Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orbs vs Aparat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

arwe19.
  • Postów: 18
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może dostanę warna za kolejny temat o orbach ale znalazłem ciekawy text i byłbym wdzięczny gdybyście go przeczytali i odnieśli się do niego :)


Czym są te kule półprzezroczystego światła, które znajdujemy na zdjęciach w najmniej oczekiwanych miejscach?
Chciałabym spróbować udzielić odpowiedzi na to pytanie. Nie ma jeszcze pewnej odpowiedzi, lecz jest to przedmiot badań i dochodzeń.

Jedna z najbardziej znanych teorii odnoszących się do orbów mówi o tym, że wszystkie z nich pochodzą od duchów. Orb jest energią przetransferowaną ze źródła (np. baterii, człowieka) do postaci spirytualnej, w jakiej się objawia. Według tej teorii, orb nie formułuje się świadomie, lecz wskutek działania czynników naturalnych (kumulacja energii). To wyjaśnia, dlaczego orby przyjmują kształty kuliste. Zgodnie z prawami fizyki, przetransferowana energia przybiera kształt sferyczny. Ta teoria jest łączona również z ukazywaniem się EMF w czasie wzmożonej aktywności istot duchowych.

Sceptycyzm

Zawsze ze sceptycyzmem podchodzę do stron internetowych, na których zdjęcia orbów przedstawione są jako fotografie duchów. Chciałam to sprawdzić osobiście. Wzięłam 35-milimetrowy aparat cyfrowy, którym od 6 miesięcy wykonuję fotografie przy różnym natężeniu światła i różnej pogodzie i nigdy na żadnym zdjęciu nie zauważyłam orba lub innego zjawiska, dopóki nie poszłam kilka razy na cmentarz z grupą badaczy.

Gdy jedna z badaczek, będąca medium, uchwyciła na zdjęciu orby w pięciu miejscach, uwierzyłam w to zjawisko. Ja również znalazłam przede mną ślady stóp istoty duchowej i zaczęłam biegać naokoło, robiąc zdjęcia na wolnym powietrzu. Gdy wywołałam zdjęcia, znalazłam na nich orby oraz mgłę, podobne do tych, które były na poprzednich zdjęciach, jako ślady. Inne moje zdjęcia były pozbawione orbów.

Zbieg okoliczności?

Nie wiadomo tak naprawdę, czym są orby, można je jednak najczęściej spotkać w miejscach o podwyższonej aktywności duchów. Chciałabym wskazać, w jakich warunkach nie jest to możliwe.

Normalna grupa badawcza powinna składać się z co najmniej 10 osób korzystających z różnych aparatów, 35mm lub cyfrowych, i z wieloma prędkościami i markami filmów. Wszyscy powinni być od siebie odseparowani. Jednakże tylko połowa członków grupy powinna sfotografować orby. Czy będzie to skroplona woda, czy brud na obiektywie? Prawdopodobnie te 5 osób posiada lekko zapylone obiektywy i wszyscy ich nie wyczyścili.

Czy orby to tylko usterki powstałe w procesie obróbki filmu?

Wszystkie aparaty 35mm korzystają z filmów wywoływanych w różnych miejscach i są to filmy różnej jakości, więc błędy występują bardzo często. Aparaty cyfrowe nie powodują błędów w trakcie wywoływania zdjęć. Tymczasem orby uchwycone aparatami cyrfowymi również często okazują się tylko błędami w procesie cyfrowego wywoływania zdjęć.

W przypadku powstania błędu, znajdujący się na [cyfrowym] zdjęciu obiekt nie jest półokrągły ani półprzezroczysty, zaś sąsiednie piksele mają przekłamany kolor.

Wykluczyć można również tzw. teorię osadu, ponieważ żaden z członków grupy nie sfotografował osadu na nagrobkach.

Czy może to być brud lub kurz unoszący się w powietrzu? Czy mogą one zostać utrwalone na zdjęciach jako orby?
Jeśli tak jest, według mnie nie powinno być "normalnych" zdjęć w sekwencji zdjęć z jednego miejsca wykonanych jednym tylko modelem aparatu. Wszystkie odbitki mogą pokazywać kurz lub brud.

Moja grupa badawcza znalazła najwięcej zdjęć orbów, nie występujących na innych zdjęciach. Wszyscy fotografujący uchwycili orby po opadnięciu kurzu.

To tylko kilka powodów, dla jakich sceptycy potępiają fotografie orbów, nazywając je fałszywkami lub oszustwami, i kilka takich, które przemawiają za ich autentycznością.
  • 0

#2

Darth_Luk.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja cię teraz zaskoczę i napisze że widze orby gdy mam trochę zabrudzone okulary i spojrzę w stronę słońca
czyli jestem nienormalny :wow: ;]
  • 0

#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wystarczy drobny pyłek i światło. ;)
  • 0



#4

Afganka.
  • Postów: 102
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Robię mnóstwo zdjęć, i w każdej sesji, na conajmniej kilku są orby. Moim zdaniem to zwykły kurz, unoszący się w powietrzu.
  • 0

#5

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

generalizujecie ;) chyba przedstawie swoj artykul na poparcie tezy ze nie wszystko kurz co Orb.
  • 0



#6

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Były debaty tematy i inne wywody na ten temat i wydaje mi się że już dosyć dobrze wyjaśniono ich pochodzenie. Zauważ że pojawiają się zawsze gdy uzyjesz flasha w aparacie, zbieg okliczności? Wnioski zostawiam tobie do wysnucia poszukaj na forum jeślie nie możesz wpaść na nie sam. (tylko błagam nie muw czegoś w stylu że flash je przywołuje czy coś)
  • 0

#7

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chciałbym więc zobaczyć orba, którego będzie można bez wahania uznać za prawdziwego :) .
  • 0



#8

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

(...)chyba przedstawie swoj artykul na poparcie tezy ze nie wszystko kurz co Orb.

Się nie krępuj ;)
Orby to bardzo ciekawe zwierzątka są :]
  • 0



#9

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podczepiam się i tutaj bo chciałbym was zachęcić do spojrzenia na to co zamieściłem w innym wątku klik
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych