Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metaliczny obiekt UFO nad Brazylia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mao.
  • Postów: 88
  • Tematów: 61
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcia UFO z NPN. Zobaczie.

Zdjęcia są tutaj: http://npn.ehost.pl/...h...amp;ucat=1

Poniżej tekst.

METALICZNY OBIEKT UFO NAD BRAZYLIĄ

26 listopada ubiegłego roku, były wojskowy, Roberto di Sena wykonał serię zdjęć w rejonie Alagamar leżącym w brazylijskim stanie Rio Grande no Norte. Jak się później okazało, przypadkowo zarejestrował na nich zagadkowy metaliczny obiekt.

Fotografia wykonana została przez Roberto Di Senę, byłego wojskowego między 8:30 a 10, 26 listopada 2006 r. w Alagamar leżącym na obrzeżach miasta Natal, w brazylijskim stanie Rio Grande no Norte.

Zdjęcie przedstawiające srebrny niezidentyfikowany obiekt latający w kształcie dysku wykonane zostało przypadkowo. UFO nie było widziane gołym okiem. Autor skasował inne fotografie, pozostawiając jedynie to jedno, które Wam prezentujemy. Nie jest w stanie powiedzieć czy na usuniętych przez niego zdjęciach również znajdował się ten obiekt. Fotografię wykonano aparatem Pentax Optio 60 6.0 megapixeli.

Inne ciekawe zdjęcie pochodzi z 23 grudnia 2006r. Tego dnia Carlom Alberto Souza – brazylijski biznesmen, podróżował swym samochodem wraz z żoną Anną Almeida oraz szwagrem, podążając drogą BE-267 w pobliżu Batuguassu w stanie Mato Grosso do Sul. Souza poprosił małżonkę o wykonanie kilku zdjęć krajobrazu. Na jednej z fotografii uchwycony został obiekt niewidoczny gołym okiem, zauważono go dopiero po przesłaniu zdjęć na komputer. Zdjęcie wykonano aparatem Sony Cybershot W30 6.0 megapixels.


Niestety w chwili obecnej to wszystkie informacje jakie otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych z nami brazylijskich badaczy. Od siebie dodać możemy jedynie, iż najbardziej zaintrygowało nas pierwsze zdjęcie, to z metalicznym dyskiem. Jest bardzo interesujące. Oczywiście w grę zawsze może wchodzić oszustwo. Nie jest to jeszcze wykluczone. Natomiast obiekt z drugiej fotografii przypomina nieco ptaka, ale kwestia czym tak naprawdę jest pozostaje wciąż otwarta.

Obydwie fotografie, jak zapewnia Brazylijskie Centrum ds. Latających Spodków poddawane są dalszym analizom.

Przygotowanie: Serwis NPN

Źródło: A.J.Geaverd – Brazylijski Magazyn Ufologiczny / Brazylijskie Centrum ds. Latających Spodków.
18 Jan 2007 by NPN
  • 0

#2

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Mao
Jak już kopiujesz artykuły, to chociaż wstawiaj też zdjęcia z nich;)
@Topic
To pierwsze zdjęcie jest według mnie podróbką.
Sam nie raz lubię porobić zdjęcia chmurom, ale te na zdjęciu wcale nie są fajne - są wręcz standardowe, a przecież obiektu nie było widać, wedle słów autora zdjęcia.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0



#3

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na pierwszym ktoś czymś rzucił a na drugim ptak :mrgreen:
  • 0

#4

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli to nie fake to jedne z lepszych zdjęnc jakie widziałem ,ale dziwi mnie to dlaczego fotograf robił by zdjęcie nieba
  • 0

#5

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na pierwszym ktoś czymś rzucił a na drugim ptak :mrgreen:

Jeśli jest tam ptak, to nie jest on dużych rozmiarów, albo jest blisko fotografa i jest bardzo mały...
  • 0



#6

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli jest tam ptak, to nie jest on dużych rozmiarów


A potrafisz ocenic odleglosc tego ptaka od obiektywu na tym zdjeciu? Bo jesli nie, to nie mozna stwierdzic, czy jest duzy, czy maly. Mi jak juz to wyglada raczej na jakiegos wiekszego, znajdujacej sie w znacznej odleglosci od fotografujacego. (chyba ze tam jest literowka, i mialo byc "jest on duzych rozmiarow" ;) )
  • 0

#7

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panowie... nad fotką nr 2 nawet nie ma co się wczuwać/zastanwiać... (wstaw co chcesz). Już lepiej pogdybać nad "miskowatym tworem" na fotce nr 1 ;)
  • 0



#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dokladnie, na drugim zdjeciu to typowy blur, gdyby to bylo tak daleko to nie byloby rozmazane.
  • 0

#9

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobra czas pogdybać :)

Ciekawe czy owa fotka (oczywiście mowa o zdjęciu nr 1 - bo 2 jest żałosna i nawet mi sie nie chce o niej pisać...) jest to obraz całości zdjęcia czy wycinek. Bo widok sam w sobie jest dziwny. Co on fotografował ? Ale takie pytanie możemy zadać w wielu tego typu przypadkach. Widać kilka chmurek, drzewa i jeśli sie nie mylę... okoliczne budynki. Szkoda , że nie widać jak wysokie są owe drzewa i budowle... bo możnaby było zobaczyć na jakiej wysokości widnieje owy "obiekt" - skłaniałbym sie do myśli iż jest to raczej niski pułap.

Obiekt sam w sobie wygląda mi na solidny... i chyba jest oryginalną częśćią zdjęcia - czyli nie został tam wmontowany. Wielkość... hmm ... tak patrząc względem otoczenia chyba nie jest to aż tak duży NOL (choć może to być złudzienie). Skłaniałbym sie do podsumowania, iż według mnie "obiekt" jest integralną częścią zdjęcia... lecz czy to UFO (w pojęciu obcego pojazdu) ... czy "metalowe freezbee" (etc.) to tego powiedzieć nie potrafie :)
  • 0



#10

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mnie tylko zdziwiło że dziwnym trafem na zdjęciu pierwszym UFO zostało uchwycone dokładnie na środku zdjęcia. i to niewidoczne gołym okiem!
i czy on całkiem przypadkowo robił zdjęcie pustego nieba właśnie w czasie przelotu UFO?
albo to podróbka, albo zazdroszcze facetowi szczęścia.
  • 0

#11

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak już Ladd18 zauważył na pierwszym zdjęciu wyraźnie widać rze to jest jakiś rzucony dysk... Jak się rzuca dyski w góre to przeważnie są pod jakimś kątem względem ziemi... Dla mnie fałsz.
  • 0

#12

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgadzam się cinexem.
Drugiej fotki nawet nie warto analizować.
Natomiast pierwsza jest całkiem przekonywująca.
Ten obiekt rzeczywiście wygląda na NOL-a.
  • 0



#13

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobre zdjęcie, analize wykonałem i nic nie wskazuje na to aby był to coś innego niż nol.
Edit: Legal
Otrzymujesz ostrzeżenie przed warnem..

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych