Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klify Czerwonej Planety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie wykonał Mars Reconnaissance Orbiter, sonda NASA, która w zeszłym roku dotarła na orbitę wokół Czerwonej Planety. Pokazuje ono rozwarstwione zbocze kanionu Chasma Boreale, który przecina okolice marsjańskiego bieguna północnego. Kanion ma 318 km długości. Z jego dwukilometrowych klifów osypuje się czarny piach. Uczeni sądzą, że jaśniejsze warstwy zawierają pokłady zamarzniętej wody. Naukowcy z NASA chcą dokładnie zbadać te okolice. W tym roku w stronę Marsa wystartuje próbnik Phoenix. Po dziesięciu miesiącach podróży wyląduje w rejonie bieguna północnego i rozpocznie szczegółowe badania gruntu.





http://www.gazetawyb...76,3846318.html





wiadomości.pl
  • 0

#2

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A koloru czerwonego nie dali? Przecież nawet dziecko wie, ze mars jest czerwony.

No ale na poważnie, widzicie, że coraz częściej mówi się o wodzie na marsie?
  • 0

#3

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale na poważnie, widzicie, że coraz częściej mówi się o wodzie na marsie?

a co w tym dziwnego? ;)
  • 0

#4

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie nic, ale tu chodzi o oficjalne dane :) Zdaję sobie sprawę, że świadomość ludzka zaczyna przyswajać sobie, że świat może wyglądać inaczej niż do tej pory wierzyli. Dla mnie to wielki skok!
  • 0

#5

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie nic, ale tu chodzi o oficjalne dane :) Zdaję sobie sprawę, że świadomość ludzka zaczyna przyswajać sobie, że świat może wyglądać inaczej niż do tej pory wierzyli. Dla mnie to wielki skok!

cóż. dla kogos kto sledzi temat patrzac poza konspiracje z tego dzialu forum to nie jest zaskoczenie, od co najmniej kilku lat.
  • 0

#6

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie nic, ale tu chodzi o oficjalne dane smile1.gif Zdaję sobie sprawę, że świadomość ludzka zaczyna przyswajać sobie, że świat może wyglądać inaczej niż do tej pory wierzyli


No przeciez masz oficjalne dane, ze woda jest na marsie. Wiec o co chodzi ? :hmm:
  • 0

#7

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może chodziło o nieoficjalne dane...
  • 0

#8

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O tym, że woda jest rozpowszechniona we Wszechświecie, wiadomo w sumie od zawsze. W końcu jej składniki (wodór i tlen) to najbardziej powszechne reaktywne pierwiastki w kosmosie. Problem polega na tym, aby znaleźć wodę w stanie ciekłym, bo wtedy dopiero nabiera na znaczeniu jako związek chemiczny. A z tym, niestety, jest już nieco trudniej.
  • 0



#9

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie. Problem polega na namacalnym znalezieniu wody, a nie na wierze, że ona tam jest.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych