Skocz do zawartości


Zdjęcie

Deszcz żywych zwierząt - to zdarzyło się w Polsce!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten fenomen do tej pory był nam znany tylko z zachodnich książek. Deszcz żywych zwierząt - to zdarzyło się w Polsce!

13.03.2006 PAP
Dziesiątki niewielkich pająków, gąsienic i dżdżownic znalazła w sobotę rano na podwórku Maria Uliasz, mieszkanka Wrocanki koło Krosna. "To obrzydlistwo spadało ze śniegiem z nieba!" - twierdzi kobieta.


"Czytałem o podobnych zjawiskach, ale nie na naszym terenie" - mówi krośnieński biolog, dr Łukasz Łuczaj, relacjonuje "Dziennik Polski".

Dołączona grafika Dołączona grafika

Rano, gdy sypał śnieg, kobieta wyszła na podwórko. W pewnym momencie zauważyła coś na kurtce. "Strzepnęłam, bo myślałam, że to ptasie odchody. Patrzę na ziemię - to się rusza! Gąsienice z nóżkami, pająki, muszki jakby owocówki. Leciały z góry razem ze śniegiem!" -opowiada Maria Uliasz.

Pełzające po kilkunastocentymetrowym śniegu owady widzieli również jej sąsiedzi i mąż, a także rodzina, która przyjechała w odwiedziny. Kobieta wrzuciła kilka różnych okazów do słoika i przechowała. Dobę po zaobserwowaniu zjawiska, na posesji pani Marii wciąż leżą martwe dżdżownice, zaś część pędraków jeszcze żyje.

- Zdarza się, że silne wiatry, tornada, porywają roślinność wraz z owadami. Tak mogło być w tym przypadku - przybysze mogli zostać przeniesieni z Bliskiego Wschodu lub południowej Europy. Natomiast dziwne jest, że są tu dżdżownice, chrząszcze i pająki - gatunki krajowe. Znane są z literatury przypadki spadania deszczu żab czy owadów, ale jednego rodzaju. To co widzę, to coś niesamowitego - twierdzi dr Łukasz Łuczaj, biolog, autor książki "Podręcznik robakożercy".

Zwraca też uwagę, że organizmy, które o tej porze roku powinny być w stanie uśpienia pod ziemią, ponad dobę przetrwały w temperaturze poniżej zera stopni Celsjusza i są nadal aktywne. - Pokrywa śniegu jest badana codziennie rano i obserwowana przez cały dzień. "Nie mieliśmy sygnałów, żeby zaobserwowano coś nietypowego" - informuje Zofia Tabor, dyżurny obserwator stacji hydrometeorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krośnie.

(PAP)

Ciekawe? Myślicie, że to żart? O sprawie wielokrotnie informowała telewizja Discovery, pisał Artur C. Clark. Deszcze żywych żab, rybek lub insektów zdarzały się często w Wielkiej Brytanii. Wyjaśnienia są dwa, a zacznę od tego prostszego.

Oto jest tornado, które porywa te zwierzęta i przenosi na duże odległości. Problemem w tym przypadku jest zima i kłopot ze znalezieniem takiej ilości owadów i insektów. Druga hipoteza jest bardziej fantastyczna. Wręcz irracjonalna, ale...

Dołączona grafika

Teoria ta związana jest ze zjawiskiem UFO. Według tej teorii załogi UFO pobierają znaczne ilości takich zwierząt do eksperymentów, po czym po zakończeniu po prostu je wypuszczają. Czynią to najczęsciej na domy mieszkalne obserwując przy okazji zachowania ludzi! Ten deszcz owadów w mroźną aurę jest przykładem, że ta hipoteza nie jest tak irracjonalna, jak może się z pozoru wydawać... Postaramy się o tym wydarzeniu zrobić odcinek programu z serii "Archiwum" w Radiu TOK FM.

_____________________________
Tekst: Anna Norwid
Źródło: PAP/Fundacja NAUTILUS

_____________________________
  • 0



#2

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe a może ktoś (ze sensie ludzi) sobie robi badania nad zachowaniami ludzi. Choduje takie robaczki i potem ze śmigłowca fruu na ziemie i patrzy jak sensacja się robi.
  • 0

#3

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zwykle Ufo ..... przecież to już zaczyna być nudne !

moja Mama mówiła ,że kiedyś razem z deszczem na ziemie spadały żaby , tysiące żab.... deszcz żab , to z Ufo nic wspólnego nie ma ,

=] Zdarza się, że silne wiatry, tornada, porywają roślinność wraz z owadami. Tak mogło być w tym przypadku - przybysze mogli zostać przeniesieni z Bliskiego Wschodu lub południowej Europy.


to jest bardzo prawdopodobne , kiedyś , nie pamiętam dokładnie gdzie podczas silnych wiatrów ( :D : ) , tornad czy burz , przywiało piasek z Sahary...( o ile się nie mylę do Francji )
  • 0

#4

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak zwykle Ufo ..... przecież to już zaczyna być nudne !


I zapewne pretensje o to masz do mnie ...

Ja tylko zamieściłem artykuł - nie jestem jego autorem ...
  • 0



#5

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=[dj_cinex]=, bo Ty wybierasz zawsze te , które mają związek z Ufo :D
  • 0

#6

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

=[dj_cinex]=,  bo Ty wybierasz zawsze te , które mają związek z Ufo   :)


To muisz sie pogodzić, że z dnia na dzień bedzie więcej takich informacji ... a ja ze względu na moje zainteresowania bede je zamieszczał ...

W razie co, to możesz ich nie czytać, aby niemieć znów AntyUfo humoru :D :)
  • 0



#7

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chyba zmienia sobie nicka na właśnie....

=]AntyUfo

przez Ciebie nabawiłam się alergii.... na Ufo :D
  • 0

#8

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

chyba zmienia sobie nicka na właśnie....  

=]AntyUfo

przez Ciebie nabawiłam się alergii.... na Ufo :)


To nie było moim zamiarem ... jesli czujesz sie urażona tą alergią to przepraszam :D

Ale z dnia na dzień bedą nowe fakty w tej kwestii ... wystaczy czekać :)
  • 0



#9

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]jesli czujesz sie urażona tą alergią to przepraszam


tak , to przypadłość dość uciążliwa... , trudna do leczenia , ma sile objawy , nie da się jej ... "usunąć" farmakologicznie....

:boring:
  • 0

#10

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

=]jesli czujesz sie urażona tą alergią to przepraszam


tak , to przypadłość dość uciążliwa... , trudna do leczenia , ma sile objawy , nie da się jej ... "usunąć" farmakologicznie....

:boring:


Jedyna opinia jaka mi sie nasuwa jest taka :

Z dnia na dzień będzie jeszcze gorzej :gicior:
  • 0



#11

KuBoN.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę że to wina jakiegoś bardzo silnego wiatru ( Własnie tornada ) Tornado wyrwało ziemie i poleciała wraz z ukrytymi przed suszą glizdami i muchami akurat pod dom tego Pana :ojej:
  • 0

#12

Five Psion.
  • Postów: 117
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ufo zabrało zwierzęta na badania i jak skończyło pozbyło się odpadków :lol
  • 0

#13

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe chciałbym tornado przynisło do mnie kase jak w tej reklamie toto lotka :P a jakby to było ufo to mogliby zobaczyć człowieka, który się cieszy :D Kłucicie się o to ufo a żaden z was go nie widział :P
  • 0

#14

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmmm...niby taka dziwna historyjka, ale ile wytłumaczeń można przyjąć o.O

Ja stawiam na (jeśli rzeczywiście śnieg padał gdy te robaczki spadały) to, że robaczki po prostu nie potrafią lecieć w śniegu lub podczas deszczu...to chyba logiczne. Zastanawia mnie jednak, skąd tam się gąsienice znalazły, bo przecież nie potrafią latać O.o

Dziwne jest to, dlaczego owady pojawiły się, gdy padał śnieg
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych