdzeń jestem zawsze pewien i podpisuję się pod nimi w pełni. Dlatego też postanowiłem tutaj używać imienia i nazwiska...

pozdrawiam

#2

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie takich ludzi nam trzeba! Witam serdecznie.

#3

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rozpisałeś się, ale przecztałam :P witam.

#4

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Iluzjonista przyda sie na forum (i to bardzo ;) ).

#5

nightbird.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witamy sceptyka w gronie sceptyków.

#6

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie, miejmy nadzieję, że jesteś tak rzeczowy jak piszesz :)



#7

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No musze przyznac że nieźle się zaprezentowałeś :)

oficjalnie Witam:)

#8

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Marcinie owocnych dociekań. :wink:

#9

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cóż mogę powiedzieć... witam na pokładzie, obyśmy się dogadywali we wszystkich tematach oprócz psioniki :mrgreen:

#10

Voltaire.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nazywam się Marcin Lachowicz, za tydzień kończę 22 lata. Jestem studentem Politechniki Śląskiej (Wydział Górnictwa i Geologii), prywatnie interesuję się mi. historią, psychologią, a także różnymi formami sztuki. Od kilku lat jestem również praktykującym iluzjonistą


czolem konczylem w zeszlym elektronike na tej polibudzie, dwa budynki od twojego wydzialu :) bylo spoko, tylko nikomu nie zycze mieszkac tam w akademiku z informatykami :mrgreen:

#11

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I ja witam Marcinie ! Oby "współpraca" na tym forum szła nam jak najlpiej !

Pozdrawiam :]

#12

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To w takim razie witam.

:papapa:



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych