Skocz do zawartości


Zdjęcie

świadek zza grobu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie wiem na ile procent ta historia jest prawdziwa
źródło "tajemnice świata" dodatek do super expresu czerwiec 2002.

21 lutego 1977r. policja z Chicago znalazła ciało 48-letniej Filipinki Teresity Basa. Została zasztyletowana w swym mieszkaniu. Policja z początku podejrzewała, że zabił ją przyjaciel, z którym niedawno zerwała. On miał jednak niezbite alibi.

motywem zbrodni mógł byc również rabumek- z mieszkania Teresity zniknęła cenna biżuteria. Sprawa utknęła w martwym punkcie. Pierwszej ważnej wskazówki udzielił... duch Teresity!

W tym samym szpitalu co Teresita pracowali doktor Jose Chua i jego żona Remy. Znali zamordowaną, ale nie byli z nią w bliskich stosunkach.
Pewnego wieczora, gdy małżonkowie siedzieli spokojnie w domu na przedmieściach Chicago, Remy wpadła w dziwny trans.
Wstała powoli z fotela, poszła do sypialni i położyła się na łóżku. Z jej gardła wydobył się dziwny głos.
"Jestem Teresita Basa"- wyznała Emy po Filipińsku!

Wkrótce odzyskała przytomność. Sytuacja powtarzała się przez kilka wieczorów. Za każdym razem państwo Chua dowiadywali się nowych szczegółów.

"głos Teresity" twierdził, że zabócja jest sanitariusz ze szpitala, Allen Showery.
maiał się dostać do jej mieszkania pod pretekstem naprawy telewizora.
Po morderstwie zabrał biżuterię i ofiarował ją swej konkubinie.

Doktor Chua skontaktował się z policją.
Sprawą zajęło się dwóch doświadczonych policjantów. Nie wierzyli w duchy, ale nie mieli innych śladów.
Rozmawiając z państwem Chua przekonali się, że znają oni szczegóły zbrodni, które nie zostały podane po publicznej wiadomości.

Detektyw Joseph Stachula napisał później:
"Nie mogę powiedziec, że całkowicie wierzę, iż informacje te zostały przekazane w taki właśnie sposób. Tym niemniej, wszystkie były prawdziwe..."

W dodatku Showery był już notowany. Wezwany na przesłuchanie, wszystkiemu zaprzeczył.
Ale podczas rewizji w jego mieszkaniu znaleziono część biżuterii Teresity. W tej sytuacji podejrzany przyznał się do zbrodni.

Proces odbył się w 1979r. Adwokat namówił Showery'ego, by odwołał wcześniejsze zeznania i twierdził, ze jest niewinny.

Przed sądem argumentował, że zeznania ducha ( i to przekazywane za pośrednictwem innej osoby) nie mogą byc uznane za dowód sądowy.
Jednak sędział był innego zdania.
Przysięgli wzięli pod uwage zeznania ducha.
Słysząc słowa Remy Chua, Showery Załamał się i ponownie przyznał się do winy.

ZOstał skazany na 14lat więzienia.
w 1996r. na podstawie sprawy Teresity Bosa nakręcono film telewizyjny "głos zza grobu"
W USA sądownictwo opiera sie na tzw. precedensach, czyli rozstrzygnięciach podobnych spraw w przeszłości. Niewykluczone więc, że podobna sytuacja może się powtórzyć i duch zostanie wzięty w krzyżowych ogień pytań.
  • 0

#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Takie sytuacje się zdarzają, rzadko, bo rzadko, ale jednak. Natomiast bacząc na wiarygodność źródła niekoniecznie sytuacja przedstawiona w artykule jest prawdziwa. Co tu więcej powiedzieć...możliwe.
  • 0



#3

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jest w tym numerze jeszcze jakis dopisek ale mam pół bo widocznie cos z tego wycinałam...
  • 0

#4

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie tak naprawdę to ten doktor Chua ukradł i zmyślił historyjkę z duchem... :D

Nie uznałabym zeznań ducha za wiarygodne źródło informacji :P Przynajmniej nie na tyle, żeby skazać człowieka...
  • 0

#5

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Właśnie szkoda że niema słowa o jakiś nagraniach albo coś bo wg. to opowiadanie nawet najdrobniejszych szczegółów powinno byc dokładnie udowodnione, a samo mówienie " a moja żona miała trans" nie wystarczy.
  • 0

#6

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odważny ten sedzia, który dopuscil jako dowod "zeznania ducha". Pewnie niezle był potem atakowany.
Widać zabitej kobiecie bardzo zalezalo na malej zemscie, no albo byla tak sprawiedliwa ze posunela sie do tych czynów. Ciekawa historia.
  • 0

#7

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wiesz jesli jej dusza zostala na ziemi to byc moze to bylo jej misja...
  • 0

#8

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje, że ten duch po prostu chciał morderce za kratki wsadzić, żeby była sprawiedliwość uczyniona :) rzadko tak się zdarza...ale zdarza się to fakt...
  • 0

#9

Euz.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w 1996r. na podstawie sprawy Teresity Bosa nakręcono film telewizyjny "głos zza grobu"

Kilka lat temu oglądałem ten film w TV..i muszę powiedzieć, że wywarł na mnie wrażenie :] ..chciałbym jeszcze raz go oglądnąc..bo warto ....kilka na prawdę świetnych scen
  • 0

#10

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez jaj, jak mozna wziasc zeznania ducha za prawdziwe. Zalozmy hipotetycznie, ze to doktorek zabil Terese. Na miejscu nie zostawil odciskow palcow itd. Nastepnie czesc zrabowanych swiecidelek podrzucil do mieszkania Showerego (zalozmy, ze znali sie na tyle, ze czasami pili razem pifko- wtedy to zaden problem podrzucic obciazajace dowody, czy nawet narzedzie zbrodni). Pozniej wymyslil opowiesc o duchu (skoro sam ja zamordowl, to znal dokladnie przebieg zabojstwa), ktory twierdzi, ze zabil go Showery. I gotowe. Ja na miejscu policji bardziej niz Showeremu przyjrzalbym sie wlasnie doktorkowi ;)
  • 0

#11

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no powiem ci ze to wcale nie glupie i ciekawszy bylby film z twoja wersja ale Showery przyznal sie do zabójstwa
  • 0

#12

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A macie gdzieś jakis link do tego filmu czy coś
  • 0

#13

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co to, forum warezowe ?!
  • 0

#14

Wlokus.
  • Postów: 111
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co to, forum warezowe ?!

Sory!!! raczej nie
  • 0

#15

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytalem ksiazke o podobnych sprawach w ktorych podobo zeznawaly nie zyjace osoby.
Ciekawy,choc dosyc rzadki fenomen !! :brawo:
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych