Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Madonna z Bachelor's Grove


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#31

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu wszystkie zdjecia duchów, Ufo itp. sa słabej jakosci...
  • 0

#32

RadaSs.
  • Postów: 31
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu wszystkie zdjecia duchów, Ufo itp. sa słabej jakosci...

no dokładnie. Zgadzam się... Może po to, by nie dało się wykryć ściemy? A może tylko stare aparaty wykrywają duchy? :P

Powiem szczerze, że to wygląda na zwykłą siedzącą kobietę...
  • 0

#33

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze intrygowały mnie tego typu zdjęcia
duch rzucający cień
duch siedzący na fotelu
duch trzymający się poręczy
duch idący po schodach
Dla mnie jest to tak samo realne jak człowiek przechodzący przez ścianę
Brakuje jeszcze duchów śpiacych i jedzących bo odpoczywające już mamy (Madonna z Bachelor's Grove)
  • 0



#34

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co ty chciałeś??
ducha latającego nad ziemią i straszącego telekinezą??
  • 0

#35

ArsenPL.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mozna by pomyslec na pierwszy zut oka ze to zywa osoba ale po glebszej analizie widze ze przeswituje i wogole a historia i zdjecie robia wrazenie wiec mysle ze 100% autentyk :))
  • 0

#36

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak tak czytam niektóre posty to sie zastanawiam jak można tak bardzo się wzorować na stereotypach. Nie wiem co rozumiecie przez słowo duch ale moim zdaniem to nie musi być on wcale tak przezroczysty jak kacper (w końcu to bajka a tylu z was sie czepia ze ducha za dobrze widać :P ) ponadto kto powiedział ze duch nie może rzucać cienia i odbijać światła (jakieś głupie tezy) gdyby światła nie odbijał to byś go nie widziała moja droga ponieważ oko wyłapuje światło które tworzy obraz ;) . Skoro odbija światło to tworzy też cień. A duchy na schodach itp. zbyt banalne ?? heh dlaczego bo duchy muszą siedzieć w zamkach albo straszyć na cmentarzach? Nikt nie wierzy bo nie widzi jak zobaczą też nie wierzą. Zdjęcie słabej jakości ok rozumiem, zdjęcie za dobre nie no sorry ale to już jest uporczywe szukanie fake'u. Tylu z nas chce spotkać ducha a wszyscy negują ich istnienie to coś nie tak z psychiką :) tyle mojej opinii :) nie miałem na celu nikogo obrazić żeby nie było ;) tylko mam taką krytyczną postawę jak sie z czymś nie zgadam czasami. ;D dodam jeszcze tylko że posługujecie sie tu jakimiś tezami ze duch jest za wyraźny itp. chciałbym tylko wiedzieć na jakiej podstawie to robicie? czyżby można było na google znaleźć poradnik "jak powinien wyglądać duch"? uważam ze rodzajów duchów może być tyle ile ich samych tak jak nie ma dwoje identycznych ludzi.

Użytkownik AwAke edytował ten post 07.01.2008 - 18:55

  • 1

#37

Mar.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurcze juz tyle widzialem "najlepszych" zdjec, ze juz sie pogubilem. To w koncu ktore jest nalepsze, "najautentyczniejsze" ? :P
  • 0

#38

Irranus.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ponadto kto powiedział ze duch nie może rzucać cienia i odbijać światła (jakieś głupie tezy) gdyby światła nie odbijał to byś go nie widziała moja droga ponieważ oko wyłapuje światło które tworzy obraz wink2.gif. Skoro odbija światło to tworzy też cień

Można przyjąć hipotezę iż duchy/byty astralne możemy zobaczyć za pomocą 3 oka, co z tym idzie światło nie jest potrzebne.

Co do zdjęcia, pierwsza lepsza osoba mająca styczność z fotografią tradycyjną i bawiąca się troszeczkę w ciemni fotograficznej przy wywoływaniu tradycyjną metodą czarno-białych fotografii jest w stanie stwierdzić iż to zdjęcie jest jak najbardziej autentyczne, lecz jak to stwierdził DaVinci przedstawia ona żywą kobietę(może już nie żyje, aczkolwiek w czasie naświetlania kliszy na pewno żyła). Zdjęcie faktycznie nie jest najlepszej jakości aczkolwiek widziałem niejednokrotnie lepszą(dokładniejszą) wersje i mogę stwierdzić iż fakty, na których opiera się niby cała teoria na temat nadnaturalnego wizerunku tej kobiety dają się prostymi metodami wytłumaczyć. Po pierwsze miejsca, w których występuje prześwitywanie- klisza mogła zostać nieodpowiednio naświetlana, bądź czas migawki był na tyle długi, że kobieta zdążyła się poruszyć, zanim zdjęcie zostało naświetlone. Po drugie fakt prześwietlenia można w prosty sposób ujrzeć bez jakiejkolwiek wiedzy fotograficznej-widać po cieniach i nikłym kontraście oraz drastycznie przeważającym na fotografii kolorze białym. Owszem jest to wywołane użyciem kamery na fale podczerwone, ale nie zmienia to faktu iż długość naświetlania mogła być wystarczająco długa aby uwidocznić ruch postaci.
  • 0

#39

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mari Huff - członek organizacji badającej niezwykłe zjawiska wykonywał czarno-białe zdjęcia szybką kamerą pracującą w podczerwieni w miejscu gdzie grupa doświadczyła dziwnych anomalii - wykrytych na sprzęcie jaki zabrano ze sobą.


to chyba tłumaczy słabą jakość zdjęć :P

Czemu wszystkie zdjecia duchów, Ufo itp. sa słabej jakosci.

bardzo dobre pytanie bo mam bardzo dobrą odpowiedź :D
zauważ że kiedy ktoś widzi UFO to nie jest to profesjonalny fotograf który przez przypadek ma super genialny mega wypasiony aparat przy sobie tylko zwykły człowiek który ma zwykły aparat lub aparat w telefonie


zdjęcie fajne tylko mnie dziwi to że wygląda jakby było robione z ukrycia, tak jakby ktoś czaił się za drzewami żeby fote pstryknąć
  • 0

#40

Irranus.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zauważ że kiedy ktoś widzi UFO to nie jest to profesjonalny fotograf który przez przypadek ma super genialny mega wypasiony aparat przy sobie tylko zwykły człowiek który ma zwykły aparat lub aparat w telefonie

Czyli wychodzisz z założenia że taki przypadkowy fotograf jest w posiadaniu tzw. głupiego jasia? Dobrze, ale spróbuj zrobić zdjęcie automatem-zobaczysz, że jakość jest bardzo dobra.
  • 0

#41

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak n aducha to jest baaardzo wyrazne zdjecie...ale bede szczery.
Czy ktokolwiek z nas moze z cala stanowczoscia powiedziec ze ze to zdjecie nie jest lub jest autentyczne ?
Nie. :)
mozemy tylko snuc domysly...
  • 0

#42

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rozgłos zdobyli.
ale czy o to chodziło? :x
wg mnie jest prawdziwa, bez przeróbek, ale siedzi tam żywa kobieta :lol3:
  • 0

#43

Mandy.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... wg. mnie, duchem tu nie jest kobieta siedząca na studni tylko postać na drzewie.

Użytkownik Mandy edytował ten post 12.03.2008 - 19:59

  • 0

#44

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można przyjąć hipotezę iż duchy/byty astralne możemy zobaczyć za pomocą 3 oka, co z tym idzie światło nie jest potrzebne.

Jako trzecie oko przyjęto szyszynke, nażąd który ma być wyczulony na Światło czyli jednak jest potrzebne. A przekonywania nic nie pomogą bo i tak nikt zdania nie zmieni :)
  • 0

#45

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moze i jest autentyczna...fotka jakiejs kobiety na ławce. I dlaczemu madonna od razu ?!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych