Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowcy przywracają martwe zwierzęta do życia...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe... teraz naukowcy będą mogli zbadać, czy istnieje coś po śmierci...
  • 0



#17

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niech mnie ktoś poprawi (ale znający się na medycynie) ten podlinkowany przypadek dotyczy tylko pewnego mocno specyficznego przypadku i chyba także mocno "laboratoryjnego". Tzn. nie każdy wypadek da się w ten sposób leczyć. W naturze (o czym przypomina zresztą podlinkowany tekst) mamy do czynienia w przypadku mocnego schłodzenia ciała, które mam miejsce razem z tzw. "śmiercią".
  • 0

#18

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a co z mozgiem?

przeciez w mózgu po 3 minutach (nie jestem pewna wiem ze mniej niz 10min) zachodza nieodwracalne zmiany.
i co z tego ze zacznie czlowiek zyc jesli ten eksperyment na nim sie uda jak mózg nie bedzie działał
  • 0

#19

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciało po jakimś czasie ma niższą temperaturę, ale to chyba aż tak bardzo nie szkodzi. Gorzej z tym mózgiem...co się w nim stało, tego zmienić już się nie da.
  • 0



#20

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dowodów nie mam, ale poszukaj na forum. Jest tu coś o tym, jeśli dobrze pamiętam. :)
  • 0

#21

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zakładając że to prawda:

1.Otrzymaliśmy genialne narzędzie ratowania życia ludziom po cięzkich wypadkach.

No i pytanie czy ta świnia to wciąż ta sama świnia co była. Co z jej świadomością (dla sprostowania wy nazywacie to "duszą")
  • 0

#22

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może być przełom w leczeniu ludzi, ale trzeba będzie nad tym jeszcze długo pracować. To, żę udało się z jedną świnią nie oznacza, że uda się z ludźmi, chociaż trzymam za to mocno kciuki. Może w końcu dowiemy się, co jest po tej śmierci ;)
  • 0

#23

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W sumie to już coś wiemy, ale jeżeli to zadziała na ludziach, a powinno to będzie coś niesamowitego.
  • 0



#24

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak to bedzie dzialalo na ludziach to bedzie tak:


"o jej jutro mam kartówke....
hm... nic nie umiem

a to moze sobie umre i sie obudze pojutrze!?

super..."
  • 0

#25

Furion.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe. Tylko pytanie jest zasadnicze : Co ze świadomością ?? Jeżeli przywrócimy do życia załóżmy człowieka to jeżeli uda nam się go odratować w sposób opisany w temacie a mózg będzie "pusty" to ten człowiek, a właściwie ciało, nada się tylko na organy do przeszczepów, co z kolei nie jest takie złe. Ale nie każdy organizm można w ten sposób przywrócić do życia, ponieważ ten organizm musiał z jakiegoś powodu umrzeć ( nie mógł być w pełni zdrowy i poprostu umrzeć sam od siebie bez żadnych czynników zewnętrznych czy choroby ).

Co, nam ludziom, to da ? Nie wiem czas pokaże.

@up

Ciekawe :D :D

Pozdro
skejt007 :devil:
  • 0

#26

Luck4sh.
  • Postów: 115
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bardzo watpie, zeby udalo sie cos takiego na ludziach, watpie, ze to sie w ogole udalo...
znam sie na medycynie i nie slyszalem nigdy w zyciu o takim przypadku... chyba, ze oni uzywaja do tego jakis specyfikow, bo nie mozna przywrocic do zycia istoty zywej, ktora zmarla kilkanascie godzin wczesniej (chyba, ze to cud)
  • 0

#27

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przeciez jesli mozg jest niedotleniony, to nastepuja nieodwracalne uszkodzenia, ktore nawet po przywroceniu pracy serca i ogolnie funkcji zyciowych na nic sie nie zdadza, bo taki czlowiek bedzie jak roslina, no ale trzeba na Skrzypa poczekac, on wie lepiej jak by to bylo.
  • 0

#28

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie chce mi się w to wierzyć :o
  • 0

#29

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Teoretycznie jedyną przeszkodą jest niedotlenienie mózgu i nie znam metody, która mogła by naprawić, to co zostało w nim uszkodzone.
  • 0



#30

adders.
  • Postów: 88
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mózg nie ulegnie zniszczeniu gdy usuniemy cala krew z organizmu - jesli nie bedzie krwi, niebedie też tlenu a tlen ma wiele wspólnego z tworzenie sie wolnorodników. ale jesli schlodzimy sam mózg to jest w sstanie wytrzymac kilka godzin, moze kilkanascie, a sól fizjologiczna nadaje sie najlepiej do wyplukiwania tlenu z tkanek. n a biologi sie nie znam ale czytalem w necie co nieco na ten temat i pisze to co wiem
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych