Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marihuana i inne narkotyki miękkie [kuluary]


  • Please log in to reply
507 replies to this topic

#121

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie kompromituj się dalej. Marhuana nie jest w stanie zabić...Litości.... laugha.gif

Tak samo jak papierosy, wodka, amfetamina i inne uzywki w rozsadnych ilosciach. Ale fakt faktem ze wielu sobie przez ziolo zycie zje..lo, tak jak przez alkohol itd. A co do tego czy ktos rzuci czy nie, wszystko zalezy od osobnika i jego silnej woli. Z obserwacji znajomych wiem, ze jak dzisiaj koles mowil ze konczy, to za 2-3 dni juz palil pod klatka, a co do porownania do paierosow, ja jak probowalem fajki rzucic, to nie bylo mowy o siedzeniu ze znajomymi ktorzy pala fajki obok mnie, bo nie wytrzymywalem, a przy browarze to juz w ogole, dlatego stwierdzilem ze juz chyba nie rzuce niestety :/ . Nie mowcie zatem, ze ziolo nie uzaleznia w duzych ilosciach, bo uzaleznia tak samo jak wszystko, malo znam takich, ktorzy mieli przerwe dluzsza niz 3 m-ce, potem znowu zaczynali "maraton".
  • 0

#122

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Тиамат,
nikotyna zabija, nie papierosy, wiec Ciebie to zabija, wiec pal trawe, bynajmniej sie nie trujesz, to o to chodzi..
  • 0

#123

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tamat zgadza się... Marichuana wielu ludziom zniszczyła życie i dlatego tak często powtarzam że jest to zielsko dla rozsądnych... Głupi to i przez wiele innych przyjemnosci sobie zniszczy życie... Tego się nie uniknie...
Jeśli ktoś nie rzuca marichuany a mówi że chce to tak naprawde nie chce mu się bo jest mu tak dobrze... Woli pojsc na blanta zamiast poczytac gazete... Tak jak głupi dzieciak bedzie wolał pojsc na waksy do kafejki zamiast zostac w szkole i się pouczyć... Jeśli by wykazali odpowednio zaangazowania nie ma problemu... Kwestia charakteru....

Napewno nie ma tak że o cholera jestem uzależniony, musze zapalic bo nie wytrzymam, mój organizm mnie do tego zmusza - kufno prawda

Jakby tak było to by tak wielu ludzi nie przestawało polic dlatego że już mają dość albo im się to znudziło - moze nawet o tym nie wiedzieliscie ale tak jest :) Nie ma żądnego przymusu psychicznego - to głupota i lenistwo.
  • 0

#124

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Тиамат, nikotyna zabija, nie papierosy, wiec Ciebie to zabija, wiec pal trawe, bynajmniej sie nie trujesz, to o to chodzi..

Jak sie nie trujesz ? Ganja moze i jest mniej szkodliwa niz nikotyna, ale nikt mi nie powie ze w ogole nie jest szkodliwa, bo dym tak samo zasyfia pluca jak i dym nikotynowy, kazdy dym w plucach jest szkodliwy, a juz mowienie o wlasciwosciach leczniczych, jak ktos tam wspomnial, to juz propaganda na maxa, nikt nie mowi ze ziolo jest zle, ale tez niech nikt nie mowi ze w ogol;e nie szkodzi ,a co dopiero ma wlasciwosci lecznicze (LOL) bo na nikotyne tez znalazl by pare plusow, przy tysiacach minusow, tak samo jak i na wodke. A podejrzewam ze wlasciwosci lecznicze ganji to taka sama prawda i gadanie jak to, ze np. piwo oczyszcza nerki.
  • 0

#125

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście że ma właściwości lecznicze i od wiekow byly wykorzystywane...
To my mamy taki paradoks ze w tym stuleciu zdelegalizowali, postraszyli i teraz wszyscy mysla ze to jest jakes straszne ziolo...

Marichuana nie jest szkodliwa jak sie z niej korzysta w rozsądnych ilosciach... Pijac kawe w duzych ilosciach tez mozesz sobie biedy narobic...
  • 0

#126

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a juz mowienie o wlasciwosciach leczniczych, jak ktos tam wspomnial, to juz propaganda na maxa, nikt nie mowi ze ziolo jest zle, ale tez niech nikt nie mowi ze w ogol;e nie szkodzi ,a co dopiero ma wlasciwosci lecznicze (LOL)



twoja wiedza na ten temat jest ograniczona do 0
MEDYCYNA!!
  • 0

#127

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe fajnie, że się pofatygowałeś :)
Niech niektorzy się podedukują... Może wysokiej rangi badania troche otworzą im oczy...

Tiamat, podobno medyka skonczyłeś?? :P
  • 0

#128

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Marihuaną leczył podobno Jezus - pewnie bzdura ale gdzieś to pisało ;>
Jedyny minus palenia zioła- gdy się czynnie uprawia sport opuszczają chęci do dalszego treningu, ale wracam do formy bo śnieg napadał i będzie na czym wkońcu pojeździć. :P
  • 0

#129

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście że ma właściwości lecznicze i od wiekow byly wykorzystywane... To my mamy taki paradoks ze w tym stuleciu zdelegalizowali, postraszyli i teraz wszyscy mysla ze to jest jakes straszne ziolo...

Do XIX wieku uwazano ze tyton ma wlasciwosci lecznicze, a palenie fajki bylo zalecane przez lekarzy.

twoja wiedza na ten temat jest ograniczona do 0 MEDYCYNA!!

Ludzie ale wy nie mylcie pojec. Wszystko ma jakies tam lecznicze wlasciwosci, ale w konkretnych przypadkach, a nie, ze ogolnie jest zdrowe i cacy. Czy ktos z was ma wirusowe zapalenie watroby typu C ?? HIV albo raka ? Kazde lekarstwo ma SKUTKI UBOCZNE o ktorych autorzy artykulu nie raczyli wspomniec. A wy chcecie za wszelka cene udowodnic, ze ziolo pod kazdym wzgledem jest zdrowe, a czlowiek palacy zdrowszy niz niepalacy. jak juz mowilem, w kazdej uzywce mozna znalezc lecznicze wlasciwosci, ale o tych szkodliwych juz sie nie wspomina. napewno czlowiek palacy ziolo nie jest tak zdrowy, jak czlowiek ktory nigdy nie palil.
  • 0

#130

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

aha mariush to ty pewnie ziemniaka/marchewki/itd do ust nie bierzesz?

A co Ci dokładnie chodzi, bo nie bardzo rozumiem? :o

co do bielunia jest on trujacy, i z tego wynika ze nie wychodowal tego zwykly pionek tylko wielki diler na wielkim polu i zatrul xxxx ludzi swoim kilkanasto kilogramowym zielem

Tak, skopolamina w bieluniu jest trująca. Ale co to ma do rzeczy? W mniejszych ilościach wykazuje natomiast właściwości psychoaktywne. Przecież nawet zwykła sól kuchenna jest śmiertelną trucizną, wystarczy tylko troszkę więcej niż zwykle jej spożyć.

A bielunia nie trzeba hodować, sam sobie rośnie i to bardzo powszechnie.

co do rozpoznania chemii... wszystkie te srodki inaczej sie pala, po pierwsze slychac jak skrzeczy, po 2 osadza sie opar na ustach i jezyku co powoduje natlok sliny i silne pieczenie, wkoncu to chemia, wiec to co pisze mariush jest bzdura ze nie mozna wyczuc chemii, moze nie mozna w ten znikomej ilosci, ale to znow niech nie pieprzy ze od znikomej ilosci zna przypadek zatrucia

Skrzeczy to co najwyżej żaba w stawie. :P
Życzę Ci powodzenia w wykrywaniu skopolaminy. Dawka śmiertelna to 5 mg. Przy 1 mg może dojść do ciężkiego zatrucia, a mniejsze ilości ok. 100-200 mikrogramów działają w "sam raz" (suchość w ustach, odprężenie, uspokojenie, senność) Jak się troszkę przeholuje to może pojawić się delirka, dezorientacja, a nawet haluny. Ale ty pewnie bez problemu wyczułbyś tą bezbarwną i bezwonną substancję podczas ważenia towaru u swojego dobrego wujka - dilera.

wystarczy znac smak i czego sie spodziewac jak sie pali pare lat, tak jak z fajkami, nie powiesz mi ze jak ktos pali (nawet tydzien wystarczy) jakies marlboro czy davidofy a potem zapali jakaś gorsza szluge to nie poczuje roznicy, poczuje i to duuza!

Daremny przykład.
To co odróżnia od siebie papierosy to przede wszystkim sposób preparowania tytoniu oraz dodatki aromatyczne i perfumujące. Istota papierosa, czyli to, co wywołuje uzależnienie - nikotyna - to bezwonna i bezbarwna ciecz. Jej wyrażana w miligramach zawartość to pomijalnie mała część tytoniu składającego się na papieros. Zapewniam Cię, że gdyby ktoś usunął Ci całą nikotynę z papierosa, nawet tego byś nie poznał. Podobnie byłoby w przypadku dodania wielu, często zabójczych substancji.

MEDYCYNA!!

Medycyna, medycyna. Co to za argument?
Używasz zioła jako lekarstwa, czy tylko po prostu je palisz? Także opium (przede wszystkim morfina) jest używane w medycynie do uśmierzania bólu u osób chorych na raka. Jednak niemedyczne przyjmowanie opium to już nie kuracja, a narkomania. Tak nawiasem mówiąc, to w badaniach medycznych używa się syntetycznych kannabinoli. Myślisz, że badane osoby tak po prostu jarają sobie dżointy, a lekarze później ich badają? Nie, dostają określone dawki syntetycznych kannabinoli, takich jak: cannabidiol czy dronabinol.
  • 0



#131 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie zapominajcie że np. samosiejka nie ma ani miligrama żadnych toksyn, więc w tym przypadku nie ma mowy o żadnym zatruciu;>

Mariush co do wyczucia chemii w marihuanie to się mylisz. Paliłem wiele lat i powiem Ci jedno.Da się wyczuć chemię.Czasem bywały chwilę gdy była susza w mieście ,że zapaliło się taki siuwaks i powiem jedno; szczypie w język a samo zioło pachnie inaczej. Weź mi tu nie lej wody ani swoich naukowych wywodów. Nie pisałbyś takich baboli jeśli sam paliłbyś kiedyś w takich ilościach. Ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz. Zbyt mocno brniesz w tą qpę i widzę ,że wycofać się nie raczysz.
Spójrz kto tu się głównie udziela z osób za legalizacją, są to wieloletni palacze, byli lub obecni, więc oni wiedzą chyba lepiej.
Niejednokrotnie gdy dostało się chemię, to robiło się opr.. gościowi i to na miejscu, wystarczy powąchać. W dodatku na listkach jest często jasny osad , meszkowaty ale Ty widzę ,że jesteś zielony i wolisz się wymądrzać. Dobre sobie.

Jeśli chodzi o zastosowania lecznicze , to już Ci pisałem...Działa na jaskrę, stwardnienie rozsiane, nowotwory , alzhemera, nadpobudliwość, migrenę , bezsenność i wiele innych. Poczytaj trochę zamast chrzanić farmazony.
Samosiejka nie zatrówa bo nie ma toksyn, nawet miligrama, więc jak może być trująca?? Zastanowisz się kedyś czasem nad sobą i nad tym co piszesz?
W ROZMOWACH W TOKU SPECJALSTA NAUKOWY POWEDZIAŁ ,ŻE MARIHUANA NIE MA MILIGRAMA TOKSYN I ŻE NIE JEST GROŹNA DLA ZDROWIA.

Dociera to do niepalących znawców Marihuany???????
  • 0

#132

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co Ci dokładnie chodzi, bo nie bardzo rozumiem? :o


o to ze podajesz przyklad osoby zatrutej bieluniem ktora stracila nawet przytomnosc, no to ladnie, skoro to rosnie w polu, to ty nie jedz nic czlowieku, bo potem piszesz ze jest to wyrobione przez pro hodowce, wiec w ten sposob zatrul by xxx ludzi, bo wkoncu to nie diler tylko hodowca napchal tam gowno.

Tak, skopolamina w bieluniu jest trująca. Ale co to ma do rzeczy? W mniejszych ilościach wykazuje natomiast właściwości psychoaktywne. Przecież nawet zwykła sól kuchenna jest śmiertelną trucizną, wystarczy tylko troszkę więcej niż zwykle jej spożyć.


tak jak mowie, nie jedz ziemniakow bo sie dostanie skoplamina, i wielu innych rzeczy tez, najlepiej soli zakazac w tym wypadku tez...

A bielunia nie trzeba hodować, sam sobie rośnie i to bardzo powszechnie.


mak tez i co?

Życzę Ci powodzenia w wykrywaniu skopolaminy. Dawka śmiertelna to 5 mg. Przy 1 mg może dojść do ciężkiego zatrucia, a mniejsze ilości ok. 100-200 mikrogramów działają w "sam raz" (suchość w ustach, odprężenie, uspokojenie, senność) Jak się troszkę przeholuje to może pojawić się delirka, dezorientacja, a nawet haluny. Ale ty pewnie bez problemu wyczułbyś tą bezbarwną i bezwonną substancję podczas ważenia towaru u swojego dobrego wujka - dilera.


yhm, pale 4 lata i halunow nigdy nie mialem, sa tacy co pala 10 i powiedza Ci to samo,
odprężenie, uspokojenie, senność -> zastanow sie co wymieniasz, wlasciwosci THC :) ktore sie tylko lacza, wiec po co to?


Daremny przykład.


Dla ciebie wszystko jest daremne co jest prawdziwe -> czyli smak, kazdy go ma, ale ty pewnie chodzisz na zakupy z zestawiem mlodego alchemika.


Medycyna, medycyna. Co to za argument?


Polecam kliknac a nie klocic sie.
  • 0

#133

Struś.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, zamknijcie debate bo nigdy nie palilem i gowno wiem... Tylko jak patrze na swoich najaranych kumpli, to mi się niedobrze robi.
  • 0

#134

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, zamknijcie debate bo nigdy nie palilem i gowno wiem... Tylko jak patrze na swoich najaranych kumpli, to mi się niedobrze robi.


wiekszosc co przeczytala twoj wpis zapewniam cie ze im tez sie podnioslo
pozatym lamusek z ciebie bez charakteru, masz racje nie pal bo sie uzaleznisz i umrzesz.
  • 0

#135

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe mariush ty to juz takie głupoty wypisujesz ze sie nie chce wierzyc ze czlowiek w twoim wieku moze takie banialuki sadzic...
Kompromitujesz się... Ja już dawno straciłem zaufanie do twoich wywodów i jesteś małowiarygodnym człowiekiem... A utwierdziłeś mnie w tym wykłucajac się zazarcie w tym temacie i przy okazji pokazując twoje przeogromne zarozumialstwo ;)
Ty mówisz, że paliłeś marichuane?? Oczywiście, ze nie paliłeś, ewentualnie próbowałeś ale to nie to samo. A skąd moge wiedziec, że nie paliłeś regularne?? Jestem jasnowidzem :lol

Człowieku... Halucynacje? Skąd ty te informacje bierzesz?? Bo napewno nie z dośwadczenia :rotfl:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych