Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jesus i marihuana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Temat zaprezentowany na prośbe MA_KU

JEZUS I MARIHUANA
Według najnowaszych odkryć naukowych, Jezus wraz ze swoimi uczniami znał właściwości lecznicze konopii indyjskich i wykorzystywał je do leczenia ludzi. W artykule "Was Jesus a Stoner", Chris Bennett z magazynu "High Times" pisze, że olejek leczniczy stosowany przez Jezusa w uzdrowieniach, zawierał składnik o nazwie kaneh-bosem, który został zidentyfikowany jako ekstrat z konopii indyjskich. Składnik ten wchodził także w skład kadzideł palonych podczas ceremonii religijnych.

Carl Ruck, profesor mitologii klasycznej z Boston University twierdzi, że nie ma wątpliwości, co do znajomości marihuany w tamtych czasach. Większość aktywnych składników marihuany można przyjmować poprzez kontakt ze skórą, jeśli wejdą one w skład olejku. Bennett jest przekonany, że to właśnie marihuana wykorzystywana była w leczeniu chorób skóry i oczu o których mówi Nowy Testament.


Żródło: http://www.cannabis....s-cannabis.html
  • 0

#2

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezus wraz ze swoimi uczniami znał właściwości lecznicze konopii indyjskich


wiedział co dobre ! :D

:yahoo:
  • 0

#3 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

smoke weed everyday !! :dance: :yahoo: :crazy: :music:
  • 0

#4

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie palić :D
  • 0



#5 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ja palic kiedys ale juz nie palic :D
  • 0

#6

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Ja nie być na tyle głupi by wziąść coś takiego do gęby... i dla mnie ta teoria jest śmieszna
  • 0

#7

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja wiem.. Ja wiem... Bo na kazaniu ksiądz zabrania Marihuany, to oczywiście nie możliwe jest aby to było prawdą... Księża wiedzą lepiej... A może masz jakiś inny powód żeby sądzić iż ta teoria jest śmieszna?? Chętnie jej wysłucham.

[ Dodano: 2006-03-13, 13:41 ]
Wszyscy straszą przed Marihuaną że jest niebespieczna i nie wolno jej tykać a nawet nie wiedzą że ona nie uzależnia fizycznie tylko psychicznie-a jak jest ktoś rozsądnym człowiekiem to nie widze powodu żeby ją palić. A argumenty że najpierw się zaczyna od Marihuany a kończy na Herze są "śmieszne"-bo jak ktoś jest z patologicznej rodziny albo ma
zadatki do brania narkotyków to i tak prędzej czym później zacznie brać (niekoniecznie zaczynając od Marihuany)...Trza jeszcze wziąść pod uwage jakie pozytywne właściwości ma Marihuana.. Nie dziwie się że Jesus z niej korzystał, niezależnie od tego w jaki sposób.
  • 0

#8 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

racja...! :D
  • 0

#9

audiofil.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

!Legalize! skąd wiesz że Jezus używał marychy :| wierzysz na słowo naukowcom ?? tym którzy trzymali się teori ewolucji a dziś mówią ,że zawsze wiedzieli ,że jest sprzeczna ?? :rotfl:
  • 0

#10

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzisz nie dopuszczasz do wiadomości tego, że mógł korzystać z marihuany, bo Tobie jednoznacznie kojarzy się z czymś złym, co "uzależnia". Całe życie rodzice i instytucje wpajały Ci, żebyś się nie zbliżał do tego "narkotyku".I zatem nie wyobrażasz sobie żeby Święty Jezus mógł z niego korzystać.(nie jest powiedziane że korzystał z niego żeby się "naćpać" ).Kiedyś nie spostrzegali tego "narkotyku" jako coś złego. Dla nich było to najzwyklejsze zioło, które miało sprzyjające właściwości. Takich ziól z których korzystaly starszy cywilizacjie jest pełno. Mają różne właściwości. Niektóre są lecznicze, inne jeszcze relaksujące... To było normalne. A to że Jezus korzystał z tego zioła, nie powinno być odczytane, że jak on mógł to ja też. My nie potrafimy korzystać z natury. Wykorzystujemy ją do czysto egoistycznych celów. Natura jest po to ,żebyśmy mieli z niej jak najwięcej korzyści. Ponieważ jesteśmy częścią niej.
  • 0

#11

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaje mi sie ze marihuana nie byla mu do niczego potrzebna bo mial tak wysoki rozwoj duchowy, chociaz oczywiscie moge sie mylic.
  • 0



#12

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi sie ze marihuana nie byla mu do niczego potrzebna bo mial tak wysoki rozwoj duchowy, chociaz oczywiscie moge sie mylic.

Nie wiem czy wiesz, ale nasza wiedza i wiara na temat Jezusa głównie opiera się na tekstach Ewangelii. W dzisiejszych czasach oświata teologów jest zgodna co do tego, że nieprawidłowo(umyślnie lub nie) zostali przypisani autorzy tekstów do Ewangelii... Są pewni co do tego że teksty zostały napisane znacznie później niż żyli dani autorzy. Także w rzekomych, licznych cudach, jakie dokonywał Jezus wystepuje wiele sprzecznych ze sobą faktów, bądź pomyłek wynikających z nieprawidłowej interpretacji (lub tłumaczenia tekstu)... Także nie jest pewne że miał aż "tak wysoki rozwój duchowy". Mógł być bardziej człowieczy niż nam się wydaje. Przypisywanie cudów(ręki Boga), czynom lub zjawiskom, mało zrozumiałym, jest typową reakcją dla mało jeszcze rozumnego człowieka.
  • 0

#13

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiscie ze byl czlowieczy bo taki mial byc. W innym wypadku nie dogadalby sie z ludzmi, ktorzy poszli za jego sladem.

W tym co napisalem nie chodzi mi o cuda jakie wykonywal ale o to jakie nauki glosil.

Nie wykluczam ze mogl im "pomagac" zobaczyc niektore rzeczy przy pomocy narkotyku ale nie mamy tego jak sprawdzic wiec wole pozostac sceptycznym w takich domyslach.

Na koniec cytacik od zenkow :)

Chrześcijański Budda

Jeden z uczniów mistrza Gasana odwiedził uniwersytet w Tokio. Gdy wrócił spytał mistrza, czy czytał kiedyś chrześcijańską Biblię. „Nie,” odpowiedział Gasan, „Proszę, przeczytaj mi fragment”.

Mnich otworzył Biblię na „Kazaniu na Górze” w Ewangelii św. Mateusza i zaczął czytać. Przerwał po przeczytaniu słów Chrystusa w których ten mówił o liliach na polu (Mt 6,28-29).

Mistrz Gasan milczał przez długi czas. W końcu powiedział: „Tak, ktokolwiek wypowiedział te słowa jest oświeconym człowiekiem [istotą]. To co usłyszałem teraz, jest esencją wszystkiego czego próbowałem nauczyć ciebie!”.



Tak wiec czytajcie, poznawajcie i zadawajcie pytania.
Wkrotce otrzymacie na nie odpowiedz :)
  • 0



#14

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co chciałeś udowodnić przytaczając te słowa?? To że jest oświecony?? Wyjaśnij plis
  • 0

#15

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytaj sobie fragment o liliach na polu a sam jesli szukasz prawdy to ja znajdziesz :)
Mt 6,28-29


[ Dodano: 2006-03-18, 19:41 ]
chodzi mi o to zebys zrozumial ze nie istnieje żaden środek, który byłby w stanie dać Ci trwałe szczęście i radosc.

Jak powiedzial pewien madry czlowiek:
Narkotyki mogą Ci pokazać drzwi, ale nie zaprowadzą Cię do środka.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych